Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Sty 2018 11:45 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
RallyMAN napisał(a):
Jak dla mnie "najnudniej" jest na samym południu - płasko i nie ma tak urokliwych miasteczek jak w północnej części.
Nie przesadzaj bo jeszcze ktoś może ominąć Sirmione a szkoda by było bo chyba nie zaprzeczysz, ze jest bardzo urokliwe?...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
namteH napisał(a):
@Maciek78
Jak by było retoryczne to by nie kazali za nie płacić...

Za łańcuchy nie każą płacić w wypożyczalni tylko trzeba sie o nie upomnieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Maciek78
A jak nie dadzą za darmo to co zrobisz?
Łańcuchy nie są wszędzie obowiązkowe.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Sty 2018 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
malediwy napisał(a):
RallyMAN napisał(a):
Jak dla mnie "najnudniej" jest na samym południu - płasko i nie ma tak urokliwych miasteczek jak w północnej części.
Nie przesadzaj bo jeszcze ktoś może ominąć Sirmione a szkoda by było bo chyba nie zaprzeczysz, ze jest bardzo urokliwe?...


Wyraziłem tylko swoją opinię. W Sirmione byłem przejazdem - nie odwiedziłem każego zakątka jeziora lecz najbardziej urzekły mnie miasteczka na północy - takie jest moje zdanie odnośnie tego co zobaczyłem. Może jakbym spędził więcej czasu na południu to by było inaczej lecz ja uwielbiam połączenie: woda + góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Czy to jeszcze temat "Como czy Garda?" czy już północne czy południowe Włochy są warte odwiedzenia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 08 Sty 2018 17:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@zulu na razie dyskusja doszła do północnego/południowego brzegu jeziora ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Sty 2019 19:45 

Rejestracja: 04 Sty 2019
Posty: 23
Wynajem forta Fiesta na początku lutego 2019 za 4 dni to koszt 117 pln.
Jak dla mnie opcja nader korzystna, dająca oszczędność biletową, niezależność i komfort.

Wracając do tematu - będę w mniejszości, ale wygrywa jezioro Garda.
Sirmione, Werona, wjazd na Monte Baldo (o ile będzie dobra pogoda).

Lepsza baza hotelowa, fajne ceny - ogólnie korzystając z punktów bonusowych booking-wizzair lecimy do Italii bezkosztowo.
Dzięki temu paru dni na ziemi włoskiej może wynieść tyle samo co wypad na Słowację czy polskie góry 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Sty 2019 13:07 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Będę we Włoszech 10 dni od 25 maja do 3 czerwca. Przylatuję do Bergamo i wracam z Pizy. 5 dni chcemy spędzić na północy, 5 dni w Toskanii.

Pierwsze 3 noclegi mamy w Lovere nad jeziorem Iseo. Potem 2 noclegi koło SIrmione (Garda) chcemy wyskoczyć na 1 dzień do Wenecji i 1 dzień do Werony. Na 10 dni mamy auto. Do Bergamo chcemy podjechać na kilka godzin- zobaczyć górne miasto. Nie wiem co z jeziorami... Czy objechać Como, Gardę i Iseo autem? Czy pół dnia poświęcić na Bergamo i po 1 dniu na Como i Gardę czy wybrać jedno z nich?

Mamy auto, podróżujemy z 2 dzieci w wózkach i 2 rodziców chodzących o kulach. Zależy nam na w miarę bezstresowym zaparkowaniu auta + spacery max kilkaset metrów od parkingu + ewnetualnie jakiś rejs po jeziorze/jeziorach.

Co możecie poradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Lut 2019 06:21 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Wybierz tylko jedno jezioro albo Como. albo Garde. To sa duże jeziora i w jeden dzien to samochodem je tylko objedziesz dookoła niewiele zwiedzając i widząc. Drogi tam sa kręte, czesto w tunelach i galeriach. Nie da sie szybko jechać.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez marcino123, 07 Lut 2019 19:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 01 Kwi 2019 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
był ktoś może w miejscowości -Tignale/Gardola na Gardą ?
wybieram się na majówkę, nocleg bookowałem dawno i fajnej cenie,
natomiast na pewno nie jest to najsłyniejsza miejscowość na Gardą - pytanie czy tam w ogóle coś jest?
interesuje mnie 1 dobra restaturacja te chyba są:) , trochę scieżek na spacery z fajnym widokiem i mało jeżdzenia samochodem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Kwi 2019 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Jak dla mnie Como, spokojniejsze i bardziej urokliwe. Garda jest drozsza i strasznie zgermanizowana (noclegi mielismy obok Malcesine). Nidlugo jedziemy na Maggiore i moze d'Orta bedzie mozna porownac z reszta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 30 Cze 2019 19:22 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Byłam w Bergamo i Como wiosną, było bardzo spokojnie. Jak tam wygląda w sezonie? Tj czy są tam tłumy czy można się spokojnie powłóczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Lip 2019 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Niestety tłumy są, szczególnie w Citta Alta w Bergamo, czy w znanych miejscowościach nad jeziorem. Wystraczy jednak trochę odejść od samego brzegu jeziora pod górę jakimiś uliczkami, czy szlakami i robi się dużo luźniej, a nawet całkiem pusto :D
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 01 Lip 2019 14:14 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
@maczala1 , chodzenie bocznymi uliczkami to coś co najbardziej lubię.
Szkoda Bergamo, ale spodziewałam się takiej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 13 Lis 2019 21:43 

