Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lip 2016 15:13 

Rejestracja: 02 Kwi 2016
Posty: 7
Cześć!

Chcę wynająć w Miami auto z Alamo za kilka tyg.

Lotnisko : MIA
Wypożyczalnia : Alamo
Klasa : Economy, Intermediate, Standard lub Full Size.


Na rentalcars.com pod Intermediate widnieje np. Toyota Corolla lub Dodge Avenger.

Kojarzę z doświadczenia z Zachodu USA, że auto podane na stronie ma się nijak do wyborów na miejscu.

Dlatego może ktoś z was kojarzy jakie przykładowe modele aut były dostępne w poszczególnych klasach?


Wątek może się przydać innym do innych wypożyczalni:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 23 Lip 2016 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
W wypożyczalniach rezerwuje się grupę, a to jaki samochód się dostanie zależy od dostępności danego dnia i widzimisię urzędnika, w kontrakcie jest numer rejestracyjny samochodu. Wyjątkiem jest Alamo, w kontrakcie jest tylko wymieniona grupa, trzeba iść na parking i wybrać sobie dowolny samochód z danej grupy. W każdym jest kluczyk, można zapalić, sprawdzić licznik, stan opon itp. Wystarczy wsiąść i pojechać, przy wyjeździe zanotują którym samochodem się wyjeżdża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lip 2016 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
@m55 Nie do końca jest tak, jak piszesz. Na mniejszych lotniskach przy okienku zazwyczaj dostajesz kluczyk do konkretnego samochodu. Na lotniskach typu Miami, Las Vegas, LA, itp. są faktycznie parkingi i wybierasz samochód z danej klasy, wsiadasz i odjeżdżasz.

@agfa Jak chcesz się dowiedzieć jakiego samochodu się możesz spodziewać w danej klasie, spróbuj poszukać np. na forum FT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lip 2016 23:55 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
m55 napisał(a):
(...) w kontrakcie jest numer rejestracyjny samochodu. Wyjątkiem jest Alamo, w kontrakcie jest tylko wymieniona grupa, trzeba iść na parking i wybrać sobie dowolny samochód z danej grupy.


Tez mi sie wydaje ze nie do konca tak jest jak mowisz. Jaki numer rejestracyjny w kontrakcie ?
Wypozyczalem samochody na roznych lotniskach w USA i numer rej w kontakcie pojawial sie dopiero jak wyjezdzalem z parkingu. Zawsze rezerwowalem grupe samochodu (economy, intermediate, standard, full size itp.), w wiekszosci przypadkow przez posrednikow typu, rentalcars.com, economybookings, economycarrental

W poszczegolnych wypozyczalniach wygladalo to tak:

Alamo (PHL) - wybieralem samochod z danej grupy na parkingu, przy wyjezdzie z parkingu gosc drukowal kontrakt z danymi samochodu: marka,model, nr.rej, kolor, stan licznika itd.

National (PHL) - j.w z ta roznica ze w kontrakcie ktory dostalem przy wyjezdzie byla tylko grupa pojazdu, pozostale rubryki puste. Az sam sie zdziwilem ze nic nie bylo wpisane, gosc przy bramce powiedzial ze tak musi byc i tyle :shock:

Advantage (HOU) - wybor samochodu przy okienku, gosc drukuje kontrakt i daje kluczyk, idziemy na parking szukamy samochodu i jedziemy

Advantage (FLL) - j.w

Zawsze do wyboru kilka samochodow w danej klasie, jest w czym wybierac

W poszczegolnych klasach mozesz miec takie auta:
Economy - Chevrolet Aveo, Toyota Yaris, Ford Fiesta, Hyundai Accent, Honda Fit

Intermediate / Standard - Nissan Versa, Toyota Corolla, Ford Focus, Hyundai Elantra, Honda Civic, Chevrolet Cruze, VW Jetta, Chrysler 200, Dodge Avenger, Kia Forte, Mazda 3, Ford Fusion

Full Size - Ford Taurus, Chevrolet Impala, Nissan Altima, Chevrolet Malibu, Dodge Charger, Mazda 6, Kia Optima, Hyundai Sonata, Toyota Camry, Honda Accord, VW Passat

Premium - Toyota Avalon, Nissan Maxima, Chrysler 300C, Buick Regal

Convertible - Ford Mustang, Chevrolet Camaro, Dogde Challenger.

