Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 03 Lut 2015 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Dlaczego nikt nie chodzi do MOD na Rosia Road oglądać 100 Tonowe Działo? :)
To wejście jest w cenie biletu na Skałę, a atrakcja nie tylko dla tych, którzy interesują się militariami, bo stanowisko tej armaty położone jest w bardzo pięknym miejscu, z widokami na Zatokę Gibraltarską oraz na małą Rosia Bay, miejsce w którym m.in. stał częściowo zniszczony HMS Victory z ciałem adm. H. Nelsona, po bitwie na Przylądku Trafalgar.

Jeśli ktoś jest na Gibie przez 2 dni, to spokojnie można poprosić w kasie o zaznaczenie na bilecie, że Działo chciałoby się zobaczyć następnego dnia, bo jest otwarte chyba tylko do 17.00, my tak zrobiliśmy, kiedy po przyjeździe pierwszy raz chodziliśmy zwiedzać, bawiąc się jeszcze w turystów 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 08 Paź 2015 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 251
Loty: 16
Kilometry: 21 984
Cześć,

15-16 listopada będę w Gibraltarze. Czy możecie polecić jakiś tani nocleg? ;)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:12 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 2
Loty: 69
Kilometry: 175 453
Chyba taniej będzie w La Linea. Po sezonie kolejki na granicy są małe lub wcale.


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Lut 2016 11:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 08 Paź 2015 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 251
Loty: 16
Kilometry: 21 984
Też tam patrzę, znalazłem coś na AirBnb za 100 zł po zniżce, więc chyba wezmę ;)
_________________
ImageImage


Ostatnio edytowany przez Roku, 21 Lut 2016 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Paź 2015 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Miłośników Gibraltaru oraz chodzenia po jaskiniach zapraszam na mojego bloga, w ostatnią niedzielę byliśmy po znajomości w dolnej części jaskini Św. Michała i mamy z tej okazji kilka zdjęć :D

http://smartwithkids.blogspot.com/2015/ ... -cave.html

A poza tym gdyby ktoś planował przyjazd na Gibraltar i chciał się wybrać do tej, albo innej jaskini, to można dać mi znać i ja spróbuję umówić przewodnika, bo "z marszu" takie numery niestety nie wychodzą, nawet w szczycie sezonu jest maksymalnie jedna grupa dziennie do jednej jaskini, a przewodników zaledwie kilku.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 09 Lut 2016 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1863
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Odświeżam temat ;)

Na przełomie marca kwietnia wybieram się na 3-4 dniowy pobyt w Madrycie (byłem już) i w związku z tym jeśli inne założone plany nie wypalą szukam alternatywy. Orientuje się ktoś w jaki sposób (oczywiście w miarę tanio) można się dostać z Madrytu do Gibraltaru? Na ten moment jedyne co udało mi się znaleźć to pociąg z przesiadką. Będę wdzięczny za info ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Lut 2016 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Najszybciej pociąg do Algeciras i dalej autobus do La Linea. Najtaniej to chyba bezpośredni autobus Daibus do La Linea (32€).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 21 Lut 2016 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Kwi 2015
Posty: 251
Loty: 16
Kilometry: 21 984
My weszliśmy na górę i z niej zeszliśmy na piechotę. Niesamowite przeżycie :) Z Malagi dostaliśmy się autem (50 Euro za 2 dni z pełnym ubezpieczeniem w Malaga Car).

Krótki filmik:




Naprawdę polecam drogę na piechotę :)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 21 Lut 2016 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Gibraltar zimą nie wydaje się być szczególnie fajnym miejscem na wycieczkę, bo to "deszczowa pora", w końcu na Skale mamy 60 dni deszczowych i kiedyś one muszą się trafić :lol: W każdym razie, nawet jak jest niepogoda, można zobaczyć coś bardzo pięknego.

Wczoraj levante wiał bardzo mocno, zawsze z tej okazji po wschodniej stronie Gibu robi się sztorm, a jest taka jedna miejscówka, z której robi się świetne zdjęcia i filmy, więc poszedłem. Zmoczyło mnie dokumentnie, ale przynajmniej udało się trochę nakręcić. Sorry za jakość, ale miałem przy sobie tylko telefon...



