Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 486 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 09 Mar 2020 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@NikodemFM przykra sprawa, jak do tego doszło?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#482 PostWysłany: 09 Mar 2020 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Siedziałem na ławce na przeciwko koła Eye. Jakaś para przechodziła i mnie prosiła o zdjęcie. To wstałem i im zrobiłem. 10 sekund to trwało, wystarczająco, żeby odwrócić się i zobaczyć, że plecaka nie ma. Jak nic zorganizowana akcja (dogadali się na pewno wcześniej wspólnie z kimś, kto mi plecak zakosi, jeśli go nie podniosę), wątpię, żeby to był przypadek. Bo jak ich spytałem czy widzieli coś to stracili pewność siebie i mówili, że nic nie widzieli.

Mogło być gorzej, ważne, że nic mi się nie stało, a w plecaku na szczęście nie było nic bardzo wartościowego, oprócz dziennika, w którym codziennie zapisuję co robię itp, bilety też na szczęście miałem w telefonie.

Podróże kształcą i uczą... ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 09 Mar 2020 10:32 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
No przecież to jest najstarszy numer na świecie... Drugi to mapa zagubionego turysty która pojawia się na stoliku z prośbą o wskazanie kierunku a potem okazuje się że telefon zniknął razem z mapą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 09 Mar 2020 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
stary nie stary ale kolegę oskubali i to jest przykre
mleko się wylało, dobrze, że tylko takie małe straty
@NikodemFM poczytaj ten wątek, może Cię w przyszłości uchroni wkrety-i-zakrety-czyli-jak-nie-zostac-oszukanym-w-podrozy,135,11992

i prośba do moda/admina żeby przenieść ostatnie posty o oskubaniu Nikodema do ww. wątku o kradzieżach
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#485 PostWysłany: 10 Mar 2020 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@cypel dzięki za info o tym wątku, nie wiedziałem, że taki istnieje ;)

Generalnie to był mój pierwszy przypadek w życiu, kiedy ktoś coś mi ukradł. Ogólnie tuż przed tą kradzieżą miałem myśli "kurcze, a może by ten plecak zabrać?", ale zobaczyłem, że w pobliżu nikogo nie było to tego nie zrobiłem. A jednak stało się. Zupełnie nie mam pojęcia jak ktoś mógł taką bardzo szybko akcję przeprowadzić w zaledwie 10 sekund. Jeśli już ktoś by się spieszył to prawdopodobnie by jakoś biegł i bym usłyszał. Była jakaś jedna ekipa 3 osobowa, ale to na dobiegnięcie by mu czasu zabrakło. Musieli to jak widać dobrze zaplanować, ja już tam siedziałem z 10-15 minut to mogli obserwować mnie i skądś się przyczaić. Jak widać Londyn to Londyn, miasto ładne i rozwinięte, ale i niestety w parze idą też rozwinięte umiejętności złodziei.

Co ciekawe... Obok plecaka na wierzchu leżał też ministatyw z aparatem. O dziwo tego już nie ukradli, co mnie zdziwiło. Choć już praktycznie było ciemno to mogli nie widzieć tego prawdopodobnie. Albo to ich nie interesowało, tylko woleli znaleźć kasę w plecaku. A kasy tam nie było i pewnie się zawiedli :D niemniej jednak doświadczenie uczy, tu na forum f4f wiele rzeczy jest jako "stary numer", ale jak widać nie do końca dla wszystkich. Dobrze wiedzieć o takich sposobach, żeby na przyszłość stawić im czoła.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#486 PostWysłany: 10 Mar 2020 01:28 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
dziś jak jechałem najbardziej "złodziejską" linia autobusowa w stolicy nr 175 z lotniska do centrum, to widziałem w związku z koronawirusem kieszonkowców w maseczkach i czarnych czapkach na głowie. Taki kamuflaż. Potem opisz jak złodziej wyglądał...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Mar 2020 01:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 486 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group