Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Gru 2021 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Tytułem wstępu.
Zainspirowany znaleziskiem @jasiub `a -> iev-ua-od-780uah-nowa-linia,232,161863
zajrzałem szybko w kalendarz (to chyba imperatyw dla wielu z nas). A oni... latają codziennie, więc elastyczności nieco miałem.
AOA - Air Ocean Airlines... . Wtedy jeszcze w wiki takich airlines nie było i w necie prawie też :)
Mają fantazję jeśli chodzi o nazewnictwo. Choć z drugiej strony nad "suchego przestworem oceanu" do Odessy także zamierzają latać.

A może chodziło o ocean pustkowi Syberii ? Obecna flota AOA latała jeszcze niedawno w tamtych rejonach w składzie floty Angara Airlines.
Prezydent Zełeński chciał stworzyć narodowe linie lotnicze w oparciu o produkty ukraińskiej myśli technicznej. W końcu antonowy były głównie przez Ukraińców projektowane.
Nie wiem, czy AOA będą zalążkiem tych linii, ale dla opisywanej przeze mnie podróży to nie ma żadnego znaczenia.

Parę słów o flocie Air Ocean. Nie jest ona szczególnie duża, ot 2 sztuki An-148-100E: UR-CTC i UR-CTF. Około-dziesięcioletnie.
Od czegoś musieli przecież zacząć :)
Pora rozpoczynać podróż. Rzut oka na tablicę odlotów na LWO.
Co ciekawe o podobnych godzinach leci do Kijowa również atr-72 Windrose i an-24 Motorsicz.
Załącznik:
AOA tabl.jpg
AOA tabl.jpg [ 411.57 KiB | Obejrzany 3154 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 10 Gru 2021 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
By dodać klimatu opowieści zacznę od dojazdu na lotnisko LWO. Oczywiście pierwotnie przyleciałem na nie, a nie przyjechałem, bo "AOA Project" był częścią większej całości, lecz nie będę tu pisał o atrakcjach Lwowa, by nie znużyć Was zanadto. O tym może napiszę w odpowiednim wątku.
Trolejbus na lotnisko, dawniej słynna "dzjewjatka" ze zdekapitalizowanym taborem odeszła w przeszłość.
Załącznik:
tbus.jpg
tbus.jpg [ 207.03 KiB | Obejrzany 3057 razy ]

Nie dość, że teraz to numer "29" , to jeszcze obsługiwany współczesnymi trolejbusami z wifi i gniazdkami usb dla podładowania niezbędnego dziś gadżetu. Jeździłem już tą trasą wiele razy, ale uświadomiłem sobie właśnie, że od pewnego czasu pojazd nie robi wirażu koło starego terminala, pozwalającego bez wysiłku podziwiać w nim socrealistycznego klasyka. Fajnie, gdyby znaleźli rozsądny sposób na tchnięcie życia w ten budynek.

Przy check in

Załącznik:
aoa checkin.jpg
aoa checkin.jpg [ 249.84 KiB | Obejrzany 3057 razy ]


otrzymałem oczekiwaną z niecierpliwością kartę pokładową

Załącznik:
aoa bp.jpg
aoa bp.jpg [ 210.78 KiB | Obejrzany 3057 razy ]


Dumnie brzmi, prawda? Air Ocean :)
Dla nieznających alfabetu od Cyryla i Metodego wrzucam fotkę telewizorka zrobioną przy boardingu z tekstem po anglosasku

Załącznik:
aoa boa.jpg
aoa boa.jpg [ 257.93 KiB | Obejrzany 3057 razy ]


Jeszcze tylko z głośników "Passendżer Stanisław Paluch..." po czym uśmiech "O pan Paluch, super" i można w drodze do airoceana podziwiać atr-72 Windrose

Załącznik:
atr.jpg
atr.jpg [ 249.67 KiB | Obejrzany 3057 razy ]


oraz motorsiczowego an-24

Załącznik:
a24.jpg
a24.jpg [ 168.14 KiB | Obejrzany 3057 razy ]


Obydwa będą również wkrótce zmierzać do Kijowa.

A oto nasz odrzutowiec w pełnej krasie.
Pozostał w barwach Angara Airlines poza zamalowanym ich logiem no i oczywiście przerejestrowaniem na ukraińskie "blachy".

