Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.siepomaga.pl/julia-klimowicz

[spoiler:38voicic][size=150:38voicic][b:38voicic]W jaki sposób można pomóc:[/b:38voicic][/size:38voicic]
1. Wpłata na subkonto w Fundacji - info pod linkiem :
https://www.kawalek-nieba.pl/matylda-klimowicz/ - tutaj 100% wpłaty ma być przeznaczone na leczenie Matyldy
2. Mamy też zbiórkę na siepomaga.pl :
https://www.siepomaga.pl/matyldaklimowicz
3. Można przekazać 1% swojego podatku :
W PIT wpisujemy KRS: 0000382243 koniecznie z dopiskiem w polu cel szczegółowy : 1155 pomoc dla Matyldy Klimowicz
4. Można wysłać SMS pod numer 75165 o treści POMOC 8263 ( koszt 5zł plus VAT) z czego 4,85zł wpływa na konto Matyldy
5. Można brać udział w aukcjach: http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607
lub wrzucać swoje rzeczy ta licytacje na ten cel
6. Po sugestiach wrzucam też swoje konto gdyby ktoś chciał w ten sposób wpłacić:
Piotr Klimowicz
ul. Tęczowa 24i2 62-064 Plewiska
nr rach: 51 2490 0005 0000 4000 4125 3999
7. Jestem otwarty na wszelkie pomysły, sugestie itp. Świat nie takie rzeczy widział więc jestem pewien,że się uda!
Co do cegiełek - chciałem zrobić właśnie opcje kup teraz ale pokazuje mi tylko licytacje i w 1 licytacji mogę zrobić tylko 1 szt. Napiszę do allegro jak to zrobić w formie KUP TERAZ i uzupełnię jak się uda.
Jeszcze raz z całego serca dziękuję![/spoiler:38voicic]

Historia choroby:
[spoiler:38voicic]Wada,którą ma moja córeczka jest rzadka - średnio rodzi się ok. 10 dzieci rocznie w Polsce z czego każdy przypadek jest inny. Do 2015r dzieci z tą wadą leciały na leczenie z NFZ do USA. Od 2 lat nie jest to możliwe. Mam kontakt z większością rodziców,którzy mają ten sam problem co my. Od nich też znam szacunkowy koszt operacji i rehabilitacji. Mam też kontakt z Polką,która pracuje u Paleya ( zatrudniona ze względu na sporą ilość pacjentów z Polski) Po korespondencji oraz wysłaniu dokumentacji medycznej dr.Paley potwierdził,że jest w stanie pomóc Matyldzie
Koszta naszego leczenia będziemy znać dokładnie na początku lutego bo 24.01 jedziemy na konsultacje do Monachium ( wtedy przylatuje do DE Paley) i po tej konsultacji dostaniemy kosztorys, termin operacji i plan leczenia do 15 roku życia.
Matylda w tej chwili ma 3 m-ce. Idealny czas na 1 operację ( docelowo będzie ich 3 lub 4 do 14 roku życia) jest wiek dziecka 18 m-cy. Z jednej strony mamy więc około rok czasu na zbiórkę ( na pół roku przed operacją trzeba za nią zapłacić by zaklepać miejsce). Z drugiej strony czasu nie ma bo potrzebuję uzbierać ok 50 tyś/miesięcznie.
Na bieżąco można śledzić informacje na Facebooku - Matylda Klimowicz. Jeśli możecie to polubcie i udostępniajcie dalej.
Podstawowa informacja - wyjazd na operację i rehabilitacje tam daje nam 100% pewności,że Matylda będzie normalnie chodzić...Kto chce może poszukać informacji o tym doktorze, robi cuda.... Z Polski warto znaleźć choćby- Julka Piskorska to dziewczynka,którą leczył dr.Paley.
W TV niedawno były 3 zbiórki dla dzieci z podobną wadą co u nas.[/spoiler:38voicic]


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:19 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
To ja może z innej strony - jeśli admini uznają za nieodpowiednie to poleci do kosza...
W październiku urodziła mi się córeczka z poważną wadą kończyny. Muszę w tym roku zebrać ok 150-200tyś dolarów na operację w USA.
Wiadomo,że WOŚP robi wiele dobrego ale jeśli uznacie,że chcecie zrobić licytację na pomoc dla konkretnej osoby (mojej córki )to będę wdzięczny.
Przedmioty można wrzucić pod poniższym linkiem:
http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607
Więcej szczegółów pod linkiem Fundacji:
https://www.kawalek-nieba.pl/matylda-klimowicz/

P.S. Przepraszam za "chamskie" podpięcie się pod temat ale przy potrzebnej kwocie nie mam wyboru. Jeśli ktoś będzie chciał pomóc w inny sposób, np. wpłatą lub oddać podatek 1% poproszę PW. Wszelkie pomysły mile widziane.
Jeśli post poleci do kosza...zrozumiem!


