Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Lista dostępnych kart w PL

Travel Elite Lions Idea Bank
https://www.lionsbank.pl/uploads/doc/14 ... 7%20r..pdf

Pekao World Elite Mastercard
https://www.pekao24.pl/_usercontent/_fi ... odrozy.pdf

MILLENNIUM MASTERCARD WORLD ELITE
https://www.bankmillennium.pl/delegate/ ... 652/latest

MASTERCARD WORLD BANK ZACHODNI WBK S.A.
https://static3.bzwbk.pl/asset/W/a/r/Wa ... _55620.pdf

MasterCard BGŻ BNP Paribas World Elite
https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1508145

MASTERCARD ELITE NOBLE BANK
https://noblebank.pl/public/upload/pdf/ ... czenia.pdf

World Elite MasterCard mBank S.A.
https://www.mbank.pl/pdf/pb/regulamin-o ... -elite.pdf

MasterCard World Elite Alior Bank
https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:e2379d ... 012017.pdf

MASTERCARD WORLD SIGNIA/WORLD ELITE Raiffeisen Bank Polska S.A.
https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Ka ... 2017-1.pdf

Citibank MasterCard World Signia Ultime / World Elite MasterCard Ultime
https://www.online.citibank.pl/files/do ... Ultime.pdf

[ 856 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 08 Sty 2023 17:59 

BrunoJ napisał(a):
raz jeszcze - do każdej karty trzeba przeczytać SWO, bo są drobne różnice, które akurat mogą mieć dla kogoś znaczenie. 50k Eur za auto brzmi zacnie. Ale warto zadać sobie pytanie - ile razy wypożyczałem auto o wartości 200tys (chociaż przy obecnych cenach aut to przestaje być jakaś niebotyczna kwota...).

Tu nie chodzi o wartość auta tylko udział własny w szkodzie. Wprawdzie limit ten wydaje się przesadzony, najdroższe auto jakie zdarzyło mi się wypożyczać Audi Q8 miało udział własny w szkodzie AED 20,000, czyli €5100. W Polsce standardowy udział własny dla samochodów marki premium w wypożyczalniach typu Hertz, Sixt itp jest zwykle 5000-6000 zł netto.

Warto zwrócić też uwagę kwoty ubezpieczenia anulowania podróży. Dla 4 osobowej rodziny podróżującej w egzotyczne kierunki ten limit w PKO VI 20,000 zł wydaje się zbyt mały.
 Relacje PM off  

#842 PostWysłany: 08 Sty 2023 18:22 
Awatar użytkownika

niebieski
@Raffles
Fakt, przeinterpretowałem. Nie mniej warto też zwrócić uwagę na górny limit wartości auta które jest pod ochroną.
20tys PLN to nie wydaje się, tylko jest mały i to niekoniecznie tylko na egzotyczne kierunku.
Tak na szybko zajrzałem w inne SWO - w Pekao
rezygnacja z podróży dla siebie i współpodróżujących - 18750EUR
Ubezpieczenie udziału własnego w szkodzie - 50000EUR
Kwota nie objęta ubezpieczeniem - 75EUR

Ale warto doczytać też inne definicje i warunki ,tutaj np:
- Wypożyczenie auta ubezpieczone tylko poza Polską lub krajem zamieszkania, musi być opłacone kartą
- Podróż musi być opłacona kartą za wszystkich współpodróżujących, max 60 dni, jeśli w PL/kraju zamieszkania to minimum dwie noce w hotelu itp.
Co w zasadzie sprowadza ubezpieczenie do wakacyjnych wyjazdów zagranicznych, co z kolei stanowczo nie pokrywa pełnego spektrum.

EDIT:
Nie, jednak dobrze myślałem, w treści dalej napisane jest:
Że ubezpieczenie nie obejmuje:
- wobec Aut, których detaliczna cena zakupu przekracza 50 000€;
i taka ciekawostka:
- wobec Aut zabytkowych i pojazdów nieprodukowanych od co najmniej 10 lat licząc na dzień rozpoczęcia wynajmu;

Czyli te 50,000EUR to jednak wartość auta i kwota podana jako suma ubezpieczenia nie dotyczy 'udziału własnego', tylko wartości auta. Pytanie czy podobny zapis jest w innych wspominanych i na jaką kwotę. W PKO Plat/Inf. zdaje się że te 2400 to max udziału własnego jaki jest objęty, gdzieś też pewnie jest podana wartość auta. Tutaj nie ma 'dolnego' limitu udziału własnego, z kolei jest wartość maksymalna auta. Warto zwrócić uwagę, że to nie jest ubezpieczenie dowolnego auta do kwoty 50tys EUR, tylko wyłaczenie z ubezpieczenia aut droższych niż 50tys Eur. A to w zasadzie oznacza większość auto z klasy D/E, czy nawet kompaktowe elektryki. Słabiutko.
Ten drugi punkt z kolei wyklucza wynajem starych złomków w prywatnych wypożyczalniach (bo sieciowe zazwyczaj mają jednak w miarę świeże auta).

