Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Cze 2020 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Informacyjnie: Iberia objęła bezpłatną zmianą /anulowaniem loty do 31.12.2020, więc jak komuś nie leży lot w tym roku, można przełożyć na później, za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 30 Cze 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Tylko nalezy pamietac o obowiazku wykorzystania biletu w przeciagu roku od jego zakupu.
Chyba, ze Iberia tę regulację też rozluźniła :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 30 Cze 2020 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Ciekawe, czy da się zmienić cel podróży na jakiś inny w Am. Płd.? Bo lotnisko startowe podobno zmieniają bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Lip 2020 13:50 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
Czy można zmienić na dowolny start z innego miasta, czy tylko w granicach tego samego kraju?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 01 Lip 2020 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Na FT pisali, że bez problemu zmieniali np. na Niemcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Lip 2020 14:30 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Ale to jest z dopłatą różnicy? U mnie tak to wygląda, że wartość pierwotnej ceny wlicza się w rabat i resztę trzeba dopłacić....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 01 Lip 2020 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Można pomyśleć nad tym i spróbować zmiany na Niemcy @apadlo @pabien
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 01 Lip 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Ja bym nawet przesunal sie na kolejny rok i powalczyl o BA silver. Wolam @tropikey jeszcze i moze przez pw/inne metody kontaktu ustalimy wspolny wyjazd :)
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 01 Lip 2020 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Kupiłem przez Orbitz i dzisiaj rozmawiałem z agentem. Zmiany terminu możliwe bez dopłaty, ale już kraj wylotu lub kraj przylotu niedozwolone. Poprosiłem o pełen zwrot i wszystko poszło bardzo sprawnie.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 01 Lip 2020 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Możemy pomyśleć o przyszłym roku :)
apadlo napisał(a):
Ja bym nawet przesunal sie na kolejny rok i powalczyl o BA silver. Wolam @tropikey jeszcze i moze przez pw/inne metody kontaktu ustalimy wspolny wyjazd :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Lip 2020 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Co do zmiany kraju wylotu/przylotu, to być może zmienili w międzyczasie podejście na mniej przychylne.
@apadlo i inni "listopadowi" - muszę to obgadać jeszcze z kumplem, który też ma lecieć. Będziemy w kontakcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 01 Lip 2020 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
To mnie też weźcie pod uwagę. Będę z prawie półtoraroczną córką. Obiecała być grzeczna ale jak będziecie mili to podam Wam daty, w których lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kamo375 uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 04 Lip 2020 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Jeszcze a propos zmiany miejsca wylotu/powrotu - Niemcy piszą, że ciągle jednak można to robić, byle było to w granicach 250 mil. Można zatem np. LIN lub MXP zamienić na GVA (nie sprawdzałem jeszcze, ale niewykluczone, że czasowo lub cenowo/dolotowo korzystniejsze), a w drodze powrotnej, BOG zmienić na MDE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Sie 2020 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No to się coś pochrzaniło...

Czy jest jeszcze ktoś, kto lotu kupionego pierwotnie na ten rok nie przełożył na 2021?
Ja jestem w takiej sytuacji. Lot mam na początku listopada i czekałem sobie do daty bliżej 31.08, do kiedy obowiązuje kolumbijski zakaz lotów międzynarodowych. Ponieważ z lektury różnych stron wynika, że sens lotu do Kolumbii w 2020 jest znikomy (o ile w ogóle będzie to możliwe), zadzwoniłem dziś do IB, żeby przełożyć na 2021. A oni mi mówią, że owszem mogę, ale za dopłatą różnicy w taryfie + jakieś tam opłaty dodatkowe, bo bezpłatnie można było tylko do końca lipca. Że co?

Czy Ci z Was, którzy zrobili już zmianę widzieli gdzieś na stronie IB taką datę graniczną? Po rozmowie sprawdziłem https://www.iberia.com/es/en/covid-19/measures-taken/ i teraz jest tam jeszcze inaczej (zmiany są dopuszczalne dla biletów kupionych od 28.05 do 31.08). Ale sprawdziłem tą samą stronę również 10.08 i była tam wówczas informacja, że bilety kupione przed 28.05 mogą być zmienione bez żadnych opłat i dopłat o ile wystąpi się o to do 31.08 (swoją drogą, tej daty pierwotnie, gdy wprowadzili możliwość zmian, też chyba nie było, jak pokazuje screen w wątku na FT).

