Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wózek w LOT
#1 PostWysłany: 16 Maj 2012 12:29 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
srebrny
Witam

Dużo jest informacji odnośnie w pełni składanych wózków spacerowych dla dzieci poniżej 2 roku życia natomiast nie ma informacji na temat wózków typu gondola dla niemowlęcia.

Wózek typu gondola można przewozić w samolocie.
Informacja z infolinii obydwu przewoźników.

Wózki ze składanym szkieletem metalowym + gondola podróżują w luku bagażowym z innymi rejestrowanymi bagażami.
Gondola pomimo swoich rozmiarów i tego że nie jest do końca składana (składa się tylko daszek) także jest wkładana do luku bagażowego. Nie może być transportowana w kabinie samolotu. Dziecko odbywa podróż na kolanach rodzica.

Wózek zostawia się na płycie lotniska przed wejściem do samolotu , obsługa samolotu zabiera go i odstawia na płytę przed schodami po wylądowaniu.

Image

Ostatnio edytowany przez puhacz, 28 Wrz 2021 14:56, edytowano w sumie 1 raz
Aktualizacja tematu
 Relacje PM off  

Temat postu: Wózek składany - LOT
#2 PostWysłany: 27 Wrz 2021 23:20 

Cześć,

Za kilka dni będziemy lecieć na trasie europejskiej LOT z moim synem. Chcielibyśmy zabrać mu wózek (spacerówkę). Na stronie LOT jest informacja, że dziecku przysługuje możliwość zabrania wózka składanego. Niestety nie określono co to znaczy składany. Nasz wózek nie jest typową "parasolką" tylko wózkiem, który ma osobno składaną ramę i wyjmowane z ramy składane na płasko siedzisko, jak na zdjęciu poniżej. Czy ktoś z Was przerabiał taką sytuację i czy z tego typu wózkiem nie było problemu ? mam na myśli sytuację, że obsługa nie uznaje tego wózka jako składanego.

Niestety infolinia LOT nie wie, na maila od 3 tygodniu nie odpisują...

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 28 Wrz 2021 00:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 367
Kilometry: 743 263
Bez problemu nadasz to jako bagaż. Mozesz tez zabrac ze soba pod samolot i oddadza jak wyladujesz. Podejdz tylko na odprawe zeby nakleili stosowne naklejki
Karin uważa post za pomocny.

Temat postu: Re: Wózek w LOT
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2021 18:15 
Awatar użytkownika

złoty
Ostatnio do/z MAD nadawałem wózek z gondolą oraz fotelik samochodowy. Powiedziałem, że to wózek trzyczęściowy. Bez problemu przeszło za darmo.

Image
 Relacje PM off  

[ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości