Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 06 Sie 2020 17:29 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
@Antimatter jak tylko dotrę do źródła. Dam znać. Wcześniej na Money.pl pisali o państwach spoza Schengen teraz jest informacja o państwach spoza UE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 06 Sie 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
pewnie nie będzie dotyczyć tak samo jak rozp. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym:
"państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Unii Europejskiej"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 06 Sie 2020 17:38 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporza ... je-robocze udało mi się znaleźć ale jeszcze się nie wczytywałam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 06 Sie 2020 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ciekawsze fragmenty :

Kod:
§ 2. 1. Do odwołania wstrzymuje się przemieszczanie się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej,

2. W okresie, o którym mowa w ust. 1, osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej, o której mowa w ust. 1, w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana:
1)   przekazać funkcjonariuszowi Straży Granicznej, o którym mowa w ustawie z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 305), informację o:
a)   adresie miejsca zamieszkania lub pobytu, w którym będzie odbywać obowiązkową kwarantannę, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalcza¬niu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi,
b)      numerze telefonu do bezpośredniego kontaktu z tą osobą;
2)   odbyć, po przekroczeniu granicy państwowej, obowiązkową kwarantannę, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, trwającą 14 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy, wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi, z zastrzeżeniem, że kwarantanna ulega zakończeniu po 24 godzinach od zamieszczenia przez medyczne laboratorium diagnostyczne w systemie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, ujemnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 finansowanego ze środków publicznych.

§ 3. 2. Obowiązku, o którym mowa w § 2 ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej, o której mowa w § 2 ust. 1:

5)   przez obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci;

11)   przez pasażera statku powietrznego w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium:
a)   Gruzji,
b)   Japonii,
c)   Kanady,
d)   Królestwa Marokańskiego,
e)   Królestwa Tajlandii,
f)   Republiki Albanii,
g)   Republiki Korei;
h)   Republiki Tunezyjskiej,
i)   Związku Australijskiego;


3. Do odwołania zakazuje się przemieszczania statkiem powietrznym w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze pasażera:
1)   którego temperatura ciała jest równa albo przekracza 38°C;
2)   który nie złożył podczas odprawy oświadczenia o stanie zdrowia według wzoru udostępnionego przez przewoźnika lotniczego;
3)   który nie przestrzega obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.


2. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki na statkach powietrznych w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze.
3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:
1)   pojazdu samochodowego, w którym przebywają lub poruszają się: jedna osoba albo jedna osoba z co najmniej jednym dzieckiem, o którym mowa w pkt 2, albo osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie;
2)   dziecka do ukończenia 4. roku życia;
3)   osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie od dnia 1 września 2020 r. jest wymagane;


§ 29. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 8 sierpnia 2020 r.


Czyli na razie bez większych zmian i z Cypru bez kwarantanny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Sie 2020 22:26 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
...i pytanie co Cypr na to za kilka dni? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 07 Sie 2020 08:01 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
@sanchopan ja cały czas mam zagwostkę. Jeżeli anuluję do soboty to odzyskam całość za nocleg i 1/4 za samolot. A z drugiej strony kusi mnie żeby ten samolot zostawić i zaryzykować.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 07 Sie 2020 09:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ja jeśli nie będę wiedział, jaką najbliższą decyzję podejmie Cypr - to będę odwoływał. Trudno. Najwyżej następnego dnia będę szukał coś innego, jeśli pierwotnej kwatery nie będzie.
Inna sprawa, żeby Polacy nie wykombinowali jakiejś kwarantanny, ale na razie IMHO się na to nie zanosi "na już". ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 07 Sie 2020 09:53 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 17
justyn napisał(a):
@sanchopan ja cały czas mam zagwostkę. Jeżeli anuluję do soboty to odzyskam całość za nocleg i 1/4 za samolot. A z drugiej strony kusi mnie żeby ten samolot zostawić i zaryzykować.


A czym lecisz i o jakiej 1/4 zwrotu mówisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Wydaje mi się, że nie ma co się przejmować noclegami. Też zrezygnowałam kiedy kończyła mi się darmowa anulacja na bookingu,a nie miałam pewności, że polecę i ostatecznie udało mi się znaleźć to samo miejsce (trochę inny apartament) za 2/3 tego co na bookingu ze względu na to, że do wyjazdu kilka dni a nikogo nie mieli.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:21 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
-- 07 Sie 2020 11:19 --

@grabus2 Wizzairem bez flexa. Zapłaciłam za bilety prawie 4 tys. (za 4 osoby). Jak zwrócę dzisiaj to dostanę ok 1500 zł zwrotu. Początkowo myślałam, że więcej ale jak mi odliczyli WDC to wychodzi tyle. Jak odwołam mniej niż 14 dni przed odlotem to dostanę 1000 zł albo mniej.

-- 07 Sie 2020 11:21 --

@Antimatter tak noclegiem też bym się nie przejmowała. Tym bardziej, że bezkosztowo można go zwrócić a później bez problemu znaleźć nowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:25 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 17
O rany. To ja się przejmuje 500 PLN....


Ostatnio edytowany przez puhacz, 07 Sie 2020 10:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:32 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
@grabus2 ja dostałam teraz nauczkę - następnym razem nie kupię wizzaira bez flexa. Wolę dopłacić niż się później stresować tym bardziej kiedy nie odpowiadam tylko za swoje pieniądze a też za znajomych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
sanchopan napisał(a):
Najwyżej następnego dnia będę szukał coś innego, jeśli pierwotnej kwatery nie będzie.

Dziś w nocy wróciłem z Cypru, atmosfera jak u nas nad morzem, sami polacy i ukraińcy, tylko ceny niższe.
Tłumów brak, knajpy puste, po Nea Paphos chodziłem sam, z zakwaterowaniem nie będzie najmniejszego problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 07 Sie 2020 10:56 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Dużo miejsc pozamykanych? Jakieś 'niespodzianki' ze względu na covid?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 07 Sie 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@Antimatter
Widać tylko sporadyczne zamknięcia na stałe lub interes na sprzedaż. Atrakcje turystyczne otwarte.
Autobusy miejskie (w tym lotniskowe w LCA i PFO) prawie puste, międzymiastowe mają lekko okrojony rozkład i są obłożone w max 50%.
W sklepach, transporcie, etc. obowiązkowe maseczki.
Na powrocie w PFO wpuszczają do środka na 2h przed odlotem, część terminala była niedostępna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 08 Sie 2020 17:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
A orientujecie się czy Cyprus Flight Pass musi być wydrukowany czy może być w wersji elektronicznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 08 Sie 2020 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Może być w wersji elektronicznej, we WRO przed boardingiem był komunikat, że bez Fligta Pass'a nie wpuszczą na pokład i jeśli ktoś nie ma to niech aplikuje online póki ma czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 09 Sie 2020 11:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Ktoś ma jakieś przecieki ws. nowego rozporządzenia władz cypryjskich odnośnie Polski? Czy wyrzucą nas z grupy A czy jeszcze nie...?
Wylot mam 19 sierpnia, więc to najnowsze rozporządzenie będzie dla mnie ostatnie istotne (tak mi się przynajmniej wydaje), a kwaterę mogę bezpłatnie odwołać do godziny 22:59 w najbliższy wtorek - no i się waham. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 09 Sie 2020 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@sanchopan
A dzwoniłeś do Macieja?
Image
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 09 Sie 2020 16:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie, ale Rabini byli dzisiaj u mnie i jeden z całą pewnością powiedział TAK. A drugi z całą pewnością NIE. :mrgreen:
Wieczorem ma przyjść trzeci - on ma na drugie "być może"... :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group