Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 09 Sie 2020 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
Po przeczytaniu rozporządzenia w środę kupiłem bilety i już jestem w Larnace,
polecam tą metodę wszystkim, którzy chcą lecieć bezstresowo,
Czy wypadniemy z grupy A nie wiem, ale w innych krajach z tej grupy też rośnie więc jak poprzenoszą część krajów to im nikt nie przyjedzie, a i tak jest tu pustawo.
Co do fligh pasów to sprawdzali zarówno na lotnisku w Polsce i w larnace, elektroniczna wersja wystarczy
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 09 Sie 2020 17:58 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
@sanchopan noclegów na Cyprze jak mrówków. Ja swój anulowałam i najwyżej zarezerwuję jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 09 Sie 2020 18:29 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Ale szukałeś już na miejscu czy z Polski przez Booking itp. itd. ?
Bo na Bookingu to od 2-3 tygodni w Ayia Napa wszystko poszło o 50-100% do góry...? Bo jeśli nie na miejscu, to nie za bardzo przyznam szczerze, wiem gdzie szukać i jak...? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Ja czekam na wylot 26... i mam bezpłatne odwołanie noclegów do 18ego, ale jest komunikat na stronie Bookingu, że obiekt może pójść na ugodę przez Covid, więc nie odwołuję...
Już 2 razy miałam sytuację z odwoływaniem "po czasie" i to przed epidemią i nie było problemu. Ładnie przedstawiłam sytuację i anulowali bezkosztowo. :mrgreen:

Bardzo liczę, że nie spadniemy do kat. B! Z przerażeniem czytam codziennie statystyki i ze stresem odpalam stronę Cypryjską, ale jestem dobrej myśli, zawsze! :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
W sensie, że przy rezerwacji masz jakiś komunikat o "ugodzie" czy chodzi o jakieś ogólne info? Jakieś szczegóły...?

Ja mam to samo - tylko że tydzień wcześniej: 19 wylot a bezpłatne odwołanie do wieczora 11 sierpnia. Ale - o ile nie ma oficjalnej informacji - to nie będę liczył na cud i potem miał ewentualnie pretensji do samego siebie.
Albo we wtorek do około 21 wieczorem będzie jakieś info, że jednak nie spadamy do grupy B albo... ja spadam z tej rezerwacji. Z dużym żalem, bo mam za ~2kPLN na 7 dni dla 5 osób kwaterę w Ayia Napa, a teraz najtańsze są 3-3,5 tys. zł. Ale mówi się trudno - bo wystarczy, że co do lotu już będzie strata (łącznie 10 biletów), to bez sensu generować jeszcze większe kwoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 10 Sie 2020 12:37 

Rejestracja: 10 Sie 2020
Posty: 2
Witam,
Czy ktoś się orientuje, czy jak lecę 13 sierpnia to czy jest jeszcze możlwość, że wrzucą nad do kategorii krajów w których wymagany jest test? Czy już za późno? Mam z rodziną wykupione tylko bilety z wizz flex, więc do ostatniej chwili mogę odwołać. Jedynie jakiś nocleg dobę wcześniej zarezerwujemy na jedną noc, a potem będziemy wszystko na miejscu ogarniać. BTW ktoś leci z Warszawy Wizzair 13 sierpnia? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 10 Sie 2020 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Tak mogą nas wrzucić do kat B lub nawet C. Prawdopodobnie jutro wyjdzie ich nowe rozporządzenie, musisz sprawdzać tutaj

https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/fly.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 10 Sie 2020 12:54 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
To wszystko prawda, ale jak @nicia leci 13 sierpnia, to nawet jeśli wrzucą nas do B czy C, to prawdopodobnie tak jak w przypadku poprzednio Grecji z jakimś poślizgiem kilku dni już po wydaniu rozporządzenia.
A więc IMHO raczej bez przeszkód poleci - ale będzie wiadomo na 100% bodajże jutro.

...co innego ja z moim 19 sierpnia :?: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 10 Sie 2020 13:48 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
@nicia jeżeli jutro wejdzie rozporządzenie to może Was objąć. Ostatnie rozporządzenie było z 4 sierpnia i obowiązywało od 6 sierpnia. Czyli jeżeli wyjdzie 11 sierpnia to może obowiązywać od 13. Ale wątpię w to, ponieważ kiedy przenosili Grecję do grupy B to jeszcze wcześniej 2 sierpnia podali dodatkowy komunikat. Ja też czekam na to rozporządzenie a teoretycznie wylatuję dopiero 23 sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 10 Sie 2020 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Ciekawy artykuł odnośnie Cypru w kontekście otwartych granic:
https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietax ... l,30bc1058
Cytuj:
W lipcu Cypr otworzył się na turystów, podzielono jednak przyjezdnych na strefy, pod względem ilości zachorowań w danym kraju. Polska jest w grupie A, możemy wjeżdżać bez testów na COVID-19. Trzeba jednak uzyskać w internecie Cyprus Flight Pass. Bez niego zostaniemy cofnięci z lotniska lub zapłacimy karę 300 euro.

