Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:22 

niebieski
Niestety nie zrobiłem screena jak miałem możliwość zmian - teraz rezerwacja wyglada „standardowo” tak jakby system sam zaakceptował wprowadzone zmiany (które były raczej kosmetyczne)

Z tego co kojarze - w opcji nr 2 były do wyboru kalendarze z połączeniami z mała uwaga na dole, ze można dokonać zmian +/- 10 dni, nie trzeba było nigdzie dzwonić (z ciekawości przeglądałem na szybko czy nie da rady wyjść poza 10 dni :p )
 Relacje PM off  

#202 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:33 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak, jak pisali poprzednicy, z tą możliwością samodzielnego dokonania zmiany jest losowa sprawa. U jednych jest, a u innych kiedyś była i się zmyła (jak w moim przypadku).
Inna sprawa, że to dziwne, co piszesz, że teraz, pomimo zmian (nawet jeśli były kosmetyczne), nie masz ekranu chociaż takiego, jak u mnie. Zmiana zawsze pozwala na modyfikację podróży, czy to online (jak ktoś ma na tyle dużo szczęścia, że mu system IB na to pozwala), czy też telefonicznie.
 Relacje PM off  

#203 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:57 

niebieski
Dokładnie tez mnie dziwi i tak jak wspominałem wyżej - zdarzyło się to już dwukrotnie, za pierwszym razem nie do końca zrozumiałem co się dzieje, bo nie było nawet maila o zmianach, za drugim razem już były wiec myślałem ze opcja możliwości zmian nie zniknie po kilku dniach
 Relacje PM off  

#204 PostWysłany: 31 Sie 2021 13:00 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Jeszcze a propos tych komplikacji w drodze powrotnej, pozwoliłem sobie zapytać w odpowiednim wątku na FT, czy ktoś to przerabiał ostatnio. Na razie nikt nie opisał swoich doświadczeń, ale napisał jeden gość, że najlepiej wysiąść w MAD i stąd do PL (o czym też już tu rozmawialiśmy, więc to żadna nowość), ale zwrócił też uwagę, że zgodnie z aktualnymi restrykcjami we Włoszech, w zasadzie nie wolno z tego kraju lecieć do krajów z listy E.
Faktycznie, nie zwróciłem na to wcześniej uwagi ale na https://www.salute.gov.it/portale/nuovo ... uoto&tab=5 jest zapis, że:

"Restrictions on travel to the Territories in List E

Travel from Italy to the countries on this list is also subject to limitations and can only take place for the following reasons:

work
health
study
absolute emergency
returning to one’s home, home or place of residence or that of a partner, even non-cohabiting, with whom there is a proven and stable emotional relationship".

Tu znowu pojawia się wątpliwość, czy w przypadku lotu najpierw do MAD, a dopiero potem do BOG, będą to w ogóle weryfikować?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.

#205 PostWysłany: 31 Sie 2021 13:09 

złoty
Tu jest tekst najnowszego rozporządzenia:

https://www.trovanorme.salute.gov.it/no ... pleto=true

Nie ma jeszcze wersji angielskiej, ale w tekście nie widzę w ogóle odniesienia do krajów z listy E.

O ile dobrze zrozumiałem to dla krajów z listy E nic się nie zmieniło, ale lepiej poczekam na oficjalne wyjaśnienia po angielsku albo chociaż ujednolicony tekst
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#206 PostWysłany: 31 Sie 2021 13:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Dzisiaj męczyłem 4 konsultantów na infolinii, wszyscy nadal bardzi sztywni pod kątem zmian ponad 10 dni. Wyliczyli dopłatę 1900 E, po konsultacji z supervisorem 1300, także może być ciężko ze zmianami, ale próbujcie do skutku jeżeli ktoś musi koniecznie zmienić, ja nie zamierzam marnować więcej czasu na nich i lecę w paździeniku :)
2 ludzi lubi ten post.

