Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 26 Sie 2021 12:22 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Niestety nie zrobiłem screena jak miałem możliwość zmian - teraz rezerwacja wyglada „standardowo” tak jakby system sam zaakceptował wprowadzone zmiany (które były raczej kosmetyczne)

Z tego co kojarze - w opcji nr 2 były do wyboru kalendarze z połączeniami z mała uwaga na dole, ze można dokonać zmian +/- 10 dni, nie trzeba było nigdzie dzwonić (z ciekawości przeglądałem na szybko czy nie da rady wyjść poza 10 dni :p )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 1907 PLN. Wyloty z 4 miast
#202 PostWysłany: 26 Sie 2021 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Tak, jak pisali poprzednicy, z tą możliwością samodzielnego dokonania zmiany jest losowa sprawa. U jednych jest, a u innych kiedyś była i się zmyła (jak w moim przypadku).
Inna sprawa, że to dziwne, co piszesz, że teraz, pomimo zmian (nawet jeśli były kosmetyczne), nie masz ekranu chociaż takiego, jak u mnie. Zmiana zawsze pozwala na modyfikację podróży, czy to online (jak ktoś ma na tyle dużo szczęścia, że mu system IB na to pozwala), czy też telefonicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 26 Sie 2021 12:57 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Dokładnie tez mnie dziwi i tak jak wspominałem wyżej - zdarzyło się to już dwukrotnie, za pierwszym razem nie do końca zrozumiałem co się dzieje, bo nie było nawet maila o zmianach, za drugim razem już były wiec myślałem ze opcja możliwości zmian nie zniknie po kilku dniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 31 Sie 2021 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Jeszcze a propos tych komplikacji w drodze powrotnej, pozwoliłem sobie zapytać w odpowiednim wątku na FT, czy ktoś to przerabiał ostatnio. Na razie nikt nie opisał swoich doświadczeń, ale napisał jeden gość, że najlepiej wysiąść w MAD i stąd do PL (o czym też już tu rozmawialiśmy, więc to żadna nowość), ale zwrócił też uwagę, że zgodnie z aktualnymi restrykcjami we Włoszech, w zasadzie nie wolno z tego kraju lecieć do krajów z listy E.
Faktycznie, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi ale na https://www.salute.gov.it/portale/nuovo ... uoto&tab=5 jest zapis, że:

"Restrictions on travel to the Territories in List E

Travel from Italy to the countries on this list is also subject to limitations and can only take place for the following reasons:

work
health
study
absolute emergency
returning to one’s home, home or place of residence or that of a partner, even non-cohabiting, with whom there is a proven and stable emotional relationship".

Tu znowu pojawia się wątpliwość, czy w przypadku lotu najpierw do MAD, a dopiero potem do BOG, będą to w ogóle weryfikować?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#205 PostWysłany: 31 Sie 2021 14:09 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Tu jest tekst najnowszego rozporządzenia:

https://www.trovanorme.salute.gov.it/no ... pleto=true

Nie ma jeszcze wersji angielskiej, ale w tekście nie widzę w ogóle odniesienia do krajów z listy E.

O ile dobrze zrozumiałem to dla krajów z listy E nic się nie zmieniło, ale lepiej poczekam na oficjalne wyjaśnienia po angielsku albo chociaż ujednolicony tekst
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 31 Sie 2021 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Dzisiaj męczyłem 4 konsultantów na infolinii, wszyscy nadal bardzi sztywni pod kątem zmian ponad 10 dni. Wyliczyli dopłatę 1900 E, po konsultacji z supervisorem 1300, także może być ciężko ze zmianami, ale próbujcie do skutku jeżeli ktoś musi koniecznie zmienić, ja nie zamierzam marnować więcej czasu na nich i lecę w paździeniku :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#207 PostWysłany: 31 Sie 2021 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A miałeś jakieś istotne zmiany lub anulacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 31 Sie 2021 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Cancel MAD-LIN. Poprzednim razem w anlogicznej sytuacji przełozyłem z kwietnia 2021 na październik 2021, teraz na marzec 2022 nie byli już skłonni. Dostałem też info że wg taryfy bilet musi być wylatany do 8.04.2022
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#209 PostWysłany: 05 Wrz 2021 19:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Rozmawiałem przed chwilą z konsultantem, powołując się na zasadę "Covid-19 maximum flexibility" i zakaz lotów z Włoch.
https://www.iberia.com/es/en/covid-19/f ... exibility/

Niestety nic to nie dało - po konsultacji z supervisorem są nieugięci , że można zmienić jedynie o 10 dni lub zwrot.

Mam wylot 11.09. Jeśli nie uda się przełożyć na grudzień to zmienię na 23.09 na Genewę. Z 5 osób na rezerwacji 3 osoby w tej sytuacji rezygnują.
Niestety godziny przylotu (18:30) i wylotu (11:30) są takie że konieczny jest nocleg przed wylotem i po powrocie - a w Genewie nawet za głupiego Ibisa to min 500 zł.


Mam trochę obaw czy nie wpakuję się na jakiś lockdown przy powrocie związany z wariantem Mi (zwanym nie wiem dlaczego przez dziennikarzy MUUU").

