Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2017 13:42 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 4
Witam

Wczoraj w okazji kupiłem tanie bilety na środek lipca do Mediolanu. I nasz aktualny plan to

- 2 dni w Mediolanie
- 7 dni nad morzem pod namiotem

Z tego co widziałem najbliżej jest Mediolanu jest Genua. Po zwiedzaniu Mediolanu zależało by nam na wylegiwaniu się na plaży i ładnych widokach, w okolicy Genua znalazłem dwa campingi z dostępem do plaży, ALE

-jeden jest pomiędzy torowiskiem a autostradą (Caravan park la Vesima ) ;/
-drugi bliżej genui, Campeggio Villa Doria ( po prawej stronie plaży jest lotnisko, a po lewej stronie plazy ładują kontenery na statki co nie będzie nam dawało zbyt ładnych widoków).

Bardzo proszę o pomoc w wyborze miejsca nad morzem. Zależało by nam, aby dojazd z mediolanu do miejsca docelowego nie przekroczył 100 zł w jedną stronę ( Widziałem połączenia z medio do wenecji za 78 ) i nie przekraczał 4 godzin.

Czy Genua i jej okolice są warte odwiedzenia ? Czy celować np w Rimmini...
Nie widzę też za dużo relacji z wypraw do Genua ...

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 02 Cze 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Poczytaj na forum.karawaning.pl

Moim zdaniem lepiej będzie nad Adriatykiem, Lido di Jesolo, Rimini, Ravenna
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Cze 2017 14:14 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Genua jest super, piękne widoki, ale raczej do zwiedzania niż plaża. Jak wyżej-plaże na tydzień to raczej Adriatyk, albo wybrzeże Toskanii.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Cze 2017 14:34 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 4
Jakie miejscowości polecił byś na wybrzeżu Toskani ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Cze 2017 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Bibbona-San Vincenzo - Piombino
te okolice
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Cze 2017 22:37 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 4
a jak skomentowali byscie taki plan, że ...
po mediolanie o 10tej jechac do wenecji busem flixbus za 24 euro za 2 osoby.
W wenecji byłbym o 14stej, tam spacerowac do 20stej i stamtąd promem do Chioggia w Chioggia rozbić namiot i tam spędzić resztę wakacji.
Coś byście skrytykowali cos odrzucili ? czy lepiej rimini ? Z tego co widze, cena noclegu podobna i tu i tu. Nie mogę znaleźć ceny za taką podróż z wenecji do Chioggii ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Cze 2017 10:58 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Wróć do Ligurii, po tysiąckroć piękniej.
Lista campingów:
http://www.camping.it/pl/liguria/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Cze 2017 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Liguria również moim zdaniem jest najlepszym wyborem. Genua jest piękna, ale to duże miasto dlatego lepiej wybrać coś bardziej kameralnego. Ja nocowałem w Pietra Ligure (co prawda w hotelu), ale w miejscowości też jest camping http://www.campingparkmara.it/ . Spokojnie można dojechać pociągami z Mediolanu w 2 godzinki z hakiem.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Mar 2019 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Odkopuję stary temat :)

Myślę o wakacyjnej trasie przez Ligurię, bardzo low-cost ;), mam niskie doświadczenie w temacie kempingów, raczej trafiałem na takie, gdzie płaciło się za osobę, nie namiot i być może ktoś bardziej obeznany mi podpowie.

Jeśli chcemy spędzić noc w swoim namiocie na polu, które w cenniku (przykładowe screeny z camping.it) ma w sezonie adults : 9,5€ a small 2-person tent 14€ to płacimy wtedy 2*9,5€ + 14€? Czy w tych 14€ jest już jakby cena za 2 osoby?

W wypadku nieco droższych kempingów robi to spora różnicę, gdzie koszt jest bardzo podobny do najtańszych airbnb w okolicy także każde info będzie pomocne, tym bardziej że namiot jest jedynym powodem dla którego mielibyśmy brać duży podręczny, a zamierzamy troszkę po górach pochodzić w lipcu także im mniej na plecach tym lepiej :lol: .

Dzięki za wszelkie info, pozdrawiam wszystkich ;)

Załączniki:
Screenshot_20190319-224038.png
Screenshot_20190319-224038.png [ 269.9 KiB | Obejrzany 5268 razy ]
Screenshot_20190319-224322.png
Screenshot_20190319-224322.png [ 99.13 KiB | Obejrzany 5276 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Mar 2019 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@piterbtm

Zasada jest taka, że najpierw patrzy się na ilość osób (czyli w Twoim przypadku 2 razy po 9 Euro), potem na to, jaki ma się namiot. Jeżeli mały to za 14, a jak duży to 18. A potem czy macie auto. Jeżeli autem to też za auto dodatkowo 4 Euro. A więc przyjmując, że bez auta i z małym namiotem zapłacicie za noc 2*9,5 Euro 14, czyli 33 Euro ;) toaleta jest wtedy najczęściej darmowa, choć słyszałem, że czasami dodatkowo się płaci, jeżeli chce się wziąć prysznic. Zdarza się, że cena za namiot jest taka sama i nie ma znaczenia, jakiej jest wielkości.

