Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 29 Paź 2020 22:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Trzymam kciuki aby się udało. Niestety obawiam się na podstawie wcześniejszych kontaktów z infolinią Iberii , że będziesz lepiej znał ich procedury niż konsultant
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#142 PostWysłany: 30 Paź 2020 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@SPLDER: trzymałeś ciut za słabo :)

Otóż, udało się, choć nie do końca tak, jak chciałem, ale i tak można mówić o pewnym sukcesie.

Najpierw zadzwoniłem na nr włoski. Tam gościu przedstawił oczywiście starą śpiewkę, że lot do marca 2021, albo voucher, albo kasa. Zaczął się nawet irytować, gdy próbowałem wycisnąć z niego coś więcej ("proszę pana, ja wiem, jakie są procedury!"). Podziękowałem za tą jakże owocną rozmowę i połączyłem się ponownie - w ramach telefonu ostatniej szansy - dzwoniąc tym razem na nr hiszpański. Odebrał Antonio (choć brzmiał niczym rasowy Brytyjczyk), który sprawdził moją rezerwację i zapytał, czego oczekuję, no to walnąłem z grubej rury, żeby przenieść to na koniec października 2021. O dziwo, nie zaczął, że się nie da, tylko powiedział, że musi poprosić kogoś o jakiś kod i poczułem, że idziemy w dobrą stronę :)
Po przejściu do rzeczy okazało się, że owszem daty mogę zmienić, ale tylko do końca września, bo dalej nie miał dostępnych lotów. Myślę sobie, ok, wezmę chociaż tyle, bo kto wie, może potem da się to przełożyć ponownie (na listopad), a nawet jeśli trzeba będzie lecieć we wrześniu (który na Kolumbię nie jest szczególnie korzystnym miesiącem), na pewno znajdą się jakieś ciekawe loty gdzieś indziej w ramach Am. Płd.

Sprawdzaliśmy jeszcze sprawę zmiany lotnisk, między innymi na MDE, a nawet LIM - to pierwsze było teoretycznie możliwe, ale nie było dostępnych lotów, natomiast LIM w ogóle mu się nie udostępniało do próby rekalkulacji.

Skończyło się zatem na MXP-MAD-BOG 17.09.21 i BOG-MAD-MXP 30.09.21. Oczywiście w C i bez żadnych dopłat :)

To teraz ja trzymam kciuki za pozostałych :)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#143 PostWysłany: 30 Paź 2020 18:54 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
No to jest sukces ! Gratulacje !

Widać kluczem jest Antonio ?. Chyba trzeba próbować na hiszpańską infolinie ?

Ja jednak zdecyduję się na marzec - ( jak nie wypali to mam nadzieję, że będą większe możliwości z przeniesieniem tego na listopad ), teraz waham się czy nie lecieć z Genewy ?, coś ten marzec i Mediolan może być nie ciekawy w dobie tego o czym wszyscy wiemy.

nie wiem co wybrać ?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 30 Paź 2020 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ja bym raczej zostawił wylot z Włoch. Jeśli będą problemy, np. z przylotem do Włoch z Polski, albo z Włoch do Hiszpanii, zawsze możesz opuścić odcinek MIL-MAD (o ile miejscem wystawienia biletu było biuro IB we Włoszech) i startować wtedy bezpośrednio z MAD.
Jeśli zmienisz na wylot z GVA lub ZRH, nie jestem wcale pewien, czy ta reguła dot. opuszczenia odcinka do MAD będzie nadal obowiązywać. A niewykluczone, że będzie np. ograniczenie wjazdu do Szwajcarii z Polski (co wydaje się bardziej prawdopodobne, niż w przypadku lotu PL - IT, czy PL-ES).

A co do dzwonienia, to tak, Antonio z brytyjskim akcentem to klucz do sukcesu. Najśmieszniejsze jest to, że gość, z którym połączyłem się pod numerem włoskim był jego odwrotnością: przedstawił się "Anthony", miał akcent śródziemnomorski, w szerokim tego słowa znaczeniu i nic nie załatwił :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tomazs uważa post za pomocny.
 
      
#145 PostWysłany: 30 Paź 2020 19:28 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
:D Antonio dał radę

a wiesz może jak sprawdzić gdzie ten bilet był wystawiony ?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 30 Paź 2020 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No właśnie zacząłem szukać u siebie, bo byłem pewien, że gdzieś mi się ta Italia przewinęła (w bilecie, który przysłali w marcu), ale na razie nie widzę. Jak coś znajdę, dam znać.
Możesz poszukać też na Flyertalk, bo pamiętam, że temat POS (point of sale) Italy się tam przewijał w wątkach o Iberii i o tej promocji.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 30 Paź 2020 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zajrzałem do wątku na FT i chyba niekoniecznie musi być tak, że bilet jest wystawiony we Włoszech, a chodzi tylko o to, by Włochy były punktem startowym podróży. Jeśli ten warunek jest spełniony, to ktoś opisał procedurę tak:

Image

Nie zmienia to jednak tego, że jeśli przeniesiesz pierwszy lot do GVA, to stracisz (moim zdaniem) możliwość porzucenia pierwszego odcinka.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs lubi ten post.
tomazs uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 30 Paź 2020 21:31 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Poczytałem wątki o IB na FT - większość jeśli chodzi o odpuszczenie pierwszego odcinka była o biletach wystawionych we Włoszech, ale tak jak napisałeś powyżej może chodzi też o wylot z tego kraju?
W jednym było o tym iż z powodu "Lockdownu" - Iberia może odpuścić pierwszy odcinek i zezwolić na wylot z Madrytu - ale tu pewnie dla pewności trzeba by zadzwonić na infolinie?

nawet BA informuje, że jest możliwość odpuszczenia pierwszego odcinka, jeśli bilety zostały wystawione we Włoszech albo przez jakieś włoskie OTA - ponoć jakieś ichnie prawo ( ale tu nie jestem ekspertem )

także zostaję przy Italii bo widzę, że może być więcej możliwości zmiany w razie jakiś powikłań niż jakbym przeniósł do Szwajcarii.

a propos: żałuję, że wcześniej nie czytałem o tym na FT - dużo przydatnych informacji
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 31 Paź 2020 11:59 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
tropikey napisał(a):

Nie zmienia to jednak tego, że jeśli przeniesiesz pierwszy lot do GVA, to stracisz (moim zdaniem) możliwość porzucenia pierwszego odcinka.


Nie. Włochy jako kraj wylotu są bez znaczenia (to jedynie zbieg okoliczności). Liczy się kraj wystawienia biletu. Informacja jest na stronie włoskiej bo pewnie domniemują, że jak ktoś kupił bilet z wWłoch to kupił go we Włoszech.
A pominąć można nie tylko pierwszy odcinek, ale też drugi i trzeci i lecieć dopiero czwarty, pod warunkiem, że się IB o tym poinformuje w stosownym czasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 31 Paź 2020 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wracamy zatem do kwestii, gdzie znaleźć informację o miejscu wystawienia biletu? Cały czas mam w pamięci, że gdzieś to u siebie widziałem, ale na bilecie raczej nie.
W oryginalnym bilecie z marca 2020 mam tak:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 31 Paź 2020 12:14 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
W innym temacie ktoś wskazywał ze na podglądzie biletu - u mnie chyba podobnie było ze z tych danych można wywnioskować gdzie został wystawiony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 31 Paź 2020 13:28 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
@tropikey sugerując się PDF-em z biletu to w prawym górnym rogu masz Emitado por/Issued by - Iberia.com IB.com.es
U mnie jest Iberia.com IB.com.gb

Czyli twój Hiszpania a mój Wielka Brytania ?

