Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 282 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 14 Maj 2021 18:13 

Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
docent82 napisał(a):
AFC napisał(a):
Dzieci do lat 12, nawet teraz, podróżują na Cypr bez testów i kwarantanny.

Ktoś znalazł jakies oficjalne potwierdzenie tej informacji?
Tak, ja, dzwoniąc do ambasady.
docent82 lubi ten post.
docent82 uważa post za pomocny.

#242 PostWysłany: 15 Maj 2021 16:34 
Awatar użytkownika

Loty: 166
Kilometry: 387 005
niebieski
Czy ktoś już leciał na Cypr po przyjęciu szczepienia?

Image
 Relacje PM off  

#243 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:19 
Awatar użytkownika

niebieski
Z wszystkich źródeł, które znalazłem wynika, że wystarczy po prostu przyjąć dwie dawki szczepionki, ale też czekam na kogoś kto osobiście to przerabiał z tym polskim zaświadczeniem
 Relacje PM off  

#244 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:48 

niebieski
Również czekam na taką informację.
Napisałem maila do Ambasady Cypru czy wystarczy zaświadczenie z IKP. Czy np wymagane będzie jakieś tłumaczenie lub coś takiego.
Odpowiedź bardzo wymijająca na zasadzie "Na Cypr mogą wjechać wszystkie osoby zaszczepione przeciwko COVID bez wymogu testu". Napisali żeby wypełnić CyprusFlightPass i inne bzdety, ale nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie.
Próbuje wydobyć więcej informacji.
Lecę 30.05. Jak będę wiedział więcej to napiszę na forum.
Pozdrawiam.
 Relacje PM off  

#245 PostWysłany: 19 Maj 2021 12:57 
Awatar użytkownika

niebieski
Ja chcę lecieć 2.06 , drugą dawkę biorę 29.05 więc również czekam na jakieś potwierdzone informacje.

Image
 Relacje PM off  

#246 PostWysłany: 19 Maj 2021 18:49 

Loty: 96
Kilometry: 135 087
srebrny
Przed podróżą należy przesłać na platformę Cyprus Flight Pass skan zaświadczenia o zaszczepieniu przeciw COVID-19 i podać określone szczegółowe informacje dotyczące szczepienia. Za weryfikację autentyczności zaświadczenia wyłączną odpowiedzialność ponoszą służby straży granicznej w kraju wylotu. Podróżny natomiast ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych informacji i w takim przypadku będzie podlegał karze po przylocie na Cypr.

http://www.mfa.gov.cy/mfa/Embassies/Emb ... ment&print
LaMancha lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#247 PostWysłany: 29 Maj 2021 13:16 

niebieski
Wypełniam ten Cyprus Flight Pass i wyskakuje błąd 404. Ktoś miał podobnie? Wylot jutro.

E: Odpowiem sam sobie :D

Nie widziałem tego w żadnej instrukcji więc pewnie przeoczyłem.
Wypełniając Cyprus Flight Pass należy używać tylko wielkich liter oraz nie można używać żadnych innych znaków. Czyli np. jeżeli macie adres 5/15 to wpisujecie tylko 5. Nie można używać żadnych myślników ani znaków typu / ,\ . W przeciwnym razie tak jak mi będzie Wam wyskakiwał error 404.
Sprawę pomogli rozwiązać na infolinii. Działają bardzo sprawnie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Tom K uważa post za pomocny.

#248 PostWysłany: 30 Maj 2021 09:40 
Awatar użytkownika

niebieski
@Mikolaj23 a jak tam z zaświadczeniem o szczepieniu. Co miałeś wydrukowane i gdzie sprawdzali?

Image
 Relacje PM off  

#249 PostWysłany: 30 Maj 2021 22:13 

niebieski
W Modlinie sprawdzany był Cyprus Flight Pass oraz karteczka z numerem serii szczepionki. W Pafos również Cyprus Flight Pass. Następnie osoby nieszczepione kierowane byly na test natomiast zaszczepieni proszeni byli o dokument potwierdzający. My okazaliśmy się wydrukiem z IKP. To wystarczyło.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#250 PostWysłany: 01 Cze 2021 14:05 

My lecimy jutro w składzie dorośli zaszczepieni, dorośli niezaszczepieni, dzieci poniżej 12 r.ż., dzieci powyżej 12 r.ż. - także dam znać ;) niezaszczepieni dorośli są po testach PCR, zaszczepieni wygenerowali zaświadczenia z pacjent.gov
 Relacje PM off  

#251 PostWysłany: 01 Cze 2021 14:33 

złoty
@zyzyrafa, wygenerujcie sobie dzisiaj nowe zaświadczenia z IKP, jeżeli robiliście to wcześniej, bo sporo się zmieniło w nich na lepsze - szczegóły w wątku o szczepieniach.
 Relacje PM off  

#252 PostWysłany: 02 Cze 2021 07:55 

niebieski
A orientujecie się czy na powrocie do Polski trzeba mieć specjalne dokumenty? Jakieś deklaracje? Na stronie Ryanair jest dużo tych dokumentów i zastanawiam się czy to dotyczy tylko obcokrajowców wylatujących do Polski czy wszystkich?
 Relacje PM off  

#253 PostWysłany: 03 Cze 2021 12:00 
Awatar użytkownika

niebieski
W Pafos turystów mało . W Boże Ciało markety pootwierane, w maseczkach na ulicach mało ludzi.