Załącznik:
an148.jpg
an148.jpg [ 210.81 KiB | Obejrzany 3057 razy ]


z logiem antonowa

Załącznik:
an.jpg
an.jpg [ 107.06 KiB | Obejrzany 3057 razy ]


Wsiadajmy...

Załącznik:
schodki an.jpg
schodki an.jpg [ 148.37 KiB | Obejrzany 3057 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Gru 2021 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
A teraz popatrzcie. Wszystko co lata z LWO do Kijowa to górnopłaty.
Przypadek? Jakieś inne wiatry? :)
Załącznik:
an148 skrz.jpg
an148 skrz.jpg [ 145.29 KiB | Obejrzany 2931 razy ]

"Obłożenie" antonowa zwane load faktorem to ok. 60-70%. Chyba nieżle jak na początek latania i konkurencję.
Załącznik:
an148 in.jpg
an148 in.jpg [ 238.12 KiB | Obejrzany 2931 razy ]

Wnętrze mnie zawiodło, gdyż miałem nadzieję na troszkę siermiężności.
Nic z tego. Standardy airbusowo-boeningowo-dashowo-antonowowe.
Załącznik:
an148 gło.jpg
an148 gło.jpg [ 123.95 KiB | Obejrzany 2931 razy ]

Obok niektórych miejsc są takie "głośniczki". Nie znam jednak przeznaczenia tych "wywietrzników".

Teraz coś o serwisie pokładowym. Tu duże zaskoczenie.
Krajówka, niecała godzina lotu i taki poczęstunek (w cenie biletu).
W europejskim economy chyba niespotykany.
Załącznik:
an148 food.jpg
an148 food.jpg [ 295.58 KiB | Obejrzany 2931 razy ]

A logowaną butelkę z zakarpackiej wody to chyba wystawię w jakieś forumowej aukcji :)
Po niecałej godzinie delektowania się lotem mój AOA o czasie zawinął do Żulian.
Przy okazji widziałem tam zaparkowaną drugą połowę floty Air Ocean oraz atr`a-72 polskiego SprintAir`a.
Nie był to co prawda kultowy saab 340 , którym swego czasu paru forumowiczów śmigało np pomiędzy LWO, a RDO. Albo do Pragi. Także z Radomia. Ale znów górnopłat :) i miłe polonicum.
Załącznik:
an148 sprint.jpg
an148 sprint.jpg [ 162.91 KiB | Obejrzany 2931 razy ]

SprintAir teraz zajmuje się chyba wyłącznie cargo, a jego flotę dość często można w IEV spotkać.

Terminal krajowy, przylotowy, to część budynku D. Mała sala z toaletą i już wyjście na zewnątrz.
Załącznik:
an148 TD.jpg
an148 TD.jpg [ 78.12 KiB | Obejrzany 2931 razy ]

Jeszcze rzut oka na główny terminal...
Załącznik:
an148 IEV.jpg
an148 IEV.jpg [ 222.56 KiB | Obejrzany 2931 razy ]

I kończymy eskapadę pod charakterystycznym kolorowym antonowem 24 przed lotniskiem.
Załącznik:
an148 24.jpg
an148 24.jpg [ 136.53 KiB | Obejrzany 2931 razy ]


Koszt zakupu biletu macie w temacie założonym przez @jasiub `a .
"Powietrzny Ocean" (przepraszam za kodowanie poza TS) ma ambicje latać pomiędzy lotniskami regionalnymi na Ukrainie. Może być przydatny do dopięcia podróży.

Aha. Warto, fajnie było :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Gru 2021 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
wtak napisał(a):
..kultowy saab 340 , którym swego czasu paru forumowiczów śmigało np pomiędzy LWO, a RDO

Albo z Balic na Szymany, zanim LO wpadło na ten genialny pomysł :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Sty 2022 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Air Ocean zamknie jedną trasę krajową po 2 tygodniach lotów
https://www.avianews.com/ukraine/2022/0 ... kiv_route/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2022 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Jeszcze nie minęło pół roku, a ta trasa, ta eskapada wydaje się dziś tak nieprawdopodobna do zrobienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group