Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Mar 2018 20:46 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Prawda, prawda :)
Z tym, że bez samochodu to mało wygodne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 07 Mar 2018 20:58 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
le_szek napisał(a):
Mediolan - nieszczególnie, ale jakby Ci bardzo zależało, pół dnia można poświęcić (pociąg regionalny jedzie chyba godzinę z Bergamo).
Bolonia ciekawa, ale tak naprawdę też w pół dnia zobaczysz wszystko, co warto.

IMHO, jeżeli komunikacja publiczna - to spędź większość czasu w okolicy Neapolu, a potem ostatnie dwa dni na Bergamo + jezioro Como.



O takie właśnie spostrzeżenia mi chodzi:)

A co jest ciekawego w tym Bergamo? Bolonia + Modena i Parma na trasie do Mediolanu nie będzie ciekawsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Mar 2018 21:06 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Przejrzyj forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Mar 2018 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
ind_globtroter napisał(a):
Wolę miasta od natury, zdecydowanie turystyka historyczna. Również niebanalne atrakcje mnie interesują.

Skoro preferujesz turystykę historyczną to jednak będziesz miał co robić w Mediolanie. Fakt, że samo miasto nie ma klimatu i po prostu nie zachwyca. Jednak polecam zobaczenie licznych i zróżnicowanych zbiorów na zamku Sforzów (wstęp tylko 5 euro!), w tym bogatej kolekcji instrumentów muzycznych. Tam jest też ostatnia z czterech pieta jaką rzeźbił Michał Anioł. Jest fascynująca, gdyż nigdy nie została dokończona. Surowa i nieociosana, ale ma też pewną delikatność. Bardzo polecam.
Zwiedzając wnętrze katedry w Mediolanie warto wybrać bilet z ruinami archeologicznymi - wtedy w podziemiach zobaczymy fundamenty starego baptysterium.
I oczywiście w Mediolanie jest też fresk Leonarda - Ostatnia Wieczerza, ale tam trudno się dostać :(
Szczegóły jak to zrobić są tutaj:
mediolan-ostatnia-wieczerza-obraz-leonarda-da-vinci,1227,43216&hilit=vinciano

W Rawennie jest wiele interesujących romańskich kościołów z mozaikami, ale tam łatwiej i prawdopodobnie taniej pojechać z Bolonii.

Bergamo jest przyjemne. Ma skoncentrowane Górne Miasto, ruiny zamku San Vigilino, zamek Rocca, katedrę i bazylikę oraz kilka mniejszych muzeów, których jeszcze nie widziałam ;) No i oczywiście tak jak piszą @becek oraz @le_szek małe miasteczka we Włoszech są urocze i baaardzo klimatyczne, a nad jeziorem Como jest ich wiele do wyboru. Dojazd pociągiem czy autobusem jest dobry i niedrogi.

Bolonii, Parmy i Modeny nie widziałam, ale ze względu na lokalizację to bym je zrobiła przy jeszcze innej okazji. Włochy są tak bogate i historycznie i krajobrazowo też, że warto je smakować po kawałku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Mar 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
ind_globtroter napisał(a):
le_szek napisał(a):
Mediolan - nieszczególnie, ale jakby Ci bardzo zależało, pół dnia można poświęcić (pociąg regionalny jedzie chyba godzinę z Bergamo).
Bolonia ciekawa, ale tak naprawdę też w pół dnia zobaczysz wszystko, co warto.

IMHO, jeżeli komunikacja publiczna - to spędź większość czasu w okolicy Neapolu, a potem ostatnie dwa dni na Bergamo + jezioro Como.



O takie właśnie spostrzeżenia mi chodzi:)

A co jest ciekawego w tym Bergamo? Bolonia + Modena i Parma na trasie do Mediolanu nie będzie ciekawsza?


