Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Gru 2016 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
cześć,

byliśmy na Teneryfie już 3 razy, ale zawsze zimą. Tym razem chcielibyśmy się tam wybrać w 2. połowie lipca. Jakich warunków możemy się spodziewać? Którą część wyspy o tej porze byście polecali?
Najchętniej umiejscowiłbym się gdzieś na północy lub wschodzie, bo do tej pory bazy mieliśmy w okolicach Adeje i Puerto de Santiago - czy latem będzie to dobry wybór? Byłoby to dla nas najbardziej korzystne, bo najprawdopodobniej przylecimy do TFN, a nie TFS.

Będę wdzięczny za podpowiedzi :-)

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 22 Gru 2016 20:35 

Rejestracja: 31 Mar 2015
Posty: 40
Loty: 28
Kilometry: 32 819
tropikey napisał(a):
cześć,

byliśmy na Teneryfie już 3 razy, ale zawsze zimą. Tym razem chcielibyśmy się tam wybrać w 2. połowie lipca. Jakich warunków możemy się spodziewać? Którą część wyspy o tej porze byście polecali?
Najchętniej umiejscowiłbym się gdzieś na północy lub wschodzie, bo do tej pory bazy mieliśmy w okolicach Adeje i Puerto de Santiago - czy latem będzie to dobry wybór? Byłoby to dla nas najbardziej korzystne, bo najprawdopodobniej przylecimy do TFN, a nie TFS.

Będę wdzięczny za podpowiedzi :-)

Pozdrawiam, Bartek


Byłem w tym roku 2 tygodnie w lipcu.Mieszkalismy w Puerto de la Cruz które polecam bo ceny hoteli są dużo niższe niż na południu.Prawie cały pobyt była temp około 25 stopni.Dosyć duże zachmurzenie i chłodnawe noce.Było to przyjemne ciepło i mimo chmur dało sie nieźle opalić a nie było nieprzyjemnego skwaru.Jeśli chcielismy upałów to jechalismy na południe wyspy do Los Gigantes.Już po wjechaniu na góry nagle chmury znikały i po drugiej stronie gór trzeba było włączac klime i robił sie mega upał
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Gru 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dzięki :-)

Przylatujemy na TFN i stamtąd również wylatujemy i coś czuję, ze nasze 12 noclegów rozbijemy na 2 części - nieco krótszą gdzieś w okolicach Puerto de la Cruz i nieco dłuższą, gdzieś w okolicach Adeje (bo małżonka woli jednak jak jest porządnie ciepło :D ). Godziny lotów mamy na szczęście takie, że nawet z południa możemy się spokojnie wyrobić (w końcu to tylko godzina jazdy).

A jak było w okolicach Teide? Dużo chłodniej, czy bez specjalnej różnicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Gru 2016 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Wydaje mi się, że podobny temat już był wałkowany.
Na północy (czyli w Puerto) będzie wilgoć taka, że od razu pojedziecie na południe. Byłem 1,5 roku temu w lipcu i tak właśnie było.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Gru 2016 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Tak, kojarzę, ale chyba rozmowa dotyczyła okresu zimowego, a nie letniego. Miałem nadzieję, że w lipcu/sierpniu różnice pogodowe są mniej drastyczne (w końcu, dla kogoś budowali te hotele w PdC), a tu wygląda na to, że w tym czasie też może na północy nie być różowo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Gru 2016 23:02 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Bez przesady. W lipcu rzeczywiście na północy będzie nieco chłodniej i czasem trochę chmur, ale padać raczej nie powinno. Ja nie odczułem, żeby było jakoś szczególnie bardziej wilgotno, niż na południu.
Co innego w zimie, wtedy rzeczywiście czuć tą wilgoć na północy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Gru 2016 23:11 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
W lecie jeżeli miałbym się czymś martwić, to bardziej kalimą niż tym, że będzie nie dość ciepło lub zbyt wilgotno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Gru 2016 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Temperatura była OK, może ciut za chłodno czy mało słonecznie jak na plażowanie...ale plaże na północy są cienkie. Natomiast wilgoć po prostu przeszkadzała w normalnym funkcjonowaniu, np suszenie czegokolwiek na zewnątrz mijało się z celem.

Nie twierdzę, że trzeba omijać szerokim łukiem północ, bo wg mnie PdC to ładna mieścina i warto 2-3 dni spędzić, ale też warto wiedzieć, że 1-2 godziny drogi dalej jest inny klimat.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group