Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Sie 2016 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
NorwegianWood napisał(a):
@monroe - dzieki za wskazowki:) myslę, ze jednak po przejrzeniu relacji innych uczestnikow, dodaniu poprawek w kwestii opuszczenia Tahoe ewentualnie, Valley of Fire i Horshoe spokojnie damy rade:)


To będzie Twoja podróż, Twoja kasa i zrobisz jak uważasz tylko odnoszę wrażenie, że nie wyciągasz żadnych wniosków z innych relacji i nie spoglądasz na mapę. Horseshoe to kwestia max. 1h. I tak będziesz jechała praktycznie "obok" wg Twojej mapki. Czy w takim razie rezygnacja faktycznie oznacza istotne zaoszczędzenie czasu? ;) A co z SF? Zamierzasz tam spędzić dosłownie kilka godzin w ramach "zaliczenia" miasta? Po co? :) W dodatku myślisz, że jak opuścisz Tahoe czy VoF to wyrobisz się z pozostałymi punktami? ;)

Dawno nie czytałem tutaj na forum tak słabego planu zwiedzania Kalifornii + Nevady/Utah/Arizony (pomijasz najciekawsze punkty, typu Antelope Canyon, Monument Valley i teraz Horseshoe band) chyba że już tam kiedyś byłaś lub planujesz, że kiedyś będziesz. No albo jesteś nastawiona na naturę i piesze wycieczki w parkach narodowych i to jest dla Ciebie priorytetem - to ok, kompletnie się na tym nie znam (tylko że wybrałaś Zion na kilka godzin a Bryce odpadł całkowicie; Death Valley jest świetne ale tam dużo się nie chodzi ;) ). W przeciwnym wypadku może lepiej po prostu zostać dłużej w Kalifornii albo popalać się na plaży? Czy też przegrać trochę dolarów w kasynie w LV.

Narazie Twój plan to: jak zrobić rekordową ilość kilometrów aby jak najmniej zwiedzić...

NorwegianWood napisał(a):
Kwestia mniej turystycznych miejsc oznacza ze wole po prostu wybrac szlaki mniej oblegane przez turystow :)


Ok, ja akurat nie mam porównania North Rim versus South Rim. Kilka osób pisało coś tutaj na ten temat, sam z ciekawości czytałem. South Rim wybrałem tylko dlatego, że miałem go po drodze.

NorwegianWood napisał(a):
Sprawa samolotow podnosi koszt wyprawy bo podrozujemy parami i mamy bagaze a ceny ktore podajesz czesto nie zawieraja bagazu


Owszem, średnio $25 za bagaż podręczny.Chyba że weźmiesz Southwesta - bagaż w cenie a ceny podobne. To i tak kropla w morzu wydatków jakie Was czekają w Kalifornii i na Hawajach... (niestety; Kalifornia w sezonie to najdroższy stan w jakim byłem a Hawaje są ponoć jeszcze droższe).

NorwegianWood napisał(a):
a ponadto Roadtrip ma jednak ten urok ze droge pokonuje sie autem a nie samolotem:)


Radziłem tylko zrezygnować z jednej/dwóch części Waszej trasy. To nie powoduje, że nie będziesz mogła swojej wyprawy nazwać "roadtrip" :D Odnoszę wrażenie, że zależy Ci bardziej na tym, żeby pojeździć sobie autem po USA niż zwiedzać co jest dosyć drogą fanaberią (niemniej przyznaję, że ciekawą ;) ). Może chodzi tylko o szybką podróż przez wymienione rejony i zrobienie selfie w określonych punktach - ok, nie wtrącam się, można i tak (bez złośliwości).

NorwegianWood napisał(a):
tak jak pisali wszyscy na tym forum- poki sie samemu nie przekona to zawsze bedzie sie nie dowierdzalo osobom ktore radza inaczej:p dlatego o tym bede mogla sie wypowiadac po powrocie:)


To dlaczego zarejestrowałaś się i szukasz wskazówek na tym forum? :)
Gdybym sam nie czytał wskazówek innych osób z tego forum to moja podróż po tych rejonach USA byłaby o wiele uboższa.

