Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 12 Sie 2020 14:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22446
Dziwne, ale ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#142 PostWysłany: 12 Sie 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
dla mnie też dziwne, a jeśli o tym mówi nie dziennikarz ale osoba z CTO to chyba można przyjąć że tak jest
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 12 Sie 2020 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 203
Loty: 117
Kilometry: 110 182
niebieski
jeszcze takie info znalazłem (chyba ambasada cypryjska):
Cytuj:
Zaświadczenie o wyniku testu będzie uznane tylko wtedy, jeżeli będzie zawierało następujące dane: data pobrania próbki do badania, określenie metody wykonania testu (musi to być molekularny test RT-PCR, wszelkie inne testy na przeciwciała/antygeny nie będą akceptowane), imię i nazwisko osoby poddanej testowi oraz wynik testu.


w niedziele miaem mieć/mam lot, nawet nie wiadomo czy się uda test wykonać na czas
i ogólnie w cenie testu kupiłem se lot wcześniej, no ale i tak jestem niepocieszony, ludziomnz mniejszym budżetem współczuje :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 12 Sie 2020 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Najgorsze dodatkowo jest to, że w Poznaniu z tego co odszukałem komercyjne testy spełniające wymogi Cypru robi jedno laboratorium. Test ma być zrobiony 72 godziny przed lotem. Mając lot w środę rano, najwcześniej mogę test zrobić w poniedziałek rano (niedziela nieczynne). Ale czas oczekiwania na wyniki to 1-3 dni robocze. Czyli w ostatecznym rozrachunku mogę nie otrzymać w wymaganym czasie wyników testu...
Ciekawe jak wobec nowych regulacji zachowają się linie lotnicze. Czy samoloty polecą z tym co już sprzedali, czy jednak zacznie się wycofywanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 12 Sie 2020 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@dziabulek
Wyniki testów co do zasady są w jednym dniu od pobrania, więc bez ryzyka rano w poniedziałek robisz i wieczorem masz raport. Jednak jak to w laboratoriach, bywa bajzel i czasem coś się zgubi, trzeba się przypomnieć...

Tego jak się linie lotnicze zachowają - tego nikt nie przewidzi. Nawet Wróżbita Maciej.
Jednak zarówno Wizz jak i FR obecnie latają na Cypr z krajów sklasyfikowanych jako "B".
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 12 Sie 2020 15:31 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
Linie będą miały pewnie wywalone na to czy masz test czy nie.
Też jestem z Poznania,obdzwoniłem wszystko i nie wiedziałem ,że w mieście ponad 500 tys jest w sumie jeden punkt na serbskiej,który takie testy może zrobić.biorąc pod uwagę amok jaki bedzie w związku z Cyprem i myślę,że w niedługim czasie już Grecję czas oczekiwania raczej będzie dłuższy niż krótszy.Fizycznie jak Ci dadzą po 72 h to jest to nierealne.Niby w Poznaniu mówią,że po 48 h powinien już być.
Aha max przerób to 120 osób dziennie.Koszt z tłumaczeniem to 565 zł.
Gorączka złota.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 12 Sie 2020 15:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Każdy kto ma obecnie kupione bilety do LCA czy PFO jest w delikatnie mówiąc "średniej" sytuacji przez konieczność zrobienia testu. Mimo to pozostawmy proszę ten temat nie na miejsce do narzekania tylko na konstruktywne posty dotyczące podróży na Cypr w tych trudnych czasach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 12 Sie 2020 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
dla osób lecących od połowy września we wtorki małe pocieszenie - zmiana godzin lotów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 12 Sie 2020 17:52 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
Dowiedziałem się, w firmie robiącej komercyjnie testy PCR w Słupsku, że datą i godziną zrobienia testu jest godzina i data zrobienia wymazu. Wymazy dokonywane są do godz. 15.00 (poniedziałek-piątek) Rodzi się pytanie (przy wylocie w niedzielę o 22.30), czy test zrobiony w piątek do godz. 15.00 nie będzie przekraczał wymogu zrobienia "w ciągu 72 godzin przed wylotem".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 12 Sie 2020 18:41 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
Jeśli test zrobisz w piątek i otrzymasz ten wynik do momentu jak wylądujesz na Cyprze to wszystko ok.
Tyle,że ja nie ruszę z Poznania jeśli nie będę miał w łapie wyniku testu.Oznacza to,że te 72 h u mnie muszą się skończyć realnie rzeczywiście w 48 H z wynikiem bo wylot mam o 5:40 rano z Poznania(w sobotę)
Nie wiem jak do tego podejdą również linie - moim zdaniem wyjścia są dwa:albo będą mieć na to wywalone albo nie będą wpuszczać na pokład,
Chodzi o Grecję więc na razie hipotetycznie,choć pytanie jest tylko kiedy bo czy to jestem pewien,że do końca sierpnia na pewno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 12 Sie 2020 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Ja zupełnie nie rozumiem po co te żale i smuty tu są wylewane.
Jest trudna sytuacja i trzeba sobie samemu znaleźć rozwiązanie. Każdy na własną rękę, bo nikt za Was sobie testu nie zrobi.