#207 PostWysłany: 31 Sie 2021 15:02 
Awatar użytkownika

HON fly4free
A miałeś jakieś istotne zmiany lub anulacje?
 Relacje PM off  

#208 PostWysłany: 31 Sie 2021 15:14 
Awatar użytkownika

srebrny
Cancel MAD-LIN. Poprzednim razem w anlogicznej sytuacji przełozyłem z kwietnia 2021 na październik 2021, teraz na marzec 2022 nie byli już skłonni. Dostałem też info że wg taryfy bilet musi być wylatany do 8.04.2022
tropikey lubi ten post.

#209 PostWysłany: 05 Wrz 2021 18:10 

złoty
Rozmawiałem przed chwilą z konsultantem, powołując się na zasadę "Covid-19 maximum flexibility" i zakaz lotów z Włoch.
https://www.iberia.com/es/en/covid-19/f ... exibility/

Niestety nic to nie dało - po konsultacji z supervisorem są nieugięci , że można zmienić jedynie o 10 dni lub zwrot.

Mam wylot 11.09. Jeśli nie uda się przełożyć na grudzień to zmienię na 23.09 na Genewę. Z 5 osób na rezerwacji 3 osoby w tej sytuacji rezygnują.
Niestety godziny przylotu (18:30) i wylotu (11:30) są takie że konieczny jest nocleg przed wylotem i po powrocie - a w Genewie nawet za głupiego Ibisa to min 500 zł.

Mam trochę obaw czy nie wpakuję się na jakiś lockdown przy powrocie związany z wariantem Mi (zwanym nie wiem dlaczego przez dziennikarzy MUUU").

Jutro dzwonię ponownie - jeśli się nie uda to rozdzielam rezerwacje i zaczynam planowanie.
3 ludzi lubi ten post.

#210 PostWysłany: 05 Wrz 2021 19:19 
Awatar użytkownika

Loty: 487
Kilometry: 559 256
platynowy
A dzwoniliście pod cudowny numer:

22 306 01 17

Tam wszystko jakoś łatwiej się załatwiało. A na dodatek to numer polski przekierowujący nie wiem gdzie
 Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.

#211 PostWysłany: 05 Wrz 2021 20:27 

złoty
Dzwoniłem do USA, jutro spróbuję, ale ZTCP gdzieś czytałem że numer polski nie działał ostatnio.

#212 PostWysłany: 06 Wrz 2021 10:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Obawiam się że teraz nigdzie nie uda się już załatwić więcej niż +/-10 dni ale obym się mylił

#213 PostWysłany: 06 Wrz 2021 11:37 

złoty
Sądząc po komentarzach na FT w ostatnim czasie wszyscy dostali odmowy z ale spróbuję ostatni raz, bi tak muszę dzwonić aby rozdzielić rezerwację.

Zastanawiam się czy nie spróbować zmienić wylotu na Berlin, jeśli by się zgodzili ze względu na zakaz lotów z Włoch (co prawda wątpię aby się zgodzili).
Odpadłby lot i dwa drogie noclegi w Genewie, ale Niemcy są mocno nieobliczalni w sprawie zakazu lotów dla nie rezydentów, jeśli dodaliby Kolumbię do listy mutantów Covid-19.

#214 PostWysłany: 06 Wrz 2021 11:40 
Awatar użytkownika

srebrny
Pytałem ostatnio o Berlin i dostałem odmowną odpowiedź, ale próbuj :)

#215 PostWysłany: 06 Wrz 2021 13:24 

niebieski
@kamo375

Zrobiłeś tylko cancel na ostatni odcinek czyli MAD - LIN ? czy na wylot również ?

Widzę, że na stronie Iberii na tej covidowej mapce pokazuje, że już nie ma kwarantanny na powrót z Kolumbii jeśli sie jest zaszczepionym ? - ale to by trzeba było dokładnie sprawdzić, rozwiązywałoby to sytuacje i z Włochami i z drogą Szwajcarią.
Można nawet nockę spędzić w Madrycie jeśli nie ma możliwości dolotu popołudniu do Polski - zawsze taniej niż w Szwajcarii.

