Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2017 12:50 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Jeżeli ktoś się zastanawia po co jechać do Wuppertalu, to podpowiadam, po to aby przejechać się "Wuppertaler Schwebebahn". Jest to kolejka podwieszana, która biegnie przez miasto nad rzeką.

Do Wuppertalu dojechać możecie z Koloni Hbf (pociąg regionalny) za 11.4 EUR lub Flixbusem od 19 PLN. Natomiast z Holzwickede Hbf (dworzec przy lotnisku w Dortmundzie) za 15 EUR.

Jednorazowy przejazd kolejką to koszt 1.6 EUR.
Więcej info: http://www.fly4free.pl/perelka-nadrenii ... wuppertal/

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 199.33 KiB | Obejrzany 6840 razy ]


Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 201.26 KiB | Obejrzany 6840 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D


Ostatnio edytowany przez JIK, 10 Lip 2017 13:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 10 Lip 2017 12:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Schieben? :shock:
Natomiast jak ktoś chce przyjechać pociągiem regionalnym z odpowiednim biletem, to kolejką oczywiście jedzie gratis. A w ogóle to dla kilku osób opłaci się kupić np. SchönerTagTicket NRW na cały land za €44 (dla 5 osób).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lip 2017 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Właśnie chciałem to samo dopisać. Jeśli przyjeżdżamy pociągiem, to kolejką można jeździć do woli na ten sam bilet.
Ja dojeżdżałem z Dusseldorfu, bilet rodzinnyy za 44EUR na cały dzień. Jeśli dobrze zaplanować, to na tym bilecie można by jeszcze jakieś inne miasto zwiedzić, w ramach przejazdów wewnątrz wyznaczonej strefy.
Jadąc kolejką całą trasę warto zwrócić uwagę na potężną fabrykę Bayer'u (farmaceutyki). Aż szkoda że w samym mieście jest niewiele więcej atrakcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Lip 2017 13:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No, a jak już tak szalejemy, to dorzucasz kilka drobnych (albo i nie) i masz podobny bilet na całą Rzeszę.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Lip 2017 13:38 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
obibok napisał(a):
Schieben? :shock:
Natomiast jak ktoś chce przyjechać pociągiem regionalnym z odpowiednim biletem, to kolejką oczywiście jedzie gratis. A w ogóle to dla kilku osób opłaci się kupić np. SchönerTagTicket NRW na cały land za €44 (dla 5 osób).


Poprawiłem, dzięki.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Lip 2017 14:37 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Szczerze mówiąc, to myślałem, że trafiłeś na jakiś żargonowy skrót i szukałem, ale internet nic o tym nie wie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lip 2017 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Kolejka jest super! Byliśmy tam w zimie. Polecam też teatr Piny Bausch. To wyjątkowe miejsce. http://dookolakuli.pl/2017/03/07/wupper ... na-bausch/

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lip 2020 16:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
W sierpniu pociągi kolei podwieszanej w Wuppertalu zostaną ponownie zastąpione autobusami. Wynika to z konieczności wymiany zużytych elementów torowiska – informuje portal Railway Gazette. Organizator transportu ocenił jednak, że prowadzenie prac jest możliwe przy utrzymaniu kursów w soboty i niedziele.

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 2e6UqPXowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group