Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 28 Lip 2021 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Potwierdzam. To musiała być jakaś jednorazowa (?) akcja. Nie widziałem tego zjawiska, ani żadnej, nawet tymczasowej infrastruktury do tego typu rozwiązania. Przejście przez granicę na lotnisku PFO zajęło tylko chwilę...dowód, CFP (tak, jak wcześniej pisałem, sprawdzali, czy jest, a nie co zawiera...) i do wyjścia "na miasto".

Wczoraj na powrocie zauważyłem inną ciekawą tendencję. Na lotnisku wciskają wszystkim te polskie kwity lokalizacyjne do wypełnienia. To samo w samolocie. Ludzie, jeśli macie wypełniony polski KLP on-line, to wypełnianie tych karteluchów jest już zupełnie zbędne (nie ważne jaki dym robi pani na lotnisku, stewardessa, czy inni pasażerowie, którzy w jakimś takim owczym pędzie się nakręcają). Z autopsji...KLP wystarcza !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#322 PostWysłany: 28 Lip 2021 08:58 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 7
Pacyfa napisał(a):
@DarekG Jeśli chodzi o Ryanaira, to nie ma problemów. Oni nic takiego nie sprawdzają (mówię o dokumentach covidowych). Szczerze mówiąc nie tylko dla dziecka <12, ale nawet dla siebie, nie uploadowałem tej dokumentacji, tylko zabrałem co trzeba ze sobą (i nikt z linii lotniczej nie chciał tego oglądać). Na lotnisku i w Polsce i na Cyprze CFP sprawdzają bardzo pobieżnie (ma być obowiązkowo, ale nikt mi tego nie sprawdzał z personaliami i nie robił żadnych skanów QR...sztuka jest sztuka).

Potwierdzam na miejscu nigdzie nie wejdzie się bez maseczki i certyfikatu. Sprawdzają nawet w małych knajpkach i na wejściu do większości sklepów. O kwity prosił mnie też taksówkarz. Może być app lub wydruk. Działa i paszport covidowy i CFP. Ma być ! Maseczek nikt nie nosi na zewnątrz, ale we wnętrzach 99% i zwracają uwagę jeśli ktoś zapomni.


Wielkie dzięki za informacje z pierwszej linii frontu, człowiek teraz spokojniejszy :)

Statystyki dziennych zachorowań przestały póki co im rosnąć, więc może jakiś nowych "cudów" :shock: też nie wymyślą w najbliższym czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 28 Lip 2021 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Hmmm...słupki może i przestały rosnąć, ale obecny poziom to, zważywszy na liczbę ludności wyspy, bardzo dużo. Przy takim odsetku dziennych zachorowań w PL mielibyśmy ok. 25-30 tys. zachorowań dziennie i zapewne ponowny lockdown. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 04 Sie 2021 05:01 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Hej, Czy ktoś w ostatnim czasie był na Cyprze Północnym? Zastanawiam się czy na paszporcie COVIDowym będzie można tam wjechać na pół dnia i pozwiedzać tę cześć wyspy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 04 Sie 2021 15:56 

Rejestracja: 07 Kwi 2021
Posty: 2
pingwin_ napisał(a):
Hej, Czy ktoś w ostatnim czasie był na Cyprze Północnym? Zastanawiam się czy na paszporcie COVIDowym będzie można tam wjechać na pół dnia i pozwiedzać tę cześć wyspy

Próbowalem wczoraj na 2 przejściach w Nikozji ze szczepieniem i testem ale nie wpuścili. Pytali sie kiedy przyleciałem na Cypr i że niby trzeba być 10 dni na południu najpierw. Na pierwszym przejściu mi Pani powiedziała że Polska jest na czerwonej liście, chociaż nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#326 PostWysłany: 04 Sie 2021 19:15 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Mam dwie sprzeczne informacje dot. maseczek na zewnątrz.

Jedni mówią, że wszyscy je noszą (pomimo upałów) i policja tego mocno pilnuje (300 euro kary!), a inni że wręcz odwrotnie - na zewnątrz mało kto się "maseczkuje". Ktoś byś ostatnio na Cyprze i jest się w stanie wypowiedzieć w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 04 Sie 2021 19:17 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Chyba martwe prawo przez upały jest.
Teraz jestem na Cyprze, nikt maseczek nie nosi na zewnątrz. Wewnątrz tez jest 50/50, ale już tez zdażyło mi się widzieć ekspedientów, którzy też nie nosili maseczek wewnątrz budynków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:19 

Rejestracja: 21 Cze 2019
Posty: 64
Loty: 20
Kilometry: 39 046
bawarka napisał(a):
Mam dwie sprzeczne informacje dot. maseczek na zewnątrz.

Jedni mówią, że wszyscy je noszą (pomimo upałów) i policja tego mocno pilnuje (300 euro kary!), a inni że wręcz odwrotnie - na zewnątrz mało kto się "maseczkuje". Ktoś byś ostatnio na Cyprze i jest się w stanie wypowiedzieć w tym temacie?


W Larnace na powietrzu zamaskowane może 5% społeczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 04 Sie 2021 21:42 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Informacja od koleżanki, co z Cypru wróciła. Lot z Krakowa do Pafos Ryanairem. DCC były sprawdzane przed wylotem i po wylądowaniu. W Pafos cały samolot na testy z nosa, dość głęboko. Nawet zaszczepieni. Zwolnione z testów były małe dzieci.12,5 latka testy musiała mieć, 9latka nie. Wynik popołudniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 05 Sie 2021 17:14 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Leciał ktoś ostatnio do Larnaki Wizzairem i przed wylotem dostał takiego maila?

