Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Polskie Parki Narodowe
#1 PostWysłany: 12 Sty 2015 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Jako, że w tym roku szykuje mi się nieco mniej zagranicznych podróży, pomyślałem o tym, żeby w wolnym czasie pozwiedzać Polskę. Pierwsze co przyszło mi do głowy to żubry i Puszcza Białowieska. Potem pomyślałem o ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym. W całym naszym kraju są 23 Parki Narodowe. Wiele osób z forum na pewno je odwiedzało, jest w stanie coś napisać, doradzić. Np. jaką porą roku lepiej odwiedzić dany park, może ktoś ma namiary na jakąś sprawdzoną opcję wycieczki, przewodnika. Zawsze to dobrze, jeśli ktoś Nas oprowadzi, poopowiada. Jeśli ktoś chce się podzielić czymś od siebie, może też, np. wskazówkami, co do bazy wypadowej, czy konkretnych atrakcji, jakąś fotką - piszcie śmiało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 18 Sty 2015 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 9
Z moich okolic mogę polecić Woliński Park Narodowy. Są żubry, ładne widoki i ponoć gdzieś w okolicy zakopane jest dużo złota. Najlepiej wybrać się latem przy okazji spędzić kilka dni nad morzem - Wolin leży zaraz przy Międzyzdrojach. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to na początku sierpnia są walki wikingów. Kalendarz imprez - http://www.jomsborg-vineta.com/content/view/77/
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2015 13:35 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ja polecam Babiogórski Park Narodowy. Bardzo ładne widoki z Babiej Góry (między innymi Tatry) i to w zasadzie o każdej porze roku, najlepiej jednak wybrać się tam jesienią i podziwiać magię kolorów. Są ścieżki edukacyjne, można trochę poczytać.
Dobra baza wypadowa z Zawoi.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2015 13:46 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 56
Białowieski Park Narodowy:

wejście do Obszaru Ochrony Ścisłej BPN jest możliwe tylko z przewodnikiem - przewodnicy/biura turystyczne:
http://bpn.com.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=149

Godziny otwarcia i opłaty obiektów związanych z BPN
http://bpn.com.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=286

Co do noclegu polecam pokoje gościnne w Wejmutce:
http://www.wejmutka.pl/pokoje-goscinne- ... amenty.php

Wycieczkę do Puszczy Białowieskiej polecam na przełomie maja i czerwca. Po zwiedzeniu Białowieży i BPN polecam wynająć rower i wybrać się na całodniowe wycieczki leśnymi szlakami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Lut 2015 10:35 

Rejestracja: 09 Lut 2015
Posty: 3
To ja polecę z mojej okolicy - Wielkopolski Park Narodowy. Tu ważne są przede wszystkim widoki, to obszar polodowcowy, więc jest się gdzie wspinać i z czego zjeżdżać ;) Liczne dolinki, jeziora, co chwilę wpadasz na jakiś wielki głaz narzutowy. Park jest opleciony siatką różnych pieszych szlaków turystycznych i dobrze oznakowany szlak rowerowy. Co do pory, to sam byłem przeważnie latem, chociaż dużo ludzi jeździ tam też wiosną i jesienią - widoki niezapomniane!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Wrz 2021 12:41 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Rząd chce rozszerzyć opłaty za wstęp do parków narodowych - https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... du/4k88c3x
Cytuj:
Projekt przewiduje rozszerzenie listy parków narodowych, gdzie za wstęp pobiera się opłaty. Ma ona liczyć 11 pozycji. Będą to parki: Babiogórski, Biebrzański, Bieszczadzki, Gorczański, Karkonoski, Magurski, Narwiański, Świętokrzyski, Tatrzański, Wigierski i Woliński.
Zmiana rozporządzenia pozwoli na pobieranie opłat za wstęp na całym obszarze trzech parków: Babiogórskiego, Gorczańskiego i Świętokrzyskiego, gdzie dotychczas możliwe było pobieranie opłat za wstęp na niektóre obszary oraz za wstęp do całego Wolińskiego Parku Narodowego.
Dodatkowo projekt modyfikuje obszary, za wstęp na które pobiera się opłaty w Parku Narodowym "Bory Tucholskie".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sie 2022 17:10 

Rejestracja: 13 Sie 2022
Posty: 21
Loty: 1
Kilometry: 896
Polecam Wigierski Park Narodowy. Piękne jezioro otoczone lasami i do tego zakaz używania silników przez łodzie, więc jest cicho :) Wokół ciekawe szlaki rowerowe i piesze oraz słynny wigierski klasztor.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o podróżach po Polsce i świecie Polska Po Godzinach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group