Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 13 Kwi 2014 22:41 

Loty: 14
Kilometry: 20 013
Cześć,

Dopiero co wróciłem z podróży po Andaluzji. Tak, to jest parking pod Cable Cars. Jest on całkowicie bezpłatny przez cały dzień. Na parkingu stoi płatny kibel (gdyby się miał przydać), ale w budynku kolejki jest darmowy.

Na teren Gibraltaru wjechałem wypożyczonym samochodem, jeżdzi się tam bezproblemowo. Auto zostawiłem na w/w parkingu i dalej kolejką na górę. Tam pieszo od jaskini po tunel i w końcu zszedłem pieszo na dół wprost na Main Street. Kolejno autem podjechałem pod latarnię. Raczej cały dzień pasuje przeznaczyć na Gibraltar. Uwaga na Main Street życzyli sobie płatności w funtach, natomiast za Cable Cars płaciłem w Euro w kasie w dolnej stacji kolejki.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 14 Kwi 2014 09:30 

Loty: 436
Kilometry: 669 756
niebieski
pehape napisał(a):
Cześć,

Dopiero co wróciłem z podróży po Andaluzji. Tak, to jest parking pod Cable Cars. Jest on całkowicie bezpłatny przez cały dzień. Na parkingu stoi płatny kibel (gdyby się miał przydać), ale w budynku kolejki jest darmowy.

Na teren Gibraltaru wjechałem wypożyczonym samochodem, jeżdzi się tam bezproblemowo. Auto zostawiłem na w/w parkingu i dalej kolejką na górę. Tam pieszo od jaskini po tunel i w końcu zszedłem pieszo na dół wprost na Main Street. Kolejno autem podjechałem pod latarnię. Raczej cały dzień pasuje przeznaczyć na Gibraltar. Uwaga na Main Street życzyli sobie płatności w funtach, natomiast za Cable Cars płaciłem w Euro w kasie w dolnej stacji kolejki.

Na Main Street jak i w całym Gibraltarze można płacić zarówno w GBP jak i w Euro. Tyle że po kursie wg uznania kasjera (w granicach przyzwoitości).
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 25 Kwi 2014 11:18 
Awatar użytkownika

dd89 napisał(a):
My podczas wrześniowych odwiedzin na Gibraltarze, wybrałyśmy opcję na piechotę. Generalnie jest to do zrobienia, spokojnie w ciągu jednego dnia można sobie obejść większość punktów wskazanych na mapie, w ładnych miejscach usiąść sobie i odpocząć. Przewyższeń trochę jest, ale najbardziej na początku, jak się wspinasz do góry. Później już tylko na zasadzie troszkę podejdziesz, troszkę zejdziesz. Ogólnie polecam!

Możesz napisać trochę więcej o tej trasie? Np ile czasu potrzebowałyście na jej pokonanie oraz na ile ekstremalna jest to wspinaczka. W necie jest dużo relacji na ten temat, ale w większości są to skrajne opinie od tych typu "krótki przyjemny spacerek" po "w żadnym wypadku, tylko dla wyczynowców" itp. Zastanawiam się, czy żona mnie nie przeklnie jak wybiorę ten sposób "zdobycia" góry. Ponadto podobno jest też opcja pieszej wędrówki wzdłuż drogi asfaltowej. Ktoś przerabiał ten wariant?

#44 PostWysłany: 26 Kwi 2014 21:44 

Loty: 173
Kilometry: 233 875
niebieski
Łukasz napisał(a):
dd89 napisał(a):
My podczas wrześniowych odwiedzin na Gibraltarze, wybrałyśmy opcję na piechotę. Generalnie jest to do zrobienia, spokojnie w ciągu jednego dnia można sobie obejść większość punktów wskazanych na mapie, w ładnych miejscach usiąść sobie i odpocząć. Przewyższeń trochę jest, ale najbardziej na początku, jak się wspinasz do góry. Później już tylko na zasadzie troszkę podejdziesz, troszkę zejdziesz. Ogólnie polecam!

Możesz napisać trochę więcej o tej trasie? Np ile czasu potrzebowałyście na jej pokonanie oraz na ile ekstremalna jest to wspinaczka. W necie jest dużo relacji na ten temat, ale w większości są to skrajne opinie od tych typu "krótki przyjemny spacerek" po "w żadnym wypadku, tylko dla wyczynowców" itp. Zastanawiam się, czy żona mnie nie przeklnie jak wybiorę ten sposób "zdobycia" góry. Ponadto podobno jest też opcja pieszej wędrówki wzdłuż drogi asfaltowej. Ktoś przerabiał ten wariant?

