Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy do dzielenia się informacjami, nie komentowania, bo utonęlibyśmy.

Zasady wątku:
Trollowanie, zaostrzanie dyskusji, wciąganie bezpośrednio w politykę = kosz z minusem, dla recydywy ban
Konta nowe, które będą szły od razu do tego wątku - można się spodziewać kosza i bana.

Do zmniejszenia szerzenia niezweryfikowanych informacji wymagane jest wstawienie źródła informacji! Brak źródła = kosz


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1430 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 72  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#961 PostWysłany: 02 Paź 2022 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Albo mnie wzrok myli, albo sporo leci przez PL. Czy to jakieś loty "humanitarne"
Wyjaśni ktoś, bardzo mnie to ciekawi, te nagłe wyjątki?

Qrcze, nie potrafię wstawić gifa czy filmiku, zajrzyjcie proszę w link.

https://demotywatory.pl/5156387/Wyloty- ... zez-Putina

EDYCJA - już wiem, to tureckie maszyny, które ze Stambułu do Moskwy mogą latać nad PL
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#962 PostWysłany: 02 Paź 2022 21:36 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
Ukraińcy ponoć cisną też na południu! Brawo!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#963 PostWysłany: 03 Paź 2022 00:23 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
летим в Россию

https://www.onet.pl/turystyka/onetpodro ... 3,07640b54
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#964 PostWysłany: 04 Paź 2022 14:10 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Doniesienia o "pociągu nuklearnym" zmierzającym w stronę Ukrainy. "Nie należy lekceważyć rosyjskich gróźb"

Info trzeba traktować z dystansem…

https://amp.tvn24.pl/swiat/wojna-w-ukra ... ja-6145653
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#965 PostWysłany: 06 Paź 2022 09:40 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1073
srebrny
Czyżby nikt nie zauważył że Czesi po udanym referendum (97,9% za) anektowali Kaliningrad?
A tu już w planach pierwsza nitka Beer Pipe do Kralovca :-)
https://twitter.com/KralovecCzechia/sta ... BnYaEy3f-g
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#966 PostWysłany: 08 Paź 2022 07:46 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Wybuchy na moście Krymskim

Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#967 PostWysłany: 08 Paź 2022 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free

Przypadek? Nie sądzę ;). Happy Birthday Wowa :). Pod spodem moment eksplozji z kamer na moście.
https://twitter.com/INTobservers/status ... 99677.html
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez nelson 1974 08 Paź 2022 08:54, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#968 PostWysłany: 08 Paź 2022 08:42 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Ktoś zniszczył most

Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#969 PostWysłany: 08 Paź 2022 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7364
HON fly4free
W związku z dzisiejszą informacją o nowym dowódcą wojsk rosyjskich najeżdżających Ukrainę, naszły mnie takie wspomnienia (collage własnoręcznie wykonany :D )

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#970 PostWysłany: 10 Paź 2022 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Rosyjscy zbrodniarze znów ostrzeliwują Kijów.
Pewnie wielu z nas było na tej kładce:
https://t.me/nexta_live/38483
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#971 PostWysłany: 10 Paź 2022 09:57 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Można popatrzeć na dzisiejsze uderzenia na Kijów i wiele innych miast w Ukrainie jako zemstę za zniszczenie mostu krymskiego. O bieżących uwarunkowaniach takiej decyzji Putina (bo dzisiejsze mordowanie cywilnej ludności to jego osobista decyzja) pisał we wczorajszej analizie ISW.
https://www.understandingwar.org/backgr ... -october-9

Można też popatrzeć na to wszystko szerzej. Mianowicie warto sobie wygooglać taki pdf
Od „konfliktu hybrydowego” do działań konwencjonalnych?
Koncepcja oddziaływania militarnego Rosji,
ze szczególnym uwzględnieniem zmian po 2018 roku

Media w Polsce (i nie tylko) koncentrują się na doktrynie użycia broni atomowej, natomiast niewiele źródeł pisze o innych, kluczowych zmianach tejże doktryny. Np. na stronie 7 i następnych jest dokładnie opisana w obszarze prowadzenia wojny, co dokładnie obserwujemy w Ukrainie. Dzisiejsze ataki są tylko w małym stopniu emocjonalnym działaniem Putina, przede wszystkim jednak jest to pełna realizacja rosyjskiej doktryny prowadzenia wojny. Zacytuję drobny fragment

Celem współczesnych operacji militarnych powinno być nie tyle opanowanie terenu, ile uniemożliwienie przeciwnikowi prowadzenia działań obronnych. Można to osiągnąć przez udaremnienie działania jego siłom zbrojnym, zniechęcenie społeczeństwa do prowadzenia wojny obronnej oraz ograniczenie do minimum możliwości ekonomicznych państwa, które jest celem agresji14. Skutkiem prowadzonych równolegle działań politycznych ma być natomiast dyplomatyczne wyizolowanie tego państwa ze społeczności międzynarodowej.
Zgodnie z przyjętymi założeniami rosyjski potencjał bojowy powinien zapewniać możliwość przeprowadzania precyzyjnych uderzeń na obiekty infrastruktury krytycznej i decydującej o sposobie funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki państwa będącego obiektem agresji oraz zrealizowania klasycznej (kinetycznej) operacji militarnej15. Uznano, że celami dla broni precyzyjnej są obiekty, przede wszystkim systemy wykorzystywane przez administrację centralną państwa i jego siły zbrojne, kompleksy gospodarcze, zwłaszcza systemy sektora energetycznego, paliwowego, chemicznego i transportowego oraz kreujące tzw. łańcuchy zdarzeń kryzysowych.


Ps. W tym kontekście określenie przez Putina ataku UA na most krymski mianem "terrorystycznego ataku na infrastrukturę cywilną" jest cynizmem i jakąś aberracją trudną nawet do skomentowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#972 PostWysłany: 10 Paź 2022 16:05 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Niezwykle ciekawy wywiad z obrońcą Azowstali, starszym sierżantem Michajło Dianowem, ps. Miszania. Jako uczestnik oraz naoczny świadek opowiada o obronie Mariupola, a także realiach i trudach pobytu w rosyjskim obozie jenieckim.



Dziewczyna, która to przygotowała z polskimi napisami odwaliła naprawdę kawał świetnej roboty! Aha, to ten żołnierz, którego zdjęcia po zwolnieniu z niewoli obiegły świat, bardziej nawet zdjęcia jego źle zrośniętej w RU niewoli ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#973 PostWysłany: 10 Paź 2022 21:47 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja polecam także inne jej tłumaczenia filmów i wywiadów - kawał dobrej roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#974 PostWysłany: 10 Paź 2022 22:21 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Ciekawa choć wstrząsająca jest też opowieść ukraińskiej żołnierki o swoich losach w Mariupolu (obecnie przebywa w Polsce).
https://oko.press/apokalipsa-w-mariupol ... esc-nasti/
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#975 PostWysłany: 10 Paź 2022 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Coraz więcej skowronków zaczyna ćwierkać o nadchodzących "dynamicznych" wydarzeniach, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu na froncie.
Jak ktoś się przygląda tematowi lub dowolnemu z tematów pobocznych to rzeczywiście można odnieść takie wrażenie, aczkolwiek z tymi newsami od skowronków to jak na rynkach finansowych - czasami jak jest za głośno, to znaczy, że robi się szaraków w ciula :) albo szerzy dezinformację.
Jak będzie? Pożyjemy, zobaczymy...
(spokojnie, o atom tu raczej nie chodzi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#976 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Właśnie wróciłem z Kijowa, niestety miałem okazję widzieć/słyszeć wczorajszy atak rakietowy na miasto.
Rano o 06.48 pojawił się alert w SMSie rządu Ukraińskiego odnośnie zagrożenia z powietrza, po czym zawyły syreny.
Oczywiście nic sobie z tego nie robiliśmy bo dzień wcześniej także takie alerty i syreny było słychać a mieszkańcy zachowywali się normalnie jak gdyby nic.
Około godziny 08.20 usłyszeliśmy z siódmego piętra odgłosy wybuchów... Było ich około 6 może 7.
Bardzo nas to wystraszyło... Po jakichś 8 minutach pierwsze info było już w mediach odnośnie dymu unoszącego się nad Kijowem, w całym mieście było słychać odgłosy karetek/straży pożarnej.
Doszliśmy do wniosku że to jednorazowy atak i na tym się skończy.
Postanowiłem wziąć prysznic, a w tym samym czasie obsługa hotelu wydała jakiś komunikat - którego mój kuzyn nie zrozumiał (prawdopodobnie odnośnie udania się do piwnicy) - wtedy już chyba było wiadomo że lecą kolejne pociski znad morza Kaspijskiego.
Byliśmy bardzo opanowani - do czasu aż nie usłyszeliśmy kolejnych wybuchów. Szybko spakowaliśmy się i udaliśmy się na dół do recepcji.
Wymeldowanie i pociąg powrotny do Przemyśla mieliśmy już załatwiony dzień wcześniej właśnie na poniedziałek - bo kuzyn się rozchorował i postanowiliśmy wracać wcześniej.
Podczas wymeldowania w recepcji doszło do kolejnych trzech silnych eksplozji i zatrzęsło całym budynkiem.
Po wymeldowaniu udaliśmy się do hotelowej piwnicy gdzie wraz z pozostałymi gośćmi przeczekaliśmy ponad godzinę.
Operator komórkowy KyivStar przestał działać na jakiś czas około godziny - nie było można dzwonić a także nie działał ich internet 4G. Gdy wyszliśmy z hotelu na zewnątrz: nadal słyszeliśmy eksplozje - byliśmy na prawdę rozpaczeni i zdenerwowani że może pociągi odwołają i nie uda nam się wrócić do Polski. Później po ponad kolejnej godzinie był już spokój i musieliśmy zdecydować co dalej, ciężko było ocenić na miejscu skalę ataku i zniszczeń. Pocieszało nas jedynie to że nigdzie do okoła z naszego hotelu nie było widać nigdzie żadnych pożarów/dymów.
Ruszyliśmy w stronę dworca kolejowego w Kijowie, po drodze trafiliśmy na miejsce trafienia rakiet, m. in. park przy placu zabaw, skrzyżowanie niedaleko tego parku, a także uszkodzony biurowiec przy niemieckim konsulacie, na miejscu było wiele gapi oraz stacji informacyjnych (także TVN) którzy relacjonowali to "wydarzenie" a raczej zbrodnie...
W trakcie drogi do dworca znów usłyszeliśmy syreny oraz alert... znów poczuliśmy ten niepokój, tą bezradność... i udaliśmy się w stronę stacji metra - a była to stacja metra Vokzalna czyli ta obok głównego dworca.
O godzinie 17.00 mieliśmy pociąg do Przemyśla. Bilety na ten dzień szybko się wyprzedały więc nawet zaczęliśmy się cieszyć że kuzyn dzień wcześniej się rozchorował i bilety mieliśmy w kieszeni, tak to trudno było by opuścić Kijów, chyba że autokarem - ale nie jestem w temacie.
Taki mały absurd: w czasie gdy w hotelu załatwiałem wymeldowanie i było słychać głośne wybuchy - Pani z recepcji dała mi dokument w którym musiałem wypełnić: "Z jakiego powodu rezygnuje Pan z pobytu" teraz brzmi to trochę humorystycznie ale na miejscu na prawdę nie było nam do śmiechu. Szczerze mówiąc to nigdy się tak bardzo w życiu nie bałem jak wczoraj....
A teraz proszę wybaczyć musiałem to z siebie wyrzucić... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#977 PostWysłany: 11 Paź 2022 23:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Nawiązując do postu o ostrzałach Kijowa i miast UA. Załużny dziękuje PL za dostawy systemów przeciwlotniczych i szkolenie
https://twitter.com/CinC_AFU/status/1579903146914349056
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#978 PostWysłany: 12 Paź 2022 06:53 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Cubero4 napisał(a):
O godzinie 17.00 mieliśmy pociąg do Przemyśla. Bilety na ten dzień szybko się wyprzedały więc nawet zaczęliśmy się cieszyć że kuzyn dzień wcześniej się rozchorował i bilety mieliśmy w kieszeni, tak to trudno było by opuścić Kijów, chyba że autokarem - ale nie jestem w temacie.
:

