Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 18 Wrz 2020 08:13 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
Byłem na Cyprze pomiędzy 23, a 30 sierpnia. Testy najlepiej mieć wydrukowane, sprawdzają na odprawie Wizz i po przylocie na lotnisku. Lecieliśmy z dzieckiem 2 lata i dla dzieci do 12 lat nie trzeba mieć testu. Podczas wypełniania wniosku CyprusFlightPass, załącza się dla dorosłego test, dla dziecka nawet nie ma takiej możliwości. Test można zrobić na miejscu w cenie podobno 60E, ale jest to kłopotliwe, bo sam na te 24h musisz sobie zapewnić "samoizolację".

Myśmy lecieli z Krakowa, obłożenie w samolocie 15-20%, stewardesi sami zachęcają do rozsiadania się po samolocie, także nie polecam wykupywania miejsc.

Na miejscu pustki, czy to w hotelach czy na paży, polecam wypoczynek w tym okresie.
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 26 Wrz 2020 16:42 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 1
Witam,
chcialam zapytac o mozliwosc zrobienia testu na lotnisku w Pafos za te 60euro, robil z was ktos moze? Jak to wyglada, ile sie czeka itd.
Lece we wtorek z Gdanska i wolalabym tam zrobic niz u nas.
Z gory dzieki za jakiekolwiek info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 30 Wrz 2020 15:20 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
Dziś wróciłem i z tymi testami to jest dziwna sprawa. Wracałem z Polakami którzy dopiero na lotnisku robili test za 60e, bez obowiązku samoizolacji.
Kłoci mi się to co usłyszałem z tym, co należy zaznaczyć w formularzu do CyprussFLightPass więc pewnie kombinowali przy uzupełnianiu formularza

Ja zrobiłem testy w Polsce, podpiąłem skan do formularza CyprusFligtPass i miałem je ze soba przy kontroli na lotnisku w Pafos.
Na wyniku nie miałem słowa "Negatywny" a jedynie, że brak obecności wirusa, metodę i datę. Zostałem skierowany na test (wymaz z nosa i gardła) i po około 1-2 godzin dostałem wynik sms-em. Za test na miejscu już nie płaciłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 30 Wrz 2020 15:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Może byli rezydentami Cypru, dlatego mieli opcję zrobienia tam testu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 01 Paź 2020 09:17 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
Nie, nie byli. Grupa Polaków która przyjechała na tydzień na Cypr. Nie dopytywalem o szczegóły bo wywiązała się nieprzyjemna dyskusja na temat odpowiedzialności itd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:26 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 7
Loty: 64
Kilometry: 60 259
Wczoraj przyleciałem do Larnaki Austrianem przez Wiedeń. Miałem test zrobiony w Polsce. W samolocie padło hasło od załogi: obywatele Niemiec oraz osoby posiadający test z wynikiem negatywnym wychodzą jako pierwsze, reszta zostaje i czeka w samolocie. Zaraz po wyjściu z rękawa sprawdzali testy. Potem dopiero podczas kontroli paszportowej Cyprusflyingpass. Co było z tymi co zostali to już nie wiem, ale wygląda mi na to że poszli na test (płatny).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 01 Paź 2020 15:57 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
My mamy lot na 14.10 - tez po głupiemu - kliknęłam, kupiłam, a potem zobaczyłam obowiązek testu :( bilety za 300 zł., na 3 dni, trochę szkoda mi 500 zł. na test :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 01 Paź 2020 16:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 11
Yuhri napisał(a):
Na wyniku nie miałem słowa "Negatywny" a jedynie, że brak obecności wirusa, metodę i datę. Zostałem skierowany na test (wymaz z nosa i gardła) i po około 1-2 godzin dostałem wynik sms-em. Za test na miejscu już nie płaciłem.

Czyli zrobili Ci test ponieważ nie spodobało im się Twoje potwierdzenie wykonania testu czy po prostu wybrali Cię losowo? Czy są wykonywane losowe testy pomimo posiadania negatywnego testu?
Staram się zorientować czy jest szansa, że pomimo posiadania negatywnego wyniku zrobią mi test który okaże się pozytywny (chociażby omyłkowo) i spędzę dwa tygodnie na kwarantannie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 01 Paź 2020 19:58 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
@Qwer123 O tym, że będę miał test usłyszałem chwilę po wyjściu z samolotu, jeszcze w tej klatce/boksie który jest przed wejściem na terminal. Czyli zanim ktokolwiek spojrzał na mój test. W samolocie było "na oko" 50 osób i osoby przed i za nami miały robiony test.
Góra
 Profil Relacje PM off
Qwer123 uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 07 Lis 2020 01:41 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Od 9 listopada wpadamy do kategorii C.
Źródło: https://www.gov.pl/web/cypr/uwaga-istot ... ki-na-cypr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 05 Gru 2020 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
NBE322 napisał(a):


