Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
Witajcie,

Prześledziłam sporo wątków dotyczących planów (jakże konkretnych!) podróży forumowiczów ze wspomniane w temacie miejsca i jakoś nie znalazłam podpowiedzi, dlatego piszę :)
Wybieram się do Indonezji we wrześniu na maksymalnie 3 tygodnie.
Cel - Bali i wyspy Gili, w szczególności Meno.

Na Bali planujemy spędzić maksymalnie 5-6 dni, na Gili (być może także Trawangan) łącznie do 7-8 dni. Pozostaje nam do dyspozycji około tygodnia. I tutaj pojawia się pytanie - jak go zagospodarować? :) Nie chcemy wraz z mężem spędzić po 1-2 nocy z różnych miejscach i stopniowo się przemieszczać, zależy nam na znalezieniu fajnej bazy wypadowej do zwiedzania (i plażowania), w której moglibyśmy spędzić kilka dni. Na myśl przychodzi Lombok, ale czy tydzień czasu to nie za dużo w tym miejscu?
To czego chcemy uniknąć (poza oczywistymi dojazdami z np. lotnisk do punktów docelowych) to całodzienne podróżowanie z plecakiem i nocowanie w różnych miejscach.

A może warto zweryfikować lotnisko przylotowe/wylotowe i zamiast Denpasar wybrać Dżakartę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#2 PostWysłany: 18 Kwi 2018 08:43 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Akurat przerabiam podobny temat tylko dwa tygodnie w listopadzie i zastanawiam się ile dni poświęcić na eksplorację Bali w ramach całego pobytu czy 4 dni wystarczą i jaką miejscówkę obrać za bazę wypadową
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Kwi 2018 09:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22446
Jest sporo relacji z Bali i okolice. Proponuję je przeczytać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Ja właśnie przerabiam ten sam temat, również wyjazd na trzy tygodnie. Z tym, że rezygnujemy z wysp Gili i Lombok na rzecz Komodo i części Flores. Bali bierzemy na cały tydzień (chcemy dokładnie zwiedzić wyspę) i jeśli się uda to zamierzamy zobaczyć pobliską Nusa Penidę. Dodatkowo planujemy Bromo i Ijen, ale zastanawiamy się jeszcze od której strony tam zajechać.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
PatrycjaR napisał(a):
Ja właśnie przerabiam ten sam temat, również wyjazd na trzy tygodnie. Z tym, że rezygnujemy z wysp Gili i Lombok na rzecz Komodo i części Flores. Bali bierzemy na cały tydzień (chcemy dokładnie zwiedzić wyspę) i jeśli się uda to zamierzamy zobaczyć pobliską Nusa Penidę. Dodatkowo planujemy Bromo i Ijen, ale zastanawiamy się jeszcze od której strony tam zajechać.


Dzięki za wskazówki, muszę trochę zgłębić wiedzę w temacie wspomnianych wysp i rozeznać się (za wyjątkiem Komodo, nas akurat mniej interesuje). Ale to już coś :) być może także zdecydujemy się na dłuższy pobyt na Bali, bo to wyjątkowe miejsce. Tak przynajmniej wynika ze wszystkich relacji.
Jeśli mogę zapytać, jak planujesz przeloty? Lądujesz i wracasz z tego samego lotniska do Polski, czy robisz jakieś kółeczko i nie kupujesz w ogóle biletów w dwie strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2018 18:03 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 123
Witam,
Też mamy podobne dylematy. Wybieram się na 3 tyg. ale już w czerwcu :). Lecę z Berlina do Singapuru, później 3 dni w Kuala Lumpur i dalej Bali, Nusa Lembongan, Gili, Lombok- okolice Kuty i powrót do Singapuru.
Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to chętnie skorzystam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Kwi 2018 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
@acozaroznica my lecimy z Katowic Wizzem do Dubaju, stamtąd na dwa dni do Singapuru i później Denpasar lub Yogyakarta (tak jak pisałam wcześniej, jeszcze sie zastanawiamy jak to po kolei ugryźć ;). Wracamy tak samo DPS-SIN-DXB i z DWC do KTW
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Kwi 2018 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
widze szykuje sie mini zlot na Bali ;) my lecimy za 10 dni na Bali + Yogyakarta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
PatrycjaR napisał(a):
@acozaroznica my lecimy z Katowic Wizzem do Dubaju, stamtąd na dwa dni do Singapuru i później Denpasar lub Yogyakarta (tak jak pisałam wcześniej, jeszcze sie zastanawiamy jak to po kolei ugryźć ;). Wracamy tak samo DPS-SIN-DXB i z DWC do KTW


Czy masz może wiedzę, ile czasu zająć może podróż powrotna z Flores do DPS? Oczywiście doczytam co i jak, ale może wiesz i jesteś w stanie powiedzieć :)

FranekXVI napisał(a):
widze szykuje sie mini zlot na Bali ;) my lecimy za 10 dni na Bali + Yogyakarta


Tylko po części, bo każdy w innym terminie ;) A szkoda...