Jutro dzwonię ponownie - jeśli się nie uda to rozdzielam rezerwacje i zaczynam planowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 05 Wrz 2021 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4583
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
A dzwoniliście pod cudowny numer:

22 306 01 17

Tam wszystko jakoś łatwiej się załatwiało. A na dodatek to numer polski przekierowujący nie wiem gdzie
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#211 PostWysłany: 05 Wrz 2021 21:27 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Dzwoniłem do USA, jutro spróbuję, ale ZTCP gdzieś czytałem że numer polski nie działał ostatnio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 06 Wrz 2021 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Obawiam się że teraz nigdzie nie uda się już załatwić więcej niż +/-10 dni ale obym się mylił
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 06 Wrz 2021 12:37 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Sądząc po komentarzach na FT w ostatnim czasie wszyscy dostali odmowy z ale spróbuję ostatni raz, bi tak muszę dzwonić aby rozdzielić rezerwację.

Zastanawiam się czy nie spróbować zmienić wylotu na Berlin, jeśli by się zgodzili ze względu na zakaz lotów z Włoch (co prawda wątpię aby się zgodzili).
Odpadłby lot i dwa drogie noclegi w Genewie, ale Niemcy są mocno nieobliczalni w sprawie zakazu lotów dla nie rezydentów, jeśli dodaliby Kolumbię do listy mutantów Covid-19.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 06 Wrz 2021 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Pytałem ostatnio o Berlin i dostałem odmowną odpowiedź, ale próbuj :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 06 Wrz 2021 14:24 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
@kamo375

Zrobiłeś tylko cancel na ostatni odcinek czyli MAD - LIN ? czy na wylot również ?

Widzę, że na stronie Iberii na tej covidowej mapce pokazuje, że już nie ma kwarantanny na powrót z Kolumbii jeśli sie jest zaszczepionym ? - ale to by trzeba było dokładnie sprawdzić, rozwiązywałoby to sytuacje i z Włochami i z drogą Szwajcarią.
Można nawet nockę spędzić w Madrycie jeśli nie ma możliwości dolotu popołudniu do Polski - zawsze taniej niż w Szwajcarii.

Ja dzwoniłem 5x i za każdym, żadnych szans na przeniesienie lotu nawet o te 10 dni, i oczywiście możliwości zmiany lotniska ( mi za Genewę krzykneli 2400 euro ), myślałem nawet o rezygnacji z ostatniego odcinka czyli z MAD - LIN i dokupieniu dodatkowego biletu ( oczywiście Iberii ) np do Berlina.

Nie wiem tylko czy możnaby nadać bagaż w Bogocie od razu do Berlina, jeśli sie ma 2 osobne bilety ? ( ten wariant spowodowałby że nie wychodzisz w Madrycie z lotniska i nie dostajesz z automatu kwaranatanny [ do sprawdzenia kwestie kwarantanny ] - jeśli wiecie czy można tak nadać bagaż to napiszcie coś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 06 Wrz 2021 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Nie robiłem cancela, tylko mam w związku z czym liczyłem na możliwość zmiany, ale tylko o 10 dni
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 07 Wrz 2021 00:53 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Zjadacz napisał(a):
Niestety nie zrobiłem screena jak miałem możliwość zmian - teraz rezerwacja wyglada „standardowo” tak jakby system sam zaakceptował wprowadzone zmiany (które były raczej kosmetyczne)

Z tego co kojarze - w opcji nr 2 były do wyboru kalendarze z połączeniami z mała uwaga na dole, ze można dokonać zmian +/- 10 dni, nie trzeba było nigdzie dzwonić (z ciekawości przeglądałem na szybko czy nie da rady wyjść poza 10 dni :p )



To może być problem z przeglądarką - przed chwilą maiłem ponownie - wybrane loty i komunikat w sekcji zmian aby zadzwonić do agenta.
Ale link z maila kierował na wersję hiszpańskojęzyczną , a w chrome włączony był translator z hiszpańskiego na angielski.
Po wejściu na wersję angielską (czyli bez translatora z chrome) możliwość zmian jest dostępna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 07 Wrz 2021 11:10 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Niestety - próbowałem na wszystkie sposoby z różnymi przeglądarkami ale nic nie zadziałało

Wydaje mi się, ze system im coś namieszał bo widzę ze te zmiany rozkładu były po Ok 15-20 min wiec może ktoś ręcznie usunął ta możliwość lub system daje określony czas na taka zmianę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 07 Wrz 2021 15:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Dalszy ciąg moich przygód z Iberią

Próbowałem dodzwonić się wczoraj ok północy, po 80 min czekania dałem za wygraną.

Dzisiaj udało połączyć się w 3 min.

Przepytałem konsultanta dokładnie do zasadę COVID maximum flexibility - więc niestety to jest twór marketingowy. W razie choroby można zmienić rezerwację na inną datę albo uzyskać zwrot, ale zmiana daty oznacza konieczność dopłaty różnic taryfowych, jedynie zniesiona jest opłata za zmianę.

