Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 08 Paź 2020 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
A próbowałeś zobaczyć swoją rezerwację w checkmytrip?
U mnie skasowany odcinek wygląda tak:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#102 PostWysłany: 08 Paź 2020 21:34 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Dawno tego nie używałem ( parę lat ) - u mnie lot z MAD do BOG - ten oryginalny, który miał być 7 listopada ma status: Flight Cancelled - tak samo jak u ciebie, ale poniżej mam zmieniony na lot niedzielny 8 listopada i tam status jest: Confirmed

natomiast na powrocie lot z MAD do LIN ma status: Unknown, a poniżej jest zmieniony na MAD do MXP i status: Confirmed
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 08 Paź 2020 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dziwne. U mnie, owszem, jest rowniez propozycja innej daty, ale tylko propozycja, a nie już dokonana zmiana na tą datę że statusem confirmed. Pozostaje Ci do nich zadzwonić i zapytać o co chodzi.... Z resztą, ja też muszę dzwonić, więc jedziemy na jednym wózku (choć ty nadal możesz zmienić daty online do końca czerwca 2021).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 08 Paź 2020 22:44 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
No właśnie - mam jeszcze tą możliwość zmiany do końca czerwca w mojej rezerwacji na stronie Iberii - muszę popatrzyć na urlop w przyszłym roku i mocno zastanowić się nad wyjazdem w pierwszej połowie roku - bo ten listopad to na 90% odpuszczę, zwłaszcza, że w Kolumbii wszystko dopiero raczkuje, no i obowiązkowy test PCR na wjazd ( zresztą czuję że w przyszłym roku to prawie wszędzie będzie wymagane ).
Daj znać gdybyś jutro dzwonił do IB - co udało ci się załatwić ?

ostatnio przynajmniej raz na tydzień dostawałem maila od IB o zmianach w moich lotach - to godzina, to lotnisko a teraz nawet dzień - nigdy nie potwierdzałem, że się na to zgadzam - może dlatego nadal mam opcje zmiany daty lotu w rezerwacji na ich stronie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 09 Paź 2020 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Zadzwoniłem, ale trafiłem na jakąś Filipinkę (charakterystyczny akcent), która twierdziła, że przesunięcie jest możliwe tylko do 21.06.2021 (?), tłumacząc to czymś dla mnie kompletnie niezrozumiałym, więc szybko się rozłączyłem.
Na razie nie będę kontynuował prób, bo poczytałem jeszcze i doszedłem do wniosku, że jeśli chcę to przenieść na długi weekend listopadowy '21, to muszę i tak poczekać jak najbliżej listopada b. r. Wydaje mi się, że będą musieli wystawić nowy bilet, który znowu będzie ważny przez 12 miesięcy, więc gdyby wystawili go teraz, to nie daliby chyba rady zrobić rezerwacji na później, niż 9.10.2021.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 09 Paź 2020 18:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Moje loty planowane na koniec listopada jak dotąd mają jedynie zmienione godziny, więc czekam na anulację zanim zadzwonię. Z lektury FT wynika, że w Iberii każdy agent ma własne zdanie na temat czy i jak można zmienić rezerwację - chyba warto spróbować ponownie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 09 Paź 2020 19:36 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
@tropikey, a nie sądzisz, że mogą zrobić tak ( jeśli dojdzie do lotu w twoim terminie tak jak ci zaproponowali ) - daliśmy panu opcje lotu, jeśli się pan nie zgadza ma pan możliwość zmiany tylko i wyłącznie do końca czerwca ( ponieważ oni lotu nie anulują ) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 10 Paź 2020 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Oczywiście, nie wykluczam, że będą uparcie twierdzić, że zmiana jest możliwa tylko do końca czerwca 2021, albo nawet tylko do 21. czerwca, jak próbowała mi wcisnąć wspomniana wcześniej agentka o filipińskich korzeniach. Wyjaśni się przy kolejnych telefonach. Przy najbliższym zagadam inaczej i od razu przypomnę rozmowę sprzed kilku tygodni, gdy agentka IB powiedziała, że w razie anulowania lotu będę miał prawo przesunąć loty na daty rok do przodu od daty pierwotnie zarezerwowanego lotu (czyli właśnie do listopada 2021), a także zmienić lotniska (co też by mi pasowało). O wynikach poinformuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 10 Paź 2020 20:41 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
O właśnie, możliwość zmiany lotniska też bardzo by mi pasowała - bo polecieć mogę i w pierwszej połowie 2021 - będę czekał na twoje wieści, dziwie się tylko dlaczego jeszcze nie zmienili mi lotniska wylotu, nadal mam Mediolan Linate na sobotę 07.11 ( nie ma lotów do Madrytu z tego lotniska w tym dniu ) a wylot z Madrytu do Bogoty przesunęli na niedzielę 08.11 - więc oczekiwanie ponad 24 h :) - może w przyszłym tygodniu dostanę następnego maila ze zmianą ?

nie zmierzone są decyzje Iberii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:13 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Zgodnie z zasadą "1 mail od Iberii na tydzień" - właśnie dostałem wiadomość o zmianie lotniska i dnia wylotu - zmiana z LIN na MXP i daty z soboty na niedziele - nadal mam 3 opcje do wyboru: akceptacja, zmiana daty lub zwrot pieniędzy. Na checkmytrip też jest zmiana.

