Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 61 615
Proszę o praktyczne rady na temat tej wyspy,tj gdzie najlepiej się zatrzymać,jakieś piękne plaże,ciekawe miejsca,itp.

#2 PostWysłany: 04 Sty 2014 21:48 
Awatar użytkownika

Loty: 227
Kilometry: 243 641
złoty
polecam udac się do Zatoki wraku Navagio - zarówno od strony morza jak i z góry.

http://alfamar.travelshops.pl/przed-pod ... ynthos.php

Polecam!

#3 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:48 

Wyspa objechana wzdłuż i wszerz. Oto moje, jak zawsze subiektywne spostrzeżenia. ;)
Laganas na południu to typowe ogromne wczasowisko. Pełne szmiry , tandety i komercji.Dla mnie nie do przyjęcia. Uciekłem natychmiast. Siedząc tam można myśleć , że jestem na Majorce, Ibizie, czy gdziekolwiek. Zero klimatu. Jak te biedne żółwie to wytrzymują ?
Alikanas podobnie, chociaż trochę lepiej. Najspokojniej jest w Tsilivi, a zupełnie fantastycznie na północ , w stronę Alikanas. Można znaleźć nocleg w spokojnej wiosce, z dala od tłumów , obok pustawych plaż.
Błekitne groty i zattoka wraku, tak.
Ale płyniemy motorówką wcześnie rano, bo później jest katastrofa, jak dopłyną wielkie potwory z setkami ludzi. Ja płaciłem ( oczywiście po negocjacjach 35 euro za 3 osoby).
Na straganach w kluczowych miejscach, lokalne produkty oczywiście z zawyżonymi cenami.
Anafonitria to miejscowość , gdzie sam się potężnie obkupiłem w wino, oliwę, miód, przyprawy, zioła itp.
2 potężne torby za 30 euro!! + parę kilo moreli z własnego ogrodu i kawa gratis.
 PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 28 Cze 2014 11:19 

Będę wkrótce na Peloponezie i myślę by na jeden dzień popłynąć na Zakynthos - prom w jedną stronę 7,50 €. Prom przypływa do miasta Zakynthos.
Czy jest jakiś prosty sposób by zobaczyć Zatokę Wraku bez wykupywania drogich wycieczek, może da się jakoś tam dostać jakimiś lokalnymi busami?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 28 Cze 2014 16:32 

Pomysł popłynięcia promem b.dobry. Polecam ten sposób dotarcia na Zakynthos.
Niestety do Zatoki Wraku i ogólnie na północ wyspy nie dociera komunikacja publiczna. Jedyny sposób to wynajem auta. Ok 33 euro/doba.
To i tak taniej niż zorganizowane , a swoboda pełna.
No i dolicz jeszcze minimum 10 euro za łódkę.
Chyba , że wystarczy Ci widok z góry, to wtedy gratis. :D
 PM off  

#6 PostWysłany: 22 Wrz 2014 11:28 

To w takim razie 597 za lot dla jednej osoby to pewnie też nie jest dobra oferta? :( Szukam czegoś lastminutowego na teraz, jest szansa, że na wylot za kilka dni cena czarterowego lotu jeszcze spadnie? W biurze podróży tygodniowy wypad na Zakynthos to 1500zł dla jednej osoby, więc mimo kompletnego braki doświadczenia postanowiłam popróbować to jakoś zbić, jaca może coś doradzisz :)
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 22 Wrz 2014 18:16 

Hmm
Ja swoje wyjazdy, dopasowuję do tanich lotów.
Jak jest 297 RT do Grecji, lub mniej to kupuję.
A tak na zawołanie :D pod konkretny termin to ciężko, chociaż możliwe.
Trzeba śledzić stronę TUI, na bieżąco. ;)
 PM off  

#8 PostWysłany: 25 Wrz 2014 11:18 

Ślędzę, codziennie od tego zaczynam :D
Nie zdecydowałam się na ten lot, a gdzieś jeszcze można szukać? W sezonie, na początku było sporo tanich ofert do Grecji, a teraz nic :( Zastanawiam się w desperacji czy nie zdecydować się na jakaś ofertę z TUI normalną przelot+noclegi, ale to na Zakhyntos wychodzi 1500zł za osobę w last minute i i tak wydaje mi się, że można sporo taniej... wiadomo, jak się chce bardzo jechać to się już potem nerwy włączają, że nic nie będzie. A tak sobie tę Grecję wymarzyłam w tym roku! :)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 25 Wrz 2014 11:41 