EDIT2:

W PNB są te same zapisy, 50000EUR to max wartość (zakupowa, a nie w momencie wynajmu) auta, a jednocześnie nie ma podanego żadnego limitu udziału własnego (czyli dowolna do 50.000EUR). Ubezpieczenie w obu powyższych jest przez AXA.

#843 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:01 

@BrunoJ trafne spostrzeżenie. W BNP nie ma tych zapisów co w Pekao, więc samochodu nie trzeba opłacić kartą BNP żeby ubezpieczenie działało, natomiast faktycznie dużym minusem to ubezpieczenie aut o wartości zakupowej max €50,000... PKO BP VI nie ma wzmianki o wartości auta, tam po prostu jest €2,400 ubezpieczenie udziału własnego bez potrzeby opłacania wynajmu kartą. Dla większości przypadków ten limit powinien być wystarczający.

Millenium WE ma udział własny w wypożyczonym samochodzie €10,000 i €75 redukcja za szkodę (podobnie max. detal. wartość auta €50,000), ale wymóg opłacenia wynajmu kartą; podobnie ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży €10,000 i €100 redukcji za zdarzenie.
 Relacje PM off  

#844 PostWysłany: 09 Sty 2023 21:43 
Awatar użytkownika

niebieski
@Raffles - ależ oczywiście że jest, tylko gdzie indziej wpisane: M), 52, pkt 2.
"Ochrona ubezpieczeniowa działa w stosunku do umów wynajmu Auta, których okres nie przekracza 31 dni, i których kosztem obciążono w całości rachunek Karty. Ochrona świadczona jest na okres wynajmu Auta."

Dlatego nie zdziwię się, że w PKO też gdzieś jest wrzucony limit max wartości auta, ale to już koledzy specjaliści od tych kart niech się wypowiedzą.

Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 10 Sty 2023 00:05, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#845 PostWysłany: 09 Sty 2023 23:57 

Skąd wypozyczajacy ma wiedzieć ile jest warte auto?
 Relacje PM off  

#846 PostWysłany: 10 Sty 2023 00:02 

Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Taka informacja jest w regulaminie wypożyczalni i/lub umowie wynajmu auta.
 Relacje PM off  

#847 PostWysłany: 10 Sty 2023 08:44 

niebieski
Raczej nie ma, a na pewno nie zawsze.
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.

#848 PostWysłany: 15 Sty 2023 01:46 

Czy jeśli mam podpiętą MCWE do PayPal to przy płatnościach przez PP są one uznawane jak płatności kartą?
 Relacje PM off  

#849 PostWysłany: 15 Sty 2023 06:49 

złoty
Kiedyś zadałem takie pytanie w banku, odnośnie innej karty i powiedzieli, że tak. Ale zawsze lepiej zapytać w swoim banku i mieć to potwierdzone.
 Relacje PM off
macheebor lubi ten post.

#850 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:51 

Czy Pekao WE MC transakcje zagraniczne w walucie obcej rozlicza po kursie MC czy własnych? Nie widzę na szybko w taryfie opłat i prowizji.
 Relacje PM off  

#851 PostWysłany: 18 Sty 2023 19:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Chyba powinieneś zacząć sprawdzać na wolno, bo na szybko to pomijasz sporo rzeczy i trzeba za Ciebie lekcje odrabiać ;-) A stoi jak byk w regulaminie ( nie w tabeli opłat) I zajęło równo dwie minuty żeby znaleźć.
Wymiana z waluty dowolnej do USD po kursie MC, zaś dolar to PL po kursie banku.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 31 Sty 2023 23:16, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.

#852 PostWysłany: 18 Sty 2023 22:07 

BrunoJ napisał(a):
Chyba powinieneś zacząć sprawdzać na wolno, bo na szybko to pomijasz sporo rzeczy i trzeba za Ciebie lekcje odrabiać ;-) A stoi jak byk w regulaminie ( nie w tabeli opłat) I zajęło równo dwie minuty żeby znaleść.
Wymiana z waluty dowolnej do USD po kursie MC, zaś dolar to PL po kursie banku.

