Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
[+] lista lotnisk
EUROPA
Anglia
LTN - zimna

Francja
ORY - zimna

Hiszpania
MAD - poidełka z zimną
PMI - poidełka z zimną

Holandia
AMS - zimna

Niemcy
FRA - wrzątek
MUC - wrzątek w T2

Norwegia
BGO - dystrybutory z zimną
SVG - zimna
TRF - poidełka z zimną

Polska
WAW - poidełka

Portugalia
OPO - dystrybutory z zimną

Ukraina
KBP - dystrybutory z zimną
LWO - dystrybutory z zimną
ODS - dystrybutory z zimną

Węgry
BUD - poidełka z zimną

AMERYKA PÓŁNOCNA
Kanada
YVR - poidełka z zimną
YYZ - poidełka z zimną

AUSTRALIA
SYD - poidełka z zimną

AZJA
Chińska Republika Ludowa
CAN - wrzątek
PEK - zimna, wrzątek

Hongkong
HKG - wrzątek

Japonia
NRT - wrzątek

Katar
DOH - zimna

Malezja
KCH - zimna
KUL - zimna

Singapur
SIN - zimna

Tajlandia
URT - zimna

Tajwan
TPE - dystrybutory z zimną, letnią, wrzątkiem. Dostępne jednorazowe papierowe torebki do napełnienia.

Zjednoczone Emiraty Arabskie
DXB - poidełka z zimna


By @cypel, ost. akt. 28.10.2016


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2015 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Witam
Będąc ostatnio na lotnisku w KRK zobaczyłem na automacie do kawy możliwość kupienia kubka przegotowanej wody za 1zł . Lokalizacja przy bocznym wejsciu do hali odlotów na T2
A jak to się mawia , na wypadach budżetowych " Cena Czyni Cuda" i to jest to bardzo ciekawa opcja , której wcześniej niezauważałem :)

Załącznik:
20150203_225642.jpg
20150203_225642.jpg [ 166.42 KiB | Obejrzany 19710 razy ]
Załącznik:
20150203_225632.jpg
20150203_225632.jpg [ 128.5 KiB | Obejrzany 19710 razy ]



Jak ktoś zna inne lotniska z taką mozliwością to prosze o wpisywanie - z dokładną lokalizacją ;)

Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez krasnal 28 Paź 2016 09:27, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Lut 2015 02:26 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Ostatnio na Nykoping leciał taki ukrop z baterii w toalecie, że kawa by się na pewno zaparzyła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2015 03:06 

Rejestracja: 25 Paź 2013
Posty: 170
Może nie na lotniskach, ale w fastfoodach typu McDonalds też dostaniesz wrzątek jeśli potrzebujesz za darmo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2015 17:06 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
Fajna sprawa w sumie, dobra opcja dla osób z bardzo małymi dziecmi jedzącymi mleko modyfikowane z puszki.
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2015 17:13 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Jak pisaliście wyżej- może nie konkretnie na lotniskach, ale mam 100% skuteczne doświadczenia z uzyskiwaniem darmowego wrzątku na długich trasach samochodowych na stacjach benzynowych.
Do własnego kubka celem zaparzenia własnej herbaty (porządna, zielona liściasta japońska- nie chodzi mi w tym wypadku o oszczędności, chociaż to miły efekt uboczny) a nie torebkowego dziadostwa.

Nalewają albo z porządniejszych ekspresów do kawy, jeśli takie są (zwykle są), albo gotują w czajniku elektrycznym.

Odnośnie lotnisk- jeśli nie w automacie, to w punktach kawiarnianych nie powinni robić kłopotów z nalaniem wrzątku, analogicznie jak na stacjach.
Góra
 Profil Relacje PM off
kkku lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Lotnisko HKG sporo stanowisk z wrzątkiem oczywiście za free ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2015 22:57 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 106
Loty: 10
Kilometry: 5 872
Pamiętam, że na lotnisku w Charleroi w pomieszczeniu do przewijania dzieci była tak gorąca woda, że herbatę można było zaparzyć. Praktycznie wrzątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 45
Loty: 69
Kilometry: 121 360
Ja na jeden wyjazd wzięłam grzałkę do wody, niestety odmówiła posłuszeństwa i moje plany na codzienne picie ciepłej herbaty nie wypaliły:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lut 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
W Japonii wrzątek na lotniskach jest powszechny.
W Naricie automaty wyglądają jak dozery zwykłej wody, podstawiłem więc plastikową butelkę, która zdeformowała się i niewiele brakowało, bym się poparzył.
Widziałem to też w Guanzhou.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Lut 2015 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
W Monachium jest do wyboru kilka rodzajów kaw i herbat oraz gorąca czekolada (oczywiście free), a co za tym idzie sam wrzątek również jest do zdobycia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 27 Lut 2015 22:12 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
mel napisał(a):
W Monachium jest do wyboru kilka rodzajów kaw i herbat oraz gorąca czekolada (oczywiście free), a co za tym idzie sam wrzątek również jest do zdobycia ;)


Na którym terminalu? Leciałem AF z 1D i nie widziałem nic za free :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Lut 2015 23:17 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Na lotnisku w Barcelonie dostałam wrzątek za darmo z którejś z knajp, bo powiedziałam (zgodnie z prawda zresztą), że potrzebuje wziąć lekarstwo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Lut 2015 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Mój brat ostatnio dostał kubek przegotowanej wody za free na pokładzie Wizzaira do popicia tabletek.
Lot KTW-NYO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Lut 2015 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
jakub.m napisał(a):
mel napisał(a):
W Monachium jest do wyboru kilka rodzajów kaw i herbat oraz gorąca czekolada (oczywiście free), a co za tym idzie sam wrzątek również jest do zdobycia ;)


Na którym terminalu? Leciałem AF z 1D i nie widziałem nic za free :shock:

MUC jest super, potwierdzam, kawa, herba, prasa za darmoche
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Mar 2015 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Lotnisko Gran Canaria LPA.
Automat po przejściu kontroli bezpieczeństwa w okolicach Gate C09. Woda przegotowana 0,50centów kubek kawy po 1euro

Lotnisko Bergamo BGY.
Automaty po przejściu kontroli bezpieczeństwa w okolicach Gate A1 . Zejść schodami w kierunku wyjscia Exit/Uscita , nie wychodzić na zewnątrz tylko iść korytarzem do końca. 3 automaty.
Loty, wody mineralne 0,5l cena 0,75euro , kubek kawy od 0,50euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
pieerx uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2015 14:15 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1879
HON fly4free
jakub.m napisał(a):
mel napisał(a):
W Monachium jest do wyboru kilka rodzajów kaw i herbat oraz gorąca czekolada (oczywiście free), a co za tym idzie sam wrzątek również jest do zdobycia ;)


Na którym terminalu? Leciałem AF z 1D i nie widziałem nic za free :shock:

Te dobra są dostępne wyłącznie w terminalu Lufthansy, czyli T2. Umówmy się jednak, że serwowana kawa jest dość podła. Najlepiej wychodzi miks espresso i mleko. Podobnie z czekoladą, trzeba odsunąć kubek gdy zaczyna się lać woda, potem jeszcze raz czekolada (bez wody) i na koniec mleko. Smacznego:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Mar 2015 22:58 

Rejestracja: 22 Lut 2013
Posty: 57
mel napisał(a):
W Monachium jest do wyboru kilka rodzajów kaw i herbat oraz gorąca czekolada (oczywiście free), a co za tym idzie sam wrzątek również jest do zdobycia ;)


We Frankfurcie też są takie automaty i kolo nich jest też darmowa prasa. Nie pamiętam numeru terminali, ale lata z niego LH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Mar 2015 23:56 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
jakub.m napisał(a):
mel napisał(a):
W Monachium jest do wyboru kilka rodzajów kaw i herbat oraz gorąca czekolada (oczywiście free), a co za tym idzie sam wrzątek również jest do zdobycia ;)


Na którym terminalu? Leciałem AF z 1D i nie widziałem nic za free :shock:

na terminal 2. jest, potwierdzam, kilka razy korzystalem z darmowej kawy. jest w smaku bezplociowa, no ale coz :-)

co do wrzatku za darmo, korzystalem w sytuacjach awaryjnych, kilka razy zdarzylo sie poprosic np. na stansted w jakiejs kawiarni,
poprostu poprosilem, o przysluge, mowiac, ze potrzebuje wrzatek do rozpuszczenia lekarstwa. i bylo ok, nigdy nikt nie odmowil.
Góra
 Profil Relacje PM off
kkku lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Lip 2016 05:54 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Witam,
Jeżeli już było albo jest to wiedza ogólnie znana, to przepraszam za zaśmiecanie, ale dla mnie było to bardzo miłe odkrycie.
Na wielu lotniskach (przynajmniej w Azji - Kuala Lumpur, Kuching, Surat Thani, Singapur, Doha) jest dostępna woda pitna za darmo. Co więcej - ochrona nie robi żadnych problemów z wniesieniem pustych butelek/bidonów. Zatem można sobie taką wodę zabrać ze sobą do samolotu.
Dla mnie rewelacja, bo cena butelki wody na lotnisku często przekracza wszelkie granice przyzwoitości. A niektóre dłuższe loty tanimi liniami połączone z długim czasem kontroli paszportowej mogą być uciążliwe bez picia.

Do Polski chyba jeszcze ten wynalazek nie dotarł?

Jako ciekawostka: Na jednym z lotnisk jak chciałem przed kontrolą wyrzucić z plecaka prawie pustą 1,5 litrową butelkę wody, to pani strażniczka wyjęła mi tę butelkę z ręki, wylała resztkę wody do pojemnika, który mieli obok i oddała, mówiąc, żebym sobie napełnił. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Lip 2016 07:19 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Pusta butelka/termos przechodzi przez kontrolę bezpieczeństwa. Ale mam tylko doświadczenia europejskie. Natomiast wodę do picia zauważyłam tylko w ATH.
I w DUB (chyba) po przejściu kontroli stał kosz z butelkami 1/2 l wody. Choć to było płatne-skarbonka. Ale często woda w kranach jest zupełnie przyzwoita :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group