Rejestracja: 13 Maj 2019
Posty: 73
Byłem kilka razy w obu miejscach, w telegraficznym skrócie: miasteczka nad Como są chyba trochę bardziej urokliwe (np. Bellagio), ale Garda ma jedną fundamentalną zaletę (którą oczywiście ciężko wykorzystać przy cebulastym wyjeździe w styczniu i innym grudniu ;) ) - można się kąpać, pływać na desce, są plaże. W Como jest generalnie zakaz kąpieli, chyba tylko w paru punktach jest to dozwolone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 27 Gru 2019 11:13 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 70
Loty: 88
Kilometry: 191 861
byłam nad Como i nad Gardą - jak jestem zwolennikiem wypożyczania auta tak w obydwu tych lokalizacjach poruszałam się komunikacją publiczną i nie mogę narzekać (choć wiadomo, że w więcej miejsc by się dotarło własnym samochodem) ale loty do Bergamo są często za grosze więc żaden problem polecieć tam kilka razy i zobaczyć inny "wycinek", nad Como (może z racji charakteru wyjazdu samochodu w ogóle mi nie brakowało, nad Gardą jednak wolałabym mieć bo trochę niedosyt mam, a zwłaszcza samochód z własnymi rowerami na bagażniku by się przydał)
Nad Como byłam w połowie lipca i byłam bardzo zaskoczona brakiem tłumów, był to wypad we dwoje z okazji urodzin więc nie mieliśmy ambitnych planów tylko cieszenie się widokami, jedzeniem, klimatem; po przylocie do Bergamo, pociąg do Lecco, nocleg, następny dzień to prom (miał być pociąg do Varenny ale strajk nas przywitał na peronie) do Bellaggio, później Menaggio (moim zdaniem równie urokliwe a dużo spokojniejsze) na nocleg, prom do Varenny, wejście na zamek Vezio, pociąg do Lecce na nocleg a następnego dnia pociąg do Bergamo i lotnisko;
W samym Bergamo byliśmy już 2 razy więc zwiedzanie zupełnie odpuściliśmy, następny raz to pewnie Iseo, Maggiore albo Garda ponownie;
Mam ogromny sentyment do Gardy może dlatego, że tam byłam na początku i tam zakochałam się w tych widokach i klimacie alpejskich jezior. Nad Gardą jako atrakcja jest kolejka w Malcesine, są te parki rozrywki gdyby ktoś chciał skorzystać (byliśmy z dziećmi ale nie wybraliśmy się), rzut beretem do Weronny; Como bardziej leniwe, spokojne, mniej ludzi; nad Como też można się kąpać bo są i plaże (nawet zawody pływackie oglądaliśmy z promu) i miejsca na kitesurfing; nie korzystaliśmy nad Como ale na Gardzie pływaliśmy wypożyczoną łódką motorową i właśnie od strony wody podziwialiśmy Sirmione;
na dłuższy/bardziej aktywny wypad wybrałabym Gardę, na bardziej leniwy/krótki Como
Góra
 Profil Relacje PM off
Nikodem lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 29 Gru 2019 16:26 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
Witajcie, w styczniu będę wraz z rodziną miał dwa noclegi w Bergamo. Chciałem zobaczyć jezioro Como. Jak najlepiej się tam dostać? Poruszać się będziemy komunikacją publiczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 29 Gru 2019 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Jezioro Como ma 146 km2 i co najmniej 20 miejscowości nadbrzeżnych według wikipedii.
Skąd mamy wiedzieć gdzie chcesz się dostać?
Z Bergamo do np Lecco, Varenna dojedziesz Pociągiem, do niektórych potem dopłyniesz np Bellagio.
Temat komunikacji w okolicy był podejmowany już wielokrotnie, przeczytaj podobne tematy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Gru 2019 09:35 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
peta napisał(a):
Jezioro Como ma 146 km2 i co najmniej 20 miejscowości nadbrzeżnych według wikipedii.
Skąd mamy wiedzieć gdzie chcesz się dostać?
Z Bergamo do np Lecco, Varenna dojedziesz Pociągiem, do niektórych potem dopłyniesz np Bellagio.
Temat komunikacji w okolicy był podejmowany już wielokrotnie, przeczytaj podobne tematy.


To moja pierwsza wizyta we Włoszech stąd moje zapytanie odnośnie jeziora Como i możliwości dotarcia do niego. Dziękuję za podane wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group