A moim zdaniem Mediolan jest niesłusznie demonizowany. Ot metropolia jakich wiele na świecie - ale jednocześnie miejsc, budynków, ulic, muzeów, kościołów itd. do zobaczenia jest sporo. Pół dnia to można niespiesznie spędzić przy (i w) samej katedrze i okolicznych placach, a w Mediolanie jest jeszcze pare innych fajnych miejsc - patrz post wyżej CichejWody - szczególnie jeśli interesuje cię historia. Przeczytaj przewodnik albo relacje na tym forum i sprawdź sam ;)

Dla mnie z kolei Bolonia była niezbyt ciekawa i nie polecałbym zostawanie tam więcej niż faktycznie pół dnia, co najwyżej żeby się przejść po ulicach i poczuć klimat. Jest to chyba jedyne włoskie miasto do którego nieszczególnie mnie ciągnie żeby wracać :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Mar 2018 10:59 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Ja osobiście nie demonizuję Mediolanu, po prostu uważam, że jest przereklamowany i przy pierwszej bytności we Włoszech można go odpuścić.
Ale oczywiście jest tam sporo ciekawych rzeczy, do wymienianych mogę dołożyć Cimitero Monumentale.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 08 Mar 2018 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
też uważam, że nie ma co robić 7 miast w 7 dni.
tak samo zaliczać na szybko miasto w pół dnia. kompletnie bez sensu
Włochy należy poznawać po troszkę. nie da się ogarną wszystkiego na raz. to tak jakby ktoś chciał zobaczyć Polskę w tydzień... nierealne.
sam lecę już za tydzień za Sycylie :mrgreen: moja 4 przygoda z IT :mrgreen:

na twoim miejscu postawiłbym na lepsze poznanie 2 obszarów Neapol + Mediolan/Bergamo skoro masz tak kupione bilety lotnicze
dodatkowe bilety na komunikację tylko zwiększą niepotrzebnie cały budżet

w Neapolu i jego okolicach jest co robić i nawet i tydzień - Wezuwiusz, Pompeje, Herkulanum czy wyspy: Capri, Ischia czy malutka cudna Procida. można też wyskoczyć do Caserty (pałac z ogrodami).
Mediolan to niedocenione miejsce. jest to wielka metropolia z fajną historią i wieloma zabytkami. Ostatnią noc spędziłbym w Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:38 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
ind_globtroter napisał(a):
Tak się składa, że na przełomie marca i kwietnia po raz pierwszy w życiu dane mi będzie być w Italii.

Ląduję 29 marca o 14 05 w Neapolu a powrót mam dnia 5 kwietnia o 12 35 z Bergamo.

Dużo- nie dużo- mam niespełna tydzień na półwyspie apenińskim.

Patrząc na mapę wstępnie zarysowałem sobie trasę:

Neapol z Wezuwiuszem, dalej cały czas na północ- Monte Cassino i później Rzym, następnie Asyż z Perugią( warto? ) i przez Sienę do Florencji z Pizą i dalej już powrót przez Bolonię, Modenę, Parmę do Mediolanu i Bergamo.

Jakie macie rady? Jest to dość napięty grafik, ale do zrobienia? Coś dodać? A może coś wykluczyć?

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie 8-)

Przylaczam sie do opini innych mowiac, ze trasa w ciagu 7-u dni jest nie do wykonania, to strata czasu i pieniedzy. Musi Pan podròzowac dla wlasnego bezpieczenstwa pociagiem prywatnym, gdzie wejscie jest kontrolowane i nie wchodza uchodzcy w innym wypadku istnieje zawsze mozliwosc okradzenia. Znam dobrze te tereny bo pare razy w roku przemieszczam sie z pòlnocy na polnoc. W okresie swiat wielkanocnych w pierwszy dzien nie kursuja autobusy miejskie w wiekszosci miast w drugi jada rzadziej . Moja rada to taka zatrzymac sie pod Neapolem gdzie jest bezpieczniej zobaczyc wykopaliska w Pompejach i Herculanum, spròbowac zwiedzic Sorrento i Amalfi a nastepnie pociagiem prywatnym typu Italo przejechac na polnoc, tam zatrzymac sie ze dwa dni i na lotnisko. Prosze pamietac, ze w pierwsza niedziele miesiaca sa wolne wstepy do muzeow panstwowych oraz, ze na pòlnocy pozywienie, noclegi sa duzo drozsze, mòglbym Panu pomòc bo wczoraj wròcilem z poludnia podac namiary gdzie i za ile sie zatrzymalem ale prosze i to szybko odpowiedziec na prywatna wiadomosc, podam tez rady co do zwiedzania i sprawdze transporty , w tej chwili na poludniu jest juz wiosna, kwitna drzewa owocowe pelno zieleni, a na polnocy lezy snieg. Pozdrawiam Klaudio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:38 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Ułożyłem sobie taki plan na Neapol + okolice:

Jestem planowo o 14 00 w czwartek 29.03- wtedy wieczorny rekonesans na mieście, może coś jeszcze?

