Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost dotyczący możliwości zmian rezerwacji w linii Wizzair (aktualizacja 30 września 2021 r.)

W przypadku modyfikacji pierwotnego terminu lotu przynajmniej/minimum o 2 godziny dostępne są opcje :

1) zaakceptuj -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, po prostu mamy nowy termin lotu taki, jak przedstawiona propozycja

2) rozpocznij zmianę rezerwacji -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, ale sami wybieramy sobie nowy termin lotu w zakresie -14 dni ... +30 dni od daty wylotu dla lotu, który został zmieniony. Do niedawna Wizzair ze względu na ograniczenia lotów z powodu pandemiii zezwalał na zmiany -14 dni .. +60 dni od daty wylotu. Upewnij się jaki terminy zmian lotu znajduje się w mailu od Wizzair. W razie możliwości +30 dni a potrzeby przełożenia na termin mieszczący się w +60 dni, można też próbować dokonać zmian na infolinii.

Pytanie 1: czy można w tym wariancie zmieniać lotniska w kraju wylotu/docelowym?
Odpowiedź: tak, można. są tzw. lotniska alternatywne. zazwyczaj kilka najbliższych z siatki Wizza. Lista lotnisk alternatywnych tworzona przez forumowiczów znajduje się tutaj: lista-lotnisk-alternatywnych,226,152194

Pytanie 2: czy wcześniej wykupiona usługa flex też się zachowuje?
Odpowiedź: tak

3) wnioskuj o zwrot środków -- i teraz tu są warianty:
a) zmiana poniesionych kosztów na 100% w postaci punktów Wizzair: dostępna jeśli pierwotna opłata odbyła się punktami Wizzair. (Od rezerwacji dokonanych przed lipcem 2020 i opłaconych punktami, może być jeszcze zwrot na starych zasadach tzn. 120% na konto Wizz)

b) zmiana poniesionych kosztów na 120% w postaci punktów Wizzair: dostępna, jeśli pierwotna opłata odbyła się gotówką.
uwaga! 120% to trochę skrót myślowy, bo 120% otrzymuje się tylko za bilety, a za wszystkie dodatkowe usługi (np. priority, bagaż rejestrowany, miejsca, wizz flex) otrzymuje się 100%.

Przykładowa informacja z emaila rezerwującego lot:
Fare price 4x49 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 4x58,8 PLN)
Seat Fee 226 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 226 PLN)
Administration fee 148 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 177,6 PLN)
FLXP 20 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 20 PLN)
Priority Boarding 320 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 320 PLN)
Grand total 910 PLN (w zwrocie: 4x58,8 + 226 + 177,6 + 20 + 320 = 978,8)

Dodatkowo, jest możliwy wariant:

c) zwrot 100% poniesionych kosztów na wskazaną kartę/konto bankowe - możliwy jedynie w przypadku opłacenia rezerwacji gotówką. W tym wariancie należy najpierw wnioskować o zwrot w postaci punktów w wysokości 120% poniesionych kosztów na konto Wizz (czyli wykorzystać wariant 3b) a następnie zamienić otrzymane 120% punktów na 100% w gotówce:
https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz

Pytanie 3: dla wariantu (3a) i (3b) -- jak długo są ważne zwrócone środki w wysokości 100% / 120% w postaci punktów Wizzair? kiedyś były bezterminowo, a teraz?
Odpowiedź: 1 rok

Pytanie 4: dla wariantu (3a) -- czy jest możliwy zwrot w postaci 100% w gotówce na kartę lub konto bankowe jeśli bilety były opłacone wyłącznie punktami Wizzair?
Odpowiedź: nie jest to możliwe.

