Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista dostępnych kart w PL

Travel Elite Lions Idea Bank
https://www.lionsbank.pl/uploads/doc/14 ... 7%20r..pdf

Pekao World Elite Mastercard
https://www.pekao24.pl/_usercontent/_fi ... odrozy.pdf

MILLENNIUM MASTERCARD WORLD ELITE
https://www.bankmillennium.pl/delegate/ ... 652/latest

MASTERCARD WORLD BANK ZACHODNI WBK S.A.
https://static3.bzwbk.pl/asset/W/a/r/Wa ... _55620.pdf

MasterCard BGŻ BNP Paribas World Elite
https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1508145

MASTERCARD ELITE NOBLE BANK
https://noblebank.pl/public/upload/pdf/ ... czenia.pdf

World Elite MasterCard mBank S.A.
https://www.mbank.pl/pdf/pb/regulamin-o ... -elite.pdf

MasterCard World Elite Alior Bank
https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:e2379d ... 012017.pdf

MASTERCARD WORLD SIGNIA/WORLD ELITE Raiffeisen Bank Polska S.A.
https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Ka ... 2017-1.pdf

Citibank MasterCard World Signia Ultime / World Elite MasterCard Ultime
https://www.online.citibank.pl/files/do ... Ultime.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 06 Gru 2022 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Mam w PKO Visa Infinite a w Mbanku Mastercarda do konta Intensyf.
Czy przerobienie tego mastercarda na World Elite da mi jakąkolwiek wartość dodaną?
Przy założeniu, że wyrobienie obrotu do zwolnienia to żaden problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#802 PostWysłany: 06 Gru 2022 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Kalispell napisał(a):
macheebor napisał(a):
Zastanawiałem się nad tą kartą w PKO BP ale zakres i kwoty ubezpieczenia mniejsze niż na MCWE. Poza tym TU też chyba robi różnicę... PZU vs UNIQA.


Poza tym - ubezpieczenie podróżne w mBank jest aktywowane tylko gdy zapłacisz za bilety na całości podróży kartą MCWE - po kursie banku, a ten nie jest atrakcyjny. Ubezpieczenie z PKO działa zawsze i nie ma potrzeby zapłaty kartą Visa - choć ta i tak ma super kursy, bo organizacji VISA.


Karta mBanku może być podpięta pod Curve. Do aktywacji ubezpieczenia wystarczy opłacenie jednego noclegu.
Tak płaciłem i właśnie otrzymałem równowartość 450 EUR z tytułu konieczności zakupu niezbędnych rzeczy z powodu opóźnienia bagażu. Drugi raz od września 2021 :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
lupino05 uważa post za pomocny.
 
      
#803 PostWysłany: 06 Gru 2022 22:56 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
@turczy dobre pytanie sam jestem ciekaw.

Czy PKO VI wymaga Private Banking? Czy to jedyna karta metalowa na polskim rynku (nie licząc instytucji fintech)? Wprawdzie nie trzeba nią płacić z tego co rozumiem żeby mieć pokrycie ubezpieczenia, to jednak jak sytuacja wygląda z przelicznikami kursowymi dla tej karty?

Wiadomo że mBank MC WE nie wymaga PB, ale przy PB nie ma prowizji kursowych, tylko bezpośrednie MC.

Szkoda że polski rynek kart jest tak słaby co chodzi o benefity. Np mam zagraniczną kartę MC World która daje mi 20% zniżki na wszelkie loty (max 6000 zł na rezerwacje), albo nieograniczoną 20% zniżkę na hotele na całym świecie, albo 1.25% nieograniczony cashback w formie punktów lojalnościowych, które mogę sensownie wymienić. Ostatnio miałem też fajną kartę, która zwracała mi efektywnie 6.5% za wydatki w sklepach, na stacji benzynowej, rachunki woda/gaz/prąd itp. i 1.3% nielimitowane na wszystko inne. W sumie w rok zwróciło mi się kilkanaście tysięcy złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off
turczy lubi ten post.
 