Na szczęście zrobiłem zrzut ekranu z tą informacją i złożyłem dziś reklamację, do której to dołączyłem, ale i tak coś czuję, że będzie przepychanka, więc zbieram informacje i ewentualne pomysły, jak się im nie dać wyrolować.

A może ktoś z Was zmienił daty już po 31.07?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 19 Sie 2020 23:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dostałem maila 3 lipca , że mam się zdecydować do 17 lipca.

Szczerze mówiąc liczyłem, że będzie można podjąć decyzje później .
Szanse na wyjazd w oryginalnym terminie (grudzień) są prawie żadne, ale obstawiam, że do połowy przyszłego roku też raczej nie ma sensu nic planować.
W tej sytuacji pozostaje czekać i liczyć że lot będzie anulowany i wtedy będą bardziej elastyczni.
No chyba że zastosowanie metody HUCA coś pomoże.

Si no fuera este su caso, le agradeceríamos que por favor nos confirme su intención de utilizar su reserva pulsando a continuación.

Sí, voy a volar
Si, por el contrario, estuviera interesado en posponer sus planes de viaje y puesto que hemos decidido flexibilizar las condiciones de su reserva, ponemos a su disposición las siguientes opciones que deberá ejercitar antes del día 17 de julio de 2020:
Obtener el reembolso a través de un bono por el importe de sus billetes, que podrá canjear en nuestra web en cualquier momento hasta el 31 de diciembre de 2021.
Obtener bono
Si prefiere solamente cambiar las fechas de sus vuelos para volar hasta el 30 de junio de 2021, haga clic aquí.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 19 Sie 2020 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
O, to ja przegapiłem temat, też mam bilety na listopad, a nic nie robiłem do tej pory w tym kierunku. W każdym razie, wydaje mi się że to mała strata - praktycznie pewne jest że te loty anulują, i wtedy będzie można przebookować bez proszenia o łaskę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 19 Sie 2020 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@SPLDER: to ciekawe. Ten mail przyszedł tak sobie, czy była to może jakaś odpowiedź na Twoje pytanie? Ja nic podobnego nie dostałem.
Gdyby faktycznie wyszło na to, że nie będą chcieli nic zmienić za darmo, pozostanie czekać do daty lotu. Najbardziej obawiam się tego, że go nie odwołają, bo Kolumbia wznowi loty międzynarodowe, ale wprowadzi jednocześnie jakąś kwarantannę po przylocie lub inne dziadostwo, które spowoduje, że lot będzie bez sensu.
W ostateczności zostanie jeszcze chargeback :)
Może jednak będzie ok i odpiszą pozytywnie lub dodzwonię się do kogoś kumatego...
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 20 Sie 2020 00:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wysłali sami - z adresu <iberia@comunicaciones.iberia.com>. Miałem rezerwację bezpośrednio w Iberii.
Jeśli nie odwołają to pozostaje jeszcze szansa na to że będą zmiany rozkładu i pozwolą bezpłatnie zmienić daty albo anulować.

Niemniej na FT widziałem , że kilka osób zmieniało rezerwację w sierpniu, więc może to kwestia trafienia na odpowiedniego agenta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 20 Sie 2020 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja dostałem informację, że mogę zmienić do 17 lipca i tak też zrobiłem. Oryginalne bilety były na listopad.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 20 Sie 2020 11:58 

Rejestracja: 20 Sty 2011
Posty: 353
Loty: 200
Kilometry: 409 881
niebieski
IB ciągle coś zmienia. Kilka tygodni temu można było samodzielnie zmienić daty lotów online, bez potrzeby dzwonienia do call center. teraz niestety już nie ma takiej opcji.

Jeśli faktycznie zmiany na 2021 były możliwe tylko do końca lipca, to chyba dobrze, że mam masę pokasowanych odcinków na mojej rezerwacji + zmianę z LIN na MXP. Nie wydaje mi się, żeby w takiej sytuacji robili jakiekolwiem problemy.

Załączniki:
iberia.jpg
iberia.jpg [ 112.49 KiB | Obejrzany 441 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group