Pytanie 5: dla wariantu (3c) -- czy najpierw dokonuje się zwrotu w postaci 120% na punkty, a później wnioskuje się o zmianę tych 120% na 100% w postaci gotówki na kartę lub na konto? czy też od razu jest dostępna opcja 100% na kartę/konto?
Odpowiedź: najpierw trzeba przyjąć zwrot w postaci punktów. jeśli płatność była gotówką to jest to 120% poniesionych kosztów. następnie trzeba złożyć odpowiedni wniosek o przekształcenie otrzymanych 120% punktów na 100% gotówki. opcja (3c) jest możliwa tylko, gdy opłacaliśmy gotówką (przelewem, kartą płatniczą itp). w przypadku, gdy opłacaliśmy bilety punktami, jest tylko możliwość zwrotu 100% poniesionych kosztów w postaci punktów.

Pytanie 6: co mogę zrobić w przypadku zmiany terminu lotu o mniej niż 2 godziny?
Odpowiedź: w takim przypadku otrzymujemy jedynie maila informacyjnego od Wizzair o zmianie godzin lotu. Nic nie musimy zatwierdzać, zmiana jest dokonywana w rezerwacji automatycznie - stosowny komunikat widoczny jest w szczegółach rezerwacji po zalogowaniu się na konto (nie ma go w aplikacji).

Podziękowania za zebranie informacji dla @geos @ZENNNEK @dg72 @smieci @Misiatek @miriam @maczala1


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1682 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 20 Lis 2017 11:53 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 100
Cześć,
Dostałem informację od wizzaira że zmienił się lot i mogę dostać zwrot kosztów lub przebukować. Rezerwacja jest dla 2 osób z WDC. Ja najchętniej bym zmienił lot tylko dla jednej osoby. Czy mogę jakoś to zrobić tylko dla jednej osoby a dla drugiej zaakceptować zmiany?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 20 Lis 2017 11:56 

Zadzwoń na ich tani/bezpłatny numer (22)1284905 i spróbuj, problemem może być zakup ze zniżką wdc o ile rezygnacja dla posiadacza
Góra
 PM off  
      
#243 PostWysłany: 22 Lis 2017 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Anonymous napisał(a):
Aż do wykorzystania czyli BEZTERMINOWO

A co w takim przypadku: Wizzair przesunął godziny lotu, w mailu proponuje 3 opcje. Mnie interesuje zwrot 120% wartości biletów na konto Wizz... z tym, że całość rezerwacji opłaciłem punktami z konta Wizz, które miały różne daty ważności tj. do XII.2017 oraz do II.2018. Czy w takim przypadku:
a) bezterminowo będzie ważne cała suma zwrotu (tj. 120% wartości biletów)
b) bezterminowo będzie ważne 20% nadwyżki, a reszta zgodnie z datą ważności wykorzystanych punktów tj. XII.2017 i II.2018 (trochę by to było dziwne, bo co gdybym opłacił rezerwację punktami, które były ważne np. do IX.2017)
c) czy jeszcze coś innego

Na logikę stawiałbym na "a", ale wolę dopytać bardziej doświadczonych, bo na własnej skórze dopiero to będę teraz przerabiał.


Edit:
Konkretnie napisali mi tak
Kod:
Anulujemy Twoją rezerwację i dopiszemy do Twojego „konta klienta” pełną kwotę płatności za odwołany lot i ewentualny lot powrotny oraz 20% opłaty za odwołany lot.

a moja sytuacja jest taka, że termin lotu z Polski bez zmian, natomiast zmiana dotyczy godzin powrotu do Polski (przesunięcie o kilka godzin). Czy mam rozumieć, że zwrot 120% jest za loty w obie strony, czy też że dadzą mi zwrot tylko za bilet powrotny, a bilet z Polski zachowają i środków za niego nie dostanę ???
:shock: :?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022


Ostatnio edytowany przez Raphael, 22 Lis 2017 10:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 22 Lis 2017 10:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Zwrot w całości będzie ważny bezterminowo.Powinni zgodzić się na zwrot za oba bilety,ale bonus +20% dadzą tylko za zmieniony lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 25 Lis 2017 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 37
Cześć. Jakiś miesiąc temu rezerwowałem lot wizzair na tracie Katowice-Lanzarote na 24.05.2018 roku. Dziś przypadkowo w aplikacji mobilnej zauważyłem, ze mam rezerwację na lot Katowice-Teneryfa na 25.05.2018. Myślę sobie WTF. Jak mogli sami zmienić i mnie o tym nie poinformowali, bo nie dostałem żadnego maila. Zauważyłem, ze z wyszukiwarki zniknęły loty KTW-ACE, ostatni będzie realizowany na początku marca 2018.