P.S.
Czy jest możliwość umieszczenia filmu bezpośrednio na forum, bez linkowania do strony YT?
Przy pomocy [youtube] [/youtube] nie idzie, a innej metody nie znam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 15 Mar 2016 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Mikelek, widze ze jestes na stale zakotwiczony na Gibraltarze!
Bedziemy w celach nazwijmy "biznesowych" w polowie maja przez 2 noce na Gibraltarze. W pon o 9 rano musimy byc na Main Street, nie bedzie problemow, zeby spac w La Linea i w pon rano przejechac samochodem granice? Jak z korkami o tej porze? O ktorej wyjechac, zeby byc na czas?
Od pon do sr hotel juz na Gib, powinnismy miec czas w pon po porannym spotkaniu caly dzien i wtorek po 14h, jak dobrze wykorzystac poltora dnia, zeby sie nie nudzic? Ja juz bylam na Gib, tyle, ze w zimie, bylam na skale (troche pochmurno wtedy bylo) i w jaskiniach (super) z busikiem. Moj chlopak nie byl, wiec pewnie wybierzemy sie na gore i do tego muzeum z dzialem. Tyle, ze to max 3h, co dalej? :) Piesza wspinaczka odpada, wiec albo busik albo gondola.
Czy jest tam jakas ladna plaza, gdzie mozna polezec i wskoczyc do wody? Mysle, ze pogoda juz bedzie letnia w polowie maja:)
Jakie ceny obiadu w miescie? Cos typu stek, ryba, burger (british, nie Mcdonaldsowy;) Szukac knajpy na Main Street czy da sie gdzies zejsc w bok..?
Z gory bardzo dziekuje za wszelkie info!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 13 Kwi 2016 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
O rany, nie zaglądałem na forum przez jakiś czas... Sorry :(
Jakby ktoś chciał coś ode mnie w temacie Gibu, to proszę piszcie na priv, w ten sposób na pewno się o tym dowiem.

A teraz dość istotna dla turystów na Skale informacja:
OD DZISIAJ, CZYLI 13.04 SAMOCHODOM NA ZAGRANICZNYCH REJESTRACJACH NIE WOLNO WJEŻDŻAĆ NA UPPER ROCK
Oznacza to, że zwiedzać szczyt Skały można tylko wchodząc tam na piechotę (zwykle długa droga z centrum, nawet od autobusu jest kawałek) albo korzystając z lokalnego transportu: busów lub taksówek.
W pobliżu wejść można zaparkować (jak się ma odrobinę szczęścia) tylko od strony Moorish Castle, wzdłuż drogi, tuż przed samym zamkiem. Od strony Jewish Gate kilka miejsc parkingowych, zazwyczaj wolnych, jest przy więzieniu, na Windmill Hill. Z obu miejsc do wejścia na Upper Rock jest kilka kroków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Kwi 2016 20:57 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Po przeczytaniu wątku nie znalazłem odpowiedzi na pytania:

1. Gdzie tam jest kantor?
2. Czy jeśli będę widział dużą kolejkę samochodów przed granicą to czy mam jeszcze szansę się bezpiecznie zawrócić i zostawić jednak auto po stronie hiszpańskiej? Chciałbym uniknąć sytuacji, że już muszę stać w długiej kolejce a mogłem przejść pieszo. Wybieramy się tam w ostatnio weekend maja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 27 Kwi 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Jazda Principe de Asturias - czy to od wschodu czy od zachodu - da ci możliwość oceny długości kolejki i w razie potrzeby odbicia by zaparkować bądź wzdłuż wspomnianej ulicy bądź gdzieś przy ulicy przylegającej.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 28 Kwi 2016 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Cześć,

kantory są zarówno po stronie hiszpańskiej, jak i na Gibie, zaraz za granicą, przy parkingu lotniskowym, kursy chyba korzystniejsze na Skale, ale różnica będzie pewnie tak niewielka, że jeśli się nie wymienia tysięcy euro, to zysk będzie nieduży.