      
#804 PostWysłany: 06 Gru 2022 22:59 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@turczy zasadniczo chyba nie, choć bywają saloniki dla posiadaczy MC WE, pytanie czy to Ci się faktycznie przyda. Musiałbyś przejrzeć czy w ubezpieczeniach jest coś czego nie ma w Infinite PKO a będzie w WE mB ale jakoś nie kojarzę (subiektywne). No chyba że 2x kredyt w knajpie na PP ;) Ze względu na 1,2k opłaty za wydanie ja bym nie zmieniał.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#805 PostWysłany: 07 Gru 2022 03:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
@Raffles
Nie wymaga PB, kursy Visa bez dodatków, wypłaty gotówki za granicą free. Super ubezpieczenie którego nie trzeba aktywować, i PP bez limitu.
@lluukk
Od kiedy mam senatora rzadko korzystam z PP. Ich saloniki zwykle są słabsze od statusowych. Myślałem, że są jakieś ukryte zalety których nie widać na pierwszy rzut oka. Kiedyś były 4 karty dodatkowe za free z salonikami, ale widzę, że to przeszłość.
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
lupino05 uważa post za pomocny.
 
      
#806 PostWysłany: 07 Gru 2022 09:25 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Ciekawe zatem jak wypada porównanie VI PKO BP vs MC WE Banku Paribas, która jak rozumiem jest tu jedyną kartą wydawaną wyłącznie dla segmentu Private Banking. Jak rozumiem także są to jedyne karty, których sam fakt posiadania ubezpiecza bez potrzeby używania karty.

Czy MC WE Ultime z Citi ktoś analizował lub czytał pokrętny regulamin? Czy sam fakt posiadania wystarczy do ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#807 PostWysłany: 07 Gru 2022 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
@Raffles masz w wiki linki do OWU - ktos juz odwalil czarna robote kiedys :-), tam jest wszytko, wystarczy tylko 5min wysilku i znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#808 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:41 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Uzyskałem na czacie mbank-u zapewnienie, że mogę bezproblemowo zmienić posiadaną KK Visa Intensive na Mastercard World Elite i po pobraniu za jej wydanie opłaty napisać do nich na czacie - zwrócą w ramach "indywidualnego podejścia". I tak się zastanawiam czy ta deklaracja jest wiążąca? Jak myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#809 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:45 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@yanas - tak, ale tylko jeśli Ci napisali, że gwarantują zwrot !
Masz zapisaną historię czatu więc sprawdź. Bo jeśli powiedzieli, że możesz napisać do nich jak już zmienisz kartę taką prośbę - to możesz oczywiście, ale ich odpowiedź może być odmowna ;) Przed zamianą musisz mieć potwierdzenie, że jeśli Ty zmienisz kartę to oni gwarantują zwrot.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 07 Gru 2022 12:48, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
yanas uważa post za pomocny.
 
      
#810 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:46 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
jaco027 napisał(a):
@Raffles masz w wiki linki do OWU - ktos juz odwalil czarna robote kiedys :-), tam jest wszytko, wystarczy tylko 5min wysilku i znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.


To nie jest 5 minut. Czytałeś ten 40 stronicowy bełkot Citi? Pokazać Ci jak wygląda OWU do Amex Plat Charge? 1/3 tego i tam w 5 minut dojdziesz czy musisz zapłacić kartą czy nie, ewentualnie za co. Te polskie OWU pisane są tak, żeby było się ciężko wczytać i zrozumieć.

Strona 13 OWU, artykuł 6, Citi WE Ultime: "Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się wyłącznie dla Podróży, których koszty transportu lub zakwaterowania wcałości, zgóry zostały opłacone kartą kredytową Citibank MasterCard World Signia Ultime / World Elite MasterCard Ultime, za wyjątkiem ochrony ubezpieczeniowej z tytułu Części F: Ubezpieczenie kosztów leczenia, która funkcjonuje niezależnie od dokonania w/w płatności."