Podziel się wrażeniami jak wrócisz! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2018 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
acozaroznica napisał(a):
PatrycjaR napisał(a):
@acozaroznica my lecimy z Katowic Wizzem do Dubaju, stamtąd na dwa dni do Singapuru i później Denpasar lub Yogyakarta (tak jak pisałam wcześniej, jeszcze sie zastanawiamy jak to po kolei ugryźć ;). Wracamy tak samo DPS-SIN-DXB i z DWC do KTW


Czy masz może wiedzę, ile czasu zająć może podróż powrotna z Flores do DPS? Oczywiście doczytam co i jak, ale może wiesz i jesteś w stanie powiedzieć :)

My planujemy pokonać trasę samolotem, wyjdzie niecała godzina lotu :)
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2018 20:17 

Rejestracja: 03 Mar 2018
Posty: 9
Loty: 26
Kilometry: 54 527
hej :) 1 post na forum, pomimo, iż czytam jako anonim od lat :)
Z żoną lądujemy na Bali 26.06 później w planach Java i wylot z Yogyi 12.07 do Singapuru i dalej do Berlina.
Gdyby ktoś w podanym terminie był na miejscu to chętnie się spotkamy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2018 14:09 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 123
biechu napisał(a):
hej :) 1 post na forum, pomimo, iż czytam jako anonim od lat :)
Z żoną lądujemy na Bali 26.06 później w planach Java i wylot z Yogyi 12.07 do Singapuru i dalej do Berlina.
Gdyby ktoś w podanym terminie był na miejscu to chętnie się spotkamy :)


Hej, no to chyba bedziemy w tym samym terminie. Ja lecę Scootem z berlina 25.06
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Kwi 2018 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
acozaroznica napisał(a):
Nie chcemy wraz z mężem spędzić po 1-2 nocy z różnych miejscach i stopniowo się przemieszczać, zależy nam na znalezieniu fajnej bazy wypadowej do zwiedzania (i plażowania), w której moglibyśmy spędzić kilka dni. Na myśl przychodzi Lombok, ale czy tydzień czasu to nie za dużo w tym miejscu?
To czego chcemy uniknąć (poza oczywistymi dojazdami z np. lotnisk do punktów docelowych) to całodzienne podróżowanie z plecakiem i nocowanie w różnych miejscach.

Ja bylam 2 tyg: Lombok + Gili Air z ktorego ucieklismy na Gili Meno. Na Bali sie dopiero wybieram w tym roku (tez czerwiec, przez SIN, jak kilka osob tu :D ), wiec nie mam porownania, ale Lombok goraco polecam!! Plaze na poludniu sa nie do pobicia, z tego co czytam i widze na zdjeciach, Bali sie nie umywa, wiec jesli chcecie zobaczyc piekne piaszczyste plaze to Kuta Lombok + skuter i macie zabawy na pare dni. Plus swieze rybki, krewetki itp codziennie, prosto od rybaka na grill.
Na Gili Meno robilam kurs nurkowania, jakby nie to to chyba dluzej niz 3 noce bym nie zostala. Gili Air mi sie osobiscie nie podobalo, ale wiecej opcji wieczornych niz na Meno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Kwi 2018 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 198 685
Magaa napisał(a):
Ja bylam 2 tyg: Lombok + Gili Air z ktorego ucieklismy na Gili Meno. Na Bali sie dopiero wybieram w tym roku (tez czerwiec, przez SIN, jak kilka osob tu :D ), wiec nie mam porownania, ale Lombok goraco polecam!! Plaze na poludniu sa nie do pobicia, z tego co czytam i widze na zdjeciach, Bali sie nie umywa, wiec jesli chcecie zobaczyc piekne piaszczyste plaze to Kuta Lombok + skuter i macie zabawy na pare dni. Plus swieze rybki, krewetki itp codziennie, prosto od rybaka na grill.
Na Gili Meno robilam kurs nurkowania, jakby nie to to chyba dluzej niz 3 noce bym nie zostala. Gili Air mi sie osobiscie nie podobało, ale wiecej opcji wieczornych niz na Meno.


Na Bali nie nastawiamy sie na plazowanie:) Poza tym patrząc tylko po zdjęciach, to plaże są raczej niezbyt ciekawe. Gili Air my akurat odpuszczamy, chyba, że na jednodniowy wypad, nic poza tym. Szukamy ciszy i spokoju, mniejszej ilości turystów więc ta opcja na kilka dni wydaje się być najprzyjemniejsza. Ale Lombok również mocno nas kusi. Prawdopodobnie zrobimy po niecalym tygodniu w każdym miejscu, czyli Bali+Gili Meno+Lombok (te rybki od rybaka mnie przekonują, zdecydowanie ;) ), ale plan ewoluuje.Gratki za zrobieine kursu!! :) i wielkie dzięki za info. Kolejny mały krok do przodu :)

Przy okazji, jeśli chodzi o Singapur, jak już wspominaliście - świetne miejsce tak na 3 dni, jakby coś to mogę Wam polecić kilka miejsc. Ale na forum pewnie też sporo info znajdziecie :) A jeśli chodzi o plażowanie, to chyba jednak Indonezja (patrząc tylko po zdjęciach) nie przebije rajskich plaż Filipin, nad czym trochę ubolewam. Ale może są osoby, które wyprowadzą mnie z błędu :)

biechu napisał(a):
hej :) 1 post na forum, pomimo, iż czytam jako anonim od lat :)


Nie przejmuj się, ja też od lat tu jestem, a postuje tylko 'awaryjnie' głównie przez wzgląd na wszystkich pseudo znawców-globtroterów odsyłających do szukajki :) życzę Ci mega fajnego urlopu w czerwcu! Odezwij się po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group