Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Włochy/ Rzym/Morze
#1 PostWysłany: 01 Sie 2012 09:41 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Witam,

W pierwszej połowie września, chciałbym się wybrać do Włoch na wakacje, oczywiście nad morze. Rozważam samochód jako opcję pierwotną, ale po zakupie karty fly4free, pomyślałem że niegłupim pomysłem byłoby spróbować dolecieć. Myślałem o locie do Rzymu lub Forli, a później podjechaniu pociągiem/autobusem (wypozyczenie samochodu będzie chyba jednak zbyt drogie+/-200pln za dzień). Moje pytanie do Was, doświadczonych podróżników, o polecenie miejsca/miasteczka z ładną plażą w okolicach ww lotnisk. Rozważam wynajęcie samcohodu, ale za rozsądną cenę, ponieważ podrózujemy tylko we dwójkę.
będę wdzięczny za wszelkie sugestie / rady, tym bardziej, że nie jestem "sfocusowany' tylko na Włoszech.
pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Sie 2012 10:10 

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 19
Odradzam Rzym - fajny na zwiedzanie, ale w pobliżu nie ma ciekawych plaż. Tylko piaszczyste, poodgradzane i niezbyt fajne.
Podobnie z Forli - stamtąd pojedziesz w stronę Rimini i choć ciekawiej niż obok Rzymu to ciągle są to zwykłe, piaszczyste i nieciekawe plaże.

Polecam natomiast lecieć do Pizy i stamtąd dojechać w okolice La Spezia lub wyżej. Dużo ładniejsze rejony w moim odczuciu.

Obok masz chociażby "osławioną" Manarole link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Sie 2012 10:21 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Dzieki za wkazówki.
Myślałem jeszcze o Bergamo (lot z Wwy byłby dla mnie najlepszą opcją dlatego Pizy nie rozważałem). Cinque Terre znam, Toskania była moim pierwszym wyborem, szczególnie Viareggio, choc jest to nie najtańsze miejsce. a polecasz jakies inne miejscowości w toskanii?
Przyznam szczerze, że myślałem jeszcze o Sardynii i zrobieniu jaiegoś 'sensownego' składaka z lotów....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sie 2012 11:06 

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 19
Sardynia jeszcze drożej wyjdzie ;)

Polecam zacząć od drugiej strony. Sprawdź gdzie można tanio polecieć z Warszawy z przesiadką w takich portach jak np. Oslo Rygge, Sztokholm Skavsta, Bruksela Charelroi, Eidhoven czy chociażby Mediolan Bergamo.
Ostatnio z Warszawy znalazłem Cypr/Paphos przez Oslo Rygge za 160zł, czy Maroko/Fez za 290zł z Wrocławia.

Swoją drogą to serio polecam bardzo odmienny kierunek... właśnie Maroko ;) Wiem, że loty droższe, ale różnica zwraca się na jedzeniu/noclegach/transporcie po 3, 4 dniach.
Przynajmniej ja wolę dać więcej za bilet, a później cieszyć się z uroków odwiedzanego miejsca w normalnych cenach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Sie 2012 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
many napisał(a):
Maroko/Fez za 290zł z Wrocławia.

z Polski FR nie lata do Maroka, więc jakim cudem z Wrocławia ?
możesz podać skąd, czym i przez co za 290 do fez bo mnie mocno zaciekawiła taka niska cena,
najtaniej można było wyrwać Agadir z Berlina, ale na miesiące (nasze) zimowe
ja kupiłem Marakesz za ok. 500pln i uważam, że to dobra cena, tym bardziej, że przez Madryt

odradzasz włoskie piaszczyste plaże mówiąc, że są nieciekawe a przecież większość atlantyckich, marokańskich plaż jest piaszczysta
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Sie 2012 11:58 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
many napisał(a):
Podobnie z Forli - stamtąd pojedziesz w stronę Rimini i choć ciekawiej niż obok Rzymu to ciągle są to zwykłe, piaszczyste i nieciekawe plaże.

Czemu odradzasz plaże w okolicach Rimini? Dla mnie to są ładne, zadbane, piaszczyste plaże. Dojazd pociągiem z Forli czy z Bolonii jest prosty i tani, w okolicy jest też sporo ciekawych miejsc do zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Sie 2012 08:38 

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 19
Cypel,
oczywiście z przesiadką. W Paryżu, gdzie dało się dolecieć za 9zł odcinek. Były też loty z Paryża do Faro za 12 albo 15 euro w jedną stronę czyli też tanie.

Maroko podałem bardziej jako alternatywe dla morza w ogóle.

mm0512,
może i ładne, ale ja po prostu nie lubię piaszczystych plaż :) Nad Bałtykiem takie mamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Sie 2012 09:19 

Heh..Maroko za 290pln RT to drogo;).Rok temu latało sie po 80/150pln RT.3xrazy sie przeleciałem,Nie polecam Fezu no chyba ze na 1h.Aby z góry zobaczyc Medine i tyle.
Najlepiej lądowac w Marakeszu,Agadirze.Bo transport w Maroko zajmuje sporo czasu.Wiec lepiej leciec bardziej na południe.Poniewaz te rejony dostarczaja najwiecej atrakcji.Wypozyczamy autko i wio.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sie 2012 09:32 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Co prawda zadna okazjna cena to nie jest, ale jeśli masz ochotę na Sardynie to jakaś opcja.
Ryanair Warsaw (Modlin) (WMI) Brussels (Charleroi) (CRL) Cz, 6 wrz 10:25 Cz, 6 wrz 12:30 9h 15 2,18 € 10 h
Ryanair Brussels (Charleroi) (CRL) Alghero (AHO) Cz, 6 wrz 17:30 Cz, 6 wrz 19:40 38,99 € 7 h
Ryanair Alghero (AHO) Oslo (Torp) (TRF) Śr, 12 wrz 14:15 Śr, 12 wrz 17:15 19h 55 39,99 € 1d 11h
Wizz Air Oslo (Torp) (TRF) Warsaw (Modlin) (WMI) Cz, 13 wrz 08:25 Cz, 13 wrz 10:10 18,26 € 14 min
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sie 2012 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
many napisał(a):
mm0512,
może i ładne, ale ja po prostu nie lubię piaszczystych plaż :) Nad Bałtykiem takie mamy.


Nad poludniowym baltykiem masz piaszczyste, ale juz np na zat. finskiej albo botnickiej niekoniecznie, nie mowiac o wybrzezu szwecji.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2012 09:17 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 81
Dzięki wszystkim za info, nad Marokiem się faktycznie zastanowie, ale w nastepnym roku :)
@Jasek
Dzięki za odpowiedź,o to mi chodziło. Nie wiedziałem po jakich lotniskach najlepiej zrobić "składaka".
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group