- Do tej pory większość naszych gości była z Wielkiej Brytanii - mówi Nicolas Protopapas, generalny dyrektor hoteli Leonardo Plaza Cypria Maris i Cypria Bay. - Teraz hotel żyje wyłącznie z turystów z Polski i Cypru. Anglików praktycznie nie ma na wyspie.

Może to jest częściowa odpowiedź na to, dlaczego pomimo wzrostu zakażeń nadal jesteśmy w grupie A? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 10 Sie 2020 18:48 

Rejestracja: 10 Sie 2020
Posty: 3
Dzisiejszy update na Cyprze jest dla nas mało korzystny:
https://cyprus-mail.com/2020/08/10/coro ... on-monday/
Cytuj:
Six of the cases concern passengers tested at the airport. Four were Polish tourists – three friends — were on the same flight from Poland, which arrived on Sunday. None had displayed any symptoms.

The fifth case also arrived from Poland but on a different flight from a different city. He was detected during a random test of his flight. There were no symptoms.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 10 Sie 2020 19:45 

Rejestracja: 10 Sie 2020
Posty: 2
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Pozostaje mi poczekac do jutra i podjac decyzje...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 10 Sie 2020 20:00 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Benigooo napisał(a):
Dzisiejszy update na Cyprze jest dla nas mało korzystny:
https://cyprus-mail.com/2020/08/10/coro ... on-monday/
Cytuj:
Six of the cases concern passengers tested at the airport. Four were Polish tourists – three friends — were on the same flight from Poland, which arrived on Sunday. None had displayed any symptoms.

The fifth case also arrived from Poland but on a different flight from a different city. He was detected during a random test of his flight. There were no symptoms.


Nie wiem - i tak i nie. Wszystko zależy od interpretacji:
- Tylko kilka osób z Polski z kilkuset (więcej?) przylatujących co tydzień na Cypr miało Covid-19
czy
- Aż kilka osób przywlokło wirusa.

Na zasadzie, że mówimy o tym samym, ale szklanka do połowy pełna czy do połowy pusta.

Moje zdanie - moja intuicja - jest takie, że póki co(!) nie ma to większego znaczenia w skali liczby turystów oraz skali zachorowań na Cyprze.
I jutro będziemy wciąż w grupie A.

Czas niedługo pokaże czy mnie intuicja zawodzi czy jednak nie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 10 Sie 2020 20:22 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ja też uważam, że te kilka osób na bezpłatnej kwarantannie mają wliczone w koszty. Kilka tysięcy Polaków wyda w sierpniu znacznie więcej na hotele, jedzenie i rozrywki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 10 Sie 2020 23:43 

Rejestracja: 10 Sie 2020
Posty: 1
Witam, orientujecie sie jak wyglada to wybiorcze testowanie po wyladowaniu? Czy z kazdego samolotu musza pociagnac kilka osob? Mamy wylot 12 lipca z Wroclawia, 2 doroslych i dwoje dzieci. Cala sytuacja jest mega stresujaca. Ten Cyprus Flight Pass to dla dzieci tez sie robi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 10 Sie 2020 23:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
1. Żadnego paxa z samolotu do badań nie wezmą
2. Parę osób
3. Więcej niż cały parę osób
4. Cały samolot
Góra
 Profil Relacje PM off
Marios lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 11 Sie 2020 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
5. Na testy wezmą również
żonę,matkę,babkę,prababkę,dziadka...a jak ktoś nie ma dziadka to pradziadka. A potem spalą samolot

Co do CFP dla dzieci to czytamy dokładnie FAQ:
Cytuj:
Is it mandatory to carry out a COVID-19 laboratory test on minors for the purpose of entering the Republic of Cyprus?

Laboratory testing of minors under the age of 12 for COVID-19, prior to departure or upon arrival in the Republic of Cyprus, is not required. It should be noted that the the acquisition of CyprusFlightPass continues to be mandatory for these minors as well.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 11 Sie 2020 20:03 

Rejestracja: 05 Sie 2020
Posty: 2
Polska w grupie B od 14 sierpnia. https://www.facebook.com/72474521425927 ... 18126/?d=n
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 11 Sie 2020 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Można było się tego spodziewać :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 11 Sie 2020 20:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22482
Oho, wyczuwam wzrost postów w tym temacie...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group