Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Kod:
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/press/05082020_1.pdf


Kod:
Category A – Low risk countries at the current stage
• European Union Member States: 1) Austria, 2) Germany, 3) Denmark, 4) Estonia, 5)
Ireland, 6) Latvia, 7) Lithuania, 8) Malta, 9) Hungary, 10) Poland, 11) Slovakia, 12)
Slovenia, 13) Finland

• Schengen Area Members: 1) Switzerland, 2) Iceland, 3) Lichtenstein, 4) Norway

• Third Countries: 1) Georgia, 2) Japan, 3) Canada, 4) New Zealand, 5) South Korea, 6)
Thailand
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:07 

Rejestracja: 05 Sie 2020
Posty: 2
Dziękuję - to ten z wczoraj - zrozumiałam, że właśnie coś nowego się pojawiło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
@jimi - rozumiem, ale nie będę płacił 300 EUR za całą rodzinę za testy. To już mniej stracę na samych biletach. Cena jest dla mnie nieakceptowalna. Poza tym, jeśli wylatuję we środę rano, to test w Polsce musiałbym zrobić w poniedziałek i we wtorek mieć wynik. No i koszty, też zdaje się niemałe - więc również odpada.

@HandSome - no i właśnie wstępnie tak zamierzam zrobić: w ostatniej chwili anulować rezerwację, czyli 11 sierpnia. Przedtem napiszę (dobry pomysł?) do właściciela obiektu z wyjaśnieniem (wiem, że nie muszę, no ale też niech mnie zrozumie choć troszkę) oraz zapewnieniem, że jeśli będę mógł lecieć (grupa A) i jeśli wystawi ten zwolniony apartament w tej samej cenie - to kupię ponownie jako bezzwrotny.W Ayia Napa nie jest kwater "od uja" niestety, a przynajmniej nie w dobrym miejscu dla 5 osób na 7 dni za ~2 kPLN. Są, ale dużo droższe. Za to dużo jest w Larnace, taki mam plan awaryjny.

Cieszę się, że jesteśmy tego samego zdania - więc jak się nic nie zmieni i nie wyjaśni do wtorkowego wieczora 8 dni przed wyjazdem, to będę odwoływał. Choć wolałbym nie... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:31 

Rejestracja: 05 Sie 2020
Posty: 1
@jimi

Skąd wiesz że można będzie zrobić test za 60€ na miejscu i nie będzie z tym problemu ? Zarówno na lotnisku w Pafos i przy wylocie z Polski z Poznania.
Masz jakieś potwierdzone info ?
Też lecę 19.08 i wolałbym ewentualnie zrobić test na Cyprze bo wychodzi taniej

Dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
sanchopan...jestem typowym praktykiem :mrgreen: zatem bym zrobił trochę coś inszego. Napisałbym do Pana z Cypru maila z wyjaśnieniem , że jest niewesoła sytuacja z komunikatami i zapronował , że jak zjedzie z ceną (20-30%) to po ogłoszeniu komunikatu chętnie wezmę ją bezzwrotnie :mrgreen: Poczekaj na odpowiedz i gwarantuję na 50% , że ugrasz lepszą cenę. Czasami się ,,bawię" w różne sytuacje i czasami ugrywam. Dlaczego nie robić sobie życia...ciekawszym :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:37 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ale przez Booking to zdaje się nie da rady - musiałbym bezpośrednio się ugadywać chyba...?
A do tego ceny poszły w górę, więc nie wiem czy miałbym odpowiednio silną pozycję negocjacyjną. :mrgreen:

Choć z drugiej strony w Hiszpanii ceny w te wakacje prawie nie drgnęły, mimo że turystów jak na lekarstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
hugox07 napisał(a):
Masz jakieś potwierdzone info ?
Też lecę 19.08 i wolałbym ewentualnie zrobić test na Cyprze bo wychodzi taniej

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/pass ... for-a-test
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:50 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
Ten nieszczęsny Cypr, spędza mi sen z powiek. Kupiłam bilety wizzair, niestety bez opcji flex, wylot 23 sierpnia i teraz jestem w kropce bo nie wiem co z tym fantem zrobić. Jeżeli wrzuca nas do kategorii B to nie będzie jak zrobić testu na 72 h przed przylotem.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Sie 2020 20:36, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:57 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
-- 05 Sie 2020 14:54 --

jimi napisał(a):
hugox07 napisał(a):
Masz jakieś potwierdzone info ?
Też lecę 19.08 i wolałbym ewentualnie zrobić test na Cyprze bo wychodzi taniej