Dzięki, ja za Ciebie odrobię ortografię: znaleźć, nie znaleść :)

Rozumiem zatem że to jedna z gorszych "elitarnych" kart do płatności w walucie.
 Relacje PM off  

#853 PostWysłany: 19 Sty 2023 17:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Kwestia perspektywy. Ile faktycznie wydajesz w walucie, i czy te różnice są naprawdę odczuwalne. Trochę jak z paliwem - dość oczywiste, że starasz się tankować tam gdzie taniej, ale prawo Murphy'ego sprawi, że za rogiem zawsze będzie inna, jeszcze tańsza stacja. Traktujesz to jako "ile straciłem", czy ciągle w kategoriach "fajnie że w miarę tanio zatankowałem"?
W skali absolutnej oczywiście, że lepiej byłoby mieć wszystkie przeliczenia po kursie organizacji i zapewne będzie to jeden z czynników wyboru karty.
Przy czym trzeba tutaj pamiętać o czynniku podstawowym, gdzie taką kartę w ogóle będziemy w stanie dostać. Bo z takiej perspektywy trzeba czytać różne rankingi Forbes'a, tak naprawdę skreślając pozycje, których dostanie jest "skomplikowane", bez względu na to jak bardzo teoretycznie są dostępne.
Można też wysnuć wniosek (tutaj w stronę Pekao piję), że karta mniej atrakcyjna, a jednocześnie niezbyt dostępna, zostanie skreślona dość szybko.

Tak już ogólniej o kartach, gdzieś już chyba wcześniej wspominałem - bardziej zastanawia mnie kiedy (i czy w ogóle) pojawią się uaktualnienia tabel, w szczególności dotyczących kwot ubezpieczeń. Bo chociażby dyskutowane wcześniej auto do wartości 200tys - ten zapis był tam już ładnych kilka lat temu, gdy za 200tys to można było wyjechać z salonu sporym SUVem. A dziś zaczynami się ocierać raptem o segment D/E, wcale niekoniecznie w super wypasionej wersji (tutaj na szczęście sporo wypożyczalni wychodzi nam na przeciw, oferując raczej mniej niż więcej wyposażenia). Jakby się wczytać to pewnie to samo z limitami na różne usługi czy leczenia. A przecież tylko w ostatnim roku ceny poszły jednak dość wyraźnie w górę. Patrzę np na limit dzienny za wypożyczenie zastępczego sprzętu sportowego - 30EUR. To chyba na czapkę z pomponem, albo jedną sztukę kijka, bo przecież nie żeby wypożyczyć zastępcze narty... Pewnie brak waloryzacji takiego ubezpieczenia nie spowoduje nagłego odpływu klientów, ale w skali absolutnej atrakcyjność ubezpieczeń do kart spada regularnie z roku na rok.

#854 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:16 

Myślę że jak ktoś wydaje na hotele 100.000 zł to stać go zapłacić ok 3% prowizji za przewalutowanie, ale oczywiście lepiej żeby tej opłaty nie było. Akurat na stacje benzynowe nie patrze pod względem ceny pomimo że tankuje pełen bak co najmniej raz w tygodniu, tu patrzę na wygodę i tankuje na Orlenie bo nie muszę iść do kasy, tylko mogę zeskanować QR, zapłacić Apple Pay i odjechać.

Tak jak piszesz, pytanie w ogóle czy warto budować relacje z bankiem typu BNP, który jak słyszałem jest dość "czepialskim" się bankiem co chodzi o różne przelewy, weryfikacje, KYC, AML compliance itp. Najszybsze relacje miałbym w przekształceniu rachunku do PB w mBank i uzyskanie ichniejszej WE. Minusem jest to że musiałbym jej używać aby ubezpieczenie działało, nie wystarczy sam fakt posiadania jak w Pekao czy BNP. Minusem dlatego że zwykle posiadam EUR, więc jest to dla mnie bezsensowna strata na wymianie. mBank też w ogóle nie ubezpiecza wynajętego samochodu z tego co przeglądałem OWU.

W Wiki tego posta link do Pekao OWU jest nieaktualny, dobrze jakby moderator podmienił na właściwy:
https://www.pekao.com.pl/dam/jcr:e40b0d ... finite.pdf
 Relacje PM off  

#855 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:25 

złoty
Jak ktoś wydaje 100k na hotele to zapewne może mieć taką kartę na której nie traci tych 3k (!) prowizji.

#856 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:40 

niebieski
Raffles napisał(a):
Tak jak piszesz, pytanie w ogóle czy warto budować relacje z bankiem typu BNP, który jak słyszałem jest dość "czepialskim" się bankiem co chodzi o różne przelewy, weryfikacje, KYC, AML compliance itp. Najszybsze relacje miałbym w przekształceniu rachunku do PB w mBank i uzyskanie ichniejszej WE.

Znam relacje PB z BNP, mBank i ING i zdecydowanie warto je budować właśnie z tym pierwszym. I podana kolejność nie jest przypadkowa.
 Relacje PM off
Raffles uważa post za pomocny.

[ 856 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], maciejs9 oraz 3 gości