Czyli szczepionka będzie zwalniać z robienia testów, ale jest też kategoria zielona, dla której nie ma restrykcji.
Polska do niej nie należy. Zapewne załapiemy się dopiero, gdy mocno spadnie u nas dzienna liczba zakażeń...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 30 Gru 2020 11:55 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Cypr kategoryzuje Państwa nie tylko po liczbie dziennych zakażeń. Biorą pod uwagę także liczbę zgonów, ilość przeprowadzanych testów i %udział wyników pozytywnych w ogólnej liczbie przeprowadzonych testów, a u nas jak wiadomo testują objawowych tylko, więc wiadomo, że wskaźnik ten jest bardzo wysoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 07 Lut 2021 12:12 

Rejestracja: 10 Gru 2020
Posty: 20
Od wczoraj Cypr praktycznie zamknięty dla Polaków:
Cytuj:
Z pozostałych państw, zaliczonych do kategorii C (w tym Polska), na Cypr mogą przylecieć wyłącznie obywatele Republiki Cypryjskiej i członkowie ich rodzin, osoby mieszkające na stałe w Republice Cypryjskiej, członkowie korpusu dyplomatycznego oraz osoby, które uzyskały indywidualną zgodę władz cypryjskich. Po przylocie obowiązuje okazanie negatywnego wyniku testu lub poddanie się (na własny koszt) testowi RT-PCR na lotnisku, a następnie pozostawanie w samoizolacji przez 10 dni (jeżeli kolejny wykonany po 10 dniach izolacji test RT-PCR da wynik negatywny) lub przez 14 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 02 Mar 2021 09:39 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
Tak obiecywali, że od marca możliwy będzie wjazd dla zaszczepionych, ale oficjalnie takiej informacji brak... Ktoś wie, czy to się zmieni?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 03 Mar 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Cypr podzielił kraje na cztery grupy zgodnie ze standardami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Nowy system kategoryzacji państw stworzono przy użyciu odpowiednich kolorów (zielonego, pomarańczowego, czerwonego i szarego).

Polska obecnie należy do grupy czerwonej: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories
Oznacza to, że każdy pasażer podróżujący z Polski musi wykonać dwa testy. Pzed wejściem na pokład samolotu należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży. Kolejny test PCR należy wykonać na własny koszt na lotnisku po przylocie i pozostać w samoizolacji do czasu otrzymania wyniku.

Grupa zielona - zwolnienie z testów i kwarantanny.
Grupa pomarańczowa - każdy obywatel musi wykonać test przed przylotem.
Grupa szara - test przed wjazdem i 14-dniowa kwarantanna lub 10-dniowa i drugi test PCR dziesiątego dnia na własny koszt.

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/pass ... for-a-test
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#216 PostWysłany: 03 Mar 2021 15:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
No to niestety czekamy teraz na kasowanie wiosennych lotów z Polski na Cypr :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 03 Mar 2021 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Andrea Rząsa napisał(a):
Tak obiecywali, że od marca możliwy będzie wjazd dla zaszczepionych, ale oficjalnie takiej informacji brak... Ktoś wie, czy to się zmieni?

Bardziej w sumie od kwietnia, była mowa, że od 31 marca dokładniej. Może pod koniec miesiąca się wyjaśni
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 06 Mar 2021 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Były długi czas temu zapowiedzi, że od 1 marca - przynajmniej tak pamiętam. No ale niestety
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 31 Mar 2021 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Dokument z 26 marca https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uplo ... %CE%9D.pdf krótkie info, że planują coś w sprawie zaszczepionych, ale brak dat, dodatkowo informacja że każdy kraj będzie rozpatrzony osobno.

Image

I kolorki kto i gdzie :) https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 07 Kwi 2021 18:45 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 41
czy coś się zmieniło w sprawie przylotu na Cypr? Dzisiaj Ryanair odwołał lor na 02.05.21
Napisali "z przykrością informujemy, że ze względu na wprowadzane w ostatniej chwili ograniczenia podróżne nie mamy innego wyjścia i jesteśmy zmuszeni odwołać następujące loty:"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group