Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 27 Gru 2021 18:13 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 15
Właściwie to sam nie wiem czy wkładali czy to był pić na wodę bo nie poczułem :) Ci co testowali sami nie ogarniali tematu czy jadna dawka dwie czy trzy szczepionki zwalniają z testowania. Wydruk podobnie na odwal bo musiałem się wrócić do punktu na trzy osoby dali dwa z takimi samymi danymi kabaret

Załączniki:
IMG20211227120532.jpg
IMG20211227120532.jpg [ 157.08 KiB | Obejrzany 1897 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#602 PostWysłany: 27 Gru 2021 20:45 

Rejestracja: 05 Gru 2021
Posty: 6
No właśnie my też szukaliśmy, nigdzie nie było wiadomości gdzie będą testy a sobota i niedziela ze względu na święta to wszystko było pozamykane. Teraz pytanie czy bez tego testu będzie można polecieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 28 Gru 2021 11:50 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Cypryjski rząd regularnie publikuje aktualne listy tych punktów:

https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 28 Gru 2021 14:16 

Rejestracja: 05 Gru 2021
Posty: 6
Znalazłem to wczoraj. Byliśmy dzisiaj ok 12 i zrobiliśmy test bo o 20 wylot i woleliśmy nie ryzykować. Spora kolejka była ale nawet sprawnie to szło. Po ok 20 min. przychodzi SMS z wynikiem i linkiem do pobrania certyfikatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 28 Gru 2021 19:27 

Rejestracja: 12 Gru 2021
Posty: 14
I jak na lotnisku do lotu powrotnego sprawdzali dokumenty, wykonany test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 28 Gru 2021 20:47 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 10
Też się zastanawiam nad tym czy ten drugi test jest konieczny zwłaszcza, że mój cały pobyt w Larnace będzie trwał 73 godziny?

Czy ktoś robił test po przylocie będąc świeżo po przejściu koronawirusa? Czy pi kilku dniach po kwarantannie mogę mieć pozytywny wynik takiego testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 28 Gru 2021 23:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dyman napisał(a):
Też się zastanawiam nad tym czy ten drugi test jest konieczny zwłaszcza, że mój cały pobyt w Larnace będzie trwał 73 godziny?

Czy ktoś robił test po przylocie będąc świeżo po przejściu koronawirusa? Czy pi kilku dniach po kwarantannie mogę mieć pozytywny wynik takiego testu?

W teorii możesz. Zainwestuj ok. 20 zł, kup test w aptece i sprawdź samodzielnie np. dzień przed wylotem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:37 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 13
torero19 napisał(a):
matmol napisał(a):
matmol napisał(a):
Muszę zorientować się jak wyglada sytuacja z przejściem na turecką stronę, gdzie właśnie wymagają certyfikatu negatywnego testu. A może ktoś z forumowiczów wie jak sytuacja i mozliwości w tej sprawie aktualnie wyglądają?


Po okazaniu certyfikatów testów PCR zrobionych na lotnisku tuż po przylocie (pobranych z odnośnika w SMS i wydrukowanych), bez problemu przeszliśmy przez checkpoint przy Ledra Street w Nikozji na turecką stronę wyspy. Po kilku godzinach bez problemów wróciliśmy na stronę UE. Oprócz wyników testów PCR (ważnych przez 7 dni od daty pobrania wymazu) potrzebny jest "zielony certyfikat" UE oraz oczywiście paszport.

UWAGA! Dokumenty (wynik testu i zielony certyfikat) do okazania na granicy muszą być wydrukowane.


Cześć,

chciałbym potwierdzić (info znalezione na https://www.dfa.ie/travel/travel-advice ... es/cyprus/) możliwość przekroczenia północnej granice z testem PCR wykonanym na lotnisku w Larnace - w praktyce:
26.12 lądujemy w Larnace - robimy wspomniany test PCR i zakładając, że wszystko ok, tego samego dnia mamy druknięty negatywny test PCR
27.12 - zwiedzanie południa, przejazd do Nikozji,
28.12 - przejście na turecką stronę Nikozji - czy dobrze rozumiem, że PCR wykonany na lotnisku obowiązuje dalej 7 dni i mogę z tym dokumentem z lotniska wrócić bez problemu na południe (jeśli obowiązuje na powrocie, to mamy trochę niespójność z tym, że ten antygenowy jest konieczny po 72 h...)?
29.12 - szybki test antygenowy po południowej stronie Nikozji po 72h

Czy po powrocie na cypryjską stronę przypadkiem nie wyzeruję sobie tego wskaźnika 72h na szybki test antygenowy i nie będę musiał szukać kolejnego centrum po raz drugi ;-)?

Pozdrawiam,
Mariusz


Daj proszę znać czy powyższe Ci się udało a zwłaszcza powrót z tureckiej strony na południową i czy faktycznie test wykonany na lotnisku i powrocie z tureckiej strony obowiązuje 7 dni.
Ląduję w Pafos i na lotnisku będę robił test PCR. Następnego dnia bądź po dwóch dniach chciałbym udać się na turecką stronę, spędzić tam kilka dni (3 max 4 dni) i wrócić na południe. Czy będę potrzebował kolejnego testu PCR aby wrócić na południe ?.
Z antygenowych/PCR po 48/72 godzinach (od upłynięcia 72 godzin po wykonaniu testu PCR na lotnisku) z tego co czytałem, będę zwolniony ponieważ jestem zaszczepiony trzecią dawką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:14 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
No to polatane :roll:

Cytuj:
Od 4 stycznia wszyscy podróżni przybywający na Cypr, niezależnie od tego czy są zaszczepieni czy nie, muszą przed podróżą wykonać test PCR na koronawirusa i przedstawić przed lotem jego negatywny wynik. Wciąż jednak konieczne będzie też wykonanie testu PCR już po wylądowaniu na Cyprze.

https://www.fly4free.pl/cypr-2-testy-co ... odroznych/
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#610 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:33 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 15
Jeśli idzie o wyjazd z Cypru to nikt nie sprawdzał na lotnisku testów robionych po 72godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 30 Gru 2021 15:40 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
A w Polsce, traktują Cypr jak kraj UE czy jak spoza Schengen?

Zastanawiam się czy wykonać na Cyprze darmowy test antygenowy i w razie czego pokazać go po przylocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 30 Gru 2021 16:48 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Ten darmowy, który trzeba zrobić w ciągu 72 godzin po przylocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 30 Gru 2021 18:12 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 5
-- 30 Gru 2021 16:57 --

A czy w związku z nowymi zasadami wjazdu, ktoś może ma pomysł czy muszę robić test przed wyjazdem jeśli lecę 3 stycznia (Wrocław-Pafos, Ryanair, 20.35), ale rozkładowe lądowanie jest już 4 stycznia (o 1 w nocy)?

Bardzo mi nie po drodze z tym testem, bo nie będę miał go kiedy zrobić...

-- 30 Gru 2021 17:12 --

jaworfly4free napisał(a):
A czy w związku z nowymi zasadami wjazdu, ktoś może ma pomysł czy muszę robić test przed wyjazdem jeśli lecę 3 stycznia (Wrocław-Pafos, Ryanair, 20.35), ale rozkładowe lądowanie jest już 4 stycznia (o 1 w nocy)?

Bardzo mi nie po drodze z tym testem, bo nie będę miał go kiedy zrobić...


Dostałem info z wrocławskiego lotniska, że dopuszczą do wylotu bez testu w tej sytuacji (oczywiście dla zaszczepionych).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 30 Gru 2021 23:03 

Rejestracja: 04 Sty 2018
Posty: 90
bawarka napisał(a):
Ten darmowy, który trzeba zrobić w ciągu 72 godzin po przylocie?


Dzisiaj robiłem ten test po 72 godzinach. Miałem dostać sms po 20 min z wynikiem. Niestety nic nie dostałem więc nawet nie jestem w stanie tego udowodnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 31 Gru 2021 09:13 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 13
7Greg napisał(a):
A w Polsce, traktują Cypr jak kraj UE czy jak spoza Schengen?

Zastanawiam się czy wykonać na Cyprze darmowy test antygenowy i w razie czego pokazać go po przylocie


Cypr traktują jak UE, było to już w tym temacie kilka dni temu
Góra
 Profil Relacje PM off
7Greg lubi ten post.
7Greg uważa post za pomocny.
 
      
#616 PostWysłany: 31 Gru 2021 11:29 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Skoro Cypr jest częścią EU, to trudno aby nie był traktowany jako część EU.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
7Greg lubi ten post.
7Greg uważa post za pomocny.
 
      
#617 PostWysłany: 31 Gru 2021 14:38 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 9
maciek napisał(a):
No to polatane :roll:

Cytuj:
Od 4 stycznia wszyscy podróżni przybywający na Cypr, niezależnie od tego czy są zaszczepieni czy nie, muszą przed podróżą wykonać test PCR na koronawirusa i przedstawić przed lotem jego negatywny wynik. Wciąż jednak konieczne będzie też wykonanie testu PCR już po wylądowaniu na Cyprze.

https://www.fly4free.pl/cypr-2-testy-co ... odroznych/



Dzień dobry, czy lecąc Ryanairem mogę okazać test robiony przez NFZ (czyli ten bezpłatny wykonywany przez publiczną ochronę zdrowia)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 31 Gru 2021 14:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jak będzie po angielsku, to tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 01 Sty 2022 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
maciek napisał(a):
No to polatane :roll:

Cytuj:
Od 4 stycznia wszyscy podróżni przybywający na Cypr, niezależnie od tego czy są zaszczepieni czy nie, muszą przed podróżą wykonać test PCR na koronawirusa i przedstawić przed lotem jego negatywny wynik. Wciąż jednak konieczne będzie też wykonanie testu PCR już po wylądowaniu na Cyprze.

https://www.fly4free.pl/cypr-2-testy-co ... odroznych/

A na SG pod ofertami lotów na Cypr cały czas info że test dla zaszczepionych nie wymagany, ciekawie będzie jak się jakiś Janusz dowie o tym już na lotnisku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#620 PostWysłany: 03 Sty 2022 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Podróżujący na Cypr muszą przejść dwa testy PCR od jutra wieczorem (22.00 MEZ) – jeden przed i jeden bezpośrednio po wjeździe. Pierwszy test PCR nie może być starszy niż 48 godzin w momencie przybycia.

Jeśli nie ma trzeciego szczepienia, trzeba również wykonać szybki test antygenowy 72 godziny po przybyciu.

Wymóg dotyczy osób zaszczepionych i nieszczepionych do 15 stycznia. Wyłączone są tylko dzieci poniżej dwunastego roku życia. Za testy trzeba zapłacić samemu.

Liczba nowych infekcji na Cyprze gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich siedmiu dni. 2 stycznia władze zarejestrowały 3538 przypadków koronawirusa. Tydzień wcześniej było 1925.

https://www.cash.ch/news/politik/zypern ... er-1879602
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group