Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Cześć, wczoraj wróciliśmy z 15 dniowej wyprawy do RPA. Jeżeli macie pytania postaramy się pomóc :)
Zrobiliśmy trasę z Johannesburga do Parku Krugera, przez Graskop i Blyde River Canyon.
W drugiej części byliśmy 3 dni w Kapsztadzie, 2,5 dnia na Przylądku Dobrej Nadziei. Na koniec pojechaliśmy na 1 dzień do Knysny zahaczając o Cape Aghulas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 24 Lis 2017 13:33 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony nocleg (hotel) w Kapsztadzie lub okolicy?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lis 2017 13:39 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Ja wybieram się w lutym na ok 3 tygodnie.

- Czy realnie widać tzw. water crisis w Cape Town? Podejrzewam, że w ichnim lecie będzie gorzej niż dziś, no ale podobno już dziś jest.

- Jak katarynka: kwestie tzw. bezpieczeństwa. Cokolwiek wartego uwagi, wspomnienia, w Waszym wyjeździe? Jakie odczucia ogólne, nadal tam panuje- wbrew stereotypom- sielanka i luz?

- Jak drogi i używanie samochodu, np. w/s do Polski? Jeździ się łatwo, trudno, wymagająco?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2017 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@krymek w RPA korzystaliśmy głównie z Airbnb poniżej link do miejscówki w Kapsztadzie. Jest zlokalizowana ok. 10-15 minut pieszo od centrum i ok. 15 minut jazdy samochodem od Waterfrontu. W tym samym kompleksie jest market, apteka a w okolicy sporo restauracji.
https://www.airbnb.pl/rooms/17506924

Na Przylądku dobrej Nadziei również korzystaliśmy z Airbnb, niestety oferta, z której skorzystaliśmy jest już nieaktualna. Polecamy noclegi w Simon's Town, małe spokojne i bezpieczne miasteczko. Ok. 20-30 minut jazdy samochodem do Cape Point

@john_doe
1) Kryzysu nie było widać. Czasami lekko spadało ciśnienie wody w kranie.

2) Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to w miejscach turystycznych było ok. Kapsztad w ciągu dnia też jest bezpiecznym miastem. Można spokojnie spacerować po ulicach, spotykaliśmy dużo białych ludzi i nie czuliśmy żadnego dyskomfortu. W mniejszych miastach polecam zatrzymywać się tylko w miejscach gdzie widać białych. Raz przez własną głupotę zatrzymaliśmy się w centrum Nelspruit i 2 murzynów próbowało otworzyć nam drzwi od samochodu.
Mieszkańcy RPA to w większości bardzo mili i pomocni ludzie. Trzeba zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa takie same jak w Paryżu, Londynie, Barcelonie (nie pokazywać całego swojego majątku) i wszystko będzie ok.

3) Po RPA jeździ się bardzo dobrze, drogi w większości są utrzymane w lepszym stanie niż u nas. Okazjonalnie zdarzają się odcinki z dziurami, ale są to tak duże dziury, że jak wpadniesz to jest po samochodzie. Dodatkowo cały czas trzeba być czujnym, bardzo często nawet na autostradach przebiegają przez drogę mieszkańcy townshipów, często łapią też stopa bardzo blisko jezdni. Zdarzało się również, że przez drogę przebiegały małpy.
Polecam trzymać się ograniczeń prędkości, policji chociaż nie spotkaliśmy dużo to zawsze byli dobrze ukryci. Fotoradary przy drodze nie są w żaden sposób oznaczone, a często są rozstawiane w mniejszych miastach gdzie ograniczenie wynosi 60 km/h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marek82 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2017 16:30 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Polecam
Nelson Mandela Rhodes Place
http://mandelarhodesplace.co.za/

Bardzo dobra lokalizacja, duże apartamenty i pyszne śniadania. Lokalizacja przy parlamencie i obok ogrodów kompanii.


krymek napisał(a):
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony nocleg (hotel) w Kapsztadzie lub okolicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:11 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 21
Cześć, planuję w przyszłym roku wyjazd na 3 tygodnie w dwie osoby. Dużo na ten temat czytałam ale jednak wolę potwierdzić i uzyskać informację z bezpośredniego źródła.
1. Czy przejściówkę do prądu bez problemu dostanie się na lotnisku?
2. Skoro korzystałeś z airbnb to kartę do telefonu zarejestrowałeś na adres lokalu z airbnb?
3. Bezpieczeństwo – jakieś szczególne środki zalecasz? Dużo czytałam aby pieniędzy i kartę zaszyć gdzieś w ubraniu – tylko jak to zrobić przy 25-35 stopniach?
4. Rzeczywiście wieczorami na ulicach jest niebezpiecznie? Nie ma co liczyć na spacer po zachodzie słońca?
5. Z jakiej karty proponujesz korzystać na miejscu i czy lepiej wziąć kartę w USD czy EUR?
6. Jaka jest cena wyżywienia w knajpach, restauracjach?
7. Wypożyczenie auta – warto wziąć pełne ubezpieczenie?
8. Czy są miejsca które nie są warte Twoim zdaniem odwiedzenia? I co szczególnie polecasz?
9. Nie orientujesz się może – czy lecąc liniami Ethiopian Airlines z międzylądowaniem 6 godzinnym w Etiopii w RPA będą wymagać żółtej książeczki? – bo gdzieś podobną tezę wyczytałem.
Z góry dziękuję – każda informacja będzie dla mnie cenna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2017 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
1. Pewnie tak, a nie lepiej kupic uniwersalna w Polsce na allegro?
2. Ja mieszkalem w hotelach a karte zarejestrowalem bez problemu na adres hotelu albo adres spoza RPA.
3. Unikac niebezpiecznych miejsc calkowicie
4. Tak, rzeczywiscie, nie tylko wieczorami.
5. Ja korzystalem z Amex, wiec nie pomoge.
6. Sprawdzalem najlepsze kanjpy w Kapsztadzie i obiad jest za ok 40-80 zl. Sa tez sporo tansze knajpy gdzie jadlem i bylo bardzo spoko.
7. Zdecydowanie tak.
8. Durban nie jest warty zobaczenia moim zdaniem, Stellenbosh zdecydowanie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2017 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@malgorzata62
1) Przejściówkę kupisz w każdym sklepie, również w tych na lotnisku
2) Kartę sim kupowaliśmy w sklepie Vodacom na lotnisku w Johannesburgu. Nikt nie wymagał podania adresu. Powiedziałem, że chcę kartę z internetem, Pani coś wpisała w komputerze i gotowe. Karta sim +2GB ważne miesiąc kosztowało ok. 60-70zł
3) W większości miejsc w ciągu dnia jest bezpiecznie, również w Kapsztadzie. Staraliśmy się nosić przy sobie mały zapas gotówki, bez kart kredytowych
4) Wieczorami nie próbowaliśmy wychodzić. Z tego co wspominał mój znajomy pracujący w Kapsztadzie, po zachodzie słońca najbezpieczniej przemieszczać się Uberem
5) My korzystaliśmy z BZ WBK Mastercard World oraz wypłacaliśmy pieniądze w bankomatach z karty debetowej.
6) Zazwyczaj za 2 osoby płaciliśmy ok 70-100zł za przystawki, dania główne i coś do picia. Przekrój cen jest bardzo szeroki, od ok. 10-12zł za kalmary do ok. 50zł za stek z polędwicy wołowej. Ceny niższe niż u nas
7) Warto, mimo że po RPA jeździ się bardzo dobrze to czasami w miastach ruch jest nieco szalony i nie trudno o stłuczkę
8) Najlepsze miejsca jakie widzieliśmy to Park Krugera, Blyde River Canyon, Przylądek Dobrej Nadziei i park Tsitsikamma i Góra Stołowa. Odradzam zwiedzanie Johannesburga i jego townshipu Soweto. Również Kapsztad skróciłbym do 1, max 2 dni

9) Nie mam pojęcia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Lis 2017 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Oszukani napisał(a):
Cześć, wczoraj wróciliśmy z 15 dniowej wyprawy do RPA. Jeżeli macie pytania postaramy się pomóc :)