I tak jesteście dużo do przodu, bo macie aktualne info, w sumie jeszcze przed oficjalną publikacją. Jest to czas, żeby działać.
Niektórzy o CFP dowiadywali się dopiero na lotnisku, tylko że CFP to kilka kliknięć i można online załatwić na komórce.
Pomyślcie o tych wszystkich osobach, które dopiero na lotnisku dowiedzą się, że nie mają RT-PCR i nie zrobią tego od ręki na lotnisku.

A jak podejdą do tego linie? Tak samo jak do CFP. Nie masz testu, nie wsiadasz na pokład.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 13 Sie 2020 12:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Wszyscy powinniście zakładać, że bez wyników testu w łapce linia was na pokład nie wpuści. Po doświadczeniach z kodami QR linie już sobie nie pozwolą na brak sprawdzenia testów przed odlotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 15 Sie 2020 16:06 

Rejestracja: 02 Cze 2020
Posty: 18
Szkoda tylko, że strona cypryjska nie jest tak skrupulatna w kwestii terminu wykonywania badań ani zapewnienia warunków bezpieczeństwa turystom podczas całego procesu "wymazywania":)

25 lipca, tuz przed wylotem otrzymaliśmy informację, że wszyscy pasażerowie będa mieli wykonywane badania w kierunku koronawirusa.

Po wylądowaniu, pasażerów przewieziono autobusami do parterowej przybudówki na terenie lotniska. Spędzili wszystkich do jednej dusznego baraku, każąc ustawiać się w kręta kolejkę do 3 tabletów, których należało ponownie wypełniać dane (jak w przypadku CFP), aby zarejestrować się na stronie szpitala. JEDYNY podajnik z płynem dezynfekującym był kompletnie pusty. Nie było możliwości skorzystania z toalety, czy umycia rąk i twarzy po 3,5 godzinnym locie. Nie było ani jednego krzesła, wszyscy zmuszeni byli stać. Nie było możliwości zachowania dystansu społecznego, ludzie deptali sobie po piętach i odległość 30 cm momentami nie do osiągnięcia. Rodziny z małymi dziećmi przepuszczane były przed innymi. Większość jednak stała spocona, w zaplutych maskach czekając na miejsce przy tablecie. Po wypełnieniu raz jeszcze formularza podchodziło się do stołu (jak na komisji wojskowej) i potwierdzało dane, które tez nie zawsze zgadzały się. Następnie, po 2/3 godzinach, kierowano ludzi za drzwi - na zewnątrz budy stały 3 krzesła, sadzano na nich turystów - i pobierali wymazy spod tych noszonych 5/6 godzin masek. Szybko, ale bardzo brutalnie - z gardła i nosogardzieli. Młody mężczyzna, który mi pobierał wymazy sprawiał wrażenie bardzo uradowanego.
Potem pakowano do autokarów i przewożono wściekłych i zmęczonych pasażerów na lotnisko, do sali przylotów.
Emailem przyszło powiadomienie o zarejestrowaniu na stronie szpitala, potwierdzenie wykonania badania wraz z informacją, iż wyniki będą znane do 48 godzin. Moje wyniki otrzymałam po 90 godzinach i mogę uważać się za szczęściarę, bowiem niektórzy NIGDY ich nie otrzymali.
To w kwestii wymogu dla turystów z grupy B wykonania badania RT-PCR w teminie 72-godzin przed wejściem do samolotu.
Natomiast Ministerstwo Zdrowia Cypru nie zadbało o bezpieczeństwo turystów, lekceważąc wszelkie procedury sanitarne. Jeśli ktokolwiek z obecnych w baraku miałby dodatni wynik wymazu, wszyscy pasażerowie i pracownicy powinni zostać poddani bezwzględnej kwarantannie.To było zdecydowanie jedyne miejsce, w którym tak łatwo można byłoby złapać Sars Cov-2 na wyspie... Absurd.
Szkoda tego pięknego kraju i jego cudownych mieszkańców - puste plaże (miłe z punktu widzenia turysty ale i smutne), pozamykana na 10 spustów połowa hoteli, restauracji, zakurzone samochody w wypożyczalniach, ogrom ludzi pozbawionych pracy i możliwości utrzymania rodzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 15 Sie 2020 16:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Cytuj:
.pobierali wymazy spod tych noszonych 5/6 godzin masek.

