Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 31 Sie 2020 13:39 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
Czytam ten post i niestety:
27 sierpnia wróciłem z Hiszpanii, która dla Cypru jest w kategorii C.
9 września lecę na Cypr, gdzie w formularzu wskazuje, ze byłem w kraju kategorii C.
tym samym nie dostane CyprusFlightpass.
Dlatego szybka decyzja o zmianie terminu wylotu na koniec września.

BTW: szukam w rejonie Bielska-Białej laboratorium które da mi wynik w max 24h (wylot we środę o 6:00). ktoś ma namiar ?
W tym watko brak info: covid-pcr-przed-wylotem-wynik-szybko-gdzie-zrobic,15,153771?start=40

laboratoria przez telefon nie potrafią udzielić jednoznacznej informacji.

Jak wygląda sprawdzanie testów w Krakowie i Pafos? Stewardessa patrzy na wynik przed wejściem do samolotu ? Na miejscu ktoś to czyta, skanuje, zapisuje ? @jean czy twoi znajomi już wrócili i możesz ich dopytać o to ?



edit:
napisałem o te Hiszpanie do https://cyprusflightpass.gov.cy/, że od powrotu z Hiszpanie minęło 13 dni i że przed wylotem na Cypr będę miał robiony test.
W odpowiedzi otrzymałem, że mogę im negatywny wynik testu wysłać mailem i decyzja o zgodzie na mój przylot zapadnie dopiero wtedy, bez gwarancji zgody. Czyli mogą odmówić a mogą się zgodzić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#182 PostWysłany: 01 Wrz 2020 09:39 

Rejestracja: 01 Wrz 2020
Posty: 1
Cześć! A czy ktoś się orientuję co w przypadku kiedy osoba z Polski chce lecieć na Cypr ale z Berlina? czy liczy się kraj wylotu czy obywatelstwo, jeśli chodzi o wykonanie obowiązkowego testu?
Czy lecąc z Berlina da się tego uniknąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 01 Wrz 2020 09:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
A przeczytałaś chociażby ostatnie 3-4 strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 01 Wrz 2020 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
Cypr zaktualizował listę krajów
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/p ... 2020_5.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 01 Wrz 2020 15:21 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
Agnieszka Obst napisał(a):
Cześć! A czy ktoś się orientuję co w przypadku kiedy osoba z Polski chce lecieć na Cypr ale z Berlina? czy liczy się kraj wylotu czy obywatelstwo, jeśli chodzi o wykonanie obowiązkowego testu?
Czy lecąc z Berlina da się tego uniknąć?



Da się uniknąć testu, okres >14 dni spędzić w kraju kategorii A.


@jean - wygląda na to, ze krajów kategorii A ubywa. 23 września lecę na Cypr, zaczynam się obawiać zrzutu do kategorii C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 01 Wrz 2020 16:04 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
tak z ciekawości.Jaką frekwencje mają loty Ryanaira z Gdańska do Pafos ? latają 2x w tygodniu , ceny nie sa jakoś szczególnie niskie , dochodzi obowiązek posiadania testu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 10 Wrz 2020 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Cypr
Wiem, że jest lista krajów A,B,C
Ale nie mogę znaleźć kryteriów przydzielania do poszczególnych grup. Chciałem oszacować prawdopodobieństwo wskoczenia do A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 10 Wrz 2020 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@turczy, jesli chodzi o Cypr to tutaj znajdziesz liste i kryteria krajow A, B i C:

Cytuj:
Countries are categorized according to their epidemiological situation into categories A, B and C, with category A having the most favorable epidemiological status.

The categorisation of Countries will be updated weekly by the Ministry of Health. An announcement concerning any future change will be published at the following link.

For Categories A and B, please see below. Any Countries not defined below are treated as category C.

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 10 Wrz 2020 01:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 10 Wrz 2020 01:42 

Rejestracja: 22 Lut 2011
Posty: 213
Loty: 84
Kilometry: 201 326
niebieski
Tutaj jest więcej informacji: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/fly.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 10 Wrz 2020 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Included in this category are countries with an effective reproduction (Rt) number
lower than 1 or/and small number of new diagnoses (<1/100,000 inhabitants per
day) or/and small or very small COVID-19 mortality (<5-10/100,000 inhabitants)
or/and classification of sporadic cases or clusters of cases according to the WHO
or/and at least satisfactory laboratory testing (>3000 tests/100,000 inhabitants).
It should be noted that passengers coming from Category A countries are not
required to present a laboratory COVID-19 test certificate or go into self-isolation.

Trochę słabo znam angielski ale to lub/i jest dla mnie tak samo mało czytelne po polsku. Brzmi to trochę jak :
Zrobimy tak żeby pasowało lub/i chyba nie, albo tak.

Ma ktoś IQ wyższe niż ja i mi to wyjaśni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 10 Wrz 2020 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@turczy, a zamierzasz gdzies wyskoczyc z Cypru do A, czy interesuja Cie statystyki w poszczegolnych krajach?
Polukaj sobie dany kraj z grupy A np. tutaj:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

i masz przejrzysciej.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 10 Wrz 2020 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Nie, mam bilety ale test to dla mnie kłopot. Zastanawiam się czy zmieniać destynację, czy czekać na rozwój wypadków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 10 Wrz 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@turczy, a mozna zapytac o source i destination tego co masz juz zaklepane?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 10 Wrz 2020 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
22-29.11
Wro - Larnaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 10 Wrz 2020 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ciezko doradzic, ale prawdopodobnie wybralbym A.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 15 Wrz 2020 10:35 

Rejestracja: 15 Wrz 2020
Posty: 2
Odpowiem częściowo sam sobie bo właśnie dostałem odpowiedź z cypryjskiego ministerstwa turystyki - więc wklejam dla innych zainteresowanych:

Dzieci do lat 12 nie muszą mieć testu!!

"Good morning
For Category B countries, the following documents will be required for flying to the Republic of Cyprus:
a. Passengers should have to conduct a test confirming negative PCR for Covid-19 during the last 72 hours before their travel to the Republic of Cyprus
and possess a certificate which confirms negative PCR for Covid-19, issued from a certified laboratory. - In order to do so, passengers are required to upload the COVID-19 results with negative RT-PCR, clearly indicating the date and time the test was conducted (within the last 72 hours before departure time
b. Passengers have to complete the Passenger Locator Form and the Declarations for Category B Countries, through the dedicated web electronic platform of the Republic of Cyprus in order to obtain the «Cyprus Flight Pass».
c. children under 12years old DO NOT need a covid 19test.
Please refresh the following links
https://cyprusflightpass.gov.cy/
also
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/
https://www.hermesairports.com/covid
Please also please inform yourself of all regulations of the airline you are flying with.
Thank you for contacting the Deputy Ministry of Tourism

Cześć,
głupi ja kupiłem bilety na Cypr, a później przeczytałem o konieczności zrobienia testów - mam pytanie - może ktoś się orientuje - czy dzieci też muszą mieć zrobione testy? Na ich stronach czytam, że można zrobić test po przylocie za 60 EUR - to dużo taniej niż w Polsce. Ktoś się orientuje jak to jest z Cyprem w tej chwili ?
Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 15 Wrz 2020 10:48 

Rejestracja: 15 Wrz 2020
Posty: 2
Odpowiem częściowo sam sobie bo właśnie dostałem odpowiedź z cypryjskiego ministerstwa turystyki - więc wklejam dla innych zainteresowanych:

Dzieci do lat 12 nie muszą mieć testu!!

"Good morning
For Category B countries, the following documents will be required for flying to the Republic of Cyprus:
a. Passengers should have to conduct a test confirming negative PCR for Covid-19 during the last 72 hours before their travel to the Republic of Cyprus
and possess a certificate which confirms negative PCR for Covid-19, issued from a certified laboratory. - In order to do so, passengers are required to upload the COVID-19 results with negative RT-PCR, clearly indicating the date and time the test was conducted (within the last 72 hours before departure time
b. Passengers have to complete the Passenger Locator Form and the Declarations for Category B Countries, through the dedicated web electronic platform of the Republic of Cyprus in order to obtain the «Cyprus Flight Pass».
c. children under 12years old DO NOT need a covid 19test.
Please refresh the following links
https://cyprusflightpass.gov.cy/
also
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/
https://www.hermesairports.com/covid
Please also please inform yourself of all regulations of the airline you are flying with.
Thank you for contacting the Deputy Ministry of Tourism
"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 15 Wrz 2020 18:03 

Rejestracja: 15 Wrz 2020
Posty: 1
Yuhri napisał(a):
Jak wygląda sprawdzanie testów w Krakowie i Pafos? Stewardessa patrzy na wynik przed wejściem do samolotu ? Na miejscu ktoś to czyta, skanuje, zapisuje ? @jean czy twoi znajomi już wrócili i możesz ich dopytać o to ?



No właśnie, podzieli się ktoś doświadczeniami? Trzeba to drukować? Zostawiać czy wystarczy pokazać w telefonie?
Jakieś konkretne informacje z nich spisują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 18 Wrz 2020 07:15 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 48
@xxlance lecę we środę 23, wracam 30 września. Napisze po powrocie jak to wygląda. Kraków <-> Pafos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 18 Wrz 2020 07:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Naprawdę wam szkoda wydrukowanie kartki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group