Obawiam się, że w tym sezonie już nic nie będzie taniego z TUI, bo kończą sezon. Dużo fajnych ofert było pod koniec sierpnia i początkiem września. Nawet inne wyspy już przetrzebione.
Ja bym pomyślał ew. o zmianie miejsca na inne , a Grecję odwiedził wiosną.
Można teraz polecieć tanio np. do Portugalii. Piękny kraj , ciągle cieplutko, byłem tam w listopadzie i było trochę ludzi na plażach. Na miejscu tez niedrogo. No ale nie wiem , czy czujesz się na siłach ,zorganizować taki wypad. To trochę bardziej skomplikowane , niż czarter TUI.
Ale nie święci garnki lepią.. :mrgreen:
 PM off  

#10 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:26 

To może przeniesiemy się do wątku o Portugalii? :D W Grecji też chyba jest jeszcze ciągle ciepło, co? Mi zależało na plaży i słońcu, potrzebuje standardowego wypoczynku, miałam ciężki rok. Ale organizacji wypadów się nie boję i Portugalia też jak najbardziej wchodzi w grę, jestem podatna na polecanki, a widzę, że też latasz z Katowic, więc masz posprawdzane rzeczy :)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 25 Wrz 2014 12:43 

Jak chcesz koniecznie Grecję, to jest Kos z Krakowa Ryanairem 1-8 październik za 550 RT.
Wprawdzie nie super tanio, ale do przyjęcia i bezpośrednio. Na miejscu dużo nie wydasz bo już po sezonie. Jest potężny wątek o tej wyspie, w którym też się udzielałem
PS Ja teraz przygotowuję Portugalię i Maderę dla siebie, ale nie w wariancie plażowym. Bo już się wyleżałem w tym roku dosyć. :D
Będą "atakowane" Porto, Lizbona, Fatima , lewandy na Maderze itp. ;)
 PM off  

#12 PostWysłany: 25 Wrz 2014 13:02 

Właśnie sprawdzałam teraz Ryanaira do Krety, bo tam też widziałam przelot za 147zł, ale z powrotnymi już gorzej, ale tego Kosa nie widzę. A na kiedy się szykujesz na Portugalie, też jakoś teraz? Coś fajnego z Katowic tam lata?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 25 Wrz 2014 13:08 

Bo to ostatni lot z Krakowa na Kretę. :D Dlatego nie ma powrotnego. Zostały jeszcze tylko loty na Kos, z wysp greckich. Ten lot, który podałem jest aktualny.
 PM off  

#14 PostWysłany: 25 Wrz 2014 13:29 

A tak, już widzę. Kombinuję jeszcze, czy nie wziąć tej Krety z Katowic albo Wrocławia, a potem pokombinować tani powrót jakoś łączony, ale nigdy nie robiłam takiej symulacji, więc na razie ciężko mi idzie. Ale Kreta z Katowic jest jeszcze 10.10 za 147zł (powrotny 569zł więc słabo). Jakieś pomysły gdzie można lecieć tanio z Krety?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 18 Paź 2018 13:33 

Loty: 18
Kilometry: 24 438
niebieski
Może podpowiedzcie, jaka miejscowość (najchętniej nadmorska) na pobyt, aby:
- łatwo (czyt. rozsądnie czasowo) dostać się do najważniejszych miejsc na wyspie (własny samochód) zarówno pod katem zwiedzania jak i plaż
- nie jakiś mega wielki kurort
- raczej pensjonaty i prywatne apartamenty niż ciąg hoteli z basenami
- wieczorem coś się działo (knajpki, promenada lub uliczki do pospacerowania, ale dłużej niż 10 min i wszystko przechodzone)
- urlop w 2 połowie lipca
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 27 Gru 2018 21:04 

Ja byłem w Alikanas - malutkie miasteczko, piaszczysta plaża. Kilkanaście restauracji i pubów. Przed sezonem w I połowie czerwca prawie pusta plaża. Fajna baza wypadowa na zwiedzaie wyspy a jesli szukasz spokojnego miejsca to jak najbardziej polecam:)
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 19 Maj 2019 13:50 

Byliśmy w Tsilivi - bardzo ładna okolica. Apartamenty też były. Moim zdaniem miejsce nie ma większego znaczenia - Zakynthos to malutka wysepka. 2 dni wystarczyły żeby zjechać całą.

Ostatnio edytowany przez marcino123, 19 Maj 2019 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Film przeniesiony do właściwego działu.
 Relacje PM off  

[ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości