Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2019 13:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
robił ktoś trekking na te wulkany? na sam szczyt czy do którejś bazy? Ile dni polecacie w Riobamba i Banos?
Żeby nie tworzyć nowego wątku - jechaliście Nariz del Diablo kolejką z Alausi do Sibambę? warto? trzeba bukować dużo przed?
http://trenecuador.com/en/day-trips/the-devils-nose/

opinie różne: https://tropimyprzygody.pl/2016/08/22/n ... o-ekwador/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 04 Lut 2019 14:46 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
W tym wątku sporo się rozpisałem na temat Chimborazo i Cotopaxi:
ekwador-co-robic-przez-7-dni,660,121318#p1015442
Kolejką jechałem, widoki ładne, ale od czasu kiedy nie można jechać na dachu straciło swój największy atut. Inne atrakcje zrobiły na mnie większe wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Lut 2019 15:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@jasiub downhill fajny? Robiłam podobny Drogą Śmierci w Boliwii, ale nie był tak równy jak stół ;)
wiesz/pamiętasz coś może więcej nt wejścia na szczyty wulkanów? też czytałam, że można ogarnąć w 2 dni, ale w necie nic nie znalazłam...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lut 2019 16:19 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Byłem 10 lat temu, więc pamiętam słabo szczegóły. Ale akurat downhill zapadł mi w pamięć i bardzo mi się podobał, trasa około 40 km, z czego ok. 4 km podjazdów. Wygląda to tak: dojazd na parking, wejście do schroniska na 5000m, zejście i w dół do Riobamby. Widoki super, sporo kozic i alpak.Było kilka opcji trasy - jechaliśmy "średnią". Całość zajęła cały dzień. Za nami jechał samochód, w razie problemów technicznych lub zmęczenia pomogliby. Były momenty ostrzejszego zjazdu, ale rowery miały szczęśliwie sprawne,dobre hamulce. Pewnie dla osób zaprawionych w MTB byłby to lajcik, ale mi się podobało. Na szczyt Chimborazo nie planowałem wejść, jest podobno trudniejsze od Cotopaxi i nie czułem się na siłach.

Cotopaxi robiłem w 2 dni i to był błąd - za krótko. Mimo tego, że wcześniej przebywaliśmy już jakiś czas dość wysoko to nie byliśmy dobrze zaaklimatyzowani. Pierwszy dzień samochód na parking i wejście do schroniska , pół noclegu i w nocy wyjście. Moja żona zaczęła odczuwać chorobę wysokościową i wróciła do schroniska z przewodnikiem. Ja poszedłem dalej, a przewodnik mnie dogonił. W międzyczasie zaczęła się śnieżyca i wiało. Na szczyt doszliśmy po wschodzie słońca, ja zamulałem, a on robił sobie ze mnie jaja i skakał wokół mnie na 1 nodze. Trochę mi poszło po ambicji bo był ode mnie starszy jakieś 35 lat :) i mimo, że miałem chęć wrócić wlazłem do góry. W dół poszło łatwo i szybko. W sumie to nawet nie pamiętam czy mi się jakoś bardzo podobało, przez lata zamazał mi się ten obraz i głownie pamiętam zmęczenie :)

Moja opinia jest zresztą mało miarodajna, bo idąc na Cotopaxi doświadczenia wysokogórskiego miałem 0, a i kondycja była taka sobie (choć o niebo lepsza niż dziś).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Maj 2023 04:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Robiłam dziś wycieczkę na Chimborazo że zjazdem rowerem. Bardzo polecam ;) korzystałam z agencji Urcu roots. Leo i jego dziewczyna są super pomocni, bez problemu ogarnęłam wszystko na whatsapp.

Sama wycieczka to koszt 60$. W cenie trek to laguny kondora na 5100 mnpm. Potem zjazd rowerami z 4800 do 3700. Ok 1.5-2h. Trasa dość łatwa, jeśli ktoś jeździ na rowerze.
Na koniec godzinny trek do wodospadu.
W cenie oczywiście rowery i osprzęt, lunch, odbiór z hotelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Lip 2023 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 670
srebrny
Zastawiam się jaki jest poziom trudności jeśli chodzi o dojazd do Parqueadero al Refugio Cotopaxi (miejsca skąd jest ok. 1h wędrówka do Refugio Cotopaxi ). Zdjęcia na google maps pokazują szutrową drogę, natomiast ciężko mi ocenić jak trudno się prowadzi samochód. Czy jest duże nachylenie, wielkie dziury, głębokie kałuże etc. ? Na ile realna i bezstresowa byłaby jazda wypożyczonym Suzuki SX4 z napędem na dwa koła? Myślę, czy prowadzić samemu, czy odżałować jakieś $20/osoba za podwózkę w obie strony.
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2023 17:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Droga szutrowa, różny poziom dziur, raczej wiecej niz mniej, pod koniec dość stromo. Małe autko nie dało rady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi lubi ten post.
amphi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Wrz 2023 22:29 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
maxima napisał(a):
. Trasa dość łatwa, jeśli ktoś jeździ na rowerze.


