Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2014 21:36 
Awatar użytkownika

Cześć,

Planujemy podróż we dwoje do USA w urlopie. Chciałbym Was poprosić o sugestie co warto zobaczyć i ile mniej więcej czasu na to poświęcić. Myślę lecieć do NY ew. Waszyngtonu, wypożyczyć samochód na cały pobyt i zobaczyć możliwie najwięcej. Punkty obowiązkowe to:
- NY 2 dni chyba wystarczy
- Miami/Key West (??? dni)
- jakiś park rozrywki, Six Flags w Atlancie, czy coś innego polecacie? 1 dzień

co więcej? :)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 06 Sty 2014 07:17 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Według mnie warto zatrzymać się w Waszyngtonie, aby zwiedzić jedno z bezpłatnych muzeów. Mnie najbardziej urzekło Muzeum Lotnictwa i Astronautyki, ale i Muzeum Historii USA, też jest dobre lub Muzeum Historii Naturalnej i zobaczyć z bezpiecznej odległości Biały Dom.
Key West to na jeden dzień rano wyjechać z Miami i wieczorem wrócić.
W Miami dla przykładu możecie spędzić dzień przed i dzień po wycieczce do Key West.
Orlando jest kolebką parków rozrywki, na Travel Channel jest sporo programów o różnych parkach rozrywki jak i o najlepszych atrakcjach. :)

#3 PostWysłany: 06 Sty 2014 09:28 
Awatar użytkownika

petit35 napisał(a):
Według mnie warto zatrzymać się w Waszyngtonie, aby zwiedzić jedno z bezpłatnych muzeów. Mnie najbardziej urzekło Muzeum Lotnictwa i Astronautyki, ale i Muzeum Historii USA, też jest dobre lub Muzeum Historii Naturalnej i zobaczyć z bezpiecznej odległości Biały Dom.
Key West to na jeden dzień rano wyjechać z Miami i wieczorem wrócić.
W Miami dla przykładu możecie spędzić dzień przed i dzień po wycieczce do Key West.
Orlando jest kolebką parków rozrywki, na Travel Channel jest sporo programów o różnych parkach rozrywki jak i o najlepszych atrakcjach. :)

ok, to zamiast Atlanty byłoby Orlando. Widziałem w jednym z twoich postów, że jedziesz też na Everglades, myślisz, że warto?
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 08 Lut 2014 16:24 

Cytuj:
[...] Widziałem w jednym z twoich postów, że jedziesz też na Everglades, myślisz, że warto?

Warto, oficjalnie czyli skorzystac z przejazdzki plaskodenna lodka w farmie krokodyli - tajemniczy Mike za sterami 8 cylindrowej jednostki ze smiglem robi wrazenie. Ale warto tez nieoficjalnie, czyli wziac samochod z wypozyczalni i zjechac w polna droge (sa takie w Everglades) i zobaczyc krokodyle w naturze. Milo podplywajace jak podjedziesz autkiem lub lezace na drodze.

Key West - okolice Marathon'u, FL sa warte odwiedzenia - jedyny w US szpital dla zolwi, mozliwosc kapieli z delfinami etc

Jedna uwaga, to wielki kraj, wiec to co na mapie jest blisko, wcale tak blisko nie jest jak trzeba to przejechac.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 08 Lut 2014 16:51 

ario napisał(a):
Cześć,

- NY 2 dni chyba wystarczy

co więcej? :)

Dwa dni na NY to moim zdaniem niezwykle mało, ale kwestia czego poszukujecie...
Co i raz słychać o wycieczkach "w 7 dni stolice europy" albo podobne oferty po to żeby moc się pochwalić gdzie to sie było.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 09 Lut 2014 09:23 
Awatar użytkownika

Panowie dzięki za odpowiedzi. Co do NY napisałem 2 dni bo tak naprawdę muszę dopiero ułożyć plan co zobaczyć i ew. zrewidować plan lub czas. Jak zwykle czekam na sugestie :-)