Jeśli dobrze pamiętam to zaczynałyśmy z dworca autobusowego w La Linea ok. godz. 10, a wróciłyśmy w jego okolice bodajże jakoś 17.30, może 18.00, więc jeszcze był spacer do granicy oraz przez miasteczko po stornie Gibraltaru, z odwiedzeniem kilku sklepików w drodze powrotnej.
My w większości szłyśmy właśnie wzdłuż dróg asfaltowych, tam niewiele jest miejsc, gdzie są wyznaczone inne ścieżki. Co do trudności spaceru, to powiem tak: odrobina kondycji i chęci wystarczy, nie trzeba żadnych specjalnych umiejętności.
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 27 Kwi 2014 14:53 

A jaki jest koszt pieszego wejścia na Skałę? Gdzieś znalazłem, że 2 euro za bilet. W tej cenie mogę sobie jaskinie i tunele pozwiedzać czy muszę coś ekstra dopłacać? Macie może wiedzę czy te Schody Śródziemnomorskie są dostępne dla turystów?
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 07 Sty 2015 10:28 

Witam,
Wybieram sie w przyszlym tygodniu na jednodniowke na Gibraltar.
Niestety w tym czasie kolejka jest zamknieta ze wzgledu na czas konserwacji.
Czy ktos ma jakies informacje jak najlepiej dostac sie na szczyt.
Ile czasu wchodzi sie na górę.
Jakie są koszty biletów do Parku, lub poszczegolne atrakcje
Oraz w jakiej cenie wjezdzaja te busiki na gore
Na necie jest duzo sprzecznych informacji, wiec moze ktos z was byl ostatnio i moglby sie podzielic informacjami.
Dzieki z gory za info
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 07 Sty 2015 10:53 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 197 518
niebieski
Witam,

również wybieramy się w czasie przerwy konserwacyjnej kolejki, zastanawiam się czy jest możliwość wjazdu własnym samochodem - jakie koszty? Ktoś to przerabiał?
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 10 Sty 2015 09:26 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 188 593
niebieski
Znalazłem fajną mapę z przekrojem Gibraltaru.

Załącznik:
gibraltar_map.jpg

Zaznaczyłem trasę przejścia od bunkrów w poprzek skały. Od zamku do bunkrów idzie się pod górę zygzakiem.

Załącznik:
gibraltar.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 10 Sty 2015 10:08 

Loty: 116
Kilometry: 256 690
mincu napisał(a):
Witam,
Wybieram sie w przyszlym tygodniu na jednodniowke na Gibraltar.
Niestety w tym czasie kolejka jest zamknieta ze wzgledu na czas konserwacji.
Czy ktos ma jakies informacje jak najlepiej dostac sie na szczyt.
Ile czasu wchodzi sie na górę.
Jakie są koszty biletów do Parku, lub poszczegolne atrakcje
Oraz w jakiej cenie wjezdzaja te busiki na gore
Na necie jest duzo sprzecznych informacji, wiec moze ktos z was byl ostatnio i moglby sie podzielic informacjami.
Dzieki z gory za info

Jeśli będziesz autem to najlepiej podjechać pod górę jak najdalej można i nastepnie zrobić sobie spacer. Po drodze są też jaskinie do zobaczenia, tunel i małpki do zaobserwowania. Nie pamiętam cen biletów wstępu, ale pamietam, że najpierw podjechaliśmy na parking koło kolejki i tak Pan z busiku zaproponował nam wycieczke - 25E za osobę za podwózkę i wydało się nam to bardzo nieatrakcyjne, więc sami wydraliśmy się na górę.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 10 Sty 2015 10:48 
Awatar użytkownika

Wstęp na górę jeszcze niedawno kosztował 1 funta, albo 2 euro, dlatego opłaca się mieć przy sobie kilka funciaków. Atrakcje typu tunele, zamek itp są niestety dodatkowo płatne i nie są najtańsze - osobiście odpuściłem sobie. Wjazd na górę busem w mojej ocenie jest dobrą opcją wyłącznie dla osób schorowanych albo w podeszłym wieku. Po pierwsze jest to dość droga opcja, po drugie i chyba najważniejsze - rezygnuje się z satysfakcji samodzielnego wejścia na górę. Droga jest długa i męcząca, ale widoki są przednie.