Dawno nie bylem, dlatego chcialbym zapytac jakie ceny wina, ile teraz licza za butelke w restauracjach, o ile zamawialiscie?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2017 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@cccc Jesteśmy z tych niepijących wina. Niestety nie wiem jakie były ceny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lis 2017 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@malgorzata62, może znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania. Moja relacja z RPA z czerwca tego roku:

viewtopic.php?t=113371

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Kwi 2019 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Oszukani
ja mam kilka pytań, jeśli można :)
1. mam w planach podobną datę czyli listopad. Czy w Parklu Krugera stosowaliście coś na malarię?
2. czy w okolicach Kapsztadu pogoda nadawała się do plażowania?
3. lecieliście i wracaliście z tego samego lotniska?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Kwi 2019 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Oczywiście, że można :)

1) Nie. Myśleliśmy o Malarone ale jak zobaczyłem cenę to stwierdziłem, że lepiej umrzeć niż kupić te tabletki. Ostatecznie przeżyliśmy i nie widzieliśmy komarów.
2) Pogoda w okolicach Kapsztadu była genialna. Bezchmurne niebo, ponad 30 stopni. Do plażowania idealnie
3) Lecieliśmy i wracaliśmy z JNB. W międzyczasie polecieliśmy jeszcze na ponad tydzień do CPT, przejechaliśmy do Port Elizabeth i wracaliśmy do JNB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maja_m lubi ten post.
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Kwi 2019 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Oszukani
jeszcze dwa pytania
1. ile płaciliście za bilety lotnicze? i jakie to było połączenie z Europy? jestem ciekaw skali, bo obecnie szukałem lotów głównie do Kapsztadu i wychodzi +/- 2,5 tyś
2. Z Port Elizabeth wracaliście samolotem czy autem w jedną stronę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Kwi 2019 11:42 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Z tą pogodą na plażowanie w listopadzie to może być różnie. Ja byłem dwa razy właśnie w listopadzie i raz było super bo pogoda powyżej 25 stopni i bez wiatru a za drugim razem bardzo mocno wiało i plażowanie było utrudnione bo waliło piachem po oczach :) Ale im bliżej końca listopada tym powinno być lepiej.

Tak czy inaczej na kąpiele w oceanie bym się nie nastawiał :P
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Kwi 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
2.5k to Kapsztadu to normalna, dobra cena. JNB można wyrwać za 2k.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Kwi 2019 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@dziabulek płaciliśmy niecałe 2k KLM z Wawy
Z Port Elizabeth do JNB lecieliśmy samolotem. Jest dużo połączeń i ceny w miarę przystępne

Co do pogody to wiatr faktycznie był i to spory. Raczej zbyt silny na kąpiele

Ostatnio był promocje z TXL na Iberiie za oko 1,6-1,7k
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 08 Wrz 2019 10:19 

Rejestracja: 29 Sie 2013
Posty: 8
Oszukani napisał(a):
Oczywiście, że można :)

1) Nie. Myśleliśmy o Malarone ale jak zobaczyłem cenę to stwierdziłem, że lepiej umrzeć niż kupić te tabletki. Ostatecznie przeżyliśmy i nie widzieliśmy komarów.
2) Pogoda w okolicach Kapsztadu była genialna. Bezchmurne niebo, ponad 30 stopni. Do plażowania idealnie
3) Lecieliśmy i wracaliśmy z JNB. W międzyczasie polecieliśmy jeszcze na ponad tydzień do CPT, przejechaliśmy do Port Elizabeth i wracaliśmy do JNB.



pytanko do plażowania ;) czy jest opcja na kąpiele w oceanie, czy to odpada kompletnie (fale)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Wrz 2019 10:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
malgorzata62 napisał(a):
9. Nie orientujesz się może – czy lecąc liniami Ethiopian Airlines z międzylądowaniem 6 godzinnym w Etiopii w RPA będą wymagać żółtej książeczki? – bo gdzieś podobną tezę wyczytałem.


Ja odpowiem. Nie. Sprawdzone w praktyce.
Niemniej polecam żółtą książeczkę i tak, i tak. Przyda się, jeśli ktoś podróżuje.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Wrz 2019 10:55 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@malgorzata62 Ja miałem 24h stopover w Etiopii (spóźnienie przy przesiadce) i też nie sprawdzali (chociaż mam książeczkę).
@maja_m w końcu listopada loda w oceanie lodowata niestety. Im dalej na północ w RPA tym cieplejsza woda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group