Piątek 30.03 : Cassino na cały dzień, może coś jeszcze?

Sobota 31.03 : Wezuwiusz + Pompeje, i co jeszcze?

Wylot w niedzielę późnym wieczorem: wyspa ischia i jakieś plażowanko plus chwilę na miasto, a może jakaś inna wyspa?

Jak to oceniacie? Coś zmienić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Mar 2018 18:07 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Nie bardzo widze ten plan. W dzien po przylocie pojedzie Pan pociagiem do Cassino tam nic do zwiedzania nie ma, problem jak Pan mysli sie dostac do opactwa i polskiego cmentarza bo to wcale nie takie proste. Potem wraca Pan ponownie do Neapolu by zobaczyc Pompeje plus Wezuwiusz, z Pompejow musi Pan wiedziec skad odchodzi autobus a ten publiczny jest ukryty i ostatni zdaje sie o14-ej, trzebaby jechac z Herculanum, wtedy i koszty mniejsze. Plazowanko w marcu? U nas ostatnio bylo zimno, to nie tropiki, dwie wyspy w jeden dzien i w dodatku w dzien odlotu? Powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Mar 2018 20:45 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Dobra, odpuszczam Cassino bo to za daleko. Mam w Neapolu i okolicach 3 i pół dnia.

29.03 jestem od 14- wtedy na spokojnie wieczorny Neapol

30.03 Positano + Amalfi

31.03 Capri

01.04 Wezuwiusz + Pompeje i ponownie Neapol

Da radę to ogarnąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Mar 2018 07:54 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Wielka szkoda, ze nie napisal Pan prywatnie no i duzo wczesniej wtedy bym byl Panu pomogl nawet doradzil gdzie spac u osoby z polskim jezykiem i za niewielkie pieniadze teraz jest za pozno. Promy chodza do Positano z Salerno niektòre zaczynaja juz 28-go marca niektòre od 1-go kwietnia, cena 12 euro. Bedac w Positano o ile nie chce Pan chodzic po sciezce Bogow to najwyzej po godzinie moze pan brac drugi prom do Amalfi lub na Capri, ten na Capri drogi ten do Amalfi 8 euro. do Amalfi mozna i autobusem. W jeden dzien te dwie miejscowosci Pan zrobi, Z Amalfi wròcic autobusem dwa euro z groszami. Z Salerno doskonale polaczenie do Pompejow bazylika plus wykopaliska koniecznie w pierwsza niedziele miesiaca wejscie darmo. Zaopatrzyc sie w plan daja go przy kasach bo inaczej nie rozumie sie. Co do Wezueiusza dojechac do eRcolano stamtad autobus dalej piechota za obejrzenie krateru 10 euro. Nastepnym razem jak Pan bedzie umowic sie duzo wczesniej moge pomoc w Piemoncie i na poludniu pozdrawiam gdyby byl Pan w Salerno zobaczyc koniecznie Duomo przepiekna katedra i gròb sw Mateusza ewangielisty. Gdyby Pan jechal do Pompejow pociagiem jak czas pozwoli wysiasc Vietri sul mare miasteczko o przepieknej ceramice budowlanej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Mar 2019 16:23 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 49
Witam!
Lece 26.03 do Rzymu powrot 1.04 z Neapolu.
Planuje 3 dni w Rzymie do piatku i w piatek flix busem do neapolu.
Tak bedzie optymalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Mar 2019 18:59 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Tak. Albo nie :lol:
Na Neapol i okolice można spokojnie i parę tygodni poświęcić, ale na początek dwa dni pozwolą go trochę liznąć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Mar 2019 20:16 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
i z Rzymem i z Nepolem jest tak , że ile poświecisz tyle wykorzystasz, tak jak przedmówca napisał, starczy na liznięcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Mar 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
fajny plan. w Neapolu braknie czasu na wyspy
ale będzie tylko powód aby wrócić do Neapolu ponownie za jakiś czas.
dobrej smacznej zabawy :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Mar 2019 21:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Braknie czasu również na Herkulanum/Pompeje, Sorrento i Amalfi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Mar 2019 11:43 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 49
Wlasnie pompeje i sorrento zamierzam zdazyc zobaczyc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Mar 2019 12:01 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Czyli jeden dzień na Neapol? Malutko, malutko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Mar 2019 23:08 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 49
Piatek neapol
Sobota pompeje szybka trasa i dalej neapol
Niedziela sorrento
Poniedzialek powrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group