Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:13 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 10
krystoferson112 napisał(a):
To wszystko do kupienia w sklepie Majorane lub podobnie do godz. 18.00, za zasłonką. Uwaga sklep otwartu dłużej po 18.00 stoisko za barykadowane. ;) W Agadirze spokojnie można wypić piwo na ulicy z kulturą oczywiście. W Marakeszu bym się nie odważył. Na promenadzie piwo dostępne w retseuracjach, w hotelach również. Polecam wino z gatunku Griss, nazywane szarym podobno tylko w Maroko produkowane.


Jakie ceny alkoholi sa na miejsc w Agadirze?
Lepiej kupic sobie jakis alkohol na lotnisku w Polsce czy na miejscu jest ceny sa ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:43 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak pamiętam w sklepie piwo exportowe było po ok.6-8pln za małą puszkę,tańsze było wino , whisky sporo droższe niż w Polsce. Osobiscie kupiłem na wolnocłowym w Berlinie 1l Jasia Wędrowniczka za 10 ojro ale oczywiście tylko w celach...higienicznych co skutkowało bardzo pozytywnie :lol: :lol: :lol: . Na sukach i ulicznych sklepach sprzedawcy ,,mocno,, pytali o polską wódke wiec jak zakupisz to masz ewentualnie dobrą kartę przetargowa przy zakupach wszędobylskich ,,podróbek" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:43 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Nie pamiętam cen, ale ja miałem 1 l Wyborowej z Okęcia była bardzo tania, lecisz poza UE to i ceny niższe, piwa absolutnie nie wydawały mi się takie drogie jak pisze kolega w szczególności w sklepie, w knajpach owszem, wino najtańsze i na prawdę dobre...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:09 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
nie pamiętam cen piwa marokańskiego bo kupowałem jak pisałem exportowanego Heinekena i cena trochę ,,zmroziła" :lol: :lol: Była w granicach jak napisałem ale pamiętam , ze właśnie tańsze było wino marokańskie i do tego b.dobre :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Sty 2018 14:28 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Piwo marokańskie również jest drogie. Kosztuje 7-8 PLN za 0,33l.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Sty 2018 15:20 

Rejestracja: 03 Gru 2017
Posty: 4
W Agadirze polecam sklep Uniprix. Duża bubloteka z pamiątkami,chińszczyzną itp.Dział alkoholowy zaopatrzony należycie.I ważne-ceny nie podlegają negocjacji-duża wygoda.Sklep blisko promenady i plaży.Po drodze nad morze-Paradise Valley-miły spacer
Góra
 Profil Relacje PM off
bartoszj01 lubi ten post.
bartoszj01 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Sty 2018 15:57 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Byłem także w nim. Zabawnie i z podziwem patrzyłem na,,zabytkową" kasę i kasjera któremu kolejny pracownik podawał każdy towar klienta osobno mówiąc cenę. Znał wszystkie ceny ze sklepu na pamięć. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
W Agadirze jest też duży Carrefour, z tym że alkohol sprzedawany jest nie na głównej hali, a w piwnicy.
Za to np. Taghazout nie ma, ani w sklepach ani w knajpach.
Miejscowi wskazywali jedno miejsce - hotel Sol House Taghazout Bay - Surf, na Południe od miejscowości. Faktycznie, duże piwo można kupić za 55 dirhamów, małe 35 (dla porównania małe w Carrefourze około 9). To już bardziej opłaca się wziąć taksę do Agadiru i zrobić zapas ;-)
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:08 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
dobrze , że nie byłem zatem w Taghauzat bo straciłbym ,,fortunę" na taksówki do Careffour :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Swoją drogą Stork Première i Spéciale Flag są ohydne (tzw. skunks). Jedyne, które dało się wypić to Casablanca.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
A nie lepiej cos zwiedzic za te pieniadze, albo przeznaczyc na dobra kolacje, zamiast trwonic na alkohol? :D
Dobra herbatka z miety potrafi potrafi zastapic alk.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:44 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 03 Sty 2018 17:42 --

Ta herbatka zawsze była dobrą odskocznią na poranne alko zmeczenie :lol: :lol: :lol:

-- 03 Sty 2018 17:44 --

BTW...alko pijam tylko na wyjazdach. To było takie moje noworoczne postanowienie chyba z 10 lat temu :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:51 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 21
Loty: 67
Kilometry: 142 432
cccc napisał(a):
A nie lepiej cos zwiedzic za te pieniadze, albo przeznaczyc na dobra kolacje, zamiast trwonic na alkohol? :D
Dobra herbatka z miety potrafi potrafi zastapic alk.
Pozdr.

