Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2023 23:43 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Cytuj:
Do Boliwii, w przeciwieństwie do Gujan, wrócę :-)


Jakże się można pięknie różnić...
Boliwia, tak, jest fascynująca, ale mnie 3 Gujany też zachwyciły. .
Wypad awionetką do Kaieteur pamiętam ze szczegółami do dziś. Fakt, nie jest to tania impreza, ale planując z wyprzedzeniem można ogarnąć...
Surinam urzekł mnie z kolei kolorami, domów, strojów... no i park Brownsberg, nocleg w hamaku w dżungli, potęga natury..
Gujana Fr. to oczywiście Wyspa Diabelska, każdy kto oglądał film "Papillon" (ale oryginał z 1973, z Dustinem Hoffmanem i Steve McQueen'em) wie o czy mówię.
To była wisienka na torcie 2-tygodniowego wyjazdu...

Cytuj:
Masz może jakiegoś bloga ?

Bloga nie mam. Kiedyś (tzn. 25-30 lat temu) pisywałem do gazet (w jednej z nich miałem nawet swoją rubrykę). Jednakowoż było to w czasach kiedy dotarcie na odległe wyspy Pacyfiku, eskapada przez Amerykę Środkową, czy przejazd Karakoram Highway wiązały się z tygodniami przygotowań i dużymi wyzwaniami logistycznymi.
Ale i frajda z udanej eskapady w egzotyczne miejsca była o niebo większa niż teraz, kiedy to - z małymi wyjątkami - organizacja wyjazdu w najodleglejsze zakątki Ziemi zależy jedynie od zasobności portfela.
Dlatego, z całym szacunkiem dla co poniektórych Sz. Forumowiczów, śmieszą mnie relacje z 2-tygodniowej (a bywają i krótsze) podróży dookoła świata i kilkugodzinnych pobytów na kolejnych wyspach... Nie rozumiem idei.. Po co ? Aby zaliczyć ? Pochwalić się ?... Albo wypad na 4 (?) dni do Australii (ostatnio gdzieś tu czytałem)...
Na samej Polinezji Fr. spędziłem 2 tygodnie i uważam, że za krótko...
No, ale i tak relacje z saloników tudzież zdjęcia z pokładowych menus przebijają wszystko..
Na Boga ! Czy naprawdę kogokolwiek interesuje, czy "Iksiński" wcinał krewetki czy zajadał suchą bułę ???
Egocentryzm połączony z ekshibicjonizmem...

Przepraszam, (częściowo) rozpisałem się nie na temat...
Serdeczności
Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Trzy Gujany
#2 PostWysłany: 04 Kwi 2023 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Gdyby wszyscy byli tacy sami to świat byłby cholernie nudny.

Piszesz o egocentryźmie innych, ale z Twojego posta bije poczucie wyższości Twojego stylu podróżowania nad innymi.

Wiesz, że ludzie pracują, prawda? Być może w tej chwili jest to co raz częściej możliwe w formie zdalnej, ale nadal potrzebny jest dostęp do sieci.

Jakieś 15 lat temu miałam w pracy 30 dni wolnego w ciągu roku - dwa bloki po 10 dni ustawione na “stałe” gdzie wszyscy mieli wolne w tym samym czasie i trzeci do wybrania tak jak chciałam. Jednocześnie kocham podróżować. Rozumiem, że według Ciebie nie powinnam, bo po odjęciu przelotów spędzałam na drugim końcu świata 6 dni lub zatrzymywałam się w paru miejscach co dawało średnią 2/3 dni na jedno.

W jednym masz rację: 30 lat temu przygotowania do wyjazdu były połączone z wyzwaniami logistycznymi bo nie było łatwego dostępu do wielu informacji = internetu i chwała, że się to zmieniło.

Tak więc fajnie @PawelSz, że podróżowałeś jak podróżowałeś ale to Twój styl, a jak ktoś ma inny to nie masz żadnego prawa tego krytykować.