Na stronie Iberii nie wyszukuje tego lotu, nie ma nawet lotów z Madrytu do Bogoty w mojej dacie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
A mi pokasowali dziś już wszystko. Ciągle jednak jeszcze nie dzwoniłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:22 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Czyli pewnie mogę oczekiwać tego samego co ty? - jako, że twój lot miał być 3 dni przed moim - to pewnie dostanę maila pod koniec tygodnia? - Ciekawe czy przyjdzie jeszcze coś z jakąś propozycją z ich strony ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
U mnie nie ma już żadnej propozycji, nawet tej, która była jeszcze niedawno (czyli lot dzień wcześniej). Mam wrażenie, że Kolumbia nie dogadała się jeszcze z Hiszpanią (albo odwrotnie) co do lotów i będą kasować wszystko, jak leci (i dlatego nie ma alternatywnej propozycji). Tak więc, Twoje pewnie też.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Panowie, a macie loty bookowane bezpośrednio przez Iberię czy przez OTA? U mnie ciągle zmieniają loty, do tego stopnia że mam MAD-BOG dzień przed MXP-MAD, ale nadal nie mam żadnej możliwości przebookowania online, ani nawet nie proponują tego wprost, tylko "skontaktuj się z infolinią jeżeli nie odpowiadają ci zmiany" - zastanawiam się czy to nie jest kwestia tego że korzystałem z pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:54 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
@Mareckipl - ja bookowałem bezpośrednio na stronie Iberii.

@tropikey - będzie pewnie tak jak piszesz, ale mając na myśli propozycję ( liczę na możliwość przedłużenia zmiany lotu na dłużej niż do końca czerwca albo nawet na możliwość zmiany lotniska - oczywiście bezkosztowo? )
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 14 Paź 2020 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
@Mareckipl - ja w IB. Trudno powiedzieć, czemu wygląda u Ciebie tak, jak piszesz. To jest w zasadzie tak samo, jak u mnie teraz, po dzisiejszych mailach z anulacjami. Bez telefonu pewnie się nie obędzie. Wtedy się dowiesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 14 Paź 2020 21:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Czekam z niecierpliwością co uda wam się załatwić - ja mam ciągle możliwość zmiany online, ale czekam bo chciałbym zmienić na listopad przyszłego roku.

Mam nadzieję że nie skończy się na propozycji zwrotu za pomocą vouchera, bez możliwości zmiany rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 16 Paź 2020 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Jestem po rozmowie. Pani kategorycznie twierdziła, że zmiana daty możliwa wyłącznie do końca czerwca 2021. Inna opcja to oczywiście voucher lub zwrot kasy. Powiedziała, że robią to normalnie w ciągu ok. 3-4 tygodni, a w razie opóźnień max. 2 miesiące. Zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie skorzystać z tego rozwiązania, bo te daty do końca czerwca 2021 mi nie leżą, więc wolałbym zwrot kasy (nawet jeśli trzeba trochę poczekać), żeby wydać ją na coś, co będzie mi w 100% pasowało (nawet, gdyby trzeba było dopłacić).
Podobnie, jak @SPLDER, chyba jeszcze poczekam. Kto wie, może IB wprowadzi jakąś nową politykę dot. zmian w rezerwacjach i dopuszczalne będzie przesunięcie na dalsze daty w 2021? Takim przeciągnięciem sprawy chyba nic nie ryzykuję, skoro to oni anulowali loty. Do 03.11 jeszcze trochę czasu jest :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:34 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
No to jak narazie nieciekawie to wygląda - ja zanim zadzwonię, poczekam na anulacje ( liczę na przyszły tydzień ) , ale nie omieszkałem zapytać na czacie i odpowiedź jaką dostałem odnośnie zmiany terminu lotu i lotniska to:
Ma pan możliwość zmiany terminu lotu do końca czerwca 2021 ( czyli dokładnie tak jak to powiedzieli tobie @tropikey ), a jeśli chodzi o zmianę lotniska to mogę, ale tylko jako "sister city" nie dalej jak 250 mil od oryginalnej destynacji ( w moim przypadku Mediolan ) - swoją drogą wiecie może jakie to są te "sister city " ? ( chyba Monachium się łapie? )
- na bardziej szczegółowe pytania kazali skontaktować się telefonicznie z Serviberia i podziękowali za kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
tak, Monachium się łapie, ale też ZRH i GVA. Dotyczy to jednak też drugiej strony - w odległości do 250 mil jest MDE.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tomazs uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 243 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group