Wysłane z Xiaomi
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 09 Lut 2014 21:09 

moim celem oczywiście nie było dezawuować Twojego planu, nigdy bym sobie na to nie pozwolił
chodziło mi raczej o wzbudzenie refleksji co do niego
każdy z nas ma inne podejście i to co dla jednego jest super ważne u drugiego schodzi na plan dalszy

zatem gdybyś potrzebował pomocy to określ proszę co Cię / Was interesuje w tamtym rejonie
"jeśli będzie to w mojej mocy" to napewno pomogę!
:)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 09 Lut 2014 22:41 
Awatar użytkownika

Wiem i nie ukrywam, że mój pierwotny plan to szkielet przez duże "S" :-D dlatego im więcej opinii zbiorę od ludzi tym lepiej będę mógł sobie ułożyć plan. Trudno jest mi jasno sprecyzować co chcę zobaczyć i pokazać żonie, która w USA nie była (ja byłem w 2003 przez 4 m-ce). Chciałbym jej pokazać inną kulturę więc nie kładę dużego nacisku na muzea, pomniki itp.
Nie wiem czy bardziej rozjaśniłem czy może zagmatwałem :-D:-D

Wysłane z Xiaomi
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 31 Lip 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Wracam do tematu, bilety kupione 9-18.03.2015, lądowanie NY powrót z Miami. Planuję 2 dni NY 1-2 Waszyngton później lot do Nowego Orleanu i dalej samochodem na Florydę.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 16 Paź 2014 11:42 

Obok Nowego Orleanu jest Oak Alley Plantation, rozwazcie wizyte tam, jest urocze.
Sam Nowy Orlean jest rewelacyjny (wazne info, dla turystow Bourbon Street, dla lokalsów Frenchmen Street, dom tego dzielnica bogaczy i ich willi Garden District), sprawdzcie czy nie beda grali w tym czasie Saints, to jest prawdziwa religia tego miasta tez dzieki temu ze po Katrinie na ich stadionie spalo kilkadziesiat tysiecy ofiar powodzi. Ciekawa sprawa wycieczka mostem na Lake Pontchartrain (bodaj najdluzszy na swiecie albo drugi) ale jesli pojedziecie na Keys to w zasadzie macie tam podobna atrakcje a nawet ciekawsza ;)
Droga z NO na FL to po drodze Biloxi (kasyna), Mobile (ladne miasteczko, w porcie stoi okret wojenny ktory mozna zwiedzac, a nawet... wynajac sobie na impreze), pod Mobile jest Bellingrath Gardens, to juz musicie zdecydowac sami po fotkach czy Wam sie spodoba ;)
A Floryda ciekawa zaczyna sie od Orlando w dół, tam to juz atrakcji macie sporo do wyboru.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 16 Paź 2014 12:12 
Awatar użytkownika

a jakieś noclego godne polecenia w Nowym Orleanie? Sprawdzałem na razie stronę airbnb i nic więcej.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 16 Paź 2014 18:46 

Nie pamietam juz nazwy tego w ktorym spalismy. To byla jedna z tych tanszych sieciowek, Courtyard Inn albo Comfort Inn. I tak byly to jedne z najdrozszych noclegow w Stanach o ile nie najdrozsze podczas wszystkich pobytow ;) Hoteli w centrum jest mnostwo, miasto ma duze centrum konferencyjne plus jest mocno imprezowe i hotele maja spore oblozenie (nie wiem czy przypadkiem w czasie Waszego pobytu nie wypada Mardi Gras, wtedy z tanim noclegiem bedzie juz naprawde ciezko). Szukalbym czegos raczej w okolicy French Quarter zeby na spokojnie piechotwa wrocic sobie po imprezie kilkuminotowym spacerkiem, raczej ponizej Rampart street i nie dalej niz Esplanade street, wedlug przewodnikow tam juz moze byc mniej bezpiecznie, choc ja osobiscie tego nie doswiadczylem ale trzeba jednak to wiedziec, wiec wole uprzedzic ;)
Najwiecej hoteli jest w okolicach Canal i Poydras i tam bym proponowal cos znalezc. Wazne zeby mieli parking w cenie bo one tez potrafia kosztowac po kilkadziesiat $.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 16 Paź 2014 18:56 
Awatar użytkownika

Polecam zwiedzić Filadelfię i skosztować Philly steak. Za Filadelfią w Newark stan Delaware można zrobić zakupy bez podatku w centrum handlowym Christiana Mall.
 Relacje PM off  

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 7 gości