Z kolejką jest tak, że jadąc av Principe, jeśli zaczyna się około ronda tuż przed mariną, to jest +/- godzina czekania, jeśli na następnym rondzie, koło hotelu AC, to około pół godziny. Jak nie chcecie czekać, to wyjeżdżacie z kolejki i nie ma problemu, jadąc dalej traficie na plażę po wschodniej stronie, tam są darmowe miejsca parkingowe (jeśli są wolne), parkowanie w centrum La Linea i przy granicy jest płatne i kosztuje z tego co pamiętam 1 lub 1,2 euro za godzinę, po 20.00 (w soboty po 14.00) i w niedzielę wolne.

Miłego pobytu na Gibie życzę :)

[update]

Wyjechać z kolejki można tylko przed przejechaniem przez ostatnie rondo, to za którym znajduje się parking samochodowy Sta Barbara. Tam droga rozchodzi się: 2 pasy po prawej stronie to kolejka na Gib, a skrajny lewy to ciąg dalszy av. Principe de Asturias w stronę plaży od wschodniej strony La Linea. Jeśli się wjedzie w kolejkę na wysokości tego parkingu, to trzeba już stać, zawrócić będzie można dopiero przed samą granicą, ale z drugiej strony kolejka od parkingu Sta Barbara idzie już szybko, 15 minut i tyle.

Jeszcze rada - są dwa pasy, potem zwężają się do jednego, potem na samym przejściu znów są dwa - jeśli możecie, starajcie się już na granicy nie ustawiać się za autokarami, bo one są dłużej sprawdzane.
Góra
 Profil Relacje PM off
gzkulik lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 17 Sie 2016 01:35 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 1
Witam. Mam pytanie: czy mozna nadal parkować pod całe car samochodem wypożyczonym w Hiszpanii? Czy zakaz o którym piszesz dotyczy tylko wjeżdżania na sama gore? I czy mozna kupic bilet na wjazd kolejka w 1 stronę bez zwiedzania poszczególnych atrakcji? Lub ewentualnie ile kosztuje bilet gdy chce sie wejść pieszo i zwiedzić atrakcje bez wjeżdżania kolejka?
Pozdrawiam Elwira
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Sie 2016 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 47
Bylam, zobaczylam, zwiedzilam :)
Samochodem na zagranicznych mozna wjechac na teren Gib normalnie, wiec pewnie na skale nie :)
Wyszlam pieszo na gore i totaaaaalnie nie rozumiem jak mozna wybrac kolejke! ile pieknych miejsc po drodze i fajna zabawa z malpami, ktore troszke nizej sa spokojne i bardzo kochane :) niby takie dzikie, a same sie prosily o glaskanie :D No ale rozumiem ze kazdy lubi cos innego :)
Jesli chodzi o atrakcje to z tych platnych widzialam jaskinie, za to co po drodze to oczywiscie nie placilam :)

Pieniazkow tez nie wymienialam, za wszystko mozna zaplacic w € :)

Po drodze zwiedzilam ogrod botaniczny z mini-zoo, za ktory przez przypadek nie zaplacilam bo nikogo w kasie nie bylo... xD po jakichs 5-7 minutach czekania, stwierdzilam ze prosic i czekac az ktos wezmie moje pieniadze to ja nie bede... hehe :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 09 Wrz 2016 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
Będę na Gibraltarze za niecałe 2 tygodnie, ale mam tylko 5-6 godzin do dyspozycji.
Nie planuję wjeżdżać na skałę, jedynie Europa Point, Hercules, 100 ton gun i jakiś obiad. Chcę się przemieszczać "busem miejskim" - znalazłam coś takiego:
http://www.gibraltarbus.com/gibraltar-b ... ices-2013/
Czy ktoś się orientuje, gdzie można kupić taki bilet - u kierowcy, czy w jakimś automacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 09 Wrz 2016 20:43 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
W 2013 kupowałem bilety u kierowcy. Niestety nie wiem jak teraz.


Ostatnio edytowany przez mezzo 10 Wrz 2016 09:56, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 10 Wrz 2016 08:49 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nadal można kupić u kierowcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 10 Wrz 2016 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
Piękne dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group