Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 02 Gru 2021 19:06 

Rejestracja: 02 Gru 2021
Posty: 4
https://cyprusflightpass.gov.cy/en/pass ... for-a-test
http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Emb ... ment&print

Testy także dla zaszczepionych. Czyli albo test PCR na wylocie i test na miejscu albo szczepienie + test na miejscu->samoizolacja->drugi test ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#462 PostWysłany: 02 Gru 2021 19:22 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
http://www.uniindia.com/cyprus-introduc ... 81427.html

Z tego wygląda, że od 6 grudnia obowiązkowe testy na przylocie dla wszystkich... :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 02 Gru 2021 19:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Dotyczy to tylko od 6/12 do 10/1. Τest będzie wymagany od wszystkich powyżej 12 roku życia, i Ci któtrzy chcą to zrobić na Cyprze, będzie kosztować max 15 eur. Wynik do 2-3h

https://www.tothemaonline.com/Article/3 ... o---binteo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 02 Gru 2021 19:33 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uplo ... evised.pdf

Co więcej, test dla wszystkich, w tym zaszczepionych i to na koszt podróżnego...

Jakieś pomysły? Lot GDN-PFO czy to teraz tylko szansa, że Ryanair odwoła te loty i będzie można przebukować... ? :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 02 Gru 2021 19:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
IMO, raczej nie skasuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
MeHow uważa post za pomocny.
 
      
#466 PostWysłany: 02 Gru 2021 21:01 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
trochę sprzeczne te informacje, jedne że testy na miejscu, a drugie że trzeba mieć ze sobą, a na miejscu szybki antygen, i bądź tu mądry ?, a już chciałem rezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 02 Gru 2021 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
MeHow napisał(a):

Jakieś pomysły? Lot GDN-PFO czy to teraz tylko szansa, że Ryanair odwoła te loty i będzie można przebukować... ? :(


Jak mnie pamięć nie myli, to Malta swego czasu też wprowadziła testy z dnia na dzień i loty się odbywały.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 02 Gru 2021 22:37 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
A są gdzieś może te przepisy wrzucone w zwięzłej i zrozumiałej formie, np. w postaci tabelki albo drzewka decyzyjnego? :)

Mam Cypr na połowe lutego, mam nadzieje że to zniosą (choć w sumie wątpię) :cry: .... Połasiłem się na tani Cypr i obym nie został z nim jak Himilsbach z angielskim :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 02 Gru 2021 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
do lutego to jeszcze z 10 fal będzie i może będą wpuszczać bez testów jak dawniej <oby>
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#470 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Obawiam się, że będę królikiem doświadczalnym, wylot w przyszły piątek. Zakładam, że tak, jak w rozporządzeniu dzisiejszym zapłacę za PCR na miejscu (i nie będę musiała robić testów w PL) te około 15 EUR, a później skierują/mogą skierować mnie na rapid test na koszt Cypru?
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#471 PostWysłany: 02 Gru 2021 23:02 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja też. A co jak na miejscu mi coś wykryją? Święta w kwarantannie?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 03 Gru 2021 00:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#472 PostWysłany: 03 Gru 2021 01:09 

Moje bilety na sobotę do Pafos demonstracyjnie wyrzuciłem na swojej poczcie do "kosza". Kupowane z wielką chęcią kiedy Polska była na zielonej liście dla Cypru i można było wjechać bez żadnych ceregieli.
Nie ma co się łudzić,ryan bedzie latał pusty bo musiał by płacić odszkodowania za anulowane loty 2 tygodnie przed datą lotu.
W maju już bedzie dobrze :lol: znów Cypr nas przywita na zielono
Góra
 PM off  
      
#473 PostWysłany: 03 Gru 2021 09:25 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Szczerze, to decyzja Cypru wcale mnie nie zaskoczyła, patrząc na to jak oni od prawie 2 lat działają i jakie decyzje podejmują (choćby wyrywkowe testowanie, a ciągną na nie cały samolot). Stąd moja nie chęć do ponownego odwiedzeni wyspy w tym okresie niespodziewanych i dziwnych decyzji....
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#474 PostWysłany: 03 Gru 2021 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Zastanawiam się co teraz mam zrobić z jednym 13-latkiem który jako jedyny z grupy 8-osobowej jest nie zaszczepiony, robić test przed, czy bez testu, bo już w sumie nie ogarniam :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 03 Gru 2021 10:39 

Rejestracja: 02 Gru 2021
Posty: 4
Ninoczka napisał(a):
Obawiam się, że będę królikiem doświadczalnym, wylot w przyszły piątek. Zakładam, że tak, jak w rozporządzeniu dzisiejszym zapłacę za PCR na miejscu (i nie będę musiała robić testów w PL) te około 15 EUR, a później skierują/mogą skierować mnie na rapid test na koszt Cypru?


Ze strony ambasady:
Cytuj:
Niżej wymienione osoby będą mogły być zwolnione z wymogu wykonania testu molekularnego (PCR) w certyfikowanym laboratorium (próbka powinna być pobrana w ciągu 72 godzin przed wylotem) i będą mogły wjechać do Republiki Cypryjskiej, po uprzednim poddaniu się testowi laboratoryjnemu (test PCR) na własny koszt, zaraz po przylocie do Republiki Cypryjskiej:
Obywatele cypryjscy i członkowie ich rodzin (małżonkowie niebędący obywatelami RC i dzieci)lub rezydenci legalnie zamieszkujący w Republice Cypryjskiej, którzy spełniają przynajmniej jeden z poniższych warunków:
a) zostali zaszczepieni przynajmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19, uznawaną przez Republikę Cypryjską
b) nie mogą być zaszczepieni z powodów medycznych i posiadają niezbędne zaświadczenie medyczne wystawione przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Cypryjskiej
c) są dziećmi w wieku od 12 do 15 lat.
Te osoby mogą wykonać tylko jeden test laboratoryjny, tj. po przylocie na Cypr. Jednakże muszą poddać się obowiązkowej samoizolacji przez przynajmniej 72 godziny od momentu przylotu. Po upływie 72 godzin samoizolacji muszą wykonać drugi test PCR na COVID-19, również na własny koszt. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu, który należy przesłać online na platformę CyprusFlightPass zostają zwolnieni z samoizolacji.


Wychodzi na to, że nierezydenci robią każdorazowo test PCR przed wylotem i test na miejscu. Na własny koszt.
Albo ja coś źle interpretuję.

Cytuj:
Będą także musiały opłacić i poddać się testowi molekularnemu PCR po przylocie na Cypr, którego koszt wynosi odpowiednio 15 euro na lotnisku w Larnace i 19 euro na lotnisku w Pafos. Wynik testu będzie dostępny w ciągu 3 godzin na platformie cyfrowej http://www.covid-testcyprus.com.


Interes dla mnie niezbyt opłacalny, za bilet na 4 dni zapłaciłam ok. 100zł w obie strony. Od marca pewnie będziemy na liście zielonej jak trawa na wiosennej łące. Albo jak dolary :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 03 Gru 2021 12:39 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Czytałam w kilku miejscach i test PCR przed przylotem robią osoby nie zaszczepione i potem po wylądowaniu test na Cyprze. Osoby zaszczepione mogą zrobić już tylko test na Cyprze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 03 Gru 2021 12:48 

Rejestracja: 03 Gru 2021
Posty: 1
I co w przypadku pozytywa?

A w Pafos są teraz te losowe wszystkich jak zapowiedzieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 03 Gru 2021 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@Ninoczka to czekam na info, bo ja mam wylot 16.12
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#479 PostWysłany: 03 Gru 2021 14:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
W dzisiejszych wiadomościach państwowego ΡΙΚ

1. Z testami to jeszcze kombinują, czy wystarczy przed lotem dla zaszczepionych czy trzeba na miejscu zrobić
2. Od 6/12 - 10/1 odwołanie wszystkich jarmarków bożenarodzeniowych
3. Maska dla wszystkich od 6 roku życia w miejscach która ona jest wymagana
4. SafePass dla wszystkich od 14 roku życia.
5. Od 15 grudnia do tych miejsc będą mogli wejść jedynie pełno zaszczepiony lub osoby z jedną dawką z antygenowym testem / PCR: stadiony/hale sportowe, teatry/kina, dyskoteki/kluby nocne
6. Od 18/12 safe pass będzie jedynie dla tych co nie upłynęło 7 miesięcy od ostatniej dawki. Osoby z 2 dwoma będą musieli zrobić test antygenowy/PCR (dotyczy jedynie osób powyżej 30 roku życia)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#480 PostWysłany: 03 Gru 2021 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Test PRZED lotem jest najgorszą (bo najdroższą) opcją.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group