Ostatnio edytowany przez Japonka76 22 Mar 2021 13:43, edytowano w sumie 3 razy
ogłoszenie
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 04 Sty 2018 23:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Więc zapraszam do mojej licytacji :)
http://charytatywni.allegro.pl/klm-boei ... 0-i5836927

Model KLM Boeing 777-300 1/200
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2018 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4142
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
I ja też :D

Piękny portfel WITCHEN, idealny na prezent dla faceta
http://charytatywni.allegro.pl/portfel- ... a-i5837251
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A może, skoro pomocy potrzebuje jeden z naszych kolegów - zaangażowanych użytkowników tego forum - spróbujemy zrobić coś wspólnego i większego? Efekt skali i takie tam.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
Dla nas tylko jeden lot mniej, może dla niej znaczyć całe życie na własnych nogach.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2018 10:18 

Pabloo napisał(a):
A może, skoro pomocy potrzebuje jeden z naszych kolegów - zaangażowanych użytkowników tego forum - spróbujemy zrobić coś wspólnego i większego? Efekt skali i takie tam.

Dobry pomysł. Co proponujesz?
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2018 10:34 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Może autor mógłby zorganizować akcję na "zrzutce" czy czymś podobnym ? Grunt żeby nie było jakiś chorych prowizji. Ja dużo chętniej "wrzucę" osobie którą znam z forum, choćby pobieżnie niż do puszki WOŚP-u ( i na wstępnie proszę o nie drążenie tematu i uciekanie w "politykę" bo nie o to chodzi).

Na forum mojego klubu, gdy przechodził gorszy okres zorganizowaliśmy taki mały "challenge" - forumowicze wpłacali na określony cel jakąś kwotę, wrzucali screena z płatnością po czym "nominowali" do "czelendżu" kolejnego forumowicza. Może taka formuła miałaby sens? Ze względu na zasięg forum i ilość aktywnych użytkowników moglibyśmy nominować po 2 osoby ?

A pytanie do "decyzyjnych" forum i strony f4f czy byliby w stanie zorganizować akcję pod swoimi auspicjami ? Czy to "podpinając" się do WOŚP-u czy samoistnie. Wszystko jedno, grunt żeby zebrać jak najwięcej środków.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:03 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6153
HON fly4free
1 - może by ten wątek z tego wątku wydzielić?
2 - autor dał już możliwość wykazania się efektem skali przez forumowiczów - Cegiełka na leczenie Matyldy - na razie skala nie powala...

ale nie wydaje mi się dobrym pomysłem zaproponowany "challenge" - trochę jak podawanie do publicznej wiadomości kwoty zebranej "po kolędzie"
niech pomoc płynie z serca, a nie z presji/obowiązku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:11 

klimas napisał(a):
To ja może z innej strony - jeśli admini uznają za nieodpowiednie to poleci do kosza...
W październiku urodziła mi się córeczka z poważną wadą kończyny. Muszę w tym roku zebrać ok 150-200tyś dolarów na operację w USA.
Wiadomo,że WOŚP robi wiele dobrego ale jeśli uznacie,że chcecie zrobić licytację na pomoc dla konkretnej osoby (mojej córki )to będę wdzięczny.
Przedmioty można wrzucić pod poniższym linkiem:
http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607
Więcej szczegółów pod linkiem Fundacji:
https://www.kawalek-nieba.pl/matylda-klimowicz/

P.S. Przepraszam za "chamskie" podpięcie się pod temat ale przy potrzebnej kwocie nie mam wyboru. Jeśli ktoś będzie chciał pomóc w inny sposób, np. wpłatą lub oddać podatek 1% poproszę PW. Wszelkie pomysły mile widziane.
Jeśli post poleci do kosza...zrozumiem!



Anonymous napisał(a):
Pabloo napisał(a):
A może, skoro pomocy potrzebuje jeden z naszych kolegów - zaangażowanych użytkowników tego forum - spróbujemy zrobić coś wspólnego i większego? Efekt skali i takie tam.

Dobry pomysł. Co proponujesz?