A do modów: to powinno być wydzielone, bo jest bardzo nie fair, że znajduje się w relacji @Antia.
Góra
 Profil Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Trzy Gujany
#3 PostWysłany: 04 Kwi 2023 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@billabong zarówno Ty jak i @PawelSz macie rację.
@PawelSz doskonale Cię rozumiem chociaż też uważam, że idziesz w kierunku wywyższania się nad innymi osobami bo masz dużo czasu na podróżowanie. Fakt masz rację ciężko jest poznać miejsce, kulturę poczuć bardziej klimat będąc gdzieś tylko kilka dni. To nie to samo co spędzenie w jednym miejscu/kraju tygodni bądź miesięcy, ale nie oszukujmy się zdecydowana większość społeczeństwa, która chce podróżować i lubi to robić nie może sobie na to pozwolić. Praca na etat to tylko 26 dni urlopu w skali roku ;) Sam nad tym mocno ubolewam, ale mimo tego jak lecę na drugi koniec świata do Salwadoru tylko na 10 dni to i tak jestem szczęśliwy, że w ogóle uda mi się tam być.
Wspominasz też o tym, że kiedyś podróże to były tygodnie przygotowań bo to była wielka wyprawa. Zgodzę się z Tobą w 100%, ale nie oszukujmy się te czasy już nie wrócą. Teraz na drugi koniec świata może lecieć praktycznie każdy nawet bez zbędnego przygotowania tylko ogarniać wszystko w trakcie dzięki internetowi. Zapewne mocno zabija to całą otoczkę takiego hobby, którą zapewne Ty doskonale pamiętasz sprzed iluś tam lat i teraz już wyprawa do Afryki, Ameryki itd. nie robi takiego "wow" na szerszym gronie jak kiedyś.
Trochę z tym co napisałeś przypominasz mi moją znajomą z, którą już kontaktu zbytnio nie mam, a też zawsze krytykowała mnie za to, że śmiem twierdzić, że podróżuję bo skoro lecę gdzieś daleko tylko na 10 dni to jest to śmieszne i tylko zaliczam kraje, a podróżuje to ona bo ona leci na minimum 2 tygodnie ;) No, ale każdy ma prawo do własnego zdania i stylu podróżowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Trzy Gujany
#4 PostWysłany: 04 Kwi 2023 08:17 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Cytuj:
Gdyby wszyscy byli tacy sami to świat byłby cholernie nudny.

100% racji

Cytuj:
z Twojego posta bije poczucie wyższości Twojego stylu podróżowania nad innymi.

Przepraszam, jeśli ktokolwiek odniósł takie wrażenie

Cytuj:
to nie masz żadnego prawa tego krytykować.

Uważam, ze każde forum, także podróżnicze, powinno być wymianą nie tylko informacji, ale i poglądów, nawet ostrych, skrajnych, oczywiście przy zachowaniu kultury dyskusji.

Nie napisałem, że ktokolwiek "nie powinien" podróżować, tylko, że nie rozumiem idei kilkudniowych wypadów na drugi koniec świata.
Sam pracuję na etacie, w budżetówce :twisted: i wiem jakie są urlopowe ograniczenia.

Miłego dnia!
Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Kwi 2023 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@PawelSz
Cytuj:
Aby zaliczyć ? Pochwalić się ?


Tak, a o co chodzi? 8-)

Cytuj:
Na Boga ! Czy naprawdę kogokolwiek interesuje, czy "Iksiński" wcinał krewetki czy zajadał suchą bułę ???


Mamy też działy z recenzjami hoteli. Tam też można się pozłościć 8-)


Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 04 Kwi 2023 11:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2023 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Może śmieszą Cię te relacje z kilku dni dookoła świata czy 4 dni w Australii, ale takie podróże mogą być wstępem do przyszłych dłuższych wyjazdów albo są tylko wpadnięciem na chwilę, bo już było się w danym miejscu. Tyle, że autor nie pisze relacji z tych innych podróży, bo z punktu widzenia forum mogą być mało rozrywkowe.

Niektóre relacje na forum zachęciły mnie do odwiedzin nowych miejsc. Może autor był tylko jeden dzień gdzieś, ale mi to dało pomysł na podróż i spędziłam tam więcej czasu lub byłam potem kilka razy.

A weekend w Hong Kongu, Tokyo czy Seulu, to taki przyjemny, intensywny wypad. Za każdą wizyta można zwiedzać coś innego albo wtopić się w lokalne klimaty.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 04 Kwi 2023 11:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2023 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Obecnie nie mam czasu i możliwości na dłuższe wypady. Moje 3 ostatnie "podróże" to dwa krótkie wyjazdy na Islandię i weekend w Szkocji. Pojadłem, popiłem a ile się naoglądałem. ;) Nie żałuję. W tym tygodniu lecę na krótko do Palermo i nie mogę się doczekać. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Kwi 2023 12:11 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 131
PawelSz napisał(a):
Dlatego, z całym szacunkiem dla co poniektórych Sz. Forumowiczów, śmieszą mnie relacje z 2-tygodniowej (a bywają i krótsze) podróży dookoła świata i kilkugodzinnych pobytów na kolejnych wyspach... Nie rozumiem idei.. Po co ? Aby zaliczyć ? Pochwalić się ?... Albo wypad na 4 (?) dni do Australii (ostatnio gdzieś tu czytałem)...
Na samej Polinezji Fr. spędziłem 2 tygodnie i uważam, że za krótko...
No, ale i tak relacje z saloników tudzież zdjęcia z pokładowych menus przebijają wszystko..
Na Boga ! Czy naprawdę kogokolwiek interesuje, czy "Iksiński" wcinał krewetki czy zajadał suchą bułę ???
Egocentryzm połączony z ekshibicjonizmem...