Wiem, każdy podróżuje jak lubi więc powodzenia mimo wszystko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#22 PostWysłany: 02 Sie 2016 07:45 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 33
Lo matko- strasznie napastliwy jestes w swoich komentarzach. Podziękowałam Ci za wskazówki i wyciągnelam wiele wnioskow z relacji tutejszych forumowiczow.
Kwestie pokonywanych kilometrow i spedzania czasu za kółkiem to zdecydowanie nasz wybór. Na każdą z atrakcji mamy conajmniej 8h gdyz nie zamierzamy dojezdżac na miejsce o 12, pedzic na punkt widokowy i wracac zeby przed zmrokiem wrocic do domu. Nie kazdy na wakacjach wstaje o 9-10 dlatego nie rozumiem skad wyciagasz wniosek ze w SF bedziemy np tylko kilka godzin kiedy bedziemy przynajmniej 24... :)
Co do pozostalych parkow- gdybym byla tam jeszcze tydzien na pewno tez bym je odwiedzila ale ze nie jestem to musze z tego zrezygnowac w czym tez pomogly mi komentarze ludzi z forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Sie 2016 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
NorwegianWood myślę, że monroe chce tylko uzmysłowić Ci, że Twój wyjazd wygląda nie jak zwiedzanie, a raczej jak zaliczanie.

Wśród ostatniego wysypu tematów "jadę na zachód USA, proszę o wskazówki", doceń że ktoś włożył wysiłek by pomóc zaplanować Ci Twoją podróż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Sie 2016 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Może i jestem "napastliwy" :D ale ja również przed swoim wyjazdem pokazałem tutaj mój "plan podróży". Pod względem ilości kilometrów był dosyć podobny do Twojego (tylko że w 15 dni) i jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim osobom, które były jeszcze bardziej "napastliwe" i napisały mi wtedy, że zbyt optymistycznie podchodzę do tematu. Skróciłem go wtedy o jakieś 1500 km a i tak uważam, że zostało tego niestety za dużo jak na czas który mieliśmy.

NorwegianWood napisał(a):
Kwestie pokonywanych kilometrow i spedzania czasu za kółkiem to zdecydowanie nasz wybór. Na każdą z atrakcji mamy conajmniej 8h gdyz nie zamierzamy dojezdżac na miejsce o 12, pedzic na punkt widokowy i wracac zeby przed zmrokiem wrocic do domu.


A wzięłaś pod uwagę że dzień w połowie września macie krótszy niż jest np. w lipcu? O 19:00 będzie już ciemno. Poza tym my za kółkiem też spędzaliśmy mnóstwo czasu ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz (odległości, ograniczenia prędkości). Nie wiem czy jeździłaś kiedykolwiek w USA - jeśli tak to wiesz o co chodzi, jak nie to poczytaj. Nie nadrobisz kilometrów jak w Polsce a jak będziesz w Kalifornii to zobaczysz w okolicy LA ogromne korki, które dosyć szybko zrewidują cały Twój plan.

NorwegianWood napisał(a):
Nie kazdy na wakacjach wstaje o 9-10 dlatego nie rozumiem skad wyciagasz wniosek ze w SF bedziemy np tylko kilka godzin kiedy bedziemy przynajmniej 24... :)


Z Twojego planu chyba że go nie zrozumiałem :)

NorwegianWood napisał(a):
12.09 Monterey -> San Francisco - cały dzień plus wieczór w San Francisco

13.09 San Francisco - dzień i popołudnie w Tahoe - nocleg w Bridgeport (okolice Yosemite)


Nie wiem gdzie tu całe 24h :)
A nawet jeśli to co z tego, że 24h, zamierzasz nie spać? :)

Tak jak jednak napisałem - to Twoja wycieczka, nic mi do niej i odwiedzisz takie miejsca i w takim czasie jak uważasz za słuszne. Pewnie będzie pięknie. Tylko że nie rozumiem w takim razie sensu publikacji na forum swojego planu aby i tak nie brać pod uwagę żadnych komentarzy do niego... ;)

Powodzenia, wracam do pracy :)


PS. @mikuś, dzięki. Odkupisz ode mnie swojego Annual Passa?? :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Sie 2016 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Monroe, sprzedałem swój maju. I nie, nie kuś, bo znów tam pojadę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group