Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 15 Gru 2021 21:18 

Rejestracja: 22 Gru 2015
Posty: 150
Nie wiem czy to dobry pomysł, zgłaszając do safe passa podajesz też adres na Cyprze więc wiedzą gdzie was szukać.
Jak jest za to jakaś kara to pewnie sumiennie ją nałożą i pewnie wyegzekwują przy skanowaniu dokumentów na wylocie.
Jak byliśmy w małym barze to mieliśmy kontrole safe pass, już prawie wychodząc weszła kobieta w cywilu (wyciągnęła legitymację) sprawdziła safe passy wszystkim a barmanowi dowaliła karę 500e za to ze podawał danie do stolika a nie zostawił na barze do odbioru przez klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#562 PostWysłany: 16 Gru 2021 06:26 

Rejestracja: 12 Gru 2021
Posty: 14
Wg mnie nie ma za to kary. Jest napisane, że safe pass umożliwia wejście to konkretnych miejsc. Na liście tych miejsc nie widzę lotniska... Stąd moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 16 Gru 2021 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
W przypadku przemieszczania się w obrębie miejsca pobytu, przepustka Cyprus Flight Pass zachowuje ważność przez 7 dni (włącznie) licząc od daty przylotu na Cypr (data przylotu jest traktowana jako dzień 1.). Od 8. dnia po przylocie wymagana jest miejscowa przepustka Safe Pass (dowód zaszczepienia, przechorowania COVID-19, testu PCR wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin lub szybkiego testu antygenowego wykonanego w ciągu ostatnich 42 godzin). Wystarczający jest także ważny Unijny Certyfikat COVID lub równoważny, pod warunkiem, że został wydany na podstawie zaszczepienia lub przechorowania COVID-19.

Posiadanie „Safe Pass” gwarantuje dostęp do: klubów nocnych, dyskotek, sal tanecznych, restauracji, kawiarni, barów, pubów i innych obiektów gastronomicznych (w tym lokali gastronomicznych w galeriach handlowych), teatrów, amfiteatrów, kin, sal widowiskowych, stadionów zadaszonych i na świeżym powietrzu.

Mam rozumieć że, przez pierwsze 7 dni CFP robi za safe pass, pytam bo mam w grupie 13 latka który nie jest zaszczepiony, będzie miał oczywiście zrobione dwa testy przed i po przylocie i stąd moje pytanie bo mam obawy czy zechcą go wpuszczać do knajp? :(
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:21 

Rejestracja: 12 Gru 2021
Posty: 14
A wiecie może czy test antygenowy wymagany 72h po wylądowaniu jest także wymagany dla dzieci? Moje mają 5 i 11 lat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 16 Gru 2021 18:01 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 15
Witam dzwoniłem dzisiaj do placówki na lotnisku w Gdańsku Straży Granicznej i potwierdzono że przylot z Cypru północnego dla zaszczepionych bez testów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 16 Gru 2021 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ciekawe w jakiej grupie mieści się Cypr Północny: Unia, Schengen czy Turcja :lol:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 16 Gru 2021 18:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
matrix02 napisał(a):
Witam dzwoniłem dzisiaj do placówki na lotnisku w Gdańsku Straży Granicznej i potwierdzono że przylot z Cypru północnego dla zaszczepionych bez testów :D
I znowu super znajomość SG, jak od lat jest zakaz lotów na lotnisko Ercan/Λευκωσία

@Tomo14 jako unia albo Turcja jak polecisz via TR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 16 Gru 2021 19:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 15
Zeus napisał(a):
matrix02 napisał(a):
Witam dzwoniłem dzisiaj do placówki na lotnisku w Gdańsku Straży Granicznej i potwierdzono że przylot z Cypru północnego dla zaszczepionych bez testów :D
I znowu super znajomość SG, jak od lat jest zakaz lotów na lotnisko Ercan/Λευκωσία

@Tomo14 jako unia albo Turcja jak polecisz via TR

Pomyłka szło o Cypr Unijny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 17 Gru 2021 08:36 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Martinuss napisał(a):
@pajacyk

I jak sytuacja? Bo widzę że leciałeś 9.12 :)


Nie polecieliśmy bo mieliśmy kontakt z osobą chorą i czekaliśmy w Pl na wynik testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 17 Gru 2021 10:10 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Macie jakiś pomysł jak ugryżć wyjazd na Cypr? Jestem już ponad 8 miesięcy po pełnym szczepieniu, ale Cyprus Flight Pass się normalnie generuje. Turyści mogą go używać jako lokalny Safe Pass przez 7 dni.
Jednocześnie na Cyprze mają ograniczenie: osoby, którym minęło więcej niż 7 miesięcy od szczepienia - aby uzyskać Safe Pass - muszą dodatkowo posiadać negatywny wynik testu. Safe Pass jest potrzebny, aby wejść do sklepów, restauracji, muzeum itd.

Czy jednak jako turyście ten wygenerowany Cyprus Flight Pass przejdzie wszędzie (sklepy, restauracje, muzea itp.), mimo, że jest więcej niż 7 miesięcy od szczepienia?