Te modele sa najpopularniejsze i jest ich najwiecej zwlaszcza na lotniskach, ale zawsze sie moze trafic model ktory nie zostal wymieniony powyzej.
Jesli z danej grupy np. standard nie maja samochodu w danej chwili wtedy dostajesz bez doplaty samochod o klase wyzej niz rezerwowales.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lip 2016 04:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Alamo i National to jedna korporacja (tak samo jak np. Avis i Budget) więc i zasady i parkingi mają te same.

Wystarczy napisać do Alamo jakie samochody kryją się u nich pod poszczególnymi klasami. Odpisują dosyć szybko i konkretnie. Dlatego ja wiedziałem z czego mniej więcej będę mógł wybierać na samym lotnisku.

Akurat Alamo ma dużo Kijanek (bo tanie) w każdej klasie. Fordy też znajdziesz (Focus w kompaktowej czy Fusion - europejskie Mondeo - w Full size), Chevrolety, Hyundaie.

Istotna wskazówka - jak będziesz sobie wybierał samochód i nic nie będzie Ci pasowało CZEKAJ na parkingu. Nawet kilkanaście minut. Na dużych lotniskach rotacja jest bardzo duża, ciągle pracownicy przywożą z myjni odebrane samochody. Np. w LAS wkurzyłem się jak na parkingu zobaczyłem tylko 5 szt. standardowych SUVów (klasa wyżej od kompaktowych) z czego 2 to były Hyundaie Santa Fe a 3 to wysłużone Dodge Journeye. Tak długo wybierałem, że nagle podjechał nowiutki i genialnie wyposażony Ford Explorer... :) Podobnie było w SFO ale z niższą klasą dlatego warto poczekać (przynajmniej z Alamo i Nationalem).
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Gru 2016 13:10 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Napisałem do Alamo jakimi dysponują samochodami i odpisali załączając listę w .pdf

listę aut możecie pobrać klikając tutaj --> Car Classes.pdf
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Gru 2016 02:33 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
JIK napisał(a):
Napisałem do Alamo jakimi dysponują samochodami i odpisali załączając listę w .pdf

listę aut możecie pobrać klikając tutaj --> Car Classes.pdf


Czy to lista samochodów w Miami ? Czy w całych stanach ? Właśnie zarezerwowałem na LAX w Alamo Chevroleta Tahoe i zastanawiam się co może być do wyboru ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Gru 2016 09:46 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
To chyba cała stajnia ALAMO
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Mar 2017 07:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jestem już po tripie. Rezerwowałem przez auto4free.pl SUV-a, miała to być Toyota Rav 4 lub coś podobnego.
Odbiór auta w Las Vegas oddanie w Los Angeles. Na parkingu stały dwa rzędy suwów i kluczykami do wyboru:
Toyota Rav 4
Jeep Grand Cherokee
Jeep Patriot
+ jakieś Hyundai-ei i ze 2 Dodge.

Najwięcej jednak było Jeepów.
Jestem pozytywnie zaskoczony jak łatwo i przyjemnie można wypożyczyć i oddać auto w stanach. Polecam Alamo, dobra stajnia, nówki auta.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2017 13:51 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
z uwagi, że plik wrzucony przez @‌JIK‌ jest niedostępny wrzucam listę aut w wersji tekstowej

Klasa Econoy (MPG 28-39 AVG 34): Chevrolet Spark, Kia Rio, Mitsubishi Mirage

Klasa Compact (MPG 27-38 AVG 31): Fiat 500, Ford Fiesta, Chevrolet Sonic, Hyundai Accent, Nissan Versa Note, Nissan Versa Sedan, Toyota Yaris (5drzwi)

Klasa Intermediate (MPG 25-36 AVG 30): Dodge Dart, Ford Focus, Chevrolet Cruze, Hyundai Elantra, Hyundai Elantra GT, Hyundai Veloster, Kia Forte, Mazda 3, Mitsubishi Lancer, Nissan Sentra, Toyota Scion XD, Toyota Corolla, Volkswagen Golf

Klasa Standard (MPG 21-34 AVG 26): Chrysler 200, Fiat 500L, Buick Verano, Kia Soul, Nissan Cube, Volkswagen Jetta Sportwagen, Volkswagen Jetta Sedan

Klasa Full-Size (MPG 19-31 AVG 25): Dodge Charger, Ford Fusion, Chevrolet Malibu, Hyundai Sonata, Kia Optima, Mazda 6, Nissan Altima, Toyota Camry, Volkswagen Passat

