Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 24 Sie 2020 12:11 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
mały update: dzisiaj rano dzwoniłem do IB zapytać o zmianę terminów. Powiedzieli mi, że mogę max do 31.03.2021 bo bilety były kupione w marcu 2020. Zadzwoniłem drugi raz po jakimś czasie i miła Pani powiedziała, że zmiany do 30.06.2021, ale mają blackout periods. Zapytałem o terminy w maju 2021 czy łapią się na free of charge zmianę i po 10 minutach nowe bilety miałem na mailu :)

Czas oczekiwania na połączenie z konsultantem ok 10 sekund :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 12 Wrz 2020 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
@tomazs: co do Twojego pytania w wątku o Kolumbii, to z tego co mówili mi na infolinii, to najlepsze możliwości są, gdy IB anuluje lot. Wtedy możemy przenieść lot rok do przodu (od daty pierwotnie zakupionego lotu) i do tego dochodzą też możliwości zmiany lotnisk w zasięgu 250 mil od tych pierwotnych.
Tyle że to teoria z ust jednego agenta (spośród wielu, z którymi rozmawiałem). Jak wskazują wpisy w tym wątku, albo w wątku na Flyertalk, praktyka jest bardzo różna i w wielu przypadkach nawet bez anulowania lotu przez IB, zmieniają daty na bardzo odległe, a i lotniska potrafią zmienić nawet na GRU, czy SCL. Póki nie zadzwonisz, nie dowiesz się ;)
U mnie też było już kilka zmian (i mogę już teraz zmienić loty online na daty do 30.06.2021), ale że na 99% mój pierwotny lot w listopadzie będzie anulowany przez IB (tak wynika z obserwacji sytuacji w zakresie lotów międzynarodowych do/z Kolumbii), czekam na ten ruch i dopiero wtedy będę walczył o zmianę na listopad 2021, a może też o zmianę lotnisk.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tomazs uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 12 Wrz 2020 13:49 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Dzięki @tropikey - rozumiem że jeśli anuluja ale co jeśli nie anuluja ? . Śledzę watki o Kolumbii i do listopada może się dużo wydarzyć ( zwłaszcza przy lotach z Hiszpani )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Wrz 2020 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Jeśli nie anulują, to i tak, ze względu na zmiany w godzinach lotów, zwłaszcza tak daleko idących, powinieneś mieć możliwość przeniesienia podróży na okres do końca czerwca 2021 - tak przynajmniej wygląda to u mnie, po zalogowaniu się na stronie Iberii do "Manage my booking". Czy wchodziłeś tam? Powinna być tam informacja o zmianach i związane z tym opcje do wyboru (akceptacja, zmiana dat, zwrot środków).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 12 Wrz 2020 14:02 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Tak, oczywiście mam możliwość zmiany i opcje do wyboru - jednak nadal łudzę się, że do tego lotu dojdzie i co wtedy z ostatnim odcinkiem ( MAD - MIL ) skoro tego dnia nie ma lotu ?
Jeśli anuluja również przełoże na jakiś termin w 2021
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 12 Wrz 2020 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A kiedy masz lot? Z tego, co ja czytam szanse na wznowienie lotów międzynarodowych do/z Kolumbii w tym roku owszem są, ale nie wierzę, by objęło to również Hiszpanię. Ale może się mylę :)
W każdym razie, jeśli IB zrobiła Ci ten misz masz w lotach, który czyni je niewykonalnymi, to muszą to naprawić, ale do tego potrzebny będzie telefon do nich.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 12 Wrz 2020 14:17 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Lot mam 7 listopada - liczę się z tym że bez telefonu do nich się nie obędzie - chciałem się tylko dowiedzieć jakie opcje mogę mieć zanim do nich zadzwonie - na razie się jeszcze wstrzymam z dzwonieniem bo sytuacja jest dynamiczna - dziękuje za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Wrz 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Moja rada, po wielokrotnych kontaktach telefonicznych z nimi może być tylko taka, że jeśli to, co zaoferuje konsultant nie będzie Ci odpowiadać, albo - co też niewykluczone - powie, że nic za darmo nie może zmienić, pozostaje podziękować za rozmowę i próbować ponownie z innym konsultantem :)
I jeszcze jedno - widzę, że rozkład IB na listopad jest jakiś dziwny. W moich datach nie ma lotów MAD-BOG, ale moja rezerwacja jest cały czas "confirmed" i lot taki widoczny jest też na expertflyerze. Może z Twoim lotem MAD-MIL (MXP, czy LIN?) jest podobnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Wrz 2020 14:38 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Sprawdzam teraz stronę Iberii i rzeczywiście loty MAD - BOG w listopadzie sa tylko we wtorki, piatki i niedzielę - a gdy sprawdzam z Mediolanu Linete to w moich datach “ sorry, we can not show you the flights - no availability...” - no jestem ciekaw co wymyśla ?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 13 Wrz 2020 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
Czekają z anulacjami. Nazwijmy to normalna praktyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 18 Wrz 2020 12:14 

