Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sie 2015 21:41 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Drodzy,

Jest to mój pierwszy post na forum, także witam Wszystkich serdecznie :)

Troche na spontanie, juz w najbliższą sobotę wylatujemy z dziewczyną z Warszawy do Nowego Jorku. Podczas 16 dni w USA, chcemy zwiedzić kilka miast i potrzebuję pomocy bardziej zaawansowanych podróżników w zaplanowaniu wyjazdu.

Na chwilę obecną plan jest następujący:

Przystanek 1 - NYC, 3 noce

Mamy już zarezerwowany pokój z airbnbn na 3 noce. Zwiedzamy miasto, najbardziej znane atrakcje itp.

Przystanek 2 - Boston, 2 noce

Przejazd z NY do Bostonu Megabusem. Zastanawiam się czy rezerwować już pokój z airbnb, ponieważ nie wiem czy warto zostawac w Bostonie na 2 noce?

Przystanek 3 - Niagara Falls, Toronto - 2 noce

Nie wiem jak dojechać z Bostonu do Niagara Falls - na tej relacji nie kursuje Megabus. Może najlepiej wrócić do NY i stamtąd do niagara falls? Myśle, że jedną noc spędzimy pod wodospadem, a drugą w Toronto. Przejazd z niagary do Toronto Megabusem.

Przystanek 4 - Waszyngton - 2 noce

Przejazd z Toronto do Waszyngtonu - tutaj również potrzebuje Waszych wskazówek jak najlepiej się dostać do Waszyngtonu. Najłatwiej chyba pojechać z Toronto Megabusem do Buffalo, a potem przesiadka w kolejny Megabus już do Waszyngtonu.

Przystanek 5 - Miami - 3 noce

Przelot z Waszyngtonu na Florydę - Miami, Key West itp.

Przystanek 6 - powrót samolotem do Waszyngtonu i stamtąd podróż do NY zahaczając na nocleg w filadelfii (Megabus) - 2 noce.

Co myślicie o powyższym planie? Jest do zrealizowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:11 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Podbijam temat bo wyjazd juz zaraz :o :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
AdamZ napisał(a):
Przystanek 3 - Niagara Falls, Toronto - 2 noce
Nie wiem jak dojechać z Bostonu do Niagara Falls - na tej relacji nie kursuje Megabus. Może najlepiej wrócić do NY i stamtąd do niagara falls? Myśle, że jedną noc spędzimy pod wodospadem, a drugą w Toronto. Przejazd z niagary do Toronto Megabusem.

Rozważ opcję przelotu samolotem z BOS do YYZ za ok 100$ OW. Nie wiem czy nie lepiej trochę dopłacić i być w ciągu nawet 4h z przesiadką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Sie 2015 10:52 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Hmm pomysł na pewno warty rozważenia. Sprawdziłem na skyscanner i 03.09 jest lot z Bostonu do Toronto za 490zł. Czy to dobra cena?

-- 24 Sie 2015 11:04 --

Koszt megabusa z bostonu do niagara falls (przez NY) wynosi 86$ od osoby

Koszt biletu z Bostonu do Toronto wynosi 132$ od osoby

Chyba warto...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
AdamZ napisał(a):
Hmm pomysł na pewno warty rozważenia. Sprawdziłem na skyscanner i 03.09 jest lot z Bostonu do Toronto za 490zł. Czy to dobra cena?
-- 24 Sie 2015 11:04 --
Koszt megabusa z bostonu do niagara falls (przez NY) wynosi 86$ od osoby
Koszt biletu z Bostonu do Toronto wynosi 132$ od osoby
Chyba warto...


Ja bym się nie zastanawiał nawet chwili. Jechałem autobusem z Toronto do Nowego Jorku, kilkanascie godzin na tyłku, praktycznie ządnych widoków z autostrady, strasznie długo i monotonna droga. Mnie osobiście szkoda by było na to czasu.
Za 96 USD masz w tym terminie Porter Airlines, bezpośredni 1:45 lot z Bostonu do Centrum Toronto (YTZ nie YYZ), lotnisko na wyspie na przeciwko CN Tower :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:29 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Wow dzięki za odp! czemu nie znalazłem tej oferty na skyscanner? myslalem ze tam są wszystkie loty!

Faktycznie znalazłem ofertę Porter airlines! :) wczesniej zaznaczyłem tylko jedno lotnisko!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 181
AdamZ napisał(a):
Wow dzięki za odp! czemu nie znalazłem tej oferty na skyscanner? myslalem ze tam są wszystkie loty!
Faktycznie znalazłem ofertę Porter airlines! :) wczesniej zaznaczyłem tylko jedno lotnisko!