Ja dzwoniłem 5x i za każdym, żadnych szans na przeniesienie lotu nawet o te 10 dni, i oczywiście możliwości zmiany lotniska ( mi za Genewę krzykneli 2400 euro ), myślałem nawet o rezygnacji z ostatniego odcinka czyli z MAD - LIN i dokupieniu dodatkowego biletu ( oczywiście Iberii ) np do Berlina.

Nie wiem tylko czy możnaby nadać bagaż w Bogocie od razu do Berlina, jeśli sie ma 2 osobne bilety ? ( ten wariant spowodowałby że nie wychodzisz w Madrycie z lotniska i nie dostajesz z automatu kwaranatanny [ do sprawdzenia kwestie kwarantanny ] - jeśli wiecie czy można tak nadać bagaż to napiszcie coś
 Relacje PM off  

#216 PostWysłany: 06 Wrz 2021 13:27 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie robiłem cancela, tylko mam w związku z czym liczyłem na możliwość zmiany, ale tylko o 10 dni
tomazs lubi ten post.

#217 PostWysłany: 06 Wrz 2021 23:53 

złoty
Zjadacz napisał(a):
Niestety nie zrobiłem screena jak miałem możliwość zmian - teraz rezerwacja wyglada „standardowo” tak jakby system sam zaakceptował wprowadzone zmiany (które były raczej kosmetyczne)

Z tego co kojarze - w opcji nr 2 były do wyboru kalendarze z połączeniami z mała uwaga na dole, ze można dokonać zmian +/- 10 dni, nie trzeba było nigdzie dzwonić (z ciekawości przeglądałem na szybko czy nie da rady wyjść poza 10 dni :p )

To może być problem z przeglądarką - przed chwilą maiłem ponownie - wybrane loty i komunikat w sekcji zmian aby zadzwonić do agenta.
Ale link z maila kierował na wersję hiszpańskojęzyczną , a w chrome włączony był translator z hiszpańskiego na angielski.
Po wejściu na wersję angielską (czyli bez translatora z chrome) możliwość zmian jest dostępna.
Zjadacz lubi ten post.

#218 PostWysłany: 07 Wrz 2021 10:10 

niebieski
Niestety - próbowałem na wszystkie sposoby z różnymi przeglądarkami ale nic nie zadziałało

Wydaje mi się, ze system im coś namieszał bo widzę ze te zmiany rozkładu były po Ok 15-20 min wiec może ktoś ręcznie usunął ta możliwość lub system daje określony czas na taka zmianę
 Relacje PM off  

#219 PostWysłany: 07 Wrz 2021 14:47 

złoty
Dalszy ciąg moich przygód z Iberią

Próbowałem dodzwonić się wczoraj ok północy, po 80 min czekania dałem za wygraną.

Dzisiaj udało połączyć się w 3 min.

Przepytałem konsultanta dokładnie do zasadę COVID maximum flexibility - więc niestety to jest twór marketingowy. W razie choroby można zmienić rezerwację na inną datę albo uzyskać zwrot, ale zmiana daty oznacza konieczność dopłaty różnic taryfowych, jedynie zniesiona jest opłata za zmianę.

W związku z tym poprosiłem o zmianę rezerwacji dla 2 osób (zmiana +9 dni i zmiana lotniska MXP->GVA), a dla pozostałych 3 osób refund.
Agent stwierdził że chyba nie da się zmienić , po czym jak stwierdziłem że online mogę to zrobić stwierdził że musi uzyskać zgodę - wrzucił mnie na hold na jakieś 10 min, po czym stwierdził że nie ma możliwości zmiany lotniska, bo bez dopłaty można jedynie 85 mil od pierwotnego miejsca wylotu i nie potrafił wyjaśnić dlaczego online można.

Poprosiłem w tej sytuacji aby zostawił rezerwację dla pierwszych 2 osób bez zmian, bo muszę to przemyśleć , a zrealizował zwrot dla pozostałych.
Stwierdził że o zwrot najlepiej wystąpić online i dlatego rozdzielił rezerwację na 2 PNR.