"Pragniemy poinformować, że WSZYSCY pasażerowie lotu W6 1791 GDN-LCA xx.xx.2021 zostaną skierowani do wyznaczonego miejsca w celu poddania się testowi COVID-19 przed kontrolą paszportową."

Na czym to ma polegać skoro na lotach z Polski nie potrzeba przedstawiać żadnych testów? Czy wysłali na wyrost?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 05 Sie 2021 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Hmm, a przeczytałeś post przed Twoim?, Larnaca, Pafos = Cypr - pewnie bardzo się obawiają przywleczenia zarazy i co jakiś czas testują cały samolot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 05 Sie 2021 19:25 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Przeczytałem. Widzisz różnicę, że ona była testowana po przylocie w Pafos co wynika wprost z informacji umieszczonych na stronie MSZ, a mnie zapraszają na testy już w Polsce kiedy ta sama strona podaje, że przy lotach z krajów oznaczonych kolorem zielonym takie testy nie są wymagane? Potwierdzenie tego znajdziesz również na stronie cypryjskiego MZ i Cyprus Flight Pass.

W świetle powyższego niezrozumiałe jest także dla mnie dlaczego DCC było weryfikowane już w Krakowie o czym pisze @piekara114

Pomijam nieistotny fakt, że leciała zupełnie inną linią.

Poza tym z tego maila nie wynika kto ma za ten test zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 05 Sie 2021 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ale sądzisz że będziecie badani w Polsce?, to faktycznie byłoby dziwne i byłaby różnica, ciekaw jestem jak organizacyjnie to rozwiążą :roll:
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez paweł p, 05 Sie 2021 19:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 05 Sie 2021 19:38 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Tak to zrozumiałem, ale rzeczywiście może to być kontrola paszportowa już na Cyprze :D

Natomiast podtrzymuję zdziwienie kontrolą DCC już na lotnisku w Krakowie :O


Ostatnio edytowany przez Manuel, 05 Sie 2021 19:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 05 Sie 2021 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
IMHO na Cyprze - po prostu zaostrzają kontrolę, linia nie ma tu nic do rzeczy
Nie wiem może głupie pytanie - cvo to jest DCC?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 05 Sie 2021 21:47 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 705
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Digital Covid Certificate
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#337 PostWysłany: 13 Sie 2021 12:33 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
W związku z wymaganym testem po 7 dniach pobytu mam pytanie czy ktoś z Was odkrył już punkt oferujący bezpłatne testy? W innych krajach pojawiają się czasem takie opcje i jestem ciekawy czy ktoś już robił jakis research w tej sprawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 21 Sie 2021 10:58 

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 4
Manuel napisał(a):
Leciał ktoś ostatnio do Larnaki Wizzairem i przed wylotem dostał takiego maila?

"Pragniemy poinformować, że WSZYSCY pasażerowie lotu W6 1791 GDN-LCA xx.xx.2021 zostaną skierowani do wyznaczonego miejsca w celu poddania się testowi COVID-19 przed kontrolą paszportową."

Na czym to ma polegać skoro na lotach z Polski nie potrzeba przedstawiać żadnych testów? Czy wysłali na wyrost?

Ja dostałem i też jestem zaniepokojony, bo niby jestem zaszczepiony ale co będzie jak ten test coś wykryje? Mamy być na lotnisku 3,5 godziny przed odlotem :(((.
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 22 Sie 2021 00:47 

Rejestracja: 22 Sie 2021
Posty: 1
Niestety tak pięknie jak opisują na stronie rządowej nie jest, są losowane ( nie wiem jakiego innego słowa użyć i jak oni to losują) ' ale do rzeczy-
przy odprawie na lotnisku w Polsce, kiedy to sympatycznie wręczają bilety lotnicze' to również informują, że dostali wiadomość od linii przewozowej, iż ten lot W6.... a precyzyjniej pasażerowie tegoż lotu będą WSZYSCY poddani testom PCR.
Wylądowaliśmy na lotnisku w Larnace i od razu przewieziono wszystkich autobusem do punktów pobrań ' po "dłuższej chwili" tymi samymi autobusami przewieziono nas do odprawy.
Przerażeni pasażerowie ( nie wszyscy na początku, później po wynikach było już inaczej ) dotarli do hoteli czekając na wyniki testów... różnie to wyglądało ' głownie ktoś z rodziny miał albo pozytywny, albo niejednoznaczny ( do powtórzenia test) i prawie połowa osób przewieziona została do hotelu covidowego -
urlop zmarnowany, nie mówię o straconych nerwach i komplikacjach przy kolejnych testach... i kwarantannie 10-14 dniowej


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Sie 2021 12:17, edytowano w sumie 1 raz
„Kodowanie” poza tematem specjalnie do tego przeznaczonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 488
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Wczoraj (25.08) bez problemu przekroczyłem granicę z Północnym Cyprem w Nikozji. Dowód osobisty, certyfikat szczepień oraz test PCR, który za free został wykonany na lotnisku w Larnace (21.08). Test uprawniający do przejścia nie może być starszy niż 7 dni. Powrót również bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group