1. Najważniejsze: wyłączenie postu do tematów wybranych czyli ZAWSZE u góry jak w przypadku głosowania na relacje miesiąca
2. Cegiełki w tej formie to poroniony pomysł, swego czasu przy kuponach allegro były cegiełki w formie KUP TERAZ i to się bardzo dobrze sprawdzało

3. Kto chce po góra 1-minucie sobie poradzi:
Pod podanym linkiem
Więcej szczegółów pod linkiem Fundacji:
https://www.kawalek-nieba.pl/matylda-klimowicz/

mamy na dole dowolną kwotę opłaconą przez DOTPAY, można też bo wypróbowałem wpłacić dowolną kartą kredytową/debetową np. KK Alior Ryanair, KK Raiffeissen Wizzair

4. No i pamiętać przy 1% rozliczeń rocznych
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:28 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6153
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
2. Cegiełki w tej formie to poroniony pomysł, swego czasu przy kuponach allegro były cegiełki w formie KUP TERAZ i to się bardzo dobrze sprawdzało
:!: racja, nie zwróciłem na to uwagi
@klimas - zmień aukcję zgodnie z sugestią @gorny77 , sądzę, że efekt będzie natychmiastowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sty 2018 11:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Tylko warto rozważyć dodanie więcej niż 1 cegiełki, żeby momentalnie się aukcja nie skończyła ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 05 Sty 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 43
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Wieczorem przygotuje tekst dla licytacji z mojej wyprawy na maj ze zwycięzca dostanie pocztówki z danych krajów : Łotwa (Riga), Rosja (Moskwa, Petersburg), Finlandia (Helsinki) oraz Estonia (Tallin)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sty 2018 12:18 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1697
Loty: 628
Kilometry: 1 039 816
srebrny
Oczywiście cegiełki to fajny pomysł ale myślę,że tu się liczy CZAS

Więc to co napisał @gorny77 czyli DOTPAY to najlepsze rozwiązanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2018 13:00 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
O matko! Nie sądziłem,że temat spotka się aż z takim zainteresowaniem....dziękuję!
W takim razie uzupełniam kilka szczegółów - może zrobić z tego wikipost a temat będzie żył swoim życiem i na bieżąco będę uzupełniał.
Wada,którą ma moja córeczka jest rzadka - średnio rodzi się ok. 10 dzieci rocznie w Polsce z czego każdy przypadek jest inny. Do 2015r dzieci z tą wadą leciały na leczenie z NFZ do USA. Od 2 lat nie jest to możliwe. Mam kontakt z większością rodziców,którzy mają ten sam problem co my. Od nich też znam szacunkowy koszt operacji i rehabilitacji. Mam też kontakt z Polką,która pracuje u Paleya ( zatrudniona ze względu na sporą ilość pacjentów z Polski) Po korespondencji oraz wysłaniu dokumentacji medycznej dr.Paley potwierdził,że jest w stanie pomóc Matyldzie
Koszta naszego leczenia będziemy znać dokładnie na początku lutego bo 24.01 jedziemy na konsultacje do Monachium ( wtedy przylatuje do DE Paley) i po tej konsultacji dostaniemy kosztorys, termin operacji i plan leczenia do 15 roku życia.

Z istotnych informacji:
Matylda w tej chwili ma 3 m-ce. Idealny czas na 1 operację ( docelowo będzie ich 3 lub 4 do 14 roku życia) jest wiek dziecka 18 m-cy. Z jednej strony mamy więc około rok czasu na zbiórkę ( na pół roku przed operacją trzeba za nią zapłacić by zaklepać miejsce). Z drugiej strony czasu nie ma bo potrzebuję uzbierać ok 50 tyś/miesięcznie.
Na bieżąco można śledzić informacje na Facebooku - Matylda Klimowicz. Jeśli możecie to polubcie i udostępniajcie dalej.
Podstawowa informacja - wyjazd na operację i rehabilitacje tam daje nam 100% pewności,że Matylda będzie normalnie chodzić...Kto chce może poszukać informacji o tym doktorze, robi cuda.... Z Polski warto znaleźć choćby- Julka Piskorska to dziewczynka,którą leczył dr.Paley.
W TV niedawno były 3 zbiórki dla dzieci z podobną wadą co u nas.
W jaki sposób można pomóc:
1. Wpłata na subkonto w Fundacji - info pod linkiem :
https://www.kawalek-nieba.pl/matylda-klimowicz/ - tutaj 100% wpłaty ma być przeznaczone na leczenie Matyldy
2. Mamy też zbiórkę na pomagam.pl :
https://pomagam.pl/o6oq50co - na razie mamy tutaj po uzyskaniu kosztorysu zmieniamy na siepomaga.pl ( bardziej wiarygodna, bardziej popularna) Obie te strony pobierają prowizje od wpłat
3. Można przekazać 1% swojego podatku :
W PIT wpisujemy KRS: 0000382243 koniecznie z dopiskiem w polu cel szczegółowy : 1155 pomoc dla Matyldy Klimowicz
4. Można wysłać SMS pod numer 75165 o treści POMOC 8263 ( koszt 5zł plus VAT) z czego 4,85zł wpływa na konto Matyldy
5. Można brać udział w aukcjach:
http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607 lub wrzucać swoje rzeczy ta licytacje na ten cel
6. Po sugestiach wrzucam też swoje konto gdyby ktoś chciał w ten sposób wpłacić:
Piotr Klimowicz
ul. Tęczowa 24i2 62-064 Plewiska
nr rach: 51 2490 0005 0000 4000 4125 3999
7. Jestem otwarty na wszelkie pomysły, sugestie itp. Świat nie takie rzeczy widział więc jestem pewien,że się uda!
Co do cegiełek - chciałem zrobić właśnie opcje kup teraz ale pokazuje mi tylko licytacje i w 1 licytacji mogę zrobić tylko 1 szt. Napiszę do allegro jak to zrobić w formie KUP TERAZ i uzupełnię jak się uda.
Jeszcze raz z całego serca dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Sty 2018 14:56 