Image
 Relacje PM off  

#254 PostWysłany: 03 Cze 2021 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

No bo Boże Ciało na Cyprze jest 21 czerwca ;)
 Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.

#255 PostWysłany: 03 Cze 2021 23:40 

No więc... wszyscy muszą mieć Cyprus Flight Passy i to skrupulatnie sprawdzają. Zaszczepieni i dzieci poniżej 12 rż. przechodzą po okazaniu CFP i zaszczepieni - potwierdzenie szczepienia. Niezaszczepieni jeszcze wczoraj musieli na lotnisku PO przylocie wykonać drugi, płatny PCR na lotnisku (oprócz tego robionego w Polsce). Na lotnisku w Pafos test kosztuje 32 euro, można placić kartą, wynik do nas przyszedł smsem koło 20, a test był robiony o 10. Po teście normalnie wychodzisz z lotniska, nie trzeba czekać.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#256 PostWysłany: 04 Cze 2021 17:58 

niebieski
Na powrocie z kolei do wypełnienia tylko karta lokalizacyjna. Nie trzeba mieć swojej. Stewardzi rozdają. Przy kontroli w Modlinie okazaliśmy się nowym dokumentem z IKP czyli tzw. paszportem Covidowym. Wszystko sprawnie i bez problemów. W Pafos przy wylocie sprawdzany tylko dowód i bilet.
 Relacje PM off
AFC uważa post za pomocny.

#257 PostWysłany: 06 Cze 2021 20:18 
Awatar użytkownika

Loty: 201
Kilometry: 225 377
niebieski
Dziś wylądowaliśmy w PFO, chyba cały samolot został wytypowany do PCR (każdy kogo widzieliśmy), niezależnie czy szczepiony czy nie. My jako zaszczepieni test gratis (płatnikiem rząd cypryjski) , nie wiem jak ktoś nieszczepiony. Wynik dostaliśmy parę minut temu. Ogólnie oprócz tej niespodzianki weryfikacja zaświadczenia o szczepieniu (liczba dawek) i CFP, zarówno WMI i PFO. Całość całkiem sprawnie, lotniska i samoloty pustawe, tak na "pół gwizdka". W samym Pafos też raczej spokojnie., polecam. :)
Miza42 lubi ten post.

#258 PostWysłany: 07 Cze 2021 01:27 

My właśnie wrócilismy do Krakowa - wszystkim niezaszczepionym wbijają kwarantannę, uczniom i przrdszkolakom też. Przedszkolak wracający z zaszczepionym rodzicem też ma wbitą.
Testy na lotnisku w miarę sprawnie.
 Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.

#259 PostWysłany: 07 Cze 2021 13:27 

Aron napisał(a):
Dziś wylądowaliśmy w PFO, chyba cały samolot został wytypowany do PCR (każdy kogo widzieliśmy), niezależnie czy szczepiony czy nie. My jako zaszczepieni test gratis (płatnikiem rząd cypryjski) , nie wiem jak ktoś nieszczepiony. Wynik dostaliśmy parę minut temu. Ogólnie oprócz tej niespodzianki weryfikacja zaświadczenia o szczepieniu (liczba dawek) i CFP, zarówno WMI i PFO. Całość całkiem sprawnie, lotniska i samoloty pustawe, tak na "pół gwizdka". W samym Pafos też raczej spokojnie., polecam. :)

Potwierdzam- lecieliśmy tym samym lotem.
Jak dla mnie to strasznie słaba i nielogiczna akcja z wtryskowymi testami dla zaszczpionych. Jaki w tym sens?
 Relacje PM off  

#260 PostWysłany: 07 Cze 2021 13:29 

Loty: 16
Kilometry: 34 250
Aron napisał(a):

Cześć. Na ile wcześniej przed wylotem wypełnialiście CFP i czy można go wydrukować? Czy zaświadczenie o zaszczepieniu mieliście jako wpis do "żółtej książeczki" (międzynarodowa) czy wydruk z IKP wystarczył? Wszelkie rady mile widziane, gdyż to będzie nasz pierwszy pobyt na Cyprze Z góry dzięki za odp :)
 Relacje PM off  

[ 282 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość