Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 14 Maj 2021 18:13 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
docent82 napisał(a):
AFC napisał(a):
Dzieci do lat 12, nawet teraz, podróżują na Cypr bez testów i kwarantanny.


Ktoś znalazł jakies oficjalne potwierdzenie tej informacji?
Tak, ja, dzwoniąc do ambasady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
docent82 lubi ten post.
docent82 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#242 PostWysłany: 15 Maj 2021 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Czy ktoś już leciał na Cypr po przyjęciu szczepienia?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Z wszystkich źródeł, które znalazłem wynika, że wystarczy po prostu przyjąć dwie dawki szczepionki, ale też czekam na kogoś kto osobiście to przerabiał z tym polskim zaświadczeniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:48 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Również czekam na taką informację.
Napisałem maila do Ambasady Cypru czy wystarczy zaświadczenie z IKP. Czy np wymagane będzie jakieś tłumaczenie lub coś takiego.
Odpowiedź bardzo wymijająca na zasadzie "Na Cypr mogą wjechać wszystkie osoby zaszczepione przeciwko COVID bez wymogu testu". Napisali żeby wypełnić CyprusFlightPass i inne bzdety, ale nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie.
Próbuje wydobyć więcej informacji.
Lecę 30.05. Jak będę wiedział więcej to napiszę na forum.
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Ja chcę lecieć 2.06 , drugą dawkę biorę 29.05 więc również czekam na jakieś potwierdzone informacje.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 19 Maj 2021 18:49 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Przed podróżą należy przesłać na platformę Cyprus Flight Pass skan zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw COVID-19 i podać określone szczegółowe informacje dotyczące szczepienia. Za weryfikację autentyczności zaświadczenia wyłączną odpowiedzialność ponoszą służby straży granicznej w kraju wylotu. Podróżny natomiast ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych informacji i w takim przypadku będzie podlegał karze po przylocie na Cypr.

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Emb ... ment&print
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
LaMancha lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#247 PostWysłany: 29 Maj 2021 13:16 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Wypełniam ten Cyprus Flight Pass i wyskakuje błąd 404. Ktoś miał podobnie? Wylot jutro.

E: Odpowiem sam sobie :D

Nie widziałem tego w żadnej instrukcji więc pewnie przeoczyłem.
Wypełniając Cyprus Flight Pass należy używać tylko wielkich liter oraz nie można używać żadnych innych znaków. Czyli np. jeżeli macie adres 5/15 to wpisujecie tylko 5. Nie można używać żadnych myślników ani znaków typu / ,\ . W przeciwnym razie tak jak mi będzie Wam wyskakiwał error 404.
Sprawę pomogli rozwiązać na infolinii. Działają bardzo sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 30 Maj 2021 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@Mikolaj23 a jak tam z zaświadczeniem o szczepieniu. Co miałeś wydrukowane i gdzie sprawdzali?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 30 Maj 2021 22:13 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
W Modlinie sprawdzany był Cyprus Flight Pass oraz karteczka z numerem serii szczepionki. W Pafos również Cyprus Flight Pass. Następnie osoby nieszczepione kierowane byly na test natomiast zaszczepieni proszeni byli o dokument potwierdzający. My okazaliśmy się wydrukiem z IKP. To wystarczyło.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#250 PostWysłany: 01 Cze 2021 14:05 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
My lecimy jutro w składzie dorośli zaszczepieni, dorośli niezaszczepieni, dzieci poniżej 12 r.ż., dzieci powyżej 12 r.ż. - także dam znać ;) niezaszczepieni dorośli są po testach PCR, zaszczepieni wygenerowali zaświadczenia z pacjent.gov
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 01 Cze 2021 14:33 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
@zyzyrafa, wygenerujcie sobie dzisiaj nowe zaświadczenia z IKP, jeżeli robiliście to wcześniej, bo sporo się zmieniło w nich na lepsze - szczegóły w wątku o szczepieniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 02 Cze 2021 07:55 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
A orientujecie się czy na powrocie do Polski trzeba mieć specjalne dokumenty? Jakieś deklaracje? Na stronie Ryanair jest dużo tych dokumentów i zastanawiam się czy to dotyczy tylko obcokrajowców wylatujących do Polski czy wszystkich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 03 Cze 2021 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 986
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
W Pafos turystów mało . W Boże Ciało markety pootwierane, w maseczkach na ulicach mało ludzi.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 03 Cze 2021 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
No bo Boże Ciało na Cyprze jest 21 czerwca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 03 Cze 2021 23:40 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
No więc... wszyscy muszą mieć Cyprus Flight Passy i to skrupulatnie sprawdzają. Zaszczepieni i dzieci poniżej 12 rż. przechodzą po okazaniu CFP i zaszczepieni - potwierdzenie szczepienia. Niezaszczepieni jeszcze wczoraj musieli na lotnisku PO przylocie wykonać drugi, płatny PCR na lotnisku (oprócz tego robionego w Polsce). Na lotnisku w Pafos test kosztuje 32 euro, można placić kartą, wynik do nas przyszedł smsem koło 20, a test był robiony o 10. Po teście normalnie wychodzisz z lotniska, nie trzeba czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#256 PostWysłany: 04 Cze 2021 17:58 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Na powrocie z kolei do wypełnienia tylko karta lokalizacyjna. Nie trzeba mieć swojej. Stewardzi rozdają. Przy kontroli w Modlinie okazaliśmy się nowym dokumentem z IKP czyli tzw. paszportem Covidowym. Wszystko sprawnie i bez problemów. W Pafos przy wylocie sprawdzany tylko dowód i bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off
AFC uważa post za pomocny.
 
      
#257 PostWysłany: 06 Cze 2021 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Dziś wylądowaliśmy w PFO, chyba cały samolot został wytypowany do PCR (każdy kogo widzieliśmy), niezależnie czy szczepiony czy nie. My jako zaszczepieni test gratis (płatnikiem rząd cypryjski) , nie wiem jak ktoś nieszczepiony. Wynik dostaliśmy parę minut temu. Ogólnie oprócz tej niespodzianki weryfikacja zaświadczenia o szczepieniu (liczba dawek) i CFP, zarówno WMI i PFO. Całość całkiem sprawnie, lotniska i samoloty pustawe, tak na "pół gwizdka". W samym Pafos też raczej spokojnie., polecam. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Miza42 lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 07 Cze 2021 01:27 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
My właśnie wrócilismy do Krakowa - wszystkim niezaszczepionym wbijają kwarantannę, uczniom i przrdszkolakom też. Przedszkolak wracający z zaszczepionym rodzicem też ma wbitą.
Testy na lotnisku w miarę sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 07 Cze 2021 13:27 

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 52
Aron napisał(a):
Dziś wylądowaliśmy w PFO, chyba cały samolot został wytypowany do PCR (każdy kogo widzieliśmy), niezależnie czy szczepiony czy nie. My jako zaszczepieni test gratis (płatnikiem rząd cypryjski) , nie wiem jak ktoś nieszczepiony. Wynik dostaliśmy parę minut temu. Ogólnie oprócz tej niespodzianki weryfikacja zaświadczenia o szczepieniu (liczba dawek) i CFP, zarówno WMI i PFO. Całość całkiem sprawnie, lotniska i samoloty pustawe, tak na "pół gwizdka". W samym Pafos też raczej spokojnie., polecam. :)

Potwierdzam- lecieliśmy tym samym lotem.
Jak dla mnie to strasznie słaba i nielogiczna akcja z wtryskowymi testami dla zaszczpionych. Jaki w tym sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 07 Cze 2021 13:29 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 88 415
Aron napisał(a):
Dziś wylądowaliśmy w PFO, chyba cały samolot został wytypowany do PCR (każdy kogo widzieliśmy), niezależnie czy szczepiony czy nie. My jako zaszczepieni test gratis (płatnikiem rząd cypryjski) , nie wiem jak ktoś nieszczepiony. Wynik dostaliśmy parę minut temu. Ogólnie oprócz tej niespodzianki weryfikacja zaświadczenia o szczepieniu (liczba dawek) i CFP, zarówno WMI i PFO. Całość całkiem sprawnie, lotniska i samoloty pustawe, tak na "pół gwizdka". W samym Pafos też raczej spokojnie., polecam. :)


Cześć. Na ile wcześniej przed wylotem wypełnialiście CFP i czy można go wydrukować? Czy zaświadczenie o zaszczepieniu mieliście jako wpis do "żółtej książeczki" (międzynarodowa) czy wydruk z IKP wystarczył? Wszelkie rady mile widziane, gdyż to będzie nasz pierwszy pobyt na Cyprze Z góry dzięki za odp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group