Tu w tym cenniku i tak jest fajnie, że to wszystko jest osobno. W kempingach pod Wenecją w cenie dają od razu auto, mimo, że autem się nie przyjeżdża. Może w rzeczywistości ktoś by się ugiął i obniżył cenę, jeżeli nie ma się auta, kto wie... warto próbować.

PS jestem ciekaw, w jakich krajach / miejscach trafiłeś na kempingi, gdzie płaciło się tylko za osobę. Z reguły jest tak, że płaci się za wszystko osobno. Gdzie trafiłeś, że tylko za osobę?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Mar 2019 05:40 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Na Kubie i to w namiotach, ktore były własnością kempingu :)
Ale to rzadkość, zresztą jak sam idea kempingów na Kubie. Swoją drogą zastanawiałem się, skąd wzięli kilka pięknych, dużych, nowych namiotów. Możliwe, że jacyś zagraniczni turyści zostawili po pobycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Mar 2019 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
NikodemFM napisał(a):
@piterbtm

Zasada jest taka, że najpierw patrzy się na ilość osób (czyli w Twoim przypadku 2 razy po 9 Euro), potem na to, jaki ma się namiot. Jeżeli mały to za 14, a jak duży to 18. A potem czy macie auto. Jeżeli autem to też za auto dodatkowo 4 Euro. A więc przyjmując, że bez auta i z małym namiotem zapłacicie za noc 2*9,5 Euro 14, czyli 33 Euro ;) toaleta jest wtedy najczęściej darmowa, choć słyszałem, że czasami dodatkowo się płaci, jeżeli chce się wziąć prysznic. Zdarza się, że cena za namiot jest taka sama i nie ma znaczenia, jakiej jest wielkości.

Tu w tym cenniku i tak jest fajnie, że to wszystko jest osobno. W kempingach pod Wenecją w cenie dają od razu auto, mimo, że autem się nie przyjeżdża. Może w rzeczywistości ktoś by się ugiął i obniżył cenę, jeżeli nie ma się auta, kto wie... warto próbować.

PS jestem ciekaw, w jakich krajach / miejscach trafiłeś na kempingi, gdzie płaciło się tylko za osobę. Z reguły jest tak, że płaci się za wszystko osobno. Gdzie trafiłeś, że tylko za osobę?


Dzięki za objaśnienie ;). Co do kempingów, gdzie płaciłem za osobę, to była Hiszpania, a konkretnie ta anty-kempingowa Majorka :D. Jedyne prywatne pole namiotowe - Club Hipocampo na wschodnim wybrzeżu, 10€ za osobę w sierpniu 2018, żadnych opłat więcej za miejscówkę, prąd, toaletę, nawet basen był :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Mar 2019 22:36 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Kiedyś z Mediolanu pojechaliśmy do Rapallo 20 km za Genua . Ładne plaże blisko do Portofino . Dobry dojazd, kampingi tez widziałem .
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off
piterbtm lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Mar 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
noyle napisał(a):
Kiedyś z Mediolanu pojechaliśmy do Rapallo 20 km za Genua . Ładne plaże blisko do Portofino . Dobry dojazd, kampingi tez widziałem .


Właśnie o Portofino też będziemy zahaczać, więc wszelkie info przydatne :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lip 2019 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Hej!

Czy ktoś może praktykował w sezonie (lipiec), w Ligurii nocowanie na campingach na jedną noc bez rezerwacji z wieczornym przyjściem - rozłożyć mały namiot jedynie do spania w 2os i w drogę dalej?

Zastanawia mnie, czy da radę tak bez rezerwacji. Myślę o okolicach Finale Ligure/Varigotti, o Savonie, być może jeszcze okolice Półwyspu Portofino, a później Lerici.

Szczególnie pasuje mi pod względem ceny i lokalizacji camping Charly w Savonie. Na jego stronie są napisane godziny przyjmowania pojazdów, a następnie że "piesi" są przyjmowani 24h. (Niestety kontakt tylko telefoniczny, i tak raczej przedzwonie ale wolałbym się dowiedzieć czy ktoś sprawdzał takie możliwości w Ligurii ?) Jak myślicie, czy w takim razie jest sens nastawić się na niespodziewane przyjście na camping? Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym zakresie w tych okolicach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lip 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Co do dodatkowo płatnych prysznicy na Włoskich kempingach to wygląda to tak, że ogólnodostępne są za darmo, a dodatkowo płaci się za tak zwany ciepły prysznic. W praktyce kupowało się kartę magnetyczną za 5 euro, na której nabite było 10 pieciominutowych wejść pod ciepły prysznic. Wykorzystaliśmy 2 wejścia i nie było sensu tego kupować, bo ogólnodostępne były wystarczająco ciepłe. Na koniec przy zwrocie karty oddali nam 4 euro za niewykorzystane impulsy.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group