Jest ktoś na miejscu, aby to sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 17 Gru 2021 13:36 

Rejestracja: 12 Gru 2021
Posty: 14
Patrz link:
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uploads/13122021_Clarificationsmetra_EN.pdf

Niestety w punkcie D) jest info, że jeąli minie 7 miesiecyod 2 dawki musisz zrobić test PCR ważny 72h lub Antygen ważny 48h.

Dodatkowo jest napisane w dokumencie odnośnie wymagań dla posiadania SAFE PASS:
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uploads/17122021_testingEN.pdf

W jednym z punktów jest napisane, że miejsca wykonywania testów antygenowych sa m.in. dla osób:
Persons who have completed their vaccination scheme and the period of 7
months has elapsed without receiving the booster dose, until the reassessment
of the measure on January 15, 2022. For verification purposes the Vaccination Card
must be presented.

Czyli niestety nie da się przeskoczyć i musisz zrobić test
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 17 Gru 2021 18:45 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 15
Witam czy trzecia dawka przypominająca powinna być podana 14 dni przed wylotem na Cypr [pfizer]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 17 Gru 2021 19:30 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Tylko to są wymogi dot. Safe Pass na 8 dzień (i późniejsze) pobytu turysty. Dzisiaj dostałem odpowiedź z ich ministerstwa:

- przez 7 dni mogę używać Cyprus Flight Pass!
- od 8 dnia włącznie - jeśli od mojego szczepienia minęło ponad 7 miesięcy - muszę robić antygen co 48h albo PCR co 72h

Oprócz tego oczywiście "zwykłe" wymagania wjazdowe: płatny test po przylocie na lotnisku + drugi (ten jest darmowy) w ciągu 72 godzin
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#574 PostWysłany: 17 Gru 2021 19:55 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
@matrix02
po trzeciej dawce informacja o niej i nowy paszport miałem już po kilku godzinach. Dzwoniłem wcześniej na 989 i konsultantka potwierdziła, że w tym przypadku nie obowiązuje 14 dniowy okres oczekiwania.
Kilka dni później byłem we Włoszech i sprawdzano mi w kilku miejscach kod QR czytnikiem i wszędzie było OK.


Ostatnio edytowany przez merlot55, 17 Gru 2021 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 17 Gru 2021 20:14 

Rejestracja: 05 Gru 2021
Posty: 6
Czyli w końcu jak to jest z tym drugim testem po 72h po przylocie? Trzeba go wykonać mimo, że nie upłynęło 7 miesięcy od szczepienia? Bo ktoś wcześniej pisał, że dopiero jak minie 7 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 17 Gru 2021 22:26 

Rejestracja: 12 Gru 2021
Posty: 14
Niestety jest wymagany ten test.

Ministerstwo zdrowia mi odpisało bo pytałem o to pisząc że 1 miesiąc temu przyjąłem drugą dawkę.

Napisali niestety tak:
No, it is mandatory for all arriving passengers without the booster shot (3/3 doses), and children aged twelve or older.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 17 Gru 2021 23:57 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Żeby to uściślić - trzeba zrobić takie testy:

1) płatny test od razu po przylocie: 15 lub 19 eur w zależności od lotniska:

The new measures (in place until 10th January 2022) include the obligation for all arriving travelers to take a PCR test at the airport, paid by them, even if they are fully vaccinated, recently recovered, or are already in possession of a negative test. The cost is 15 euros at Larnaca Airport and 19 euros at Paphos airport. Results of the

2) osoby, które są więcej niż 7 miesięcy po pełnym cyklu szczepień (1/1 lub 2/2) muszą w ciągu 72h od przybycia zrobić szybki test antygenowy - ten test jest darmowy!

"Moreover, all arriving travelers should also undergo a rapid antigen test after 72 hours from the date of arrival. The rapid antigen test will be provided free of charge through the sampling points of the Ministry of Health, by showing the boarding pass and proof of identification (identity, passport). Individuals who received the 3rd dose of a twodose vaccine and the 2nd dose of a single-dose vaccine, are exempted from taking a second test."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 18 Gru 2021 08:19 

Rejestracja: 12 Gru 2021
Posty: 14
-- 18 Gru 2021 08:18 --

Co do pkt 2)
Niestety wszystkie osoby 72h po wylądowaniu muszą zrobić szybki test antygenowy. Nawet jeśli nie upłynęło 7 miesięcy od 2 szczepionki to i tak muszą zrobić ten test. Dzieci do 12 lat z tego wymogu są zwolnione.

-- 18 Gru 2021 08:19 --

Te osoby co przyjęły 3 dawkę i dzieci do 12 lat są zwolnione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 18 Gru 2021 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
A ten bezpłatny szybki antygen daje jakieś potwierdzenie które można by użyć międzynarodowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 18 Gru 2021 19:48 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Wynik CHYBA będzie dostępny tutaj:

https://www.eudcc.gov.cy/certificates

i CHYBA stronka służy do wygenerowania certyfikatu. Nie mam niestety jak sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group