Przepraszam, (częściowo) rozpisałem się nie na temat...
Serdeczności
Paweł

Jadłeś może już Snickersa? Bo ewidentnie by Ci się przydał. Tak z kilogram, bo bije od ciebie takie zadufanie w sobie, że uuu. Skoro komuś odpowiada, podróżowanie po salonikach, albo 24h RTW ;), to niech sobie tak podróżuje i dzieli się tym z innymi. W końcu to chyba forum podróżnicze, a nie portal dla ludzi z przerośniętym ego.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2023 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Skoro już o mnie - to też sie udzielę.
PawelSz napisał(a):
Albo wypad na 4 (?) dni do Australii (ostatnio gdzieś tu czytałem)...

5 jak już :D
PawelSz napisał(a):
śmieszą mnie relacje z 2-tygodniowej (a bywają i krótsze) podróży dookoła świata i kilkugodzinnych pobytów na kolejnych wyspach... Nie rozumiem idei.. Po co ? Aby zaliczyć ? Pochwalić się ?.

Ja na przykład nie rozumiem hip-hopu. Ale skoro ludzie słuchają - to znaczy że dla nich coś to znaczy, nie komentuję, nie udzielam się, szanuję innych.
PawelSz napisał(a):
No, ale i tak relacje z saloników tudzież zdjęcia z pokładowych menus przebijają wszystko..
Na Boga ! Czy naprawdę kogokolwiek interesuje, czy "Iksiński" wcinał krewetki czy zajadał suchą bułę ???

Tak
PawelSz napisał(a):
Egocentryzm połączony z ekshibicjonizmem...

...i alkoholizm. Nie zapomnij o najważniejszym ;)

Pozdrawiam i życzę wielu kilkutygodniowych "dogłębnych" podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Kwi 2023 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Ta rozmowa idzie w złym kierunku :)

Są tacy co wybierają się autokarem na wycieczkę do Grecji, gdzie przewodnik im powie co widzą i kiedy jest zbiórka. Można takich wyśmiewać i nazwać to pseudo turystyką aby nie nazwać nawet pseudo podróżowaniem. Tylko ze dla wielu osób jest to jedyny sposób aby cokolwiek w życiu zobaczyć. Nie każdy jest świetny w organizowaniu sobie podróży i spędzaniu na tym masę czasu.Nie kazdy umie i nie każdy ma na to czas. Ja uważam ze to fajne ze ktoś ma na tyle determinacji ze jest w stanie cala dobę jechać tym autokarem, a pewnie i dłużej, aby zobaczyć co więcej niż swoje najbliższe otoczenia. Ludzi mają swoje marzenia. Pozwólmy im je realizować jak chcą i jak mogą :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
marek1984 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Kwi 2023 12:54 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 135
niebieski
Tak na marginesie tej dyskusji (też raczej jestem zwolennikiem dłuższych wyjazdów jak Paweł) to wydaje mi się, że nikt tutaj z nas nie podróżuje, tylko przemieszcza się z punktu a do punktu B. Ja wiem, że to wypełnia definicję słowa podróż, ale to raczej odwiedzanie/przemieszczanie się.