Mam już kupione hotele, zarezerwowane auta i dalsze bilety lotnicze (bo 31.05 przelatujemy na Teneryfę), no i jest problem.
Co powinienem zrobić w tej sytuacji? Dzwonić do nich i pytać o tą sytuację czy poczekać na dalszy rozwój wydarzeń?

Swego czasu nawet przesuniecie lotu o 15 min było wcześniej komunikowane przez Wizz na maila, z opcją zwrotu kosztów lub zmiany rezerwacji. Teraz cisza.

Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 25 Lis 2017 20:04 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 73
Loty: 15
Kilometry: 24 586
Mam podobną sytuację, z tym że nauczony doświadczeniem nigdy aż tak z wyprzedzeniem nie rezerwuje hoteli, samochodów... broń bez opcji anulacji.

Mój lot również został zmieniony automatycznie na Teneryfę. Opcja zwrotu tylko na konto Wizz + 20 % ewentualnie możliwość lotu. Brak info , maila czy przycisku , który daje możliwość ubiegania się o zwrot wydanych $ na konto bankowe...

Polityka głupiego niestety, pieniądze wciąż leżą na kontach przewoźnika, pasażer nie logując się na swoje konto może o fakcie anulacji trasy nie wiedzieć. Jak pisali inni użytkownicy w tematach tego forum, ponoć Wizz wysyła maile nawet do 2 miesięcy przed datą wylotu.

Odniechciewa się całych formalności , infolinii, pism itd... i na pewno większość ludzi wybierze zwrot na konto Wizz.. co dla linii jest na pewno najlepszą opcją. :roll: :roll: :roll:

Moja sytuacja jest już śmieszna.

Lot na Lanzarote był 3 lotem odwołanym w ostatnich miesiącach.

1 - Glasgow, 2 - Eilat 3 - Lanzarote. Lanzarote kupiłem za kasę zwróconą za lot do Izraela , który również został odwołany. Teraz z odwołanego Izraela mam odwołaną Lanzarote :lol:

:lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#247 PostWysłany: 25 Lis 2017 20:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Brunek Szukaj już innej możliwości dolotu na Lanzarote ,aby rezerwacje(jeśli bez opcji bezpłatnego anulowania) auta i hoteli nie przepadły.Od Wizzair możesz już teraz mieć 120% wartości odwołanego lotu na zakup nowych biletów lub jak chcesz inną linią to przyśpiesz telefonicznie wysłanie maila z powiadomieniem o zmianie i wyślij wniosek o zwrot na normalne konto.To,że sami ci coś zmienili nie znaczy że musisz akceptować .Z powiadomieniem czekają,bo wtedy dłużej dysponują środkami za bilety na anulowany lot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 26 Lis 2017 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 37
Dzięki za szybkie odpowiedzi.

@KrzysiekF niezła przygoda. Serio współczuję. Co to się dzieje z tymi liniami...

@miriam na szczęście mogę zrezygnować z rezerwacji hotelu (za 15 euro), a że rezerwowałem z kodem rabatowym, wiec rezygnacja jest w zasadzie darmowa. Chyba właśnie zadzwonię do nich i poproszę o przesłanie maila z opcją zwrotu kasy. Patrząc na sytuację nie wiem czy jest sens zwracać na konto Wizz, bo będzie to kwota dosyć spora bo rezerwowałem łącznie dla 5 osób. Już rozglądamy się za innym lotem, ewentualnie modyfikacją pobytu. Nie jest to łatwe zadanie, ale co poradzić, trzeba się dostosować do obecnej sytuacji. Dobrze, że teraz to wyszło, na miesiąc przed wylotem już nie byłoby tak różowo.

