Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sie 2014 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Pewnie każdemu z nas zdarza się rozbijać z namiotem tam gdzie podłoże jest niezbyt sprzyjające (ostre kamienie, szyszki, patyki). Nie zawsze możliwe jest dokładne oczyszczenie miejsca, w którym biwakujemy. Jak z waszych doświadczeń wygląda użytkowanie namiotów typu "ultralight", które mają najczęściej cienkie nylonowe/poliestrowe podłogi. Nie mówię tutaj o konkretnych producentach, bo zauważyłem że większość topowych marek (Hannah, Salewa, Coleman, North Face, MSR, Fjord Nansen) stosuje podobne materiały. Do tej pory miałem namiot z pancerną podłogą z polietylenu (coś podobnego do plandek stosowanych w ciężarówkach), który jest co prawda wytrzymały, ale swoje waży. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś lżejszego odpowiednika, ale nie wiem czy te delikatne podłogi dadzą radę w górzystym terenie.
A i jeszcze zauważyłem, że najbardziej znany i ceniony polski producent namiotów (Marabut) twierdzi na swoich stronach, że zostaje przy podłogach z polietylenu bo są bardziej wytrzymałe - czyli coś w tym jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 27 Sie 2014 07:25 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
tompot napisał(a):
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś lżejszego odpowiednika, ale nie wiem czy te delikatne podłogi dadzą radę w górzystym terenie.

Sam używam od wielu lat namiotów z podłogą poliestrową, nie przeciąłem ani raz podłogi.
Przy zachowaniu podstaw biwakowania z namiotem (uprzątnięcie miejsca pod namiot z szyszek, kamieni, szkła itp) nie ma prawa sie nic stać.
Cytuj:
A i jeszcze zauważyłem, że najbardziej znany i ceniony polski producent namiotów (Marabut) twierdzi na swoich stronach, że zostaje przy podłogach z polietylenu bo są bardziej wytrzymałe - czyli coś w tym jest.

Czyli co w TYM jest ?
Chyba tylko to, że już mało kto rozsądny kupuje namiot Marabuta, bo zwyczajnie są epokę za nowymi technologiami.
Gdyby nie produkcja plandek samochodowych i bannerów, to Marabut już dawno poszedłby z torbami. Produkcja namiotów to ich niejako poboczna produkcja.
Rozsądny turysta indywidualny nie kupi dwójki, która waży 3,5 kg, bo w tej wadze są trójki a nawet i czwórki z takich samych jeśli nie lepszych materiałów vide Silnylon i stelaże DAC.
Segment namiotów podtrzymują jeszcze tylko organizacje harcerskie i skautowskie, oraz chyba wojsko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group