Podróżowano do XIX wieku (może gdzieniegdzie i pierwszych dekad XX wieku), kiedy znaczne połacie ziemi były nieodkryte, nieopisane i wielu podróżników jechało w całkowite ciemno lub przywoziło z danego miejsca coś, czego nikt nie przywiózł przed nami (relacje). Teraz to już jest powtarzanie czyichś odkryć, tras, kroków, nawet miejsc, w których ktoś przed nami jadł, spał, kupował bilet, robił dokładnie w tym samym miejscu zdjęcie. W dobie Internetu, kiedy można sobie ludzikiem po mapie pochodzić, oglądając wcześniej wszystko i bez znajomości nawet słowa w obcym języku pojechać do innego kraju, mówienie, że ktoś podróżuje, jest, moim zdaniem, mocno na wyrost i zabiera temu słowu pierwotne znaczenie.
_________________
http://www.16republika.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@elpatafiano , a jakie było pierwotne znaczenie słowa "podróż", że zostało zatracone? Rozumiem, że może być śmieszne gdy ktoś jeździ na wakacje z biura raz w roku i mówi o sobie, że jest podróżnikiem, bo przecież się tym podróżowaniem nie zajmuje i nie definiuje go to najlepiej. Ale bez wątpienia odbył podróż. Może nieco mnie odpowiednie wyrażenia do zwykłej wycieczki to eksplorowanie, czy wyprawa, ale o podróżowania to Ty się kolego odczep 8-)

Z drugiej strony kompletnie nie rozumiem problemu. Taki mamy świat, że został już w znacznej mierze odkryty. No i co znaczy odkrywać, skoro lokalna ludność zamieszkuje dane miejsce od setek a nawet tysięcy lat? Każdy kto pierwszy raz pojedzie w dane miejsce odkrywa je i ma własne odczucia i przemyślenia i tylko o to w tym chodzi. Hedonizm i doświadczanie nowych rzeczy - może to być krajobraz, może być kultura.

Poza tym tak filozoficznie napiszę - panta rhei, wszystko się zmienia i dzisiaj odwiedzamy kraje, które ze względu na rewolucję technologiczną są już całkiem inne. I to też jest bez wątpienia ciekawe.


Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 04 Kwi 2023 13:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:18 

Rejestracja: 20 Cze 2018
Posty: 135
niebieski
Myślałem, że to wyłożyłem dokładnie: podróżowanie = odkrywanie. A nasze przemieszczanie - bo siebie tutaj też zaliczam - nie ma już raczej nic wspólnego z odkrywaniem. Żadna relacja i żadne zdjęcia, które ze sobą przywozimy niczego nowego nie wnoszą poza indywidualną satysfakcją;)
_________________
http://www.16republika.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:20 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
@elpatafiano
Obawiam się że nie masz racji 🙂 Według PWN podróżowanie to "przebywanie drogi do jakiegoś odległego miejsca". Nie widzę przeciwwskazań dla dalszego używania słowa we współczesnej polszczyźnie.

Natomiast podróżowanie w XIX w. często wiązało się z eksploracją, odkrywaniem, itp.

Czy zatem podróż bez eksploracji nie jest podróżą? Moim zdaniem jak najbardziej jest, tylko innego rodzaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@elpatafiano , nie, nie wyłożyłeś dokładnie, bo nie wiadomo skąd wynika Twoja identyfikacja podróżowania z odkrywaniem. No ale spoko, zanim się przemieścisz do kapituły języka polskiego życzę wielu udanych dialogów "pan w podróży? nie, ja przemieszczam się" :)

No i nie mogę się zgodzić z drugą częścią. Świat ewoluuje i codziennie staje się inny. To co przywozimy jest unikatowe na skalę mikro - choćby głupi fastfood na bazie kuchni lokalnej (synteza kultury globalnej i lokalnej) albo rozmowa z jakimś lokalsem, który nie jest tylko mieszkańcem danego kraju, tylko mieszkańcem z 2023 roku oraz jego indywidualna i niepowtarzalna perspektywa życia. Podróżowanie to nie tylko krajobrazy. Wielcy podróżnicy nie mają pojęcia jak wygląda życie XXI-wiecznego Baku, nie jedli też skomponowanej pod lokalne gusta kanapki w maku ;) Poza indywidualną satysfakcją relacje z forum z pewnością zainspirowały niejednego człowieka do PODRÓŻY, bo nikt nie zdążył jeszcze napisać na dany temat książki.