To nie wiedzieliście, że maski można i trzeba zmieniać częściej?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 15 Sie 2020 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Łądowałem 12 sierpnia w Larnace i wyglądało to trochę inaczej. Zostaliśmy podzieleni na 2 grupy,
1 od razu ustawiała się w kolejce do tych tabletów
a 2 czekała obok w osobnym pomieszczeniu.
Dopiero jak tamci skończyli, my mogliśmy ustawić się do tabletów. Wymaz był pobierany tylko z nosa i dość łagodnie. Łącznie od wyjścia z samolotu, czekanie, badanie i odbiór bagażu trwało to z 1 godzinę, samolot był prawie pełny. Wynik na Covid przyszedl SMSem po około 12h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 15 Sie 2020 17:03 

Rejestracja: 02 Cze 2020
Posty: 18
naimad

Nie wiadomo co się stało 25 lipca, ale panował ogromy chaos, wszyscy byli stłoczeni w jednym pomieszczeniu, podobno sporo osób interweniowało. Nasza procedura wymazywania trwała 2 godziny (bez odbioru bagaży, straciliśmy transfer - Larnaka nie była miejscem docelowym), za mną czekało jeszcze ponad 30 wściekłych osób - kolejna godzina. Wymazy były podwójne - z gardła i nosogardzieli. E-certification z kodem QR były przesyłane wyłącznie drogą emailową. Nie do wszystkich.

-- 15 Sie 2020 17:03 --

Warszawa - RT-PcR 439 zł / 24 godziny (łącznie procedura nie powinna trwać dłużej niż 48 godzin)

https://badamygeny.pl/zamow

Laboratorium obsługuje szpitale i placówki medyczne. Codziennie na stronie podawana jest informacja o ilości dostępnych badań komercyjnych. Laboratorium nie prowadzi punktu pobrań. Informacje w kwestii procedury, które zostały przekazane:
"W przypadku osób mieszkających w Warszawie - iTaxi skontaktuje się najpóźniej następnego dnia po dokonaniu zakupu na naszej stronie, aby uzgodnić termin dostarczenia testu (dostawa możliwa jest od poniedziałku do niedzieli). Następnie kierowca iTaxi przywiezie test pod wskazany adres, poczeka na dokonanie wymazu, po jego odebraniu, dostarczy materiał do badania do laboratorium. Wszystko bez kontaktu z kierowcą z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Czas oczekiwania to 24h. Po jego przygotowaniu wysłany zostanie na adres mailowy podany w zleceniu".


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Sie 2020 17:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 17 Sie 2020 08:58 

Rejestracja: 11 Sie 2020
Posty: 2
Hej.
Czy wie ktoś jak to wygląda w Gdańsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 17 Sie 2020 08:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22446
Jak wyglada co? Port? Lotnisko? Konsulat Cypru?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 18 Sie 2020 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
dziś w LCA robili wszystkim testy, nawet osobom które miały już wyniki ze sobą
dzieci do 12rż nie mają testu
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 18 Sie 2020 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
To najpierw chcą aby ktoś zrobił w swoim kraju test, po czym biorą go na swój test. Gdzie tu sens?
Niech od razu wprowadzą, że wszystkim robią testy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group