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 53
Otrzymałem kilka e-maili dotyczących zmian czasu lotu. Myślę o tym, żeby nie zaakceptować zmian i poprosić o zwrot pieniędzy. Jednak w e-mailu mówią:
If you do not wish to change the dates of your flights, we offer you to get a refund of your reservation, through a voucher for the amount of your tickets.
Czy zamiast vouchera można otrzymać gotówkę? Wyjazd pod koniec listopada, bez terminu do kiedy muszę zaakceptować zmiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 18 Wrz 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Mi w mailach ze zmianami godzin też pisali o możliwości zwrotu w postaci vouchera (bonu), ale w "Manage my booking" na stronie Iberii mam opcję "Option 2: Refund of the booking amount", a przy niej nic o voucherze. Nie klikałem jednak na nią i nie wiem, co pojawia się dalej. Co do zasady jednak, jeśli chcesz pieniądze, to powinni oddać Ci w tej właśnie postaci. Możesz zadzwonić i o to poprosić (jeśli opcja na stronie Iberii nie zadziała), a gdyby się upierali, że może być tylko voucher, możesz skorzystać z funkcji chargeback Twojej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mirko888 uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
O ile dobrze kojarzę, niektórym z Was IB sama skasowała loty. Pamiętacie może, z jakim mniej więcej wyprzedzeniem to uczyniła? Czekam na ten ruch i czekam (bo wszystko wskazuje,, że mój lot nie ma racji bytu), ale nic się nie dzieje (oprócz wcześniejszych zmian w godzinach). Podróż zaczyna się 03.11, więc za ciut ponad miesiąc i miałem nadzieję, że w tym czasie anulacja wreszcie przyjdzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Paź 2020 16:43 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Też na to czekam, a tymczasem 2 dni temu Iberia przysłała mi maila o zmianie lotniska z LIN na MXP w drodze powrotnej, więc tak jakby lot miał się odbyć, natomiast nic o tym, że w sobotę nie ma lotu do Bogoty ( loty są we wtorki, piątki i niedziele ) - sprawdziłem jeszcze raz stronę Iberii i ......, jest lot w mojej dacie, ale do Miami i przesiadka na Avianca do Bogoty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 08 Paź 2020 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Wreszcie anulowali... Potwierdziło się to, co wiedziałem od dawna, że 4.11 nie ma lotu MAD-BOG. Teraz, biorąc pod uwagę wcześniejsze moje boje z konsultantami, muszę się psychicznie i merytorycznie przygotować do kolejnej potyczki.

Przy którejś z rozmów agentka mówiła, że w razie anulowania, daty mogę przesunąć na rok do przodu, licząc - o ile dobrze pamiętam - od pierwotnej daty wylotu. Oby rzeczywiście tak było. Postaram się zadzwonić jutro i to zweryfikuję. Długi weekend w listopadzie 2021 ma świetny układ, więc takie rozwiązanie byłoby optymalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 08 Paź 2020 19:48 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
@tropikey tobie anulowali, a mi przesunęli z 7 na 8 listopada - jak na razie lot z Madrytu do Bogoty - nie dostałem jeszcze żadnego maila na temat lotu z LIN do MAD, których nie ma ( loty są tylko z MXP ) - zastanawiam się co robić ? czy nie przerzucić na 2021 - jak na razie mogę do końca czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 08 Paź 2020 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
W rzeczywistości, to przesunięcie oznacza anulowanie. Widać to po wejściu do rezerwacji na stronie IB. Tam jest już wyraźnie napisane, że jeden z odcinków został anulowany. Poza tym, zniknęła opcja samodzielnej zmiany daty lotu. Można co najwyżej zaakceptować nową datę zaproponowaną przez IB (mi też zaproponowali inną datę - dzień wcześniej).
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 08 Paź 2020 20:28 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Ja nadal mogę sobie wybrać daty lotu w swojej rezerwacji na stronie IB - w mojej rezerwacji mam, że oba odcinki zostały anulowane tam i z powrotem i żeby się nie martwić bo oni proponują nowe daty - i to jest jako opcja 1,

natomiast poniżej mam opcję 2 - zmiana daty - możliwość do 30/06/2021 ( oprócz "(*) Exceptions: Not valid for flights from 10/09/2020 - 10/12/2020, from 12/04/2020 - 12/09/2020, from 12/19/2020 - 01/10/2021, or from 03/24/2021 - 04/04/2021." ).

i jest jeszcze opcja 3 - pełny zwrot

Sprawdzałem daty na marzec i kwiecień i bez problemu mogę to zmienić.

Aha i jeszcze takie coś pod opcją 2:

"You'll keep the following from your original booking:
Cabin and fare
Seat type**
Baggage allowance and any extra baggage you added.
You won't keep:
Travel insurance (if purchased).
(**) If you requested a special seat, we might not be able to guarantee the same one but it will be the same class. In any case, you can choose another seat when you change your flight, in the Personalise Your Flight section."


Ostatnio edytowany przez tomazs, 08 Paź 2020 20:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 08 Paź 2020 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A to ciekawe. Zaiste, niepojęte są ścieżki rozumowania Iberii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 08 Paź 2020 20:34 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
czyli tzw: indywidualne podejście do klienta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group