Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:47 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
No tak zapomniałem o Szwajcarii - z drugiej strony już tak bardzo mi nie zależy, bo loty po Kolumbii są tanie jak barszcz ( ale kto wie ? ), szkoda że się Barcelona nie łapie bo w czasach "zarazy" wolałbym nie lecieć przez różne kraje ( nie wiedząc jak sytuacja w nich się będzie rozwijać )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#122 PostWysłany: 23 Paź 2020 19:17 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Mija tydzień i żadnego maila do IB o anulacji ( czyżby miało do tego lotu jednak dojść? ). Jedyne co zauważyłem w "manage my booking" ( wcześniej tego nie widziałem ) w opcji numer 2 pojawiły się miasta "to/from cities near the original departure/arrival cities (at no extra cost)".

wylot: Mediolan, Bolonia, Florencja, Turyn, Wenecja i Geneva
przylot: Bogota i Medellin,

przy wyborze MDE nie wyszukuje lotów?

chyba czas chwycić za telefon i zadzwonić
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 23 Paź 2020 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
O, to ciekawe z tymi miastami. U mnie nigdy czegoś takiego nie było.
Masz w ogóle już na oku jakiś termin, na który chciałbyś to przełożyć? Jeśli tak i jeśli jest to termin przed 30.06.2021, to powinno bez żadnego problemu pójść przełożenie nie tylko dat, ale i lotnisk.
Ja póki co, cały czas w okopach i czekam, sposobiąc się do ataku :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 23 Paź 2020 20:09 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
No właśnie zdziwiło mnie to z tymi miastami ( jednak tak jak mi pisali, że do 250 mil od Mediolanu - powinno być tych miast więcej? ),
termin mam taki trochę na siłę - marzec ( stary urlop wykorzystać muszę do końca marca - a nie chciałbym wchodzić z tym lotem na nowy ) z drugiej strony w lutym mam lot do Gwatemali
( przekładany już 2 x ) - Gwatemala się już otworzyła ( test PCR na wjazd ) - jeśli znowu by nie wypaliło, spędze ten czas w Meksyku.

Dlatego ten marzec tak mi trochę nie pasuje i wolałbym to przenieść na jesień - ale patrząc na różne deale, które się pojawiają ( tak jak ten z Chile ) kusi kupić, przez "te czasy"- za długo się wahałem ( mogłem brać a Kolumbie przenieść na Maj lub Czerwiec - w Chile byłem w zeszłym roku więc aż tak mnie nie ciągnęło ) - po cichu liczę że może coś się jeszcze pojawi ?

a wracając do tematu - no tak, nawet nie muszę do nich dzwonić tylko sobie wybrać pasujący mi termin i miasto - zatwierdzić i tyle ( sprawdzam możliwości dolotów do różnych miast ) - zastanawiam się nad Genewą? - bo patrząc na Włochy, nie wiadomo jak to będzie w tym marcu wyglądać?

mam jeszcze voucher z Iberii i myślę nad tym by do nich zadzwonić i zapytać o możliwość zmiany miasta na trochę dalej położone od Mediolanu - nie wiem czy byłaby taka możliwość i ile by to kosztowało ( tu częściowo do wykorzystania voucher? )
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 23 Paź 2020 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No to teraz ja z ciekawością czekam na wynik rozmowy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 24 Paź 2020 17:53 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Jestem po rozmowie - a nawet 4 rozmowach ( bo tak jak pisałeś wcześniej co konsultant to inna wersja ) 1 mnie olał i się rozłączył ( powiedział że nie może mi pomóc i żebym spróbował z innym konsultantem ), natomiast 3 innych potwierdziła to samo. ( oczywiście dzwoniłem o różnej porze ).

1. Pytałem czy mogę zmienić miasto wylotu : 3 potwierdziła, że tak ale tylko we Włoszech ?
Jak powiedziałem, że w "manage my booking" mam nawet Szwajcarię i że na czacie mi potwierdzili, że mogę zmienić do 250 mil od Mediolanu - to od 3 dostałem odpowiedź, że nie możliwe i jak mantrę - 250 mil ale w obrębie Włoch.

2. No to zapytałem czy mogę dopłacić do biletu i wybrać inny kraj - znów od każdego to samo, że oczywiście jest to możliwe ale podróż musi się odbyć przed 06/03/2021 - czyli rok od daty zakupu biletu - jak im mówiłem, że mam możliwość zmiany daty do końca czerwca? - no to "TAK" ale tylko w obrębie Włoch ( czy cała ta 3 ma jakieś włoskie korzenie :roll: )

Nie brnąłem już dalej bo mi nie pasuje wylot wcześniej - tylko jedna osoba jak wspomniałem o tej Szwajcarii to poleciła mi zmianę rezerwacji w "manage my booking" ( jeśli chciałbym ze Szwajcarii ) - ponieważ promocja była z wylotem z Italii i tylko w jej obrębie można zmienić lotnisko i oni nic innego zaoferować nie mogą.

Więcej razy dzwonić już nie próbowałem - jeśli 3 mówi to samo? - może trafiłbym za którymś razem na kogoś "życzliwego" - jednak trochę kłóci się to z tym co mi napisali o tych 250 milach?

Chyba nie mam wyboru - jeszcze mogę poczekać na mail z anulowaniem lotu? - zostały 2 tygodnie do wylotu i nic nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 24 Paź 2020 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Ręce z nimi opadają. Mam wrażenie, że ich poinstruowano w sprawie biletów z tej "promocji", by być nieustępliwym wobec klientów. Czyli czeka mnie zapewne to samo... Przykro, ale jeśli będę miał te same komunikaty, pozostanie anulować i prosić o zwrot pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#128 PostWysłany: 24 Paź 2020 18:31 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
no teraz to już "po ptokach" ale jak ci nie pasuje ta pierwsza połowa roku, mogłeś wybrać voucher i kupić to Chile ( sprawdzałem możliwości i wchodziło mi do końca września ) - oczywiście z wylotem do końca marca z Włoch ( zwłaszcza że pierwszy odcinek można było anulować ) - na ale nie wiem jakie masz plany i zresztą teraz już za późno.

Mnie martwi to, że nie mam odwołania tego lotu - liczyłem, że może będzie można przełożyć do końca 2021? ( choć jeszcze wszystko możliwe? )..... próbować dzwonić i liczyć na przychylnego konsultanta ?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 24 Paź 2020 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Do 7.11 jest jeszcze sporo czasu, więc presji nie ma. Kto wie, może z końcem października ogłoszą jakieś nowe zasady dot. przenoszenia lotów na przyszły rok? Ja w każdym razie poczekam jeszcze tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 28 Paź 2020 18:18 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
Dziś kolejny mail od IB - ( liczyłem, że z odwołaniem ), a tu kolejna zmiana godziny tym razem wylotu z Bogoty - zostało 1.5 tygodnia....twardzi są
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 28 Paź 2020 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
u mnie też kolejny mail ze zmianą tego, co nie zostało jeszcze anulowane (choć tak naprawdę, to ja już się pogubiłem, co jeszcze "działa", a co jest anulowane, bo informacje w "manage my trip" nie współgrają z tym, co piszą w mailach o zmianach).

A na marginesie, czy ma ktokolwiek jakieś doświadczenia ze zmianą rezerwacji zrobionej w IB poprzez infolinię BA?

Z ciekawości sprawdziłem dziś stan mojej rezerwacji wchodząc w nią na stronie BA i wygląda tam to z grubsza tak samo, jak na stronie IB (czyli, że loty są anulowane), ale do tego jest tam zachęta do kontaktu z ich - czyli BA - infolinią. Podejrzewam (może zbyt optymistycznie), że agenci BA mogą być potencjalnie bardziej kompetentni, niż ci z IB, więc może spróbuję nawiązać z nimi kontakt, ale być może ktoś już w podobnej sytuacji próbował to uczynić i podpowie, czy ma to w ogóle sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 28 Paź 2020 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Jeżeli bilet jest wystawiony przez Iberię to BA nic nie zrobi z rezerwacją.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 28 Paź 2020 20:28 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
a czy przypadkiem BA nie każe kontaktować się z agentem który wstawił bilet? - w tym wypadku IB


Ostatnio edytowany przez tomazs, 28 Paź 2020 21:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 28 Paź 2020 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Tak, faktycznie, na dole strony jest takie info. Zasugerowałem się zbyt mocno tym, co napisali u góry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
@tomazs: myślę, że na dniach dostaniesz anulację, bo dziś w kolejny mailu IB informuje, że w listopadzie będą do BOG specjalne loty charterowe w dniach 6, 13, 20 i 27 listopada (w domyśle, żadne inne).
Góra
 Profil Relacje PM off
tomazs lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 29 Paź 2020 13:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Ja dostałem anulację dzisiaj, wylot miał być za miesiąc. Niestety możliwość zmiany nadal tylko do czerwca. Obecne zasady obowiązują do końca miesiąca, miejmy nadzieję że w listopadzie wydłużą terminy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 29 Paź 2020 18:21 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
no to każdy z nas dostał dziś innego maila od IB, mój zaczął się tak:

"Due to restrictions imposed by Spanish regulations in relation to the situation caused by COVID-19, we inform you that your entry into Spain is not permitted for tourism and can be denied unless you can prove to the authorities that you belong to one of the groups shown below.

IMPORTANT: In case you do not belong to any of them, please contact the Iberia Call Center to reschedule your flight......."

nie będę tu wklejał całego...... te grupy to obywatele Hiszpanii i Uni europejskiej oraz różne inne wyjątki...

o wypełnieniu "Sanitarny Control Form " ( QR ode ) i o możliwości "medical screening upon arrival."


Już miałem przenosić lot na marzec ale poczekam do listopada.....może coś się zmieni?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 29 Paź 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
nie jesteś sam - ja tego maila też dziś dostałem :D (tak, była dwa :D )

A teraz siedzę i szukam ich warunków przewozu. To co jest tutaj: https://www.iberia.com/es/bills/conditions/ nie jest chyba kompletnym dokumentem, tylko jakimś wyciągiem. Znalazłem za to istną skarbnicę wiedzy, która - jak mi się zdaje - może być przydatna nie tylko w kontaktach z Iberią (mimo, że to ich dokument): https://staticms.flylevel.com/1087/iberia-canada-tariff-110418.pdf
Problematyczne jest to, że dokument dotyczy podróży do/z Kanady, ale w jutrzejszej, może pojutrzejszej rozmowie w agentem nie mam zamiaru tego aspektu podkreślać.
Generalnie, w tym pdfie jest masa istotnych kwestii dotyczących np. wydłużania ważności biletu, obowiązków przewoźnika w razie anulowania (szerzej, niż w EU 261) i inne takie. Gdyby tylko agent IB chciał się na tym oprzeć, to bez problemu mógłby wystawić nowy bilet ważny rok od daty wystawienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 29 Paź 2020 19:34 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
dzięki za wrzutę, nie omieszkam poczytać - ale czy przypadkiem data zakupu to nie jest data wystawienia? w moim przypadku bilet kupiłem 06.03.2020 - gdy dzwoniłem i chciałem zmienić miasto wylotu to mówili mi że mogę ale do 06.03.2021 czyli dokładnie rok od daty zakupu ( nie ważne, że lot miał się odbyć w listopadzie ) ?

może się mylę?

tak samo jest z ich niby anulacjami, nie miałem napisane, że lot jest anulowany - tylko albo, że zmieniają godzinę wylotu, albo lotnisko i się na to godzę, albo zmieniam datę wylotu ( w moim przypadku do końca czerwca 2021 ) lub biorę voucher/zwrot pieniędzy, ( słowo "anulowany" było tylko na moim oryginalnym locie )

Ja liczę na takiego maila w którym napiszą sorry ale ten lot się nie odbędzie i musimy go anulować i wtedy będą miały zastosowanie inne kryteria niż te które oferują mi teraz - bo jak na razie oni cały czas oferują mi ten lot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 29 Paź 2020 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
zgadza się - data ważności pierwotnie kupionego biletu, to (co do zasady) 12 miesięcy od daty zakupu. To, co ja chciałbym osiągnąć, to przekonać ich, że w przypadku, gdy to oni anulowali lot, mogę oczekiwać m. in. przedłużenia ważności biletu do daty, która mi odpowiada (a to jest koniec października/początek listopada '21), albo wręcz wystawienie nowego biletu na tych samych warunkach, jak ten oryginalny, ale którego 12-miesięczna ważność będzie liczona od nowa. Ja już im o tym nieśmiało wspominałem, tylko że wtedy bazowałem bardziej na jakiś swoich wyobrażeniach na ten temat, a ten kanadyjski pdf mówi o tym bardziej precyzyjnie. Jutro będę walczył...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group