Miłego i oby jak najmniej takich problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 27 Lis 2017 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Cześć, również należę do szczęśliwców z Lanzarote. Mam pytanie: czy wizzair dopuszcza sytuację w której zmieniam destynację w tych konkretnych datach? Oczywiście Teneryfa mnie nie interesuje jednak miejsce do którego chciałbym się wybrać ma tańsze bilety. Udał się komuś taki myk? Urlop w tych konkretnych datach już zaplanowany, nie do ruszenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 27 Lis 2017 01:29 

Poczekaj co dzisiaj po 13 podobno coś nowego z Pyrzowic wrzucą, może Madera czy Fuerteventura, wtedy się zapewne zgodzą na zamianę

Generalnie LANZAROTE od marca 2018r anulowali raptem w ten piątek 24.11, masz tu podane jak tanio zadzwonić i zapytaj jak to widzą
Ostatecznie anulujesz i za 120% w pkt kupisz co innego
Góra
 PM off  
      
#251 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:50 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
Kupowałem bilety Katowice-Lanzarote 1-8 marca.
Z artykułu na stronie głównej wynika że Wizz rezygnuje z tego kierunku.

Sprawdziłem wyszukiwarkę i ostantni lot na tej trasie to 1 marca.
W aplikacji mobilnej natomiast mam swóoj lot lot 1-7 marca

Wie ktoś z doświadczenia jak długo oni się ogarniają? Tzn. kiedy dostanę meila z informacją o anulacji/zmianie lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 27 Lis 2017 16:58 

W ramach -14/+30 dni możesz zmienić czyli polecieć wcześniej do/z Lanzarote lub zmienić na Teneryfę

Możesz także już teraz zmienić, anulować dzwoniąc na ich tani/bezpłatny numer (22)1284905, ale raz podjętej z nimi decyzji nie można już zmienić
Góra
 PM off
sqbaluki uważa post za pomocny.
 
      
#253 PostWysłany: 27 Lis 2017 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
sqbaluki napisał(a):
Wie ktoś z doświadczenia jak długo oni się ogarniają? Tzn. kiedy dostanę meila z informacją o anulacji/zmianie lotu.
Maile z informcją o zmianie wysyłają OIDP dwa miesiące przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
sqbaluki uważa post za pomocny.
 
      
#254 PostWysłany: 27 Lis 2017 17:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@sqbaluki W grudniu powinni się wyrobić z powiadamianiem.Przy rezerwacji zmiana lotu (w tym przypadku tylko 14 dni do przodu)lub zwrot 120% środków na konto możliwe są wkrótce(samodzielnie internetowo) po dokonaniu zmian.Jeśli chcesz zwrot na kartę przyspiesz telefonicznie wysłanie powiadomienia i tam w pkt.3 będzie wniosek o zwrot, praktycznie już uzupełniony tylko podać nr konta.
Góra
 Profil Relacje PM off
sqbaluki uważa post za pomocny.
 
      
#255 PostWysłany: 27 Lis 2017 17:20 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@miriam zwrot na konto wizz przez anulację internetową jest natychmiast? Jeśli tak to przemyśle czy nie zmienić kierunku na coś innego jesli będzie odpowiednia promocja, zwrot 120% daje większe możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 27 Lis 2017 18:10 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 73
Loty: 15
Kilometry: 24 586
Muszę to napisać z przykrością, ale Wizz ma u mnie coraz więcej minusów.

Po anulowaniu przez WIZZ lotu do Eilatu , zwróciłem środki +20 % na konto Wizz. Następnie kupiłem lot na Lanzarote, który jak wiemy wypada z siatki z KTW.

Dziś na infolinii dowiedziałem się, że nie ma możliwości zwrotu całości kwoty na kartę , tylko proporcjonalnie kwotę , która przeszła za anulowany lot do Izraela dalej za anulowany na Lanzarote... na konto Wizz a reszta dopłacona na konto bankowe.

Wniosek jest taki , że mimo anulowania dwóch lotów przez WIZZ , Wizz nie wróci $ na konto bankowe...

Pracownik infolinii z uporem namawiał na zostawienie środków na koncie Wizz.

Mega minus.

sqbaluki napisał(a):
@miriam zwrot na konto wizz przez anulację internetową jest natychmiast? Jeśli tak to przemyśle czy nie zmienić kierunku na coś innego jesli będzie odpowiednia promocja, zwrot 120% daje większe możliwości.


Tak po kliknięciu zwrotu na konto Wizz +20 % w ciągu kilku minut będą widoczne środki.
Góra
 Profil Relacje PM off
sqbaluki uważa post za pomocny.
 
      
#257 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
yoshi napisał(a):
czy wizzair dopuszcza sytuację w której zmieniam destynację w tych konkretnych datach? Oczywiście Teneryfa mnie nie interesuje jednak miejsce do którego chciałbym się wybrać ma tańsze bilety.

Miałem podobnie, jedną z możliwości (obok zwrotu za bilet i zwrotu 120% na konto Wizz) była "Zmiana rezerwacji na lot na tej samej lub podobnej trasie na 14 dni przed planowaną datą wylotu lub 30 dni po tejże dacie". W praktyce, po zalogowaniu na konto i kliknięciu na rezerwacje można podejrzeć jakie miasta proponują. Ja kupiłem KTW-VDA (RT), a Wizzair proponował KTW-VDA (RT) lub KTW-TLV (RT) w zakresie dat mieszczących się -15 +30 dni, o których mowa wyżej. Napisałem do nich przez formularz Kontakt z nami > Skargi > Skargi i pochwały, i poprosiłem o zmianę na KTW-VDA TLV-KTW i po kilku godzinach miałem maila ze zgodą. Tak więc najpierw zobacz co też Ci oferują. Nie wiem, czy zgodziliby się jakąś inną trasę, niż sami dali w opcjach... a z drugiej strony, jeśli masz gdzie indziej tańsze bilety i nie trzymają Cię rezerwacje hoteli na Lanzarote, to lepiej chyba zażądać zwrotu 120% na konto Wizz i po prostu kupić te tańsze bilety samemu (o ile będą w dalszym ciągu tańsze ;) )

A poza tym polecam, przy następnej okazji, Lanzarote. Jest pięknie i zróżnicowanie, nie jest nudno.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@sqbaluki Tak.Kilka minut i możesz rezerwować z zasilonego konta dowolne,nowe bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Jestem po kontakcie z infolinia i jestem delikatnie załamany. Poprosiłem Panią o loty w dokładnie te same daty co anulowane lanzarote. Mówię że i termin i kierunek na Teneryfe mnie nie urządza. Pani mowi to może coś z Wrocławia albo Poznania... problem w tym że stąd nie lata wizzair na Kanary. Wobec powyższego chciałbym zmienić kierunek na coś zupełnie innego ale np. tanszego od Teneryfy. Czy komuś taki manewr się udał?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:27 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
Dzięki za pomoc w takim razie jeśli zwrot 120% jest taki szybki to będę polował na promocję i kupię coś innego. @yoshi może to też jest opcja dla Ciebie?

@KrzysiekF nie pozostanie Ci chyba nic innego jak pomnożenie środków na koncie Wizz, jak by nie patrzeć to lepsze niż lokata. ;)

Zalogowałem się na swoje konto i moja rezerwacja Katowie-Lanzarote-Katowice. Został zamieniony na multi-city Katowice Lanzarote...Teneryfa-Katowice. Aż by się chciało poczekać i zobaczyć co mi zapropnują, może kajak Lanzarote-Teneryfa;D
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1682 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 85  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group