A że tak zapytam, dla kogoś kto nie jeździ na rowerze, raczej zna podstawy? bo widzę, że mają też zwykły trek.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2023 22:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
@Lord Sidious jeśli nie czujesz roweru, nie panujesz nad nim, boisz się jazdy po piasku/niestabilnym terenie/kamieniach/szutrze to wg mnie to może być udręka. U góry mocno wieje, trzeba czuć się stabilnie na rowerze. To nie jest ścieżka rowerowa po asfalcie. Weź też pod uwagę, że nie zawsze jest słonecznie.

zdjecia Urcu na fb pokazują, jaki to teren. Tyle że zdjęcia są robione w miejscach postoju, gdzie jest w miarę płasko. trzeba tam jednak dojechać, trasa rowerowa jest częściowo obok tej dla aut i jest bardziej wymagająca/stroma/w wąwozach. Męczą się i ręce i nogi, bo niemal cały czas trzeba hamować. Dopiero końcówka jest po asfalcie.
Na tym zdjęciu widać, jaki jest odcinek - jedzie się takim wąskim pasem gęsiego, raz w tym zagłębieniu, raz powyżej. zdjęcie jest już na końcu, gdzie można stanąć. wcześniej to raczej trudne ze względu na "górki"

Załączniki:
urs.jpg
urs.jpg [ 183.11 KiB | Obejrzany 640 razy ]
urcu.jpg
urcu.jpg [ 435.02 KiB | Obejrzany 641 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2023 08:54 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
ok, dzięki. to pierwsze zdjęcie mnie przekonuje, by nie przekozaczać. Zostaniemy przy trekkingu.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lis 2023 00:45 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Już po, więc kilka słów od siebie. Zdecydowaliśmy się na trekking z Urcu do Chimborazo (laguna Condor Cocha na 5100). Wcześniej myśleliśmy bardziej nad schroniskiem na Cotopaxi (jakieś 4800). W obu przypadkach ze względu na wysokość woleliśmy mieć wsparcie. I generalnie wycieczka z Urcu bardzo nam się podobała. Przejście nie było trudne, dodatkowo przewodnik dbał o nasze tempo (żeby nie było zbyt szybkie), no i do tego herbata z koki. Dużo pokazywał, dużo tłumaczył, świetnie zorganizowane i cały czas mieliśmy wsparcie (gdyby było potrzebne).

Cotopaxi wzięliśmy łączone z Quilotoą z Quito, od innego operatora. Było ok. W Cotopaxi tylko chodziliśmy wokół laguny, stosunkowo płasko, więc problemu nie było. Samo Cotopaxi jest bardzo ikoniczne, jeśli chodzi o wygląd, przypomina Fudżi ;). Quilotoa - tu pozwolił nam zejść na dół i wejść z powrotem (samodzielnie). Ale, że to był właściwie nasz drugi dzień, to jeszcze nie wiedzieliśmy jak podejść do And. Zejście było spoko, ale wejście męczące (głównie z powodu tempa, które nieumiejętnie narzuciliśmy). Quilotoa ładnie wygląda z góry, ale z trekkingu byłem zadowolony (mimo, że wymagający).

Jeszcze, acz już bez wulkanów, przeszliśmy krótki trekking po Parku Narodowym Cajas (też wokół laguny) jadąc do Cuenci z Guyaqil. To chyba nam pomogło przed Chimborazo. Mimo, że też trochę było podejść, nie było tak ciężkie jak Quilotoa. Tu bardziej nam pogoda - siąpiący deszcz - nie dopisała, ale może to i dobrze. Widoki również piękne.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 15 Sty 2024 19:37 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Czy ktoś wchodził na szczyt Chimborazo?
W necie oferty ~500 usd za 2-dniowe wejście z przewodnikiem. Na miejscu da się coś taniej ogarnąć? Można wypożyczyć ciuchy/buty/sprzęt?
Jak z poziomem trudności? Czy na Original Route też są fragmenty wspinaczki lodowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sty 2024 23:14 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Cena 500 USD wydaje sie byc ok. Ja co prawda nie bylam na Chimborazo ale za wejscie na Cotopaxi w 2015 zaplacilam 330 USD, szlam sama z przewodnikiem. A Cotopaxi wiadomo jest tansze. Bukowalam na miejscu w Latacunga, w hostelu w ktorym spalam. Sprzet - raki, kask, czekan pozyczalam, kurtki, buty i inne tez mozna wypozyczyc.
Tam nie ma wspinaczki lodowej, wejscie lodowcem w rakach
Znajdziesz go na Facebooku czy Instagramie, chcesz to napisz i popytaj, raczej nie mowil po angielsku, rozmawialismy po hiszpansku, chociaz widze ze Facebook jest po angielsku

Agencia de Viajes Nato Guia de las cumbres
Tu jest email - natoguiadelascumbres@gmail.com

A, i jeszcze dodam, bo widze ze ktos Quilatoa z agencja robil. To jest latwy trek, do ogarniecia samemu. Busem dojezdzasz do Sigchos (2 godziny z Latacunga) i idziesz szlakiem. Z noclegami nie ma problemow, jest tego sporo po drodze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Sty 2024 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
@QbaqBA wybierasz się w najbliższym czasie?

rozeznawałem temat w ubiegłym tygodniu i znalazłem taką ofertę.
https://we.tl/t-6kDgBdkFJe
Cały sprzęt dają więc na miejscu więc plusem jest to, że na te dwa-trzy dni nie ma co go brać ze sobą i płacić za dodatkowy bagaż.
Cotopaxi jest wciąż zamknięte ale jest szansa, że końcem roku otworzą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sty 2024 13:51 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
O, dzięki za konkret. Rozważam na listopad, ale jeszcze nie wyszedłem poza etap planowania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group