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/pass ... for-a-test

Z tego co rozumiem to testy za 60euro na Cyprze są dla osób z krajów, które nie oferują komercyjnych testów (my się do nich nie zaliczamy) - chodzi chyba o Włochy zaznaczone czerwoną gwiazdką w tabeli państw


Ostatnio edytowany przez Kashpir 05 Sie 2020 20:39, edytowano w sumie 2 razy
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 05 Sie 2020 14:35 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
sanchopan...jeszcze tylko o ewentualnych negocjacjach. Przy potwierdzeniu Twojej rezerwacji przez Booking otrzymałeś namiary na gospodarza. Booking znając różne fajne formy ominięcia ich dochodu :lol: podaje zawsze maila ,,swojego". Ale podaje także nr tel gospodarza :P Pisałem kilka razy do gospodarzy sms prosząc ich o podanie ich prywatnego maila gdyż chcę z nimi popisać bez pośrednictwa Booking :mrgreen: Wtedy masz duże możliwości wykazania swojego talentu negocjacyjnego co może Ci przynieść wymierne korzyści :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 06 Sie 2020 13:55 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
jimi napisał(a):
hugox07 napisał(a):
Masz jakieś potwierdzone info ?
Też lecę 19.08 i wolałbym ewentualnie zrobić test na Cyprze bo wychodzi taniej

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/pass ... for-a-test

Na stronie MSZ jest napisane, że negatywny wynik na obecność koronawirusa będzie trzeba okazać przed wejściem na pokład samolotu więc raczej robienie testów na miejscu nie wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Sie 2020 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
justyn napisał(a):
-- 05 Sie 2020 14:54 --

jimi napisał(a):
hugox07 napisał(a):
Masz jakieś potwierdzone info ?
Też lecę 19.08 i wolałbym ewentualnie zrobić test na Cyprze bo wychodzi taniej

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/pass ... for-a-test

Z tego co rozumiem to testy za 60euro na Cyprze są dla osób z krajów, które nie oferują komercyjnych testów (my się do nich nie zaliczamy) - chodzi chyba o Włochy zaznaczone czerwoną gwiazdką w tabeli państw



Ale jak powiesz, że chcesz sobie zrobić "dla siebie" i zapłacisz, to Ci zrobią :)
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 06 Sie 2020 14:58 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
Pewnie tak, ale nie o to chodzi żeby dwa razy testy robić tylko żeby dostać się tam bezproblemowo i jak najmniejszym kosztem dodatkowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Sie 2020 15:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ludzie, nie cytujcie całe rozmowy...

polecam magiczną literę @ i dalej nazwę użytkownika...
Góra
 Profil Relacje PM off
Marios lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 06 Sie 2020 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Ale czy dobrze doczytałem, że nadal można polecieć na Cypr bez testów, bo to już 2 strony opowiadania o badaniach, a żadnych nowych faktów nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Sie 2020 15:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tak - jeśli chodzi o Polskę. Na chwilę obecną tak - co się może zmienić za kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 06 Sie 2020 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Kupiłem wczoraj na niedzielę, ale jak przeczytałem te 2 strony to zwątpiłem, to przy okazji trzeba tam też wypełnić jakiś formularz czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Sie 2020 15:26 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 13
-- 06 Sie 2020 16:25 --

Póki co testów nie ma ale mogą się pojawić w następnym tygodniu. Za to już jest projekt rozporządzenia, który przewiduje kwarantannę dla osób powracających z państw spoza grupy Schengen czyli też z Cypru.

-- 06 Sie 2020 16:26 --

Link do formularza jest dostępny na stronie MSZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 06 Sie 2020 15:57 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Podaj proszę źródło informacji, że ma być to dla powracających ze wszystkich kierunków spoza Schengen, a nie tylko tych z dużą liczbą nowych zakażeń. Do tej pory, od początku pandemii Cypr miał tyle przypadków co Polska w ciągu ostatnich dwóch dni, więc wątpię, żeby to miało większy sens z punktu widzenia szans na zarażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 06 Sie 2020 16:27 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
@justyn mogę prosić o linka do projektu rozporządzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group