Ten pociąg pojechał normalnie czy były jakieś zakłócenia/opóźnienia np. z powodu braków prądu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#979 PostWysłany: 12 Paź 2022 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
@pietia pociąg odjechał normalnie, ale stał ponad godzinę we Lwowie - nie wiem czemu, a dodatkowo przed granicą Ukraińcy strażnicy graniczni także długo trzymali pociąg. W sumie więc opóźnienie wyniosło 2 godziny. Zamiast planowo być w Przemyślu o 05.00 był o 07.00 przez co nie zdążyliśmy na nasz pociąg na Śląsk o 07.13 😐
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wojna w Ukrainie
#980 PostWysłany: 12 Paź 2022 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Proszę zrozumieć że celem naszej wizyty była pomoc dla ukraińskiego wojska zebrana na Śląsku. Dodatkowo planując cały wyjazd z kuzynem postanowiliśmy zostać tam parę dni... nie tylko ze względu na 20sto godzinną podróż i zmęczenie po przyjeździe do Kijowa (a także od noszenia ciężkich toreb z pomocą) ale przy okazji i turystycznie chciałem pokazać mu trochę miasta, oraz odwiedzić miejsca w których zostały dokonane zbrodnie (Bucza, Irpień) - nt. wyjazdu pisałem w innym temacie tu na forum.
Możecie oceniać mnie jak się Wam podoba... Nie byłem na linii frontu, w Donbasie ani w Chersoniu.
Po prostu podzieliłem się z Wami doświadczeniami które przyszło mi przeżyć na własnej skórze. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1430 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 72  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group