Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2023 11:16 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Witam! Pierwszy raz będę w Albanii i mam problem z wyborem miejsca stacjonowania. Chcemy by było to jedno miejsce na 4-5 nocy, a chcemy udać się do kanionu Osum, Berat, Llogara, Dhermi, Porto Palermo, Gjirokasta. Zastanawiam się nad Wlorą jako bazą wypadową, czy to dobry wybór? Nie ukrywam, ze chodzi nam o bycie nad morzem również. A może inna ,godna polecenia miejscówka? Bedziemy ladować w Tiranie, grupa +55. Czy warto zaplanować 1 nocleg w Tiranie i zwiedzić miasto, czy jest warte tego? Proszę o wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 07 Lut 2023 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 44
to zależy jakie są preferencje grupy, jeżeli lubicie większe miasta to śmiało możecie zostać w Tiranie i później nocować we Wlorze,
ale jeżeli wolicie bardziej ustronne miejsca to polecam Orikum, które jest bardzo blisko Wlory i na pewno nie będzie tak zatłoczone turystami

trochę nie po drodze, ale polecam półwysep Rodonit - była baza wojskowa
i jak już będziecie we Wlorze to koniecznie podjedźcie tutaj https://goo.gl/maps/bYtjSK544AQjsLqs7

nie wiem kiedy dokładnie lecicie, ale jeżeli w sezonie to miej na uwadze, że korki są wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
nina104 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2023 18:45 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziękuję, ten monastyr wygląda imponująco. My będziemy w kwietniu na Wielkanoc, więc tłumów nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Lut 2023 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@nina104 sama Wlora nie jest złym miejscem na bazę wypadową do zwiedzania okolicy. Pod względem plaż jednak zdecydowanie ustępuje sąsiedniemu Orikum. Jednak wybierając bazę warto zwrócić jeszcze uwagę na kwestię dostępności usług turystycznych. Orikum to miejscowość o charakterze letniskowym i trudno mi powiedzieć czy w kwietniu nie będzie ono jeszcze prawie puste, a np. część sezonowych restauracji zamknięta. Wlora to jednak spore albańskie miasto i więcej punktów gastronomicznych na pewno będzie tam dostępnych cały rok. A chociaż same plaże nie zachwycają to można wzdłuż nich pospacerować na deptaku.
Tiranę uważam, że warto zobaczyć nawet na szybko. Chociażby ze zwykłej ciekawości można pokręcić się w okolicy placu Skandenberga (i wejść do meczetu Centralnego na rogu tego placu) i Piramidy ;)
Z innych rzeczy do zobaczenia w Albanii to polecam jeszcze niebieskie źródła https://www.google.pl/maps/place/The+Bl ... 20.1924637
a także ruiny rzymskie w Butrincie obok Sarandy:
https://www.google.pl/maps/place/Bouthr ... 20.0229084
Góra
 Profil Relacje PM off
nina104 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Lut 2023 20:53 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziekuję bardzo. Każda wskazówka i polecana atrakcja jest dla mnie cenna. Czy są jakieś perełki bliżej Wlory ? Przerażają mnie trochę odległości, gdy wychodzi mi ok.3 godziny jazdy w jedna stronę:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lut 2023 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@nina104 no niestety same odległości w Albanii może i nie są jakieś strasznie duże, ale niezbyt gęsta sieć dróg, a czasami ich słaba jakość, spowalniają dojazdy :(
Bliżej Wlory jest inne mniejsze, ale też fajne miejsce z ruinami Rzymskimi oraz małym monastyrem z muzeum. Co ciekawe prace archeologiczne prowadzili tam Polacy. To Apolonia tutaj: https://www.google.com/maps/place/Apolo ... 8?hl=pl-PL
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2023 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 44
nina104 napisał(a):
Dziekuję bardzo. Każda wskazówka i polecana atrakcja jest dla mnie cenna. Czy są jakieś perełki bliżej Wlory ? Przerażają mnie trochę odległości, gdy wychodzi mi ok.3 godziny jazdy w jedna stronę:(


no właśnie to jest dość duży problem w Albanii :D niby blisko a jednak daleko, dlatego to idealny kraj żeby objechać go kamperem
jeszcze mi się przypomniała jedna zajebista miejscówka - kanion z gorącymi źródłami
https://goo.gl/maps/2PUuqGGyFNCXwYTV7

generalnie jak masz jakieś pytania do wal śmiało, bo mieszkałem tak jakiś czas
Góra
 Profil Relacje PM off
nina104 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lut 2023 18:28 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Dziękuję bardzo:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Mar 2023 09:23 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy mogę prosić o spojrzenie na ten wstępny plan. Coś dodać, coś ująć, coś zamienić???
Baza wypadowa Vlora. Termin kwiecień. Grupka 55+ ,dobra sprawność fizyczna. Do zagospodarowania pełne 3 dni
1. Przełęcz Llogara i szlak pieszy (jakaś propozycja?) max 4 godziny cały szlak z drogą powrotną do auta- jak z oznaczeniem szlaków?
2.Bliska okolica -Apolonia Park Archeologiczny +Zwernec z Monastyrem St.Mary`s, coś do tego???
3. Berat- całodniowa, może coś po drodze do zobaczenia?
W drodze powrotnej do Tirany Park Narodowy Divjake-Karavasta
Bardzo proszę o sugestie
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Mar 2023 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Proponuję zamienić kolejność i najspokojniejszy dzień dać na koniec pobytu we Wlorze. Dzień najmniej intensywny to moim zdaniem punkt nr 2. W tym dniu byłoby super, gdyby się udało zorganizować rejs statkiem na wyspę Sazan. Tam jest opuszczona baza wojskowa. Niestety nam się nie udało tam popłynąć, ale może Wam się uda :)
W kwestii punktu nr 3 czyli Beratu to oprócz samego miasta i położonej na wzgórzu twierdzy, koniecznie trzeba się przejechać i pospacerować wzdłuż kanionu Osuni. W kwietniu w kanionie powinno być sporo wody, więc myślę, że będzie można poczuć jego moc :)
https://www.google.com/maps/place/Vrima ... 1?hl=pl-PL
Niestety ad 1 nie potrafię pomóc.
Życzę dobrej pogody i udanego wyjazdu!
Góra
 Profil Relacje PM off
nina104 lubi ten post.
nina104 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group