Praktycznie każdy z nas po powrocie z podróży przywozi resztki lokalnych walut - bo ładne banknoty; na pamiątkę; bo zapomniałem, że mam; bo chciałem wydać na lotnisku a zabrakło na najtańszy produkt itd.* Nie zawsze wymieniamy to na złotówki, bo z reguły są to drobne nominały. Może warto wrzucić do koperty i wysłać Matyldzie? Przynajmniej te, które łatwo wymienić.

@klimas, adres pocztowy jak w poście powyżej?


*Chyba, że wracało się "na oparach".
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Sty 2018 15:53 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1061
srebrny
uruchamiam wśród znajomych akcję "prześlij 1% podatku"
pytanie kiedy te pieniądze wpłyną z US?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Anonymous napisał(a):
Praktycznie każdy z nas po powrocie z podróży przywozi resztki lokalnych walut - bo ładne banknoty; na pamiątkę; bo zapomniałem, że mam; bo chciałem wydać na lotnisku a zabrakło na najtańszy produkt itd.* Nie zawsze wymieniamy to na złotówki, bo z reguły są to drobne nominały. Może warto wrzucić do koperty i wysłać Matyldzie? Przynajmniej te, które łatwo wymienić.

@klimas, adres pocztowy jak w poście powyżej?


*Chyba, że wracało się "na oparach".

Myślę, że dodawanie roboty rodzicom małego niepełnosprawnego niemowlaka i zaganianie ich do szukania kantorów, które wymienią im filipińskie peso albo egipskie funty na kilka złotych to nieporozumienie. Sensowniejsze będzie samodzielne wymienienie tych pieniędzy i po prostu wpłata na konto danej kwoty.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:17 

W WIKI link charytatywni do zmiany na właściwy z postu klimas

http://charytatywni.allegro.pl/listing? ... oseId=3607


Ten co jest źle wklejono i odsyła do wszystkich aukcji WOŚP dzięki @Zeus

@pabloo co do wymiany walut racja, co do niepełnosprawności w ogóle: po prostu potrzeba masy kasy na drogie operacje by naprawić błąd natury (wada taka, że jako infant brzdąc generalnie z tego co pamiętam z reportażu o podobnym przypadku taki dzieciak wychowuje się i dorasta jak każde inne dziecko, tyle, że stopa do naprawienia przez geniuszy chirurgii)

co do 1% trzeba tylko wpisywać do pit jak ktoś ma taką możliwość, wpłynie coś koło sierpnia-września, ale to nieważne byle wpłynęło w dużej ilości


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 05 Sty 2018 16:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
@gorny77

Zmieniłem/poprawiłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:27 

Pabloo napisał(a):
Myślę, że dodawanie roboty rodzicom małego niepełnosprawnego niemowlaka i zaganianie ich do szukania kantorów, które wymienią im filipińskie peso albo egipskie funty na kilka złotych to nieporozumienie. Sensowniejsze będzie samodzielne wymienienie tych pieniędzy i po prostu wpłata na konto danej kwoty.


Latanie po kantorach w celu wymiany 10 lirów tureckich faktycznie pozbawione jest sensu, również dla kogoś, kto te 10 lirów aktualnie posiada. Natomiast jak będziesz miał 10x10, to już wygląda zupełnie inaczej. Nie musi przecież z każdym banknotem lecieć do kantoru, można zaczekać miesiąc i udać się z większym plikiem. A jeżeli pomysł spotka się z aprobatą użytkowników i samego zainteresowanego, to powinno się uzbierać trochę.

Poza tym nie musimy obarczać tym @klimasa. Możemy wytypować dowolnego zaufanego użytkownika (wcale nie wskazuje na @Zeus), który pozbiera, posegreguje, wynegocjuje lepszy kurs i sprzeda.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 05 Sty 2018 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group