W związku z tym poprosiłem o zmianę rezerwacji dla 2 osób (zmiana +9 dni i zmiana lotniska MXP->GVA), a dla pozostałych 3 osób refund.
Agent stwierdził że chyba nie da się zmienić , po czym jak stwierdziłem że online mogę to zrobić stwierdził że musi uzyskać zgodę - wrzucił mnie na hold na jakieś 10 min, po czym stwierdził że nie ma możliwości zmiany lotniska, bo bez dopłaty można jedynie 85 mil od pierwotnego miejsca wylotu i nie potrafił wyjaśnić dlaczego online można.

Poprosiłem w tej sytuacji aby zostawił rezerwację dla pierwszych 2 osób bez zmian, bo muszę to przemyśleć , a zrealizował zwrot dla pozostałych.
Stwierdził że o zwrot najlepiej wystąpić online i dlatego rozdzielił rezerwację na 2 PNR.

Po rozdzieleniu chciałem zmienić online na Genewę i skutek jest taki, że po wybraniu i zatwierdzeniu lotów dostałem komunikat że wystąpił błąd.
Przy kolejnych próbach mam możliwość zmiany dat i miejsc wylotu tak jak poprzednio, ale otrzymuję komunikat że żadne loty nie są dostępne.

Po kilku minutach otrzymałem mailem bilety ze zmianą na Genewę - zgodnie z wybranymi wcześniej online lotami. Ale przy wejściu w zarządzanie rezerwacją wita mnie stary komunikat że moje loty z MXP są odwołane i mogę wybrać nowe +/- 10 dni.

Wygląda na to że rozjechał się system i mam nowe bilety, ale nie podpięte prawidłowo pod PNR.

W drugiej podzielonej rezerwacji mam też informację o odwołaniu lotów, ale brak możliwości wybrania lotów online - informacja aby dzwonić do IB, ale jest możliwość zwrotu online.

Formalnie bilety mam zmienione, ale niestety bez dalszych telefonów się nie obędzie.

A podsumowując - wygląda na to że Iberia nie zamierza pójść na rękę w tych rezerwacjach, jak możecie to zmieniajcie online a przy zmianie telefonicznej należy nastawiać się że odpowiedź na propozycję zmiany o więcej +/- 10 dni i każdą zmianę lotniska brzmi nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#220 PostWysłany: 08 Wrz 2021 18:15 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Dorzucę i ja swoje boje z konsultantami.

Parę tygodni temu w zarządzaniu rezerwacją zmieniła mi się możliwość zmiany lotu o 10 dni albo uzyskanie vouchera - oczywiście tylko telefonicznie - nie miałem żadnej szansy na zmianę online ( zupełnie tak jakbym się zgodził na wszystko - wydaje mi się, że po rozmowach z Iberia jakoś sami to zmienili ) - podczas tamtych rozmów żadnych szans na zmianę terminu czy lotniska.

Dzisiaj tak jak @SPLDER wcześniej, powołałem się na zasadę Covidową i również żadnych szans - jedyna opcja to voucher, nawet z restrykcjami we Włoszech.

Nie miałem siły z konsultantem i poprosiłem supervisora/managera ( jakoś tak mi się przedstawił ) - i to samo żadnych szans na zmianę, chyba że dopłacę za zmianę lotniska ( tylko voucher ), powołując się na restrykcje we Włoszech przy powrocie - odpowiedź może pan uzyskać "voucher" - zapewniał że przy wylocie nie ma żadnego problemu ( jakoś mnie nie uspokoił ).
Jedyną możliwością jeśli polecę, mogę zmienić powrót - ponieważ jak on to określił ( nie wiadomo jakie będą przepisy we Włoszech w październiku )

Mogę odpuścić przy powrocie ostatni odcinek ( i do tego się skłaniam) - nie muszę dzwonić, wystarczy na lotnisku w Bogocie powiedzieć, że lot tylko do Madrytu ( tak mnie zapewniał pan manager).

Gdy zapytałem co jeśli kupiłbym dodatkowy bilet ( oczywiście Iberii ) np do Berlina, to czy mogę nadać bagaż z Bogoty do Berlina - powiedział, że nie bo to jest osobny bilet i że muszę odebrać bagaż w Madrycie i nadać go na lot do Berlina - co oczywiście wiąże się z przejściem całej odprawy celno-paszportowej, no i żebym się nie martwił bo obecnie w Hiszpanii nie ma kwarantanny po powrocie z Kolumbii ( zapomniał dodać, że weryfikowane jest to co tydzień )

Aaaa i że jeśli mam bilet na wylot z Madrytu to mam 24h na opuszczenie Hiszpanii gdyby te restrykcje znowu wprowadzili ( oczywiście znowu zapomniał, że przy odbiorze bagażu i wyjściu z lotniska - mogą dać kwarantannę, jeśli się przepisy zmienią na niekorzyść ), przy wspomnieniu o tym - no to ma pan 24h ale nie może pan wyjść z lotniska :roll: - ciekawe co z bagażem ?

Tego już nie wiedział i kazał pytać na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group