Skoro ktoś sobie już zadał trud to wystarczy w Wiki dopisać karty którymi nie trzeba płacić aby działało ubezpieczenie - raptem 2 karty PKO VI i BNP MC WE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#811 PostWysłany: 07 Gru 2022 12:52 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Raffles - a to nie takie proste, bo w VI są takie zakresy ubezpieczenia, że za to co obejmują musisz płacić kartą (np. bilet na wydarzenie - czy jakoś tak) polecam dobrze się zapoznać z warunkami, aby nie było zdziwienia ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#812 PostWysłany: 07 Gru 2022 13:04 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
lluukk napisał(a):
@Raffles - a to nie takie proste, bo w VI są takie zakresy ubezpieczenia, że za to co obejmują musisz płacić kartą (np. bilet na wydarzenie - czy jakoś tak) polecam dobrze się zapoznać z warunkami, aby nie było zdziwienia ;)


Zgadza się, wyjątki zawsze są, ale ogólne ubezpieczenie działa bez potrzeby zakupu np biletów lotniczych czy rezerwacji hotelu tą kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
 
      
#813 PostWysłany: 07 Gru 2022 13:06 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Raffles - zgadza się.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
 
      
#814 PostWysłany: 07 Gru 2022 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Raffles napisał(a):
...
Zgadza się, wyjątki zawsze są, ale ogólne ubezpieczenie działa bez potrzeby zakupu np biletów lotniczych czy rezerwacji hotelu tą kartą.

Raczej jest odwrotnie, tylko wyjatkowo ubezpieczenie dziala bez potrzeby placenia karta. Pytanie jeszcze, o ktorym ubezpieczeniu piszesz, bo w OWU to jest 5-10 roznych...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#815 PostWysłany: 11 Gru 2022 16:21 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
Przy okazji innego wątku PKO BP VI z OWU wynika, że w przypadku rezygnacji z wyjazdu z powodu choroby członka rodziny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmuje wyłącznie posiadacza / użytkownika karty.

Tu już jak widać MC WE z BNP ma ten plus że nie ma takich wyłączeń, cała rodzina jest ubezpieczona od kosztów rezygnacji, a nie sam posiadacz / użytkownik karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#816 PostWysłany: 12 Gru 2022 12:57 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@Raffles
Sprawa jest wyjaśniona. W kartach PKO VISA Infinite i MC Platinum zwrot za odwołanie podróży przysługuje tylko Posiadaczowi/Użytkownikowi w znaczeniu takim, że tylko przez niego poniesione koszty będą zwrócone ale obejmuje koszty wszystkich Ubezpieczonych podróżujących z nim (małżonek, partner, dzieci).
Czyli cała rodzina dostanie zwrot gdy posiadacz karty poniósł koszt.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
 
      
#817 PostWysłany: 12 Gru 2022 13:20 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
lluukk napisał(a):
@Raffles
Sprawa jest wyjaśniona. W kartach PKO VISA Infinite i MC Platinum zwrot za odwołanie podróży przysługuje tylko Posiadaczowi/Użytkownikowi w znaczeniu takim, że tylko przez niego poniesione koszty będą zwrócone ale obejmuje koszty wszystkich Ubezpieczonych podróżujących z nim (małżonek, partner, dzieci).
Czyli cała rodzina dostanie zwrot gdy posiadacz karty poniósł koszt.

Dzięki za wyjaśnienie, mogliby poprawić zapis w OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
 
      
#818 PostWysłany: 14 Gru 2022 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Ostatnio miałem kilkanaście lotów, więc korzystałem z saloników na PP. Miałem taką sytuację, że w jednym z saloników w Brazylii doliczono mi gościa do mojej karty PP, choć druga osoba wchodząca miała swoją kartę. Po powrocie złożyłem reklamację do mBank - niecałe 24h reklamacja rozpatrzona pozytywnie.
Podobna sytuacja u mojej żony w Bolero na Chopina - wejście na PP wydane do Visa Infinite PKO - tydzień czekania, reklamacja odrzucona:(
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 uważa post za pomocny.
 
      
#819 PostWysłany: 14 Gru 2022 11:27 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
I tu kłania się konieczność zbierania kwitków z tego terminala PP.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#820 PostWysłany: 14 Gru 2022 11:36 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Kalispell napisał(a):
Po powrocie złożyłem reklamację do mBank - niecałe 24h reklamacja rozpatrzona pozytywnie.
Podobna sytuacja u mojej żony w Bolero na Chopina - wejście na PP wydane do Visa Infinite PKO - tydzień czekania, reklamacja odrzucona:(

Mam też bardzo dobre zdanie na temat rozwiązywania reklamacji w mBanku, być może jest to związane z kontem Intensive czy WEM, nie jestem pewien ale wszystko załatwiają szybko i pozytywnie, mam wrażenie że część tematów biorą po prostu na klatę. Już gorsze doświadczenia mam z PKO Aurum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group