Klasa Premium (MPG 18-29 AVG 22): Buick LaCrosse, Buick Regal, Hyundai Azera, Kia Cadenza, Nissan Maxima, Subary Legacy, Toyota Avalon, Volkswagen CC

Klasa Luxary (MPG 18-29 AVG 22): Hyundai Genesis, Cadillac ATS, Cadillac CTS, Cadillac XTS, Cadillac MKZ

Klasa Convertible (MPG 18-29 AVG 22): Mini Cooper, Ford Mustang, Chevrolet Camaro

Klasa Standard Pickup (MPG 16-25 AVG 18): Chevrolet Colorado. GMC Canyon, Nissan Frontier, Toyota Tacoma

Klasa Full Size Pickup (MPG 15-22 AVG 16): RAM 2500, RAM 1500, Ford F150, Chevrolet Silverado 1500, Nissan Titan, Toyota Tundra

Klasa Minivan (MPG 17-25 AVG 20): Chrysler Town and Country, Dodge Grand Caravan, Kia Sedona, Nissan Quest, Toyota Sienna,

Klasa Intermediate SUV (MPG 17-25 AVG 20): Jeep Compass, Jeep Patriot, Jeep Cherokee, Ford Escape, Chevrolet Captiva, Hyundai Tucson, Kia Sportage, Mazda CX-5, Mitsubishi Outlander, Nissan Rogue Select, Nissan Rogue, Toyota RAV4

Klasa Wrangler: Jeep Wrangler

Klasa Standard SUV (MPG 19-28 AVG 22): Dodge Journey, Jeep Grand Cherokee, Ford Explorer, Ford Edge, Chevrolet Equinox, GMC Terrain, Hyundai Santa Fe, Kia Sorento, Nissan Murano, Nissan Pathfinder, Toyota Highlander, Toyota 4Runner, Toyota Venza

Klasa Full Size SUV (MPG 15-21 AVG 17): Ford Expedition, Chavrolet Tahoe, GMC Yukon, Nissan Armada

Klasa Premium SUV (MPG 15-20 AVG 16): Ford Expedition EL, Chevrolet Suburban, GMC Yukon XL, Toyota Sequoia

Klasa Luxury SUV (MPG 13-18 AVG 15): Lincoln Navigator, Cadillac Escalade, Inifinity QX80 (Q56)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Mixsa uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Kwi 2017 18:54 

Czy ktoś próbował otrzymać "darmowy upgrade"? Rezerwujecie klasę którą chcecie docelowo czy rezerwujecie niższą i liczycie na upgrade?

Co przypadku jeśli liczę na cabrio, brać od razu tą grupę?
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Kwi 2017 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Z tego co czytam na forum to rezerwując kabrio możesz nie dostać kabrio, więc raczej nie liczył bym na darmowy upgrade.

Ruben$ napisał(a):
Samochód wypożyczaliśmy przez stronę economycarrentals.com. Jako, że był to road trip to wybór mógł być tylko jeden - Mustang i to kabriolet! Po zarejestrowaniu w Alamo rezerwacji przez automatyczny terminal skierowaliśmy się na parking. I tutaj nastąpił pierwszy zgrzyt. Pani oznajmiła nam, że kabrioletów nie mają na stanie, ale może będą za 2 godziny. Po kilkunastogodzinnej podróży nie uśmiechało nam się czekać, więc od razu zapytałem co nam proponują w zamian. W zamian były do wyboru: Dodge Challenger (biały i czarny) i czarny Chevrolet Camaro oraz darmowy bak paliwa (zawsze coś). Niestety nie były to kabriolety tylko 2 drzwiowe coupe. Wybraliśmy białego Challengera bo od razu skojarzył mi się z filmem "Vanishing Point" :D Nie wiem czy cena za niego była niższa czy wyższa, ale był to w 100% trafny wybór o czym wspomnę w podsumowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Maj 2017 21:38 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
JIK napisał(a):
Jestem już po tripie. Rezerwowałem przez auto4free.pl SUV-a, miała to być Toyota Rav 4 lub coś podobnego.
Odbiór auta w Las Vegas oddanie w Los Angeles. Na parkingu stały dwa rzędy suwów i kluczykami do wyboru:
Toyota Rav 4
Jeep Grand Cherokee
Jeep Patriot
+ jakieś Hyundai-ei i ze 2 Dodge.