Sprawdź sobie jeszcze u nich cenę na lot do Waszyngtonu, bo tam też latają i powinien być w porównywalnej cenie. Dodatkowym plusem jest, że latają z samego centrum miasta, więc nie musisz dojeżdżać do lotniska Pearson, które jest trochę oddalone od Toronto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sie 2015 11:53 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Sprawdziłem - bilety z toronto do waszyngtonu kosztują 450zł.

Można też z toronto pojechać do niagara falls i z buffalo poleciec do Waszyngtonu. Koszt 400zł.

Megabus z Buffalo do Waszyngtonu 78$ więc znowu chyba wygrywa samolot.

Chyba, że ładna trasa z Buffalo do Waszyngtonu?

-- 24 Sie 2015 12:07 --

Wpadłem jeszcze na pomysł żeby w ostatnim etapie podróży poleciec z miami do nowego orleanu (bilety są za ok 170zł) i stamtąd bezpośrednio do NY (wracamy do PL z newark).

Żeby to zrobić musielibyśmy poświęcić filadelfie i atlantic city. Czy warto??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Sie 2015 20:31 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
na chwilę obecną mamy zarazerwowane:

1. Nocleg w NY (3 noce)
2. Megabus z NY do Bostonu
3. Nocleg w Bostonie (2 noce)

Waham się w zakupie biletów z Bostonu do Toronto. Łącznie za dwie osoby bilety kosztują 226$ + 50$ za bagaże...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Sie 2015 22:14 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Drodzy bardzo proszę o pomoc bo mam niezły ból głowy z tą podróżą :shock:

Przeglądam sobie połączenia i dość tanio wychodzą również loty z bostonu do chicago czy dallas. Nie wiem co wybrac...toronto/niagara czy chicago lub dallas...

-- 24 Sie 2015 23:11 --

Zrezygnowalismy z Toronto na rzecz Chicago.

Na chwilę obecną plan wygląda tak:

1. NY - 3 noce
2. Boston - 2 noce
3. Chicago - 2 noce

Dalej jeszcze nie wiemy, ponieważ jest dużo tanich lotów do różnych miast:

http://www.skyscanner.pl/transport/loty ... e&oym=1509

Co polecacie? na pewno jeszcze chcemy zobaczyc Waszyngton, ale niekoniecznie od razu po Chicago :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Sie 2015 22:49 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Witam ponownie, jak widzę wątek nie cieszy sie szczególnym zainteresowaniem :lol: ale co tam, piszę aktualizacje :)

Plan na wyjazd już w 100% jest, bilety między miastami pokupowane. Finalnie wygląda to tak:

-3 noce w NY (airbnb)
-2 noce w Bostonie (z NY megabus, airbnb)
-3 noce w Chicago (z Bostonu lot, brak noclegu, jednodniowa wycieczka samochodem do milwaukee + okoliczne mieścinki)
-2 noce w Nowym Orleanie (z Chicago lot, brak noclegu)
-3 noce na Florydzie (Lot z Nowego Orleanu, brak noclegu, pobyt w Miami, Key west)
-2 noce w Waszyngtonie (Lot z Florydy, brak noclegu), wyjazd megabusem do NY i wylot do PL :)

Jeśli macie jakies tanie noclegi w tych miejscach, bardzo proszę o info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
-3 noce w NY (airbnb)
akurat w sam raz na NYC - jesli lubisz muzea, to jest kilka fajjnych opcji wlacznie z Natural History Museum za free

-2 noce w Bostonie (z NY megabus, airbnb)
nie bylem, nie wiem co tammozna robic ale na pewno na stronie visit Bostn (lub podobnie) bedzie 500 podpowiedzi - glownie platnych atrakcji... :-)

-3 noce w Chicago (z Bostonu lot, brak noclegu, jednodniowa wycieczka samochodem do milwaukee + okoliczne mieścinki)
nie znam Milwaukee, ale moze ciekawsze bedzie St. Louis. Po trasie - route 66 + brama zachodu (znaczy sie luk w St. Louis i ew. blues na statku na rzece Mississippi...

-2 noce w Nowym Orleanie (z Chicago lot, brak noclegu)

Fajna sprawa- nic dodac nic ujac, z noclegiem nie powinno byc problemu.

