Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 13 Wrz 2021 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Tak, można. Na karteczce jest adres www i tam jest link do pdf. Musisz mieć wydrukowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Digzy uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#382 PostWysłany: 15 Wrz 2021 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Macieqx napisał(a):
Update z pobytu 7 - 11:

1. Po wylądowaniu zostaliśmy wysłani na test PCR, lot GDN -> LCA W6 1791, nie da się obejść ani uciec od testu. Co do samej informacji o teście - nie było żadnej od nikogo dopóki pachołkami nie wytyczyli drogi do centrum testowania. Z moich obserwacji wynika, że samoloty rejsowe mają dużo większe szanse trafić na losowy test niż czartery. W szczególności wydaje mi się, że Anglicy i Rosjanie są oszczędzani od testów. Dlatego jeśli lecicie jakąś rejsówką, to myślę, że szanse na trafienie na test to 50%.

2. Test był przyjemny (najprzyjemniejszy jaki miałem), patyczek ledwo co wsadzony i wyjęty, dlatego trzeba być chyba chodzącą zarazą, żeby wykryło pozytywny wynik. Dostaje się paragon z adresem strony gdzie można sprawdzić wynik, ale przyszedł też SMS po 10h od testu (przylot ~22, wynik ~8 rano). Nie ma kwarantanny, rób co chcesz po teście. Jak wyjdzie pozytywny to się z Tobą skontaktują.

3. W zależności od miejsca wymagali lub nie pytali w ogóle o Cyprus Flight Pass, z restauracji to 2 na 4 prosiły, przed wejściem do kazdego marketu trzeba było pokazać, przed wejściem do prawie każdego muzeum/atrakcji trzeba było pokazać. W autobusach podmiejskich i miejskich nigdy nikt nie zapytał o passa. W Intercity na 6 przejazdów zapytano nas tylko raz i nie kazali nic pokazywać. Dobra rada: wydrukujcie passa, ułatwi wam to życie i przyspieszy procedury w wielu miejscach

4. Maski na zewnątrz nosiło może z 5% osób, wewnątrz w autobusach bardzo zwracają na to uwagę i krzyczą, nawet zatrzymując autobus, w sklepach zawsze wchodziłem w masce i nie było problemów, generalnie wszyscy ludzie w sklepach w maskach. Nie widziałem żadnej kontroli policji sprawdzającej noszenie masek / green passa w żadnym z miejsc.


Potwierdzam praktycznie wszystko co napisał @Macieqx cały samolot do testów niezależnie czy jesteś zaszczepiony czy masz certyfikat. Nie ma możliwości ominięcia testów.
Ale w tym wszystkim raczej nie chodzi o wyłapanie pozytywnych, bo nie wypuszczaliby wszystkich z lotniska, a wynik nie przychodziłby po 15 godzinach, gdzie wszyscy rozjechali się po wyspie do swoich miejsc docelowych.
A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi... ;) :D
Góra
 Profil Relacje PM off
LeonardoFly uważa post za pomocny.
 
      
#383 PostWysłany: 15 Wrz 2021 17:53 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Na dzień przed wylotem dostałem właśnie e-maila z informacją, że cały samolot WRO-LCA (Wizz) po przylocie kierowany jest na test. Mimo tego, że sporo przylotów jest w tym samym czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 17 Wrz 2021 07:53 

Rejestracja: 05 Wrz 2021
Posty: 6
Cześć,

Jutro lecimy z Warszawy do Larnaki linniami Wizzair. Otrzymałem taką wiadomość:

Pragniemy poinformować, że WSZYSCY pasażerowie lotu W6 1551 WAW-LCA 18.09.2021 zostaną skierowani do wyznaczonego miejsca w celu poddania się testowi COVID-19 przed kontrolą paszportową.




Dzwoniłem na lotnisko Chopina to o czymś takim jeszcze nie słyszeli. Dzwoniłem do Wizzair i ponoć każdy dostaje taką informację i jest to informacja "ogólna", poinformowano mnie że należy się stosować do wytycznych Państwa do którego podróżujemy i aby sprawdzić informację do GOV. Sprawdziłem informację, Polska jest w zielonej strefie i dla osób zaszczepionych dwiema dawkami nie są wymagane testy. Należy mieć tylko "cyprus flight pass" oraz certyfikat EU o szczepieniu.


A jak jest w rzeczywistości ? z tego co tu piszecie to każdego na lotnisku w Larnace testują???????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 17 Wrz 2021 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Tak, wszystkich pasażerów tego lotu przetestują w Larnace
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#386 PostWysłany: 17 Wrz 2021 12:44 

Rejestracja: 05 Wrz 2021
Posty: 6
A czy wiecie ile może to potrwać na lotnisku??? przylot do larnaki mamy o 11:45 i ustawiłem transfer FoxTransfer na godzinę 12:30 ( Kierowca czeka max godzinę ) czyli o 13:30 kierowca odjedzie.... Zastanawiam się czy nie przełożyć kierowcy na godzinę 13
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 18 Wrz 2021 06:10 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
No więc dzisiaj na Okęciu kolejki do wizza były na dosłownie kilka minut. Jako, że odprawa zaczyna się na dwie godziny przed odlotem to przez chwilę mieli całą kolejkę ludzi do Larnaki i ostatecznie zaczęli odprawiać kilka minut wcześniej. Do kontroli bezpieczeństwa i granicznej kolejki w ogóle nie bylo. Oczywiście nie gwarantuje, że zawsze tak będzie, ale osobiście żałuję że pobiegłem na wcześniejszy autobus na lotnisku, bo półtorej godziny przed odlotem siedziałem pod bramką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 18 Wrz 2021 06:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Czwartkowy lot z Modlina do Pafos nie był testowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 18 Wrz 2021 17:05 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
A jakie dokumenty sprawdzali w Modlinie? Były kolejki do odprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 18 Wrz 2021 17:11 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
@tomeki tylko cypryjski Pass
O tej porze nic nie leci oprócz Pafos, więc zero kolejek. Byłem na 45 minut przed boardingiem, z podręcznym tylko, i bez nerwów zdążyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 18 Wrz 2021 20:29 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
To ja jeszcze dopowiem w kwestii testu. Poszło to zastanawiająco sprawnie. Pół godziny po wylądowaniu byłem już po teście, a większość samolotu była przede mną. Niektórzy miny podczas robienia testu mieli straszne, ale ja akurat nie narzekam na mój. Wyniki też przyszły szybko, bo po czterech godzinach. Oczywiście wszystkich wypuścili na miasto, więc nie wiem po co to wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#392 PostWysłany: 20 Wrz 2021 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
W sobotę (18.09.) leciałem z CHQ do PFO. Po wylądowaniu najpierw wszystkich stłoczyli w jak bydło w takiej zagrodzie przed terminalem a następnie po kilku minutach czekania zaprosili do specjalnego pokoju gdzie otrzymywało się skierowanie na test. Nie zwróciłem uwagi czy wzięli wszystkich czy losowo, bo byłem na samym początku i spieszyłem się na autobus. Z poprzednich postów wynika, że biorą wszystkich. Wynik (Negative) dostałem SMS-em zaraz po tym jak następnego dnia wsiadłem do samolotu do KRK, czyli działają też w niedziele. Niezbyt to była przyjemna atrakcja. Oczywiście byłem bez jakichkolwiek objawów i zaczipowany.
Nie da się również niezauwazyć, że pasażerowie i załogi, szczególnie lotów z/do Polski mają już totalnie wywalone na noszenie masek (oczywiście noszenie oznacza dla mnie zakrywanie ust i nosa a nie brody).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#393 PostWysłany: 20 Wrz 2021 08:21 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Ja leciałem 17.09 Ryanairem do Paphos z Katowic, żadnych testów, od wylądowania do wyjścia z lotniska 15 minut, sprawna obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 22 Wrz 2021 10:43 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 2
Cześć,

Czy szczepienie jest wystarcajace żeby prekroczyć pieszo granice w Nikozji południe -> pólnoc i po kliku h znów południe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 22 Wrz 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Nie, musisz mieć test.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 23 Wrz 2021 15:33 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 18
Czy na powrocie do PL lepiej zrobić test antygenowy na Cyprze aby nie mieć kwarantanny? Jeśli tak to za ile i gdzie robiliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 23 Wrz 2021 16:00 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Lepiej jest się zaszczepić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#398 PostWysłany: 23 Wrz 2021 16:09 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 18
Szczepieni też mogą zachorować i mogą zarażać. Właśnie z tego powodu Cypr zaczyna testować wszystkich przyjezdnych. Zatem nie lepiej :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Wrz 2021 19:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 23 Wrz 2021 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Lepiej.A jak wyjdzie dodatni to gdzie wolisz mieć izolację - na Cyprze czy w Polsce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pejosz lubi ten post.
 
      
#400 PostWysłany: 23 Wrz 2021 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
W Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pejosz lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group