A czy nie można tego sprawdzić w Matrixie albo albo jakimś „expert” ( nie pamiętam nazwy ) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 31 Paź 2020 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Teraz zajrzałem jeszcze do mojego nowego biletu (nowy nr, nowa data wydania - 30.10.2020) i tu mam "Serviberia France". Niechcący zatem, najprawdopodobniej zamknąłem sobie drogę do opuszczania odcinków (o ile w ogóle ją wcześniej miałem, bo nie wiem do końca, kto wystawił bilet pierwotny, choć to już jest bez znaczenia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 31 Paź 2020 18:31 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@tropikey
A ja w moim (z tej drugiej promocji do SCL) jescze nie ruszanym mam tak:
Załącznik:
ib.jpg
ib.jpg [ 143.02 KiB | Obejrzany 1767 razy ]

Czyli przy okazji bycia miłym Cie załatwili.
Swoją drogą ciekawe co by się stało gdyby zadzwonić na infolinie IB we Włoszech. Pytanie tylko czy gadają tam po angielsku....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 31 Paź 2020 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Trudno powiedzieć, że "załatwili". W każdym razie, nie sądzę, by mieli to na celu :) No i z tego, co jest u Ciebie (czyli to ".it") zdaje się wynikać, że mój pierwszy bilet wcale nie był wystawiony we Włoszech (bo u mnie jest co innego). Z resztą, mi akurat na ominięciu jakiegokolwiek odcinka nie zależy :)
Teraz zostają kolejne miesiące wyczekiwania na rozwój sytuacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 31 Paź 2020 18:54 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Myślałem że Ci się to zmieniło podczas zmiany. W teorii miejsce wystawienia nie powinno sie zmienić podczas zmiany, chyba że wystawiono nowy bilet.
Ale jak powiedziałeś, zobaczymy co będzie. Może polecimy, a może nie. Trzeciej możliwości nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 31 Paź 2020 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
U mnie właśnie jest nowy bilet (jest nowy numer i nowa data wydania), dzięki czemu ważność biletu przesunęła się do 30.10.2021.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 13 Lis 2020 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
no i jak tam @tomazs, @SPLDER (i ewentualni inni) - pozałatwialiście już coś w sprawie Waszych lotów?
Widzę, że Iberia zmieniła swoje reguły dot. "Maximum flexibility" i teraz poszli zupełnie inną ścieżką:

https://www.iberia.com/es/en/covid-19/flight-flexibility/

A przy okazji, wygląda na to, że kwestia zakupu we Włoszech (o czy rozmawialiśmy wcześniej) niekoniecznie jest powiązana z "place of issue" na bilecie. Dziś z ciekawości wcisnąłem "change dates" w mojej rezerwacji i pojawił się komunikat: "To view the reservation, it will change to the Iberia.com page of the country where it was created", po czym pomieliło, pomieliło i otworzyła się włoska strona. Gdzieś zatem głębiej jest zakodowane, że rezerwacja jest włoska (mimo, że teraz mam na bilecie, że wystawiony we Francji).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 13 Lis 2020 13:35 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dziękuję @tropikey. Czyli warto było poczekać.
Jeszcze nie zmieniłem, obecnie wchodząc w zarządzanie rezerwacją mam możliwość zmiany daty do 10 listopada (czyli rok od dzisiaj), ale loty są w systemie tylko do września.
Zniknęła za to możliwość zmiany portu wylotu (przynajmniej online).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 13 Lis 2020 19:57 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
@tropikey zmieniłem tak jak wcześniej wspominałem na marzec - czekałem i czekałem i na 4 dni przed wylotem zmieniłem na datę marcowa - online, zostawiłem ten Mediolan, jednak w dniu zmiany nie miałem już opcji wybrania zaproponowanej daty przez IB - tylko moja data, lotnisko i ewentualnie rezygnacja.
Bilet po 10 minutach na mailu ( miejsce wystawienia - Wielka Brytania ? )

Na następny dzień mail od IB ze zmianą lotniska z MXP na LIN i powrót na LIN ( i tu nie jestem pewien czy nie otworzyło mi to znowu wybór daty wylotu i zmiany lotnisk )

podobnie jak @SPLDER mam możliwość zmiany daty do 10 listopada ( jednak podczas próby wyboru innej daty nie działa przycisk "search flights" ? ) - oczywiście nadal zmiana daty, lotniska - w tej samej klasie za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group