Może i lepiej ale herbatka przeczyszcza a alkohol hamuje :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@HandSome
...i od 10 lat jeszcze w domu nie byłeś :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 03 Sty 2018 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kumara napisał(a):
ale herbatka przeczyszcza :-)

Czy normalna herbatka przeczyszcza, w moim przypadku jest akurat odwrotnie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Sty 2018 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Alkohol i Maroko to akurat słabe połączenie. Nie mają żadnych liczących się tradycji w produkcji. Co innego z innymi substancjami, powiedzmy, palnymi. Ale to nie moja bajka.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Sty 2018 18:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Trzeba być gościnnym więc i ichniego alko musiałem spróbować. A jak było alko to i spojrzenie na damską ludnośc także robiło się wyostrzone. I trzeba przyznać...młode Marokanki OK :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Ponieważ ktoś przeniósł mój w dużym procencie procentowy wpis do innego tematu, pozwolę sobie umieścić jego alkoholową część ponownie tutaj - i trochę ją rozbudować.

Polecam bardzo smaczne białe wino Gazzelle, produkowane w okolicach Essaouiry. 70-75 MAD, te tańsze wina (40-50) to jednak tanie wina
W Essa jest sklep monopolowy po wyjściu z medyny 150 m wprawo za Baab Doukkala, uliczka wzdłuż muru medyny. Duże stoisko monopolowe jest też przy carrefourze (wyjazd z miasta).

To wyżej polecane piwo Casablanca też fajne jest.

W Sidi Ifni jest tajniacka (legalna, ale dobrze schowana) knajpka gdzieś w okolicy Suerte Loca i druga przy takim większym hotelu przy parku.

W Tarudancie jest knajpka z muzyką na żywo przy Palais Salam - dawniej pałacu, obecnie to wypasiony hotel, do którego w dzień warto zajrzeć na zwiedzanie. W knajpce bardzo fajna atmosfera, ale małe piwo (0.25) kosztuje niebagatelne 20 MAD.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 15 Sty 2018 14:04 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 10
Świeżo po powrocie z Maroko kilka uwag odnośnie alkoholu i jego cen.

Najbardziej opłaca sie kupic alkohol jeszcze w Polsce na strefie bezcłowej.
Grants 1 litr w platiku 60 zł
Grants 0.5 l w plastiku 30 zł
Johnny Walkerm 1 litr 53 zł (szkło)
Byly jeszcze tanie whisky za 22 i 25 zł za 0.5 litra.

W sklepie Uniprix najtańsze Whisky jakie znalazłem było za ok 120 MAD za 0.5 litra.
Grants kosztwał juz ok 250 MAD za 0.75 L
Jack Daniels ok 360 MAD za 0,75 L

Wódki (w sklepie) zaczynają sie od ok 100 MAD za 1 litr

Piwo w sklepie najtańsze 15-20 MAD za 0.5L, Casablanca za ok 30 MAD za 0,33l,

Piwo w lokalu od 20 MAD za 0,33, duze piwo jest dostępne w małej ilosci lokali od 30 MAD za 0.5L
Wino w lokalu od ok 50 MAD za kieliszek.

Ogólnie w Agadir jest sporo restauracji w których w ogole nie ma alkoholu, o wiele wiecej jest kawiarni.
Zdziwiłem sie podczas meczu piłki noznej ich reprezentacji gdzie wszyscy w lokalu pili kawe i wode.

Jako bonus dodam ze Shisha kosztuje ok 60 MAD i miałem wrażenie ze jest bez ograniczej bo co chwile przychodzil kelner i dokładał nam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Lut 2019 09:13 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
O ile carrefourach nie ma problemu z kupieniem lokalnego piwa i wina, to nie widziałem wódki figowej. Było coś lokalnego o nazwie Fresh Vodka Nature, ale etykieta podobna do sprzedawanej kiedyś TV Wódki nie zachęcała :) Wódka figowa była za to dostępna na bezcłówce na lotnisku w Marrakeszu w cenie 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group