#51 PostWysłany: 10 Sty 2015 10:55 

srebrny
molka11 napisał(a):
Jeśli będziesz autem to najlepiej podjechać pod górę jak najdalej można i nastepnie zrobić sobie spacer. Po drodze są też jaskinie do zobaczenia, tunel i małpki do zaobserwowania. Nie pamiętam cen biletów wstępu, ale pamietam, że najpierw podjechaliśmy na parking koło kolejki i tak Pan z busiku zaproponował nam wycieczke - 25E za osobę za podwózkę i wydało się nam to bardzo nieatrakcyjne, więc sami wydraliśmy się na górę.

Niekoniecznie jest to nieatrakcyjne - jak ja byłem to ta cena 25 EUR obejmowała dwugodzinną wycieczkę łącznie ze zwiedzaniem tuneli, jaskini św. Michała i wystaw dotyczących oblężenia Gibraltaru, a taki bilet z kolejką kosztuje bodajże 28 EUR. No i dzieci jechały za free, także z nimi jest to całkiem ciekawa opcja.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 13 Sty 2015 11:59 
Awatar użytkownika

W tej chwili oba wagoniki stoją sobie na parkingu przy dolnej stacji kolejki.

Wjazd samochodem na górę to dobry pomysł, można było bez problemu znaleźć miejsce w lecie, kiedy turystów, w tym samochodowych, było znacznie więcej niż teraz, zatrzymać się można zaraz za kasą (wjeżdżając od Jewish Gate, oczywiście, przy zamku jest wyjazd), przy pomniku "gibraltarskim słupie Herkulesa", potem przy jaskini i dalej, aż do zamku, przy którym można zaparkować kawałek za nim.

Nie jestem pewny ny na ekspozycję "City under siegie" wróciły już manekiny, bo turyści je od czasu do czasu uszkadzają i niedawno mieli je reperować moi koledzy, na pewno zostały zabrane z ekspozycji i nie wiem czy już wróciły. Ale to tylko detal.

Pamiętajcie proszę, że pełen bilet obowiązuje też na wejście na wystawę "100 ton gun" przy Rosia Road, na terenie MOD. Warto tam wpaść i zobaczyć oryginalną armatę kalibru 450 mm z końca XIX wieku :)

Przez kilka lat szukaliśmy swojego miejsca na świecie i chyba znaleźliśmy je niemal 4000 km do Polski:
http://smartwithkids.blogspot.com/
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 14 Sty 2015 00:27 

a ktoś może polecić jakąś dobra knajpę w tamtej okolicy?
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 14 Sty 2015 00:37 
Awatar użytkownika

zapiorko napisał(a):
a ktoś może polecić jakąś dobra knajpę w tamtej okolicy?

Przy parkingu koło kolejki linowej jest włoska restauracja Mamma Mia, nie jadłem tam, ale często jest pełna, więc myślę że dobrze gotują. Jeśli chodzi o English breakfast, to w zasadzie każda knajpka przy Casemate Square je serwuje w cenie ok 8 funtów. Jak ktoś lubi zdrową żywność, to polecam Bistro Madelaine, przy Main Street, idąc od północy jest to po prawej stronie, trzeba wcześniej minąć katolicką katedrę i Marksa&Spencera.

Jeśli chodzi o knajpę na piwo, to Angry Friar ma fajny klimat, ten pub jest vis a vis Konwentu (siedziby gubernatora) przy Main Street. Z kolei pub Wembley z racji tego że leży kawałek od tras uczęszczanych przez turystów (opodal szkoły St. Joseph w South District), jest miejscem w którym spotykają się Gibraltarczycy.

Do picia polecam London Pride z kija, broń Boże hiszpańskie piwa - wszelkie San Miguel, czy Cruzcampo to sikacze na poziomie naszego Żywca.

Przez kilka lat szukaliśmy swojego miejsca na świecie i chyba znaleźliśmy je niemal 4000 km do Polski:
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 14 Sty 2015 00:38 

Loty: 127
Kilometry: 161 508
srebrny
Jesli chcesz smacznie zjesc i w dodatku za sensowna kase to z Gibraltaru przejdz sie do la Linea po hiszpanskiej stronie. Na calle real i w jej okolicach znajdziesz cala mase fajnych knajpek.