Najwięcej jednak było Jeepów.
Jestem pozytywnie zaskoczony jak łatwo i przyjemnie można wypożyczyć i oddać auto w stanach. Polecam Alamo, dobra stajnia, nówki auta.


Cześć.
A nie zauważyłeś czasem jakie auta były z kategorii duży SUV, czyli Tahoe... itp. Zastanawiam się tez czy Toyota Sienna jest w kategorii van razem np. z Dodgem Voyagerem czy innej droższej. W wyszukiwarkach zazwyczaj jest dużo droższa niż wspomniany Dodge.

Jak ogólnie się udał trip ? Jakieś nietypowe wskazówki dla wybierających na podobną wycieczkę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2017 14:09 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
zamawiałem z odbiorem i oddaniem w LAX. Na parkingu okazało się, że akurat nie ma żadnego auta w mojej klasie i dostaje zgodę na wzięcie czegokolwiek z klasy wyżej (w międzyczasie przyjechał z myjni Ford Focus, więc wziąłem z własnej woli).
Generalnie parking nie jest wielki. Miejsc na ok 20 aut w każdej z niższych klas. ale rotacja ogromna. w ciągu 15 minut z myjni przyjechało chyba 8 aut i oraz razu były zabierane przez ludzie. parking (ten zadaszony) był prawie pusty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Cze 2017 15:26 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Pytanie dotyczy Forda Mustanga Cabrio - czytałem, że wielu z Was go wypożyczało na Florydzie.
Jak duży ma bagażnik? Wejdą 3 walizki czy raczej nie ma szans?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Cze 2017 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Zależy jakie walizki? 3 walizki do bagażnika czy ogólnie do auta? 3 walizki to problem jest chyba zmieścić do bagażnika w SUVie, a co dopiero w Mustangu i do tego kabrio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Cze 2017 09:18 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
walizki średnie. Do bagażnika.
Nie mogę nigdzie znaleźć wymiarów tego bagaznika w Mustangu.

a w SUVie to mi się 4 mieszczą ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Cze 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
wszystko jest w internecie, ale, że z tematem stanów jestem na bieżąco to trzymaj :

(zdjęcia nie są mojego autorstwa, na forum chyba nie można robić reklamy więc nie podaję źródła (każdy może je znaleźć w lewym dolnym rogu zdjęcia : )


Z zamkniętym dachem dwie średnie walizki powinny się zmieścić.

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 169.41 KiB | Obejrzany 21472 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 159.84 KiB | Obejrzany 21472 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Cze 2017 11:40 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
JIK napisał(a):
Jestem już po tripie. Rezerwowałem przez auto4free.pl SUV-a, miała to być Toyota Rav 4 lub coś podobnego.
Odbiór auta w Las Vegas oddanie w Los Angeles. Na parkingu stały dwa rzędy suwów i kluczykami do wyboru:
Toyota Rav 4
Jeep Grand Cherokee
Jeep Patriot
+ jakieś Hyundai-ei i ze 2 Dodge.

Najwięcej jednak było Jeepów.
Jestem pozytywnie zaskoczony jak łatwo i przyjemnie można wypożyczyć i oddać auto w stanach. Polecam Alamo, dobra stajnia, nówki auta.


również jestem bardzo pozytywnie zaskoczony z jaką łatwością można wypożyczyć i oddać samochód. Tak samo jak wymiana samochodu podczas trwania wynajmu - co mi się akurat trafiło. Żadnego problemu nie było, a cały proces wymiany trwał może ze 3 minuty, z czego 2 się zastanawiałem, który samochód wybrać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Cze 2017 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@kontrol
Zdjęcia, które wkleiłeś, są ze starego Mustanga (do 2014 r.). Wypożyczalnie w USA dysponują już raczej aktualnym modelem ;)
Niestety nie wiem czy jest istotna różnica w wymiarach bagażnika pomiędzy tymi wersjami, bo dopiero obecny jest sprzedawany w Europie. Sam mam aktualnie dostęp tylko do fastbacka, którego wymiary bagażnika są: 100 cm długość, 98-128 cm szerokość (najwęższe punkty przy siedzeniach - najszersze punkty przy zderzaku), 41 cm wysokość. Według fabrycznej specyfikacji fastback 408l a convertible 332l.

Załączniki:
20170622_163309.jpg
20170622_163309.jpg [ 201.37 KiB | Obejrzany 21292 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group