Ostatnio edytowany przez ghostwriter 04 Kwi 2023 13:40, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1868
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@elpatafiano oczywiście masz rację. Czasy Halika, Cejrowskiego, Pałkiewicza (nawiązuję do rodzimego ogródka) bezpowrotnie minęły gdy dokonywali oni odkryć na skalę światową i ich podróże to były prawdziwe przygody i wyprawy w nieznane. W dobie internetu, rozwoju infrastruktury cięźko znaleźć totalnie dziewicze miejsca gdzie nawet nie ma ludzika z google maps ;) fakt jest wiele miejsc niedostępnych nawet dla sporej części użytkowników z forum, ale głównie ze względów finansowych tak jak np. Antarktyda i sam z wypiekami na twarzy czytam relację kolegi @hiszpan bo wiem, że być może sam nigdy tam nie dotrę, ale bez problemu mogę obejrzeć wiele zdjęć, filmików z tego miejsca w obecnych czasach.
Tak jak już wspominałem wcześniej nie każdy ma możliwość podróżowania po kilka tygodni do jednego miejsca i sam uważam, że jeśli mam wybrać - jeden miesięczny wyjazd do kraju A albo rozłożyć to na 2-3 krótsze wyjazdy do 3 róznych krajów w skali całego roku to pewnie wybiorę wariant drugi ze względu na to, że mam ograniczony urlop i nie chciałbym ograniczać się tylko do jednego wyjazdu w roku i nawet takie krótsze wypady sprawiają mi dużo frajdy i to czy ktoś uważa, że to bez sensu czy nie nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:32 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
ghostwriter napisał(a):
@elpatafiano , nie, nie wyłożyłeś dokładnie, bo nie wiadomo skąd wynika Twoja identyfikacja podróżowania z odkrywaniem. No ale spoko, zanim się przemieścisz do kapituły języka polskiego życzę wielu udanych dialogów "pan w podróży? nie, ja przemieszczam się" :)


Tak jak wcześniej napisałeś - każda podróż de facto najczęściej wiąże się też odkrywaniem, tyle że nie dla "ogółu ludzkości", ale dla samych siebie.
No chyba że ktoś po ra enty wyjeżdża w to samo miejsce, wtedy to już słowo wypoczywanie będzie właściwsze🙂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:33 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
PawelSz napisał(a):
Cytuj:
Do Boliwii, w przeciwieństwie do Gujan, wrócę :-)

Dlatego, z całym szacunkiem dla co poniektórych Sz. Forumowiczów, śmieszą mnie relacje z 2-tygodniowej (a bywają i krótsze) podróży dookoła świata i kilkugodzinnych pobytów na kolejnych wyspach... Nie rozumiem idei.. Po co ? Aby zaliczyć ? Pochwalić się ?... Albo wypad na 4 (?) dni do Australii (ostatnio gdzieś tu czytałem)...

Są różne powody - najpowszechniejszym jest limitowany urlop. Ale są też inne i ja takie mam w tej chwili, nie wchodząc w szczegóły. Więc w zeszłym roku poleciałem na 3 i pół dnia do Rio, a miesiąc temu byłem 2 dni w Arabii Saudyjskiej. Mógłbym oczywiście czekać aż będę miał możliwość pojechać tam na tydzień lub miesiąc. Ale może taki moment nigdy nie nadejdzie. Wolę więc pojechać na 2-3 dni niż wcale i daje mi to chwilę oddechu i oderwania od codzienności. Poza tym długość pobytu to nie jest jedyny wyznacznik "jakości" wyjazdu. Możesz spędzić miesiąc w hotelu AI i nie wiedzieć, gdzie dokładnie byłeś. A w ciągu 3 dni też można zobaczyć i przeżyć wystarczająco dużo.
@elpatafiano Nie zgadzam się. Czy żeby być "prawdziwym podróżnikiem" pozostaje nam tylko lecieć w kosmos, bo to są jeszcze nieodkryte obszary? Odkrywanie to bardzo indywidualna sprawa. Co z tego, że miliony ludzi były przede mną np. w Jerozolimie czy Szanghaju, skoro ja będąc tam odkrywam coś nowego dla mnie, co czasami może nawet zmienić moje życie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:34 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
W dawnych czasach tez podróżowano i różne były cele tego podróżowania. Były drogi i gościńce i tzw. szlaki handlowe, były miasta do których zmierzali kupcy lub pielgrzymi. Byli tez osadnicy zmierzający do miejsc, które miały stać się ich siedzibą. Oczywiście, że wielu podróżników było odkrywcami i taki był ich zamiar i cel eskapad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Kwi 2023 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
eeee tam, nadal można sporo odkryć, nadal można zobaczyć coś czego nie obejrzy się w Discovery Channel (czy na jutubie) tylko wystarczy poszukać. I wcale nie trzeba daleko jechać. Mi wystarczy Radomsko, Sosnowiec czy Zabrze. I wcale nie żartuję. Jedyny warunek to zejście z turystycznego szlaku i wyrzucenie wszelakich przewodników oraz oczy szeroko otwarte


Ostatnio edytowany przez pabien, 04 Kwi 2023 13:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group