Moja pierwsza relacja z podróży - Andaluzja
Image
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 14 Sty 2015 13:53 
Awatar użytkownika

Bo na Gibie to smacznie nie zjesz ;)

W La Linea polecam raczej knajpki przy plaży od strony Morza Śródziemnego, a jeszcze lepiej - na plaży (są dwie, albo trzy). Jedzenie w centrum to jak jedzenie w każdym mieście, nic szczególnego. Zdecydowanie nie polecam jedzenia w restauracjach od strony zatoki Algeciras, bo często od pobliskiej rafinerii Cepsa wieje takim smrodem, że najlepsza potrawa potrafi przestać smakować.

Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 15 Sty 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 273 993
Przypominam, że najczęściej standardowe ubezpieczenie tanio wypożyczonego auta obowiązuje tylko na terenie Hiszpanii, więc warto sprawdzić w warunkach ubezpieczenia i jeżeli pojawia się takie ograniczenie, zaparkować auto po stronie hiszpańskiej.

#58 PostWysłany: 01 Lut 2015 22:42 
Awatar użytkownika

aarekk napisał(a):
Przypominam, że najczęściej standardowe ubezpieczenie tanio wypożyczonego auta obowiązuje tylko na terenie Hiszpanii, więc warto sprawdzić w warunkach ubezpieczenia i jeżeli pojawia się takie ograniczenie, zaparkować auto po stronie hiszpańskiej.

Warto dokupić ubezpieczenie, żeby wjechać normalnie na Gib.
To jest jednak kawałek terenu, wycieczka "z buta" z granicy na Europa Point (przez całe państwo!!! :lol: ) to co najmniej godzina, z dziećmi ponad połowę dłużej, autobusy jeżdżą przedziwnymi trasami, które nigdy nie są najkrótszą drogą z punktu A do punktu B, wręcz przeciwnie. Do tego bilet hoppa, czyli całodniowy, kosztuje bodaj £2,20 co dla 4-osobowej rodziny daje ponad 10 eur wydatku, nie licząc kłopotu i straty czasu, kiedy się np. linią 5 pojedzie z granicy na bus station, a potem przesiądzie w linię 2 na Europa Point (całość może potrwać niewiele krócej niż na piechotę).

Przy okazji - warto poczekać na "piątkę" doubledeckera, jeżdżą dwa, a jeden jest open top :D

Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 01 Lut 2015 23:08 

Loty: 86
Kilometry: 126 541
Veni, vidi, vici :)
W piatek odwiedzilismy Gibraltar, auto mielismy z Hertza na lotnisku w Maladze, nie trzeba nic dokupowac, aby wjechac do Gibraltaru. Pogoda byla iscie brytyjska, nawet malpy sie na te okolicznosc pochowaly i tylko nieliczne wyszly sie przywitac ;)
Wjazd na teren rezerwatu: £2 za auto + £10 od osoby doroslej (wstep do wszystkich atrakcji w cenie), dziecko 6-letnie gratis!

#60 PostWysłany: 02 Lut 2015 00:01 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 197 518
niebieski
My byliśmy we wtorek - ubiegłeś mnie z wpisem :) - nigdzie w tym wątku nie znalazłem info o wjeździe własnym samochodem - i właśnie tak to wygląda jak opisujesz. My pogodę mieliśmy jak na Costa del Sol przystało - słońce bez najmniejszej chmurki.
Teraz z miejscem na zaparkowanie na "górze" nie było problemu, ale podejrzewam, że w sezonie jest niezły problem z tym. Zaczynamy od południowej strony - od jaskini, potem Apes Den, na końcu Great Siege Tunnels, World War II Tunnels, Moorish Castle.
My małpek widzieliśmy sporo, jedna wskoczyła na "barana" mojej dziewczynie, chciała zakosić łańcuszek i kolczyki.
Dwie inne wskoczyły na dach poprzedzającego nas auta i się na nim lały - skrzywiając antenkę.

My wypożyczaliśmy auto w delpasocarhire i płaciliśmy za ubezpieczenie do GIB 9EUR za dobę wypożyczenia.
 Relacje PM off  

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 5 gości