Po rozdzieleniu chciałem zmienić online na Genewę i skutek jest taki, że po wybraniu i zatwierdzeniu lotów dostałem komunikat że wystąpił błąd.
Przy kolejnych próbach mam możliwość zmiany dat i miejsc wylotu tak jak poprzednio, ale otrzymuję komunikat że żadne loty nie są dostępne.

Po kilku minutach otrzymałem mailem bilety ze zmianą na Genewę - zgodnie z wybranymi wcześniej online lotami. Ale przy wejściu w zarządzanie rezerwacją wita mnie stary komunikat że moje loty z MXP są odwołane i mogę wybrać nowe +/- 10 dni.

Wygląda na to że rozjechał się system i mam nowe bilety, ale nie podpięte prawidłowo pod PNR.

W drugiej podzielonej rezerwacji mam też informację o odwołaniu lotów, ale brak możliwości wybrania lotów online - informacja aby dzwonić do IB, ale jest możliwość zwrotu online.

Formalnie bilety mam zmienione, ale niestety bez dalszych telefonów się nie obędzie.

A podsumowując - wygląda na to że Iberia nie zamierza pójść na rękę w tych rezerwacjach, jak możecie to zmieniajcie online a przy zmianie telefonicznej należy nastawiać się że odpowiedź na propozycję zmiany o więcej +/- 10 dni i każdą zmianę lotniska brzmi nie.
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#220 PostWysłany: 08 Wrz 2021 17:15 

niebieski
Dorzucę i ja swoje boje z konsultantami.

Parę tygodni temu w zarządzaniu rezerwacją zmieniła mi się możliwość zmiany lotu o 10 dni albo uzyskanie vouchera - oczywiście tylko telefonicznie - nie miałem żadnej szansy na zmianę online ( zupełnie tak jakbym się zgodził na wszystko - wydaje mi się, że po rozmowach z Iberia jakoś sami to zmienili ) - podczas tamtych rozmów żadnych szans na zmianę terminu czy lotniska.

Dzisiaj tak jak @SPLDER wcześniej, powołałem się na zasadę Covidową i również żadnych szans - jedyna opcja to voucher, nawet z restrykcjami we Włoszech.

Nie miałem siły z konsultantem i poprosiłem supervisora/managera ( jakoś tak mi się przedstawił ) - i to samo żadnych szans na zmianę, chyba że dopłacę za zmianę lotniska ( tylko voucher ), powołując się na restrykcje we Włoszech przy powrocie - odpowiedź może pan uzyskać "voucher" - zapewniał że przy wylocie nie ma żadnego problemu ( jakoś mnie nie uspokoił ).
Jedyną możliwością jeśli polecę, mogę zmienić powrót - ponieważ jak on to określił ( nie wiadomo jakie będą przepisy we Włoszech w październiku )

Mogę odpuścić przy powrocie ostatni odcinek ( i do tego się skłaniam) - nie muszę dzwonić, wystarczy na lotnisku w Bogocie powiedzieć, że lot tylko do Madrytu ( tak mnie zapewniał pan manager).

Gdy zapytałem co jeśli kupiłbym dodatkowy bilet ( oczywiście Iberii ) np do Berlina, to czy mogę nadać bagaż z Bogoty do Berlina - powiedział, że nie bo to jest osobny bilet i że muszę odebrać bagaż w Madrycie i nadać go na lot do Berlina - co oczywiście wiąże się z przejściem całej odprawy celno-paszportowej, no i żebym się nie martwił bo obecnie w Hiszpanii nie ma kwarantanny po powrocie z Kolumbii ( zapomniał dodać, że weryfikowane jest to co tydzień )

Aaaa i że jeśli mam bilet na wylot z Madrytu to mam 24h na opuszczenie Hiszpanii gdyby te restrykcje znowu wprowadzili ( oczywiście znowu zapomniał, że przy odbiorze bagażu i wyjściu z lotniska - mogą dać kwarantannę, jeśli się przepisy zmienią na niekorzyść ), przy wspomnieniu o tym - no to ma pan 24h ale nie może pan wyjść z lotniska :roll: - ciekawe co z bagażem ?

Tego już nie wiedział i kazał pytać na lotnisku
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość