Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:07 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
Witam,

23.06.2015 kupiłem bilet LOTu na trasie KTW-WAW-NRT (wylot z KTW 22.04 - 08:50, wylot z WAW 22.04 - 15:20).

Ostatnio sprawdzając status znalazłem informację, że pierwszy odcinek został anulowany i automatycznie system zaproponował mi lot KTW-WAW 23.04 o 05:50, co jest totalnie bez sensu bo dalej lot z WAW mam dzień wcześniej :)

Przed telefonem o LOTu chciałbym się poradzić co mogę "ugrać".
Jedyny pasujący lot z KTW jest 22.04 o 05:50 ale niestety nie pasuje mi on - nie będe w stanie dotrzeć tak wcześnie do Pyrzowic. W związku z tym chcę zrezygnować z pierwszego odcinka całkiem i do WAW dostać się we własnym zakresie.

Będzie taka opcja? O co mogę poprosić w zamian (jakiś voucher)? w końcu miałem kupiony bilet, z którego z winy przewoźnika nie mogę skorzystać.

z góry dzięki za pomoc :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Do odlotu jeszcze dużo czasu. Na voucher nie licz. Jeśli musisz lecieć tego dnia, to może uda się przebookować na LH. Może załatwią Ci taksówkę do KRK na 12:05, wtedy zdążysz na lot do NRT. Ta druga opcja byłaby najlepsza.


Ostatnio edytowany przez mezzo 21 Lut 2016 16:50, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Na 100% zaproponują 22.04. ten lot o 5:50 z Katowic, jeśli Tobie pasuje taka opcja to możesz poprosić o przepisanie na LO3908 z Krakowa o 12:05 - podejrzewam, że się bez problemu zgodzą, jeżeli chcesz w ogóle zrezygnować z pierwszego odcinka i zostać wyłącznie z biletem WAW-NRT to również nie powinno być z tym najmniejszego problemu, ale na żadną rekompensatę nie licz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Mar 2016 20:07 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
Tak jak pisaliście, zaproponowali ten 5:50. Jak powiedziałem, że mi nie pasuje, to zaproponowali z KRK 10:20 lub 12:05; albo rezygnacje z pierwszego odcinka. O innych opcjach nie było mowy.

dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przygotowanie do rozmowy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Mar 2016 20:36 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Niestety z LOT-em ciezko sie dyskutuje. Mozesz np. pojechac pendolino do WAW ze Slaska, a pozniej domagac sie zwrotu poniesienych kosztow. Mysle, ze jednak nie od razu Ci ta kase zwroca. Na twoim miejscu zadzwonilbym jak juz bedziesz wiedzial jak Ci najwygodniej dostac sie na Okecie.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Cze 2020 00:03 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
czy ktoś ma doświadczenia z LOTem w rozmowach odnośnie anulowania pierwszego odcinka na własne życzenie ?

w przyszłym roku mam zaplanowany lot w biznesie z Budapesztu do Seulu przez Warszawę, ale zaczyna być bardzo prawdopodobne, że trudno będzie pojawić mi się dzień przed wylotem w Budapeszcie (musiałbym tego samego dnia co wylot z BUD polecieć tam z Wawy i liczyć na brak utrudnień a to trochę ryzykowne)

najlepszym rozwiązaniem byłoby anulowanie pierwszego odcinka i start podrozy z Waw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Cze 2020 07:38 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
@Kol. Zjadacz
Jesli by to bylo takie proste, to wszyscy kupowaliby czesto sporo tansze bilety z BUD via WAW i rezygnowali z pierwszego odcinka...
Nie licz na zbyt wiele, a najlepiej na nic. Chyba, ze istotnej zmianie ulegna godziny lotu z BUD do WAW, to wtedy jest szansa.
Ew. przy rezygnacji z pierwszego odcinka LOT dokona rekalkulacji calego lotu i doplacisz kilka stowek, albo i wiecej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Cze 2020 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Zjadacz tak jak pisze @flus .

Stan na "przed pandemią": plus jest taki, że w BUD nawet gdybyś przyleciał tym samym samolotem, to przy odrobinie pośpiechu spokojnie przed wyjściem do hali odbioru bagaży masz odrobinę "zakamuflowane" schodki do hali odlotów, więc dało się spokojnie przejść z powrotem bez konieczności wychodzenia na zewnątrz i przechodzenia ponownie przez kontrolę bezpieczeństwa. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz leciał tylko z podręcznym. Jednak teraz, jak to będzie, może będą jakieś kontrole, coś pozamykane - kto to wie.

Jeśli chodzi o strukturę biletów, to segmenty dolotowe z reguły obniżają cenę biletu. Jeśli chciałeś kupić taniej i ewentualnie coś zakombinować, to tak jak kolega powyżej napisał. Ja mam często loty z GDN dokądś tam przez WAW tańsze niż bezpośrednie z WAW, ale jeśli nie wiem czy będę chciał lecieć z WAW czy z GDN, to kupuję WAW-X-GDN(via WAW), natomiast pierwszy sektor dokupuję jako OW (GDN-WAW), którego wtedy mogę po prostu nie wylatać. Jeśli natomiast rzeczywiście chciałeś lecieć z BUD i to kwestia "biznesowa" a ewentualna dopłata nie powoduje różnicy, możesz zadzwonić do LO i poprosić o skasowanie tego pierwszego segmentu oraz o rekalkulację całej rezerwacji. Dopłacisz kilkaset złotych i ominie Cię konieczność lotu do BUD, hotelu, itp. Zawsze możesz do nich zadzwonić i po prostu zapytać, a decyzję podejmiesz sam.

Natomiast przestrzegam przed niepojawieniem się w BUD, bo po prostu cała rezerwacja się zawiesi. W Warszawie nie będzie Cię na liście pasażerów i w takiej sytuacji poproszą o podejście do kas biletowych. Zrobisz to, sprawdzą, będą w stanie zrobić rewalidację tego biletu ale... dopłacisz. Dla nich to też wygląda tak: pasażer NIE ZDĄŻYŁ na lot z BUD, to na pewno nie poleci drugim sektorem z WAW (no bo jakim cudem będzie szybciej niż samolot) = w razie pasażera standby (np. ktoś z załogi leci na wakacje) albo ktoś z biletem standby o wyższym statusie - wrzucą jego, a Tobie powiedzą w WAW "sorry, nie ma miejsc". To juz skrajny przypadek, ale tak też się robi.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Cze 2020 07:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
A jeśli masz bilet z „promocji” 6 marca to no show będzie Cię drogo kosztować bo przeliczą do normalnej ceny :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2020 12:09 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Dokładnie z tej promocji wiec nie będę o to prosił :D

czyli pozostaje liczyć na zmiany w rozkładzie, dzięki za utwierdzenie w temacie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group