Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Włoskie muzea za free
#1 PostWysłany: 18 Gru 2017 20:30 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Kompletna lista włoskich muzeów dostępnych za darmo w pierwsze niedziele miesiąca. Z pewnością przyda się każdemu.

http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Eventi/visualizza_asset.html_309444232.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 08 Paź 2019 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1187
złoty
Powraca bezpłatne zwiedzanie.

W każdą pierwszą niedziele miesiąca we Włoszech będzie można za darmo zwiedzić państwowe muzea, galerie i słynne zabytki. 

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wlochy ... 74581.html

EDIT:
na SG f4f też był artykuł o przywróceniu "Domenica al Museo"

https://www.fly4free.pl/darmowy-wstep-m ... W6zYCyRyXA
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:16 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 25
Wyczytałem że 21 listopada jest darmowe wejście do Koloseum. Czy ktoś zwiedzał w taki dzień i jak wygląda wtedy kolejka? O której rano trzeba by już być aby w miarę sprawnie wejść do środka? Czy lepiej stanąć może do innej kasy, chociaż gdzieś tu czytałem że wyznaczą później godzinę na którą trzeba być w Koloseum przez co na Forum czy Palatyn jest mało czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Świetna opcja. A czy w jakieś inne dni poza pierwsza niedzielą miesiąca tez są darmowe zabytki/muzea?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2019 14:05 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 25
cool_aka_romeo napisał(a):
Świetna opcja. A czy w jakieś inne dni poza pierwsza niedzielą miesiąca tez są darmowe zabytki/muzea?

Jeśli chodzi o Koloseum to :
The Archaeological Park of the Colosseum has determinated some days durning the year with free admission and without pre-sale:
9th of May, 5th of June, 29th of June, 23rd of September, 4th of October, 4th of November, 21st of November, 18th of December
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Lis 2019 10:33 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
"without presale" czy w darmowej pierwszej niedzieli trzeba rezerwować wcześniej bilety? Jak jest z innymi zabytkami w Rzymie, wybieram się w pierwszy weekend lutego i chciałbym być przygotowany, żeby nie okazało się że trzeba rezerwować bilety. Ktoś, coś? Dzieki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lis 2019 14:04 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
jeszcze tego nie ogarniałam, ale z tego co widzę, to w Galerii Borghese rezerwujesz darmowy bilet ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lis 2019 14:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 23
Loty: 18
Kilometry: 47 730
Z tego co pamiętam do końca grudnia w każdy czwartek, za darmo można wjechać na punkt widokowy na Ołtarzu Ojczyzny przy Placu Weneckim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Lis 2019 13:37 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 25
21.11 tak jak pisałem wejście było darmowe. Pod koloseum byłem gdzieś ok 8:30. Kolejka do kasy po darmową wejściówkę to było dosłownie 10-15 minut czekania. Aż nie mogłem uwierzyć po tym wszystkim co tu przeczytałem, że udało mi się wejść tak błyskawicznie i do tego za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group