-3 noce na Florydzie (Lot z Nowego Orleanu, brak noclegu, pobyt w Miami, Key west)

N Miami wystarczy 1 dzien. Pozniej warto park Everglades i Key West - potrzebny samochod - razem z 300-400mil do zrobienia. Na Key West straszne ceny hoteli lub trzeba zejsc mocno z jakoscia dla sensownej ceny.
PS. Z ciekawostek w centrum Key West jest "Polish Shop" z polska obsluga :-)

-2 noce w Waszyngtonie (Lot z Florydy, brak noclegu), wyjazd megabusem do NY i wylot do PL :)
Zdecydowanie Nationall Mall + Smithsonian Institiute - czyli najlepsze darmowe muzea. AirBnB powinno pomoc, polecam poludniowe dzielnice w strone lotniska Reagana lub nawet Alexandrie - przeurocze miasteczko.

PSS. A jesli lubicie ksiazki Dana Browna to polecam ksiazke "Zaginiony Symbol" - spora czesc dzieje sie w Alexandrii i Waszyngtonie i to jest tez ciekawe wprowadzenie do miasta :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sie 2015 23:20 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Dzięki za odpowiedź i uwagi :) właśnie się pakujemy i o 6:30 rano wylot!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sie 2015 23:49 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Male info dla ciebie z Florydy. Wejdź na weather.com i sprawdź tropikalny sztorm Erika. Idzie centralnie na południowo wschodnia Florydę. Niedługo ma osiągnąć status huraganu. Obecnie jest luz, ale może byc tak ze linie odwołają ci loty a i nikt cie nie wpuści cie tam gdzie chcesz. Zacznij myślec o planie B na Florydę. I pamiętaj, nie da sie niczego obejść lub objechać. Jak sheriff powie ze nie jedziesz to nie jedziesz.

A tak Pozatym to ładna pogodę mamy jeszcze ;-) ale od poniedziałku i sukcesywnie do przodu dni tygodnia bedzie tak lało ze hej. I wiało tez :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sie 2015 23:56 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Hmm no niezle, wlasnie zarezerwowalem samochod na floryde :D

-- 28 Sie 2015 23:58 --

Pytanie - jak odwolają lot (spirit airlines) to kasa jest zwracana?

-- 28 Sie 2015 23:59 --

na floryde lecimy za 12 dni wiec moze bedzie juz po wszystkim :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sie 2015 00:04 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Nie wiem, Spirit unikam, uważam ze sa lepsze linie od nich ale to moja własna opinia.

Przeczytaj co maja napisane w general terms & conditions.

Słuchaj, główne uderzenie ma byc w poniedziałek. Potem sztorm lub huragan - to zależy czy wzmocni sie - bedzie sie przesuwał na północ. Lało bedzie od połowy Georgii aż po Key West. Może byc tak ze pójdzie wschodnim wybrzeżem i wtedy deszcz tez bedzie trochę ograniczony ale i tak twoje wakacje mogą byc zrujnowane. Nie znam twoich dat dokładnie. Zainstaluj sobie appa weather channel. Maja najlepszy serwis i słuchaj ostrzeżeń. I nie zgrywaj bohatera, to chyba najważniejsze. To nie jest taka sobie zwykła burza ;-)

12 dni. Sztorm bedzie szedł na północ. Gdzieś was i tak trafi. Deszcz tzn ulewa na 100% ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sie 2015 00:08 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 11
Dzięki, hmm no zobaczymy najwyzej przesiedzimy u kolegi w jacksonville (będziemy od 08.09 do 11.09) potem waszyngton na dwie noce i do WAW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Sie 2015 00:11 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Sprawdzaj regularnie pogodę. To ci wystarczy na razie. Z tymi huraganami sytuacja jest dynamiczna. Może nie bedzie wcale zle :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Sie 2015 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Tak jak Lx13 pisze podstawa to codzienne monitorowanie weather.com lub innego serwisu pogodowego no i oczywiscie na miejscu lokalnych stacji TV, bo jak sie cos dzieje to newsy o pogodzie sa co 5min. :-)
Zdaje sie ze juz akurat ten huragan zamienia sie w tropical storm wiec troche mocnij powieje i poada ale do Waszego przyjazdu moze sie juz rozejsc po kosciach.
Ale jak juz bedziecie na mijscu to mozecie sobie sprawdzic jezdzac autem jak wygladaja oznaczenia drog ewakuacyjnych na taki wypadek, zwlaszcze interesujace sa te oznaczenia dla ewakuacji "pod prad" - taka ciekawostka :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Wrz 2